PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύνδεση ADSL στη HOL με το ασύρματο modem του Conn-x



Vitruvian78
07-01-08, 23:16
Παιδιά γειά σας. Πρόσφατα έκανα αίτηση για το HiBox της HOL με προεπιλογή φορέα gr unlimited. Προχθές μου ήρθε το κουτί της σύνδεσης και το modem που είχε μέσα είναι ενσύρματο. Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω το ασύρματο modem Baudtec που μου είχε δώσει ο ΟΤΕ για το Conn-x. Θα είναι συμβατό με τη HOL; Αν γίνεται, τί ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να το προσαρμώσω στη σύνδεση της HOL;

Thanks

gogos888
08-01-08, 01:06
Όλα είναι συμβατά και με όλους. Για τις ρυθμίσεις δες στο site της HOL. Αλλά λίγο πολύ όλοι οι ISP τις ίδιες ρυθμίσεις έχουν.

tolisp
09-01-08, 02:08
Παιδιά γειά σας. Πρόσφατα έκανα αίτηση για το HiBox της HOL με προεπιλογή φορέα gr unlimited. Προχθές μου ήρθε το κουτί της σύνδεσης και το modem που είχε μέσα είναι ενσύρματο. Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω το ασύρματο modem Baudtec που μου είχε δώσει ο ΟΤΕ για το Conn-x. Θα είναι συμβατό με τη HOL; Αν γίνεται, τί ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να το προσαρμώσω στη σύνδεση της HOL;

Thanks



Για να συνδεθείς στην HOL δεν θέλει προσαρμογές.. προσευχές και ευχέλαια θέλει.... (ίσως και εξορκισμό) :p

baskon
09-01-08, 02:47
μια χαρά θα δουλεύει..
Δε χρειάζεται και πολλές ρυθμίσεις.
Βάλε το σωστό username και password της hol και οι υπόλοιπες ρυθμίσεις παραμένουν όπως και σε conn-x

tolisp
09-01-08, 14:32
μια χαρά θα δουλεύει..
Δε χρειάζεται και πολλές ρυθμίσεις.
Βάλε το σωστό username και password της hol και οι υπόλοιπες ρυθμίσεις παραμένουν όπως και σε conn-x


Προσοχή!!!!
Τα dslam της HOL υποστηρίζουν ΜΟΝΟ PPPoE... αν έχεις κάτι διαφορετικό πρέπει να το αλλάξεις αλλιώς δεν θα συγχρονίζει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.