PDA

Επιστροφή στο Forum : Προνομιακες τιμες Tellas



tzanerman
15-04-05, 18:34
http://www.adslgr.com/news.php?newsid=1146

Δηλαδη, εμεις οι υπολοιποι που καναμε ενεργοποιηση πριν τις 15 Απρ. παιρνουμε τον πουλιτζερ; :cry:

Τζανερμαν

fatalus
15-04-05, 21:50
Χμμμμ μήπως το κόλπο με τη λεγόμενη "προσφορά" για ένα μήνα, είναι ένας έντεχνος τρόπος να αποφύγει η Tellas αυτό που λέει στο συμβόλαιο του Izy, σχετικά με αναπροσαρμογή των τιμών στις ισχύουσες κάθε στιγμή??Γιατι πραγματικά,ως παλιός κάτοχος Izy αν δω ότι παγιώνεται η "προσφορά" αυτή και για τους επόμενους μήνες με τον έναν ή τον άλλο τρόπο ,χωρίς να ισχύει και για τους παλιούς, θα τα ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ.....

EvilHawk
15-04-05, 22:53
Διαβάστε λεπτομέρειες για τις νέες τιμές εδώ : http://www.adslgr.com/news.php?newsid=1148 στο δελτίο τύπου που μας έστειλε η Tellas!

ZORO
15-04-05, 23:24
Άντε να αρχίσει να κουνιέται τίποτα και στις άλλες εταιρίες

xakasou
15-04-05, 23:33
μολις το ειδα και στην τιβι.
ξεψάρωσαν στην τελλας κι αποφασισαν να διαφημισουν και το ιντερνετ.....

tommygun
16-04-05, 01:08
40+φαπα

προς το παρον ο συνδιασμος ΟΤΕ γραμμη + Teledom ISP παραμενει ο φτηνοτερος και εχεις τη γραμμη δικη σου κι οχι του ISP

αντε να δουμε και καμμια πραγματικη προσφορα απο πραγματικο ISP ...

xakasou
16-04-05, 14:44
40+φαπα

προς το παρον ο συνδιασμος ΟΤΕ γραμμη + Teledom ISP παραμενει ο φτηνοτερος και εχεις τη γραμμη δικη σου κι οχι του ISP

αντε να δουμε και καμμια πραγματικη προσφορα απο πραγματικο ISP ...

Σε οτι αφορά στη μηνιαία συνδρομή έχεις δίκιο. Με την τελεντόμ όμως πρέπει να πληρώσεις επιπλέον περίπου 100 ευρώ για μοντεμ και ενεργοποίηση γραμμής.
άλλωστε παίζει ρόλο και η ποιότητα της υπηρεσίας.

ΥΓ.όταν λες πραγματικό ISP συμπεριλαμβάνεις και την τελεντομ;

ermis333
16-04-05, 15:20
Ούτε εγώ το είχα δεί αυτό στην αρχή και νόμιζα πως η προσφορά είναι για όσους βάλουν το IZI.

Αλλά σε αυτήν τη σελίδα φαίνεται αυτό.... http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=188&lang=2

Μειωμένες τιμές ισχύουν και για όσους επιθυμούν μόνο ADSL internet χωρίς ADSL γραμμή.


Άρα ισχύει και για όσους έχουν ADSL από ΟΤΕ και γραφτούν κατά τη διάρκει της προσφοράς στην Tellas. Οπότε γλιτώνουν και το βραχνά του συμβολαίου(αλλά αυτό με το συμβόλαιο καλύτερα να το ρωτήσετε για σιγουριά στο 13800).

Επίσης από τι είδα κάνει δώρο και τα προαιρετικά....Virtual Disk 100ΜΒ και extra Web Space.


Η νέες τιμές δεν ισχύουν για τους παλιούς συνδρομητές γιατί είναι συγκεκριμένη προνομιακή προσφορά και δεν πρόκειται για μόνιμη μείωση...(αν και στην Ελλάδα τίποτα μονιμότερο του προσωρινού). Φανταστείται πχ. να έκανε προσφορά ...Όσοι γραφτουν στο IZI από τότε μέχρι τότε θα έχουν δωρεάν τους 3 πρώτους μήνες.....δεν νομίζω οι παλιοί συνδρομητές να απαιτουσαν 3 μήνες δωρεάν ε; Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Εγώ τουλάχιστον αυτό κατάλαβα.

ermis333
16-04-05, 15:27
Γιατί μεταφέρατε το μύνημα εδώ;;;;

tommygun
16-04-05, 17:24
@xakasou:
μια χαρα εχει αναλυσει ο ipo αν συμφερουν τα πακετα.
προτιμω γραμμη δικη μου και μοντεμ δικο μου κι ας κοστισει κατι παραπανω στην αρχη

πραγματικο ISP εννοω ολους που δινουν κανονικες συνδρομες (και βεβαια θα διαλεξω οποιον με συμφερει αναλογα με την τιμη και την ποιοτητα).
Σιγουρα οχι την Tellas που νομιζει οτι θα γινει οτε στη θεση του ποτε

για την teledom καλα λογια νομιζω οτι ειπαν οσοι τη δοκιμασαν. λαθος κανω? παω να ξανατσεκαρω.


@ermis:
δυσκολευτηκα πολυ να δω που λεει και για σκετη συνδεση με δικη μας γραμμη. Σαν τα ψιλα γραμματα στα συμβολαια ειναι :D

παντως, ακριβως απο πανω λεει "Οι τιμές θα παραμένουν σταθερά μειωμένες ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ, Σε περίπτωση . μελλοντικής μείωσης της χρέωσης της υπηρεσίας, οι νέες οι τιμές θα ισχύουν αυτόματα προς όφελος όσων είναι ήδη συνδρομητές του ADSL izi by Tellas."

εγω απο αυτο καταλαβαινω οτι για οποιον το βαλει, η μειωση θα ειναι μονιμη (μεχρι να μειωθει ακομα πιο πολυ)
και βεβαια θα ειναι μεγαλη απατη εις βαρος οποιου ηδη εχει βαλει, αν δε μειωσει και για αυτους την τιμη.
καλυτερα να τη διακοψει και να την ξαναβαλει παλι!

αλλο να σου δωσει συγκεκριμενο αριθμο μηνων δωρο για συγκεκριμενο αριθμο μηνων συνδεσης, κι αλλο να μειωνει μονιμα την τιμη
Φανταζεστε δηλ. η ΔΕΗ να πει οτι οσοι κανουν φετος το πασχα συνδεση, θα πληρωνουν μονιμα μειωμενο ρευμα? ΛΟΛ
πραγματικα δηλαδη, τι θα εμποδισει ολους να τη διακοψουν και να την ξαναβαλουν?
παραλογα πραγματα


πουθενα δεν την πιανεις την Tellas...
μετα την 15/5 αραγε τι θα κανει? θα αυξησει τις τιμες? με ποια λογικη? να "πιασει" οσους δεν τσιμπησαν στη φτηνοτερη τιμη? LOL :D

ermis333
16-04-05, 19:18
Τοmmygun Τέτοια πακέτα βγαίνουν συνέχεια στο εξωτερικό και ακολουθείτε η ίδια τακτική.

chrismasgr
16-04-05, 19:41
Αν και πιστεύω ότι θα ακολουθήσουν και οι άλλες εταιρείες στην μείωση τιμών πιστεύω ότι είναι πολύ καλή προσφορά, αν και λίγο επιφυλακτικός για το λόγο ότι πίσω από τις προσφορές ειδικά της tellas κρύβεται μια παγίδα όπως αυτό που είπε κάποιος γιατί δεν μειώνει και στους παλιούς.

xakasou
16-04-05, 21:54
με συγχωρείτε αλλά η όλη συζήτηση μου θυμίζει αυτό που λέει "του χάρισαν γάιδαρο και τον κοίταζε στα δόντια".
μια προσφορά είναι ρε παιδιά σαν όλες τις χιλιάδες προσφορές που γίνονται.
όποιος θέλει παίρνει κι όποιος θέλει όχι.
και κατα τη γνώμη μου θα πρέπει να είναι πολύ μαζόχας όποιος κόψει και ξανασυνδεθεί και υποστει την όλη ταλαιπωρία αναμονής της σύνδεσης.

αλλά όπως έγραψα και πάνω, έτσι δεν γίνεται με όλες τις προσφορές; δηλ. η NOVA που το πουλάει τώρα το πακέτο με 149 ευρώ αδικεί τους παλιούς; και πρέπει αυτοί να ζητάνε τα λεφτά πίσω;
τις προάλλες βγήκε η Φορντ με 1.500 ευρώ έκπτωση σε όλα τα μοντέλα! πρέπει να πάνε αυτοί που αγορασαν 1 μήνα πριν και να ζητάνε τη διαφορά; ειλικρινα δε καταλαβαίνω.
Εγω ειμαι της λογικής οτι καθε κινηση προς τη κατευθυνση της μειωσης τιμών ειναι ΘΕΤΙΚΟ ΝΕΟ κι ας μη με αφορά προσωπικά. Φτάνει να πέφτουν.

xakasou
16-04-05, 22:12
@xakasou:
μια χαρα εχει αναλυσει ο ipo αν συμφερουν τα πακετα.
προτιμω γραμμη δικη μου και μοντεμ δικο μου κι ας κοστισει κατι παραπανω στην αρχη

κανένα πρόβλημα, εσύ προτιμας αυτό, εγώ το άλλο. γούστα...


πραγματικο ISP εννοω ολους που δινουν κανονικες συνδρομες (και βεβαια θα διαλεξω οποιον με συμφερει αναλογα με την τιμη και την ποιοτητα).
Σιγουρα οχι την Tellas που νομιζει οτι θα γινει οτε στη θεση του ποτε

για την teledom καλα λογια νομιζω οτι ειπαν οσοι τη δοκιμασαν. λαθος κανω? παω να ξανατσεκαρω.
σε χάνω λίγο στους ορισμούς "πραγματικό ISP", "κανονικές"(;;;;) συνδρομές κλπ.
Επίσης δεν καταλαβαίνω πως γίνεται από τη μία να λες οτι προτιμάς να "δίνεις κάτι παραπάνω στην αρχή" κι από την άλλη να διαλέγεις με κριτήριο την τιμή. Σκέφτηκες άραγε οτι τα 100 ευρώ που θα ακουμπήσεις με τελεντομ για μοντεμ και γραμμή θα τα κάνεις απόσβεση σε 12 μήνες περίπου; ξέρεις πού θα έχει πάει η τιμή της συνδρομής τότε;
προσωπικά δεν κατάλαβα από πότε μας προέκυψε η τελεντομ σοβαρός ISP, κάπου διάβασα οτι δεν εχουν καν συνδεση στο ΑΙΧ. αληθεύει;



@ermis:
δυσκολευτηκα πολυ να δω που λεει και για σκετη συνδεση με δικη μας γραμμη. Σαν τα ψιλα γραμματα στα συμβολαια ειναι :D

στον πίνακα τιμών που πιάνει μισή σελίδα το λέει


παντως, ακριβως απο πανω λεει "Οι τιμές θα παραμένουν σταθερά μειωμένες ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ, Σε περίπτωση . μελλοντικής μείωσης της χρέωσης της υπηρεσίας, οι νέες οι τιμές θα ισχύουν αυτόματα προς όφελος όσων είναι ήδη συνδρομητές του ADSL izi by Tellas."

εγω απο αυτο καταλαβαινω οτι για οποιον το βαλει, η μειωση θα ειναι μονιμη (μεχρι να μειωθει ακομα πιο πολυ)
και βεβαια θα ειναι μεγαλη απατη εις βαρος οποιου ηδη εχει βαλει, αν δε μειωσει και για αυτους την τιμη.
καλυτερα να τη διακοψει και να την ξαναβαλει παλι!
απάτη; μάλλον δεν γνωρίζεις την ένοια της λέξης


αλλο να σου δωσει συγκεκριμενο αριθμο μηνων δωρο για συγκεκριμενο αριθμο μηνων συνδεσης, κι αλλο να μειωνει μονιμα την τιμη
μπα; γιατί είναι άλλο; δηλαδή όσοι πήραν φορθνετ 3-μηνη με 149 ειναι κορόιδα που τώρα το δίνει η φορθνετ με ενα μήνα δώρο; όχι βεβαια. απλά άτυχοι ειναι που δεν πρόλαβαν την προσφορά.


Φανταζεστε δηλ. η ΔΕΗ να πει οτι οσοι κανουν φετος το πασχα συνδεση, θα πληρωνουν μονιμα μειωμενο ρευμα? ΛΟΛ
πραγματικα δηλαδη, τι θα εμποδισει ολους να τη διακοψουν και να την ξαναβαλουν?
παραλογα πραγματα
παράλογη είναι η σύγκριση που κάνεις. η ΔΕΗ ειναι μονοπώλιο και δεν εχει λόγο να κανει τετοια κίνηση. στο adsl γίνεται πόλεμος...


πουθενα δεν την πιανεις την Tellas...
μετα την 15/5 αραγε τι θα κανει? θα αυξησει τις τιμες? με ποια λογικη? να "πιασει" οσους δεν τσιμπησαν στη φτηνοτερη τιμη? LOL :D
ναι το βρήκες, μάλλον αυτό θα κάνει! lol στο τετράγωνο.....

sdikr
16-04-05, 22:20
Επίσης δεν καταλαβαίνω πως γίνεται από τη μία να λες οτι προτιμάς να "δίνεις κάτι παραπάνω στην αρχή" κι από την άλλη να διαλέγεις με κριτήριο την τιμή. Σκέφτηκες άραγε οτι τα 100 ευρώ που θα ακουμπήσεις με τελεντομ για μοντεμ και γραμμή θα τα κάνεις απόσβεση σε 12 μήνες περίπου; ξέρεις πού θα έχει πάει η τιμή της συνδρομής τότε;
προσωπικά δεν κατάλαβα από πότε μας προέκυψε η τελεντομ σοβαρός ISP, κάπου διάβασα οτι δεν εχουν καν συνδεση στο ΑΙΧ. αληθεύει;


Να σου πώ μερικούς,
1ον θα πάρεις σωστό Modem, (μην μου πέις οτι το crypto ειναι σωστό modem) με 60 ευρά.
2ον θα έχεις το δικαώμα να πάς σε οποιόν isp θέλεις αν αυτός που διάλεξες χαλάσει (μπορείς να πάς και tellas)




παράλογη είναι η σύγκριση που κάνεις. η ΔΕΗ ειναι μονοπώλιο και δεν εχει λόγο να κανει τετοια κίνηση. στο adsl γίνεται πόλεμος...

οχι ακριβώς, πλέον έχει και αυτή σαν τον οτε την διαχείριση του καλωδιού.
υπάρχουν παροχοί που δίνουν ρέυμα αλλά αυτή την στιγμή μονο για εργοστασια έχω ακούσει.

ermis333
16-04-05, 23:51
Αφού η προσφορά ισχύει και για όσους έχουν ADSL από ΟΤΕ ποιό το νόημα του τσακωμού;;; Αορίστου χρόνου συνδρομή γίνεται...νιώθεις αδικημένος φεύγεις τόσο απλό είναι.


Πάντως έχει μεγάλη πλάκα...δίνει η Tellas ADSL με 34Ε όταν όλοι οι άλλοι δίναν με 47Ε και όλη την κοροϊδεύαν και την βρίζαν, κάνει η Tellas τώρα μια προσφορά....πάλι κάποιοι την βρίζουν και προσπαθούν να βγάλουν την προσφορά φούσκα......Μάλιστα....

Σπουδαίοι καταναλωτές είμαστε ρε σείς.....μπα σε καλό μας........Αλλά τι να πεί κανείς όταν η ΟΤΕΝΕΤ είναι η πιο ακριβή και έχει και τους περισσότερους συνδρομητές;;;....και μετά δεν καταλαβαίνουμε γιατί έχουμε ακρίβεια

tommygun
17-04-05, 01:08
περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, δεν το συζηταω.

με τα πακετα εχω γενικα προβλημα, αν τωρα δωσει στην ιδια τιμη και σε οσους εχουν δικη τους γραμμη μπραβο της.
τωρα αν ειναι ευδιακριτο οπως το γραφει, ο καθενας κρινει.


ομως σιγουρα αλλο πραγμα να πουλας κατι συγκεριμενο με μια τιμη και για καποια περιοδο να το δωσεις με εκπτωση, κι αλλο να πουλας μια μηνιαια συνδρομη και σε οσους εγγραφουν μια συγκεκριμενη περιοδο να τους το δινεις φτηνοτερα για απεριοριστο διαστημα

τα παραδειγματα που λες για ford και για ΝΟVA δεν στεκουν
το αντιστοιχο παραδειγμα θα ηταν να εβγαινε η Nova και να ελεγε οτι οσοι γραφτουν τωρα, θα πληρωνουν μονιμα συνδρομη 40 αντι για 50 Ε που θα πληρωνουν οι υπολοιποι μ***κες που γραφτηκαν πριν και μετα!
φαντασου τι θα γινοταν.

FABARMBOY
05-05-05, 07:52
Γεια σας παιδες,
κατ`αρχην χρονια πολλα Χριστος Ανεστη παντα υγεια.
Μετα απο πολυ καιρο επανηλθα στην ενεργο δραση στο forum μας,
λοιπον εχω ενα ευλογο ερωτημα!
εκανα συνδεση τρελλας izi σμβολαιο 2 χρονια πριν 4 μηνες λογαριασμος δεν μου εχει ερθει, λετε να με ξεχασανε?ή θα μου ερθουν μαζεμενα?

malapetsasc
05-05-05, 08:31
-Χωρίς να θέλω να την υπερασπιστώ μπορείς να πάρεις όποιο πακέτο βγαίνει σε προσφορά με απλή λήξη του ενός και εγγραφή στό νέο.
Είχα τηλεφωνία μόνο και γραμμή-σύνδεσης ΟΤΕ και πήρα το ΥΖΥ+συνδεση καταργόντας το παλιό πακέτο και πάιρνοντας το νέο.
Βέβαια κράτησα την ενεργοποίηση ΟΤΕ για να μπορώ να αλάξω προβάιντερ εαν δεν με συμφέρει η τελλας κάποια στιγμή χάνοντας 2 ώρες δωρεάν κλήσεων του πακέτου ΥΖΥ αλλά ήταν επιλογή μου.
Υπάρχει κάποια διαδικασία αλαγής πακέτου (νέα έτηση (τηλεφωνική)-νέα συμβόλαια κτλπ.) αλλά αν δεν το ψάξεις εσύ σαν άμεσος ενδιαφερόμενος δεν φταίει η εταιρία. Το ότι αγοράζεις ένα πακέτο δεν σημαίνει ότι το κρατάς εφόρου ζωής ,εμπόριο κάνουνε όλοι και καλό είναι να κοιτάμε την τσέπη μας και τις ανάγκες μας.
Παρόλα αυτά το μείον της τελλάς μέχρι τώρα είναι το service της.
Οι πωλητές της και η τεχνική υποστήρηξη δεν ξέρουν τι τους γίνεται και σε στέλνουν από τον Αννα στον Καιάφα.
Ο επιμένων όμως νικά. :-)))

NoYmErOs
06-05-05, 10:31
Τηλεφώνησα σήμερα στην τελλας και τους είπα για το ιζι αν? τι? πως ?και γιατι..

Έχω ΟΤΕ γραμμή και θέλω να την κρατήσω, πέρνοντας για την προσφορά (125Ε) για 1Μβιτ+4 ώρες κλήσεις με τελλάς σαν φορέα.

Μου είπαν οτι τα 59,90 είναι για ISP(τελλάς) + οτι δείνω στον ΟΤΕ για την γραμμή 1Μβιτ(65,90) = 125,8Ε+φπα=148,75
+ τις αστικές κλήσεις δώρο.
Και αυτά είτε έχω γραμμή adsl απο τελλας είτε οχι ....

Μου φένεται πολυ μα πολύ καλή προσφορα αν σκεφτει κανείς οτι δείνω 170Ε στον οτε + οτενετ και πέρνω... να μην πω τι.

ermis333
06-05-05, 12:14
Καλού κακού ξαναπάρε τηλέφωνο κράτα το όνομα του Υπαλλήλου που θα σου το πεί....για σιγουριά βάλε και κανα μαγνητοφωνάκι και κατέγραψε όλη τη συνομιλία για να είσαι σίγουρος......Έτσι δεν θα μπορούν να σου την πούν...(007 speaking)


Επίσης πρέπει να έχεις και προεπιλογή Τελλάς......


ΥΓ. Σίγουρα παίρνεις 2ώρες δωρεάν αστικά ανα λογαριασμό.....για τις 4 ώρες όμως νομίζω πως πρέπει να έχεις το ΙΖΙ με συμβόλαιο 12 μηνών

chrismasgr
07-05-05, 14:16
Και μένα το ίδιο μου είπανε για 4 ώρες δωρεάν αστική παρόλο που τους τόνισα ότι δεν έχω πακέτο tellas izi . Τελικά δεν ισχύει .Ισχύει όμως 1 ώρα για ενεργοποίηση πρεεπιλογής φορέα.

NoYmErOs
09-05-05, 12:24
Καλού κακού ξαναπάρε τηλέφωνο κράτα το όνομα του Υπαλλήλου που θα σου το πεί....για σιγουριά βάλε και κανα μαγνητοφωνάκι και κατέγραψε όλη τη συνομιλία για να είσαι σίγουρος......Έτσι δεν θα μπορούν να σου την πούν...(007 speaking)


Επίσης πρέπει να έχεις και προεπιλογή Τελλάς......


ΥΓ. Σίγουρα παίρνεις 2ώρες δωρεάν αστικά ανα λογαριασμό.....για τις 4 ώρες όμως νομίζω πως πρέπει να έχεις το ΙΖΙ με συμβόλαιο 12 μηνών

Έχεις απόλιτο δίκαιο ;) .. απλά το θεορώ ντροπή για μένα να κάνω κάτι τέτοιο.. :respekt:

Τους είπα οτι έχω άλλο φορέα πέραν το οτε και θέλω να βάλω τελλας λόγο προσφοράς.
Και μου απάντισαν οτι αν ταυτόχρονα επιλέξω και φορέα τελλας πέρνω 4 ώρες δωρεάν..(σε αορίστου συνδρομή) λετε να είναι παγίδα ?? και οταν έρθει ο λογαριασμός να τραβάω τα μαλλιά μου ?????(όσα έχω :p :oops: )

ermis333
09-05-05, 14:06
Λόγω IZI και μη IZI μπερδεύονται στο τηλεφωνικό κέντρο.....εγώ πάντως απ' οσα ξέρω για να σου δώσουν το πακέτο με τις 4 ώρες θα πρέπει να έχεις το πλήρες IZI (12 Μηνες)

Αν και στη σελίδα που λέει τι περιέχει το ΙΖΙ δεν ξεκαθαρίζεται.

chrismasgr
09-05-05, 18:53
Παιδιά ξεκάθαρα πράγματα .Σίγουρα όποιος έχει γραμμή οτε και provider tellas δεν δικαιούται 4 ώρες δωρεάν αλλά 1 ώρα για την ενεργοποίηση της προεπιλογής. Όσον αφορά αυτό που είπες Ερμή δεν μπερδεύονται στο τηλεφωνικό κέντρο γιατί όπως είπα και παραπάνω με πήρανε τηλέφωνο και καλά για την προσφορά και τους τόνισα ότι δεν έχω πακέτο tellas και παρόλα αυτά μου είπαν ότι έχω 4 ώρες. Μετά στην adsl έμαθα ότι δεν ισχύει. Και από τότε είμαι πυρ και μανία.Και σκοπεύω να τους τα ακυρώσω όλα.

Πύρρος
10-05-05, 22:47
-Χωρίς να θέλω να την υπερασπιστώ μπορείς να πάρεις όποιο πακέτο βγαίνει σε προσφορά με απλή λήξη του ενός και εγγραφή στό νέο.
Είχα τηλεφωνία μόνο και γραμμή-σύνδεσης ΟΤΕ και πήρα το ΥΖΥ+συνδεση καταργόντας το παλιό πακέτο και πάιρνοντας το νέο.
Βέβαια κράτησα την ενεργοποίηση ΟΤΕ για να μπορώ να αλάξω προβάιντερ εαν δεν με συμφέρει η τελλας κάποια στιγμή χάνοντας 2 ώρες δωρεάν κλήσεων του πακέτου ΥΖΥ αλλά ήταν επιλογή μου.
Υπάρχει κάποια διαδικασία αλαγής πακέτου (νέα έτηση (τηλεφωνική)-νέα συμβόλαια κτλπ.) αλλά αν δεν το ψάξεις εσύ σαν άμεσος ενδιαφερόμενος δεν φταίει η εταιρία. Το ότι αγοράζεις ένα πακέτο δεν σημαίνει ότι το κρατάς εφόρου ζωής ,εμπόριο κάνουνε όλοι και καλό είναι να κοιτάμε την τσέπη μας και τις ανάγκες μας.
Παρόλα αυτά το μείον της τελλάς μέχρι τώρα είναι το service της.
Οι πωλητές της και η τεχνική υποστήρηξη δεν ξέρουν τι τους γίνεται και σε στέλνουν από τον Αννα στον Καιάφα.
Ο επιμένων όμως νικά. :-)))

Διαφωνώ, από την στιγμή που το νέο πακέτο υπερκαλύπτει το παλιό (περισσότερες παροχές + μικρότερο κόστος), θα έπρεπε η Tellas να μετακινίσει τους παλιούς στο καινούριο. Οτιδήποτε άλλο είναι απλά εμπαιγμός. Εχω Tellas κάπου ενάμησι χρόνο, και είμαι έτοιμος να φύγω: Αρνούμαι να τρέχω να ακυρώνω/ ξαναζητάω συνδέσεις, να αλλάζω username(s), επειδή προσπαθούν να εκμεταλευτούν την αδράνεια των συνδομητών τους.

Και σχετικά με το "είναι προσφορά, όχι μειωση τιμών", θέλω να πάω σε μια εταιρία που κάνει μειώσεις, όχι προσφορές. Εχω όλη την καλή διάθεση να τους δίνω τα ωραία μου λεφτά μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει. Αν σε κάποια φάση βρεθούν να είναι ακριβότεροι γιατί αργήσαν να κάνουν μειώσεις, θα τους δώσω ένα περιθώριο, να αλλάξουν τις τιμές τους, μια και έχω μια καλή σχέση μαζί τους (αυτό είχε γίνει, μιας και για ένα διάστημα είχαν βρεθεί να είναι οι ακριβότεροι). Οταν όμως μου λένε "ή ακυρώνεις και ξαναενεργοποιείς την συνδεσή σου, ή μας δίνεις €5 κερατιάτικα κάθε μήνα", δεν χωράει κανένα περιθώριο, και δεν τους σώζει καμία καλή διάθεση.

lakis1982
11-05-05, 21:52
ρε παιδια γεια σας . ειμαι καινουριος και ψαχνω 100 ωρες πως μπορω να δημιουργησω ενα καινουριο θεμα στο forum . πως γινεται ?? help please

xakasou
11-05-05, 22:27
Διαφωνώ, από την στιγμή που το νέο πακέτο υπερκαλύπτει το παλιό (περισσότερες παροχές + μικρότερο κόστος), θα έπρεπε η Tellas να μετακινίσει τους παλιούς στο καινούριο. Οτιδήποτε άλλο είναι απλά εμπαιγμός. Εχω Tellas κάπου ενάμησι χρόνο, και είμαι έτοιμος να φύγω: Αρνούμαι να τρέχω να ακυρώνω/ ξαναζητάω συνδέσεις, να αλλάζω username(s), επειδή προσπαθούν να εκμεταλευτούν την αδράνεια των συνδομητών τους.
είπα να μη ξαναγράψω στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά...
Δεν υπάρχει κανένα ΝΕΟ πακέτο! Το ίδιο και απαράλλαχτο είναι που για ένα περιορισμένο χρονικό διάστημα δίνεται σε καλύτερη τιμή. Τυπική λογική προσφοράς δηλαδή.



Και σχετικά με το "είναι προσφορά, όχι μειωση τιμών", θέλω να πάω σε μια εταιρία που κάνει μειώσεις, όχι προσφορές. Εχω όλη την καλή διάθεση να τους δίνω τα ωραία μου λεφτά μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει. Αν σε κάποια φάση βρεθούν να είναι ακριβότεροι γιατί αργήσαν να κάνουν μειώσεις, θα τους δώσω ένα περιθώριο, να αλλάξουν τις τιμές τους, μια και έχω μια καλή σχέση μαζί τους (αυτό είχε γίνει, μιας και για ένα διάστημα είχαν βρεθεί να είναι οι ακριβότεροι). Οταν όμως μου λένε "ή ακυρώνεις και ξαναενεργοποιείς την συνδεσή σου, ή μας δίνεις €5 κερατιάτικα κάθε μήνα", δεν χωράει κανένα περιθώριο, και δεν τους σώζει καμία καλή διάθεση.
όπως θα δεις όλοι οι θεωρούμενοι "μεγάλοι", προσφορές κάνουν κι όχι μειώσεις. Η φορθνετ με τα γνωστά εδώ και 10 χρόνια "3+1 μήνες δώρο", ο ΟΤΕ δίνει MP3 player και η Τελλας το "39.50 όλα πληρωμένα". Ολα εχουν ημερομηνία λήξης και ΟΛΑ δεν ισχυουν για τους παλιους συνδρομητές. ουτε η φορθνετ έδωσε ενα μήνα δωρο σε αυτους που ειχαν π[άρει το κουτί πριν τη προσφορά ούτε ο ΟΤΕ χάρισε ΜΡ3 σε όσους αγόρασαν πριν την προσφορά.
Για τελευταία φορά: έτσι ειναι οι προσφορές, όποιος αγοράσει πριν, ατύχησε!

Πύρρος
11-05-05, 23:05
Αν έχεις μια 12μηνη στη forth, και σου μένουν άλλοι επτά μήνες, και αγοράζεις το 3+1, βρίσκεσαι με 11 μήνες.

Δεν ζήτησα να μου δώσουν αναδρομικά την μείωση. Από την στιγμή όμως που πουλάνε 384/128 για €20,5 με αορίστου χρόνου, ζητώ να μου πουλήσουν και μένα, χωρίς να χρειαστεί να κάνω ακροβατικά. Δεν θέλουν, δικαιωμά τους.

Πύρρος
11-05-05, 23:06
ρε παιδια γεια σας . ειμαι καινουριος και ψαχνω 100 ωρες πως μπορω να δημιουργησω ενα καινουριο θεμα στο forum . πως γινεται ?? help please

Δες την εικόνα :-P

(Δεν το στέλνω με PM για να το δει πιο ευκολα)

@ ADSLgr.com All rights reserved.