PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL από TELLAS ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΙ!!!!



ermis333
03-09-03, 18:42
Στις 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ (το αργότερο 8 Σεπτ.) ανακοινώνονται επίσημα οι τιμές για ADSL από την TELLAS θα μπορείτε να τις πληροφορηθείτε από το 13800!!!


Και τώρα στις τιμές....

Λόγω του ότι δεν είναι ακόμα επίσημες αρνήθηκαν να μου τις αποκαλύψουν το σπουδαίο όμως που κατάφερα να αποσπάσω είναι ότι οι τιμές θα είναι αισθητά χαμηλότερες από τους άλλους όταν τους είπα δηλαδή τι εννοούν μου είπαν ΚΑΤΩ από 40€(384/128)!!!!! :lol:

Επίσης θα βγάλει και πακέτο με ογκοχρέωση με ακόμα χαμηλότερες τιμές...



Το ADSL θα το δίνει μέσω ΟΤΕ (μετά απο κανα χρόνο μόνη της) ενώ δεν θα ακολουθεί το σύστημα της ACN δηλαδή θα πρέπει να αγοράζουμε τον εξοπλισμό του ΟΤΕ και να κάνουμε και αίτηση στον ΟΤΕ... :cry:


ΥΓ. Ποτέ δεν έχω ανακοινώσει ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΕΣ!!!! 8)

περιμένω σχόλια

bond
03-09-03, 18:51
ΥΓ. Ποτέ δεν έχω ανακοινώσει ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΕΣ!!!! 8)
περιμένω σχόλια

Δεν έχει να κάνει με εσένα. Απλά θυμίζω ότι από όσα έλεγε το 13800 πριν μερικούς μήνες, είχαμε πειστεί όλοι ότι θα δίνει flatrate και είδες τι βγήκε.
Μακάρι να δώσει με κάτω από 40, αλλά πολύ αμφιβάλλω.
Πάντως ακόμη και κάτω από 40 να έχει, βλακεία της να μην ακολουθήσει το πρότυπο της ACN. Με την ACN, κερδίζεις τουλάχιστον 150 € από τα αρχικά έξοδα.
Ας περιμένουμε για τις επίσημες ανακοινώσεις καλύτερα και μετά τις σχολιάζουμε.

ermis333
03-09-03, 18:56
Κάνε 3 μέρες υπομονή και θα δείς, αυτό με το Flat-Rate είναι άσχετο μην ανυσυχείς...........

Οι πληροφορίες είναι σωστές :twisted:

Το μόνο που μπορεί να αλλάξει είναι η ημερομηνία των επίσημων ανακοινώσεων έτσι ώστε να ανακοινωθούν ταυτόχρονα με την τηλεοπτική διαφήμιση για ADSL οπότε αν γίνει αυτό οι τιμές θα ανακοινωθούν κατά τις 15-20Σεπτ...

Αλλά κατά 80% οι τιμές θα ανακοινωθούν από 6-8Σεπτ

bond
03-09-03, 19:12
να ανακοινωθούν ταυτόχρονα με την τηλεοπτική διαφήμιση για ADSL

Είμαι περιέργος τι θα κάνουν τα μυρμήγκια.

ABEZ
03-09-03, 21:25
Ασπιρίνες! Ο σκοπός είναι να πάει 40ε ΟΛΟ το κόστος για την dsl, γραμμή και πρόσβαση.

ogenikos
03-09-03, 21:43
Ασπιρίνες! Ο σκοπός είναι να πάει 40ε ΟΛΟ το κόστος για την dsl, γραμμή και πρόσβαση.
Αμήν και πότε.....
Αν και το βλέπω σε κανά δυό χρονάκια το πολύ να το δούμε και αυτό..

NeK
03-09-03, 21:45
Εμείς πάντως δεν έχουμε καμία τέτοια πληροφόρηση, (με λίγα λόγια μόνο η Tellas δεν γνωρίζει το adslgr ακόμη...).

Ότι και αν σημαίνει αυτό.

OrViG
03-09-03, 23:30
Ιδού τι έβγαλε η TELLAS στα "Νέα και Ανακοινώσεις" στην ιστοσελίδα της:

"Αθήνα, 2 Σεπτεμβρίου 2003 - Με ένα καινοτόμο και δημιουργικό περίπτερο, που συμβαδίζει με την επιτυχημένη επικοινωνιακή εκστρατεία της, η Tellas Α.Ε. θα δώσει το παρών της για πρώτη φορά στη Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης. Τα εγκαίνια του περίπτέρου της Tellas (Περίπτερο 08 Ισόγειο/ Stand No 06) θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 6 Σεπτεμβρίου 2003 και ώρα 12:30, παρουσία του Υπουργού Μεταφορών και Επικοινωνιών, Χρίστου Βερελή. Eκτιμώντας την ιδιαίτερη βαρύτητα του πολύχρονου αυτού θεσμού για τη χώρα μας, η Tellas αναμένεται να προχωρήσει σε σημαντικές ανακοινώσεις νέων καινοτόμων υπηρεσιών."

Μπορεί με τον όρο "νέες και καινότομες υπηρεσίες" να εννοούν κάτι στο ακόλουθο στυλ:

ΝΕΟ!! TELLAS DSL 384 ΠΑΓΙΟ ΜΗΔΕΝ Χωρίς Πάγια πληρώνετε μόνο όσο κατεβάζετε!!!
Τώρα πρώτη η TELLAS σας προσφέρει DSL χωρίς πάγιο και μόνο με 0.5 ΕΥΡΩ ανά ΜΒ!!!
Έτσι τα 100ΜΒ κοστίζουν μόνο 50 ΕΥΡΩ και για την πρώτη σας γνωριμία με τον κόσμο του DSL και
του INTERNET και αν είστε χρήστης που κάνει λογική χρήση όλα θα πάνε καλά!!!

Χωρίς πλάκα είμαι σίγουρος πως θα βγάλουν κάτι τέτοιο. Παρόλα αυτά ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ αντί για 0.5
χρεώσουν 0.005 το ΜΒ (άρα 1GB=5 ΕΥΡΩ) ίσως να ήταν ενδιαφέρουσα πρόταση για κάποιους.

OrViG
03-09-03, 23:32
Δώστε προσοχή στη φρασολογία: καινοτόμο και δημιουργικό περίπτερο, επιτυχημένη επικοινωνιακή εκστρατεία, σημαντικές ανακοινώσεις νέων καινοτόμων υπηρεσιών.

Ρε! Ούτε στις διαφημίσεις της ΑΘΗΝΑ 2004 δεν μιλάνε έτσι!

ibok
04-09-03, 17:03
ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΛΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΟ 13800 και η απάντηση ήταν ΝΑΙ θα ειναι οι ΠΛΕΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ της αγοράς οι τιμές μας.
Αλλά δεν μπορούμε να σας στείλουμε μειλ(Ζήτησα εννημέρωση μέσωe-mail) .Το αργότερο την Δευτέρα θα υπάρχουν παντού διαφημήσεις,αν τότε κάτι δεν έχετε καταλάβει ξανατηλεφωνήστε μες και θα σας λύσουμε ΚΑΘΕ απορία.
Υ.Γ. Βέβαια εξήγησα στην ευγενέστατη τηλεφωνήτρια πως το σταθερό μου ειναι ΟΤΕ
αλλά και η συνδεσή μου Οτενετ.Πάντως εκείνο που κατάλαβα ειναι οτι Θα έχουμε το 1ο ΜΠΑΜ στις τιμές αλλά προς τα κάτω.
ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ. :P :mrgreen: :idea:

giwrgosp1
04-09-03, 22:41
Oi dikes moy plirwfories poy tis pira apo allo forum milane gia :

για 384/128 τιμή 25€ και 20 ώρες δωρεάν αφού ξεπεράσετε το όριο θα χρεώνεστε με 0,015€ το λεπτό ήτοι 0,9€ (306δρχ) την ώρα
το αντίστοιχο πακέτο στα 1024 θα είναι 34€
kai to kalytero:

Το σταθερό (Flat-Rate) πακέτο θα είναι
για 384/128 στα 34€
για 512/128 στα 52€
για 1024 στα 99€

as elpisoyme oti einai alithia...

JediMasterMANIAC
04-09-03, 23:17
να ανακοινωθούν ταυτόχρονα με την τηλεοπτική διαφήμιση για ADSL

Είμαι περιέργος τι θα κάνουν τα μυρμήγκια.
γι'αυτο απορω και εγω!!! λες να οδηγουν καμια porsche??? :D:D :lol:

JediMasterMANIAC
04-09-03, 23:29
Oi dikes moy plirwfories poy tis pira apo allo forum milane gia :

για 384/128 τιμή 25€ και 20 ώρες δωρεάν αφού ξεπεράσετε το όριο θα χρεώνεστε με 0,015€ το λεπτό ήτοι 0,9€ (306δρχ) την ώρα
το αντίστοιχο πακέτο στα 1024 θα είναι 34€
kai to kalytero:

Το σταθερό (Flat-Rate) πακέτο θα είναι
για 384/128 στα 34€
για 512/128 στα 52€
για 1024 στα 99€

as elpisoyme oti einai alithia...
polu f8hna fainnontai :S alla as elpisoume oti einai etsi

ABEZ
04-09-03, 23:50
Ας σβηστεί αυτό το θέμα εφόσον έχει καταχωρηθεί και στην κατηγορία ADSL Γενικά, έχω πάθει μεγάλη σύγχιση προσπαθώντας να παρακολουθήσω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.