PDA

Επιστροφή στο Forum : Από hibox σε double play



jog
08-01-08, 18:22
Καλησπέρα παίδες.

Έχω εδώ και 1 κ κάτι μήνα hibox.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,και σκέφτομαι για double play?

Θα πρέπει να υποβάλλω νέα αίτηση?Ή αρκεί μια επικοινωνία με το 13844?
Το θέμα είναι ότι δεν έχω τον φρίτζουλα αλλά το jetspeed και δεν υποστηρίζει voip.
Θα πρέπει να επιστρέψω αυτόν και να μου στειλουν άλλον?

Το σκέφτομαι γιατί 18 για το ίντερνετ (το οποίο πετάει) + 15 ο ΟΤΕς =33,δλδ όσα για το double play...

Απλά ελπίζω να μην αρχίσουν τα προβλήματα...

Stefanos83
08-01-08, 19:31
Καλησπέρα παίδες.

Έχω εδώ και 1 κ κάτι μήνα hibox.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,και σκέφτομαι για double play?

Θα πρέπει να υποβάλλω νέα αίτηση?Ή αρκεί μια επικοινωνία με το 13844?
Το θέμα είναι ότι δεν έχω τον φρίτζουλα αλλά το jetspeed και δεν υποστηρίζει voip.
Θα πρέπει να επιστρέψω αυτόν και να μου στειλουν άλλον?

Το σκέφτομαι γιατί 18 για το ίντερνετ (το οποίο πετάει) + 15 ο ΟΤΕς =33,δλδ όσα για το double play...

Απλά ελπίζω να μην αρχίσουν τα προβλήματα...

Αμα είσαι ήδη μεσω shared (hibox) και είσαι ικανοποιημένος κατα πασα πιθανότητα δεν θά χεις κανένα πρόβλημα και με το double play . Βεβαια να σε διορθώσω λίγο , το κόστος του double play με 24mbit και απεριόριστες κλήσεις είναι 37ε αλλα υπάρχει παντα και το double cosmos χωρις απεριόριστη τηλεφωνία με 24,9ε ( πολυ βολικο αν δεν κάνεις πανω απο 8ωρες κλήσεις τον μηνα ) . Αμα θές κανε μου ΠΜ με το τηλέφωνο σου , επειδη δουλεύω HOL να σε παρω αυριο το πρωι να στα πω αναλυτικα.

Υ.Γ. Δεν δίνει πια το Φριτζ , αλλα ενα καινούργιο καλυτερο . Θα σου ερθει courrier να πάρει το παλιό και να σου φέρει το καινούργιο.

jog
08-01-08, 21:06
Αμα είσαι ήδη μεσω shared (hibox) και είσαι ικανοποιημένος κατα πασα πιθανότητα δεν θά χεις κανένα πρόβλημα και με το double play . Βεβαια να σε διορθώσω λίγο , το κόστος του double play με 24mbit και απεριόριστες κλήσεις είναι 37ε αλλα υπάρχει παντα και το double cosmos χωρις απεριόριστη τηλεφωνία με 24,9ε ( πολυ βολικο αν δεν κάνεις πανω απο 8ωρες κλήσεις τον μηνα ) . Αμα θές κανε μου ΠΜ με το τηλέφωνο σου , επειδη δουλεύω HOL να σε παρω αυριο το πρωι να στα πω αναλυτικα.

Υ.Γ. Δεν δίνει πια το Φριτζ , αλλα ενα καινούργιο καλυτερο . Θα σου ερθει courrier να πάρει το παλιό και να σου φέρει το καινούργιο.

Thnx for the info,ξέρω δίνει το netfaster.

Για νεότερα σε κανέναν μήνα και (μετά την εξεταστική);)

LampisTs
09-01-08, 09:14
Το ίδιο και εγώ. Είμαι σε hibox 24/1 και συγχρονίζω περίπου στα 15. Μετά από τα διάφορα προβλήματα με τις ταχύτητες στην Θεσσαλονίκη τώρα είναι όλα οκ. Σκέφτομαι και εγώ να περάσω σε double play, απλά με προβληματίζουν τα πολλά παράπονα για την τηλεφωνία. Επίσης, το SNR=11 λογικά θα μου "ρίξει" και την ταχύτητα συχρονισμού. Με το netfaster πώς είναι τα πράγματα;

theopan
09-01-08, 15:26
λίγο , το κόστος του double play με 24mbit και απεριόριστες κλήσεις είναι 37ε αλλα υπάρχει παντα και το double cosmos χωρις απεριόριστη τηλεφωνία με 24,9ε ( πολυ βολικο αν δεν κάνεις .

34€ και 21,90€ αντίστοιχα δεν είναι με βάση αυτο: http://www.hol.gr/default.asp?pid=12&ct=3&la=1

@ ADSLgr.com All rights reserved.