PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία στην συμπήρωση αίτησης για Forthnet2play.



ESP1982
08-01-08, 18:30
Είπα να μπω και εγώ στο χορό του 2play. :p Έχω κάποια απορία με την συμπλήρωση της αίτησης όμως. Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει (μιας και βαρέθηκα να περιμένω στο τηλέφωνο).

Μέχρι τώρα είμαι με Altec πάνω σε γραμμή ΟΤΕ. Στην αίτηση για το 2play, αναφέρει στα "στοιχεία προεπιλογής φορέα (τα στοιχεία θα χρησιμοποιηθούν μόνο στην περίπτωση που η υπηρεσία δεν καλύπτεται προσωρινά από ιδιόκτητο δίκτυο forthnet)" την πρόταση "υφιστάμενη προεπιλογή με άλλο εναλλακτικό φορέα (εκτός του ΟΤΕ)". Τι εννοεί; Πως μου δίνει την επιλογή να κρατήσω παράλληλα και την ήδη υπάρχουσα σύνδεσή μου με την Altec;

slaughter
08-01-08, 18:34
όχι απλά πρέπει να τους ενημερώσεις οτι έχεις προεπιλογή φορέα από την ALTEC για να προχωρήσουν στην ακύρωση αυτής της προεπιλογής (μόνο αν μπει το 2play πάνω από ΟΤΕ, else πάει η Altec τελείως)
αν μπεις στο ιδιόκτητο δεν μπορείς να έχεις την Altec. Αν δεν έχει ιδιόκτητο η περιοχή σου λογικά μπορείς να έχεις κ την altec όχι όμως με προεπιλογή αλλά με τον κωδικό της....
στην αίτηση γράφεις altec

ESP1982
08-01-08, 18:37
(αυτό θα πει ταχύτητα στην απάντηση, ευχαριστώ. :respekt:)

Οπότε στο κουτάκι πετάω ένα "ναι" (αν και έχω κάλυψη στην περιοχή μου) και από ότι μου είπαν αναλαμβάνουν αυτοί την ακύρωση με την Altec.

@ ADSLgr.com All rights reserved.