PDA

Επιστροφή στο Forum : οσοι επιστρεψατε απο εναλλακτικους,βρήκατε καλυτερη ταχυτητα με τον οτε;



therion
09-01-08, 16:06
Εχω forthnet μεριζομενο,και με atennuation 42 και snr 6 πιανω απο 4700 εως 5200 το πολύ.Εκανα την Παρασκευή αίτηση για connx 8mbps.Με τα ιδια χαραχτηριστικα πιστευετε πως τα 8 θα τα φτάνω;Συμφωνα με τους οτετζιδες μαλλον τα 8 θα τα έχω.Και 6 να πιανω πάλι ευχαριστημένος θα ειμαι.Εσεις τι λέτε;Oσοι εισασταν σε άλλο πάροχο και επιστρέψατε οτε πως τις είδατε τις ταχύτητες;

Jazzer
09-01-08, 16:17
Είναι πολύ πιθανό με βάση την περιγραφή που μας δίνεις, η γραμμή σου να έχει υπερβολικό θόρυβο, επομένως ίσως και να μη δεις μεγάλη διαφορά στο συγχρονισμό.
Αν δεις ότι με τα 8 mbps έχεις πολλές αποσυνδέσεις, ζήτησε καλύτερα υποβάθμιση στα 4 mbps, όπου θα παίζει απροβλημάτιστα.
Όσον αφορά τις ταχύτητες, και με το 4άρι conn-x του ΟΤΕ κατεβάζω 430-450 από μεγάλους servers, αλλά και με το 2play soho της 4net στα 9 mbps (δεύτερη γραμμή), έχω πολύ καλές ταχύτητες (850+ kbps), αλλά χειρότερα pings.

therion
09-01-08, 16:26
4 μου φαινονται πολυ λιγα.Δεν με συμφερει με τα ίδια λεφτά που έδινα στη 4νετ και κατεβαζα με 510,να κατεβαζω με 430 απο οτε.Καπου εδω μεσα ενας ειπε οτι με οτε επιανε 2Mbps παραπανω απο οταν ειχε hol.Aλλωστε οταν εισαι στο δικτυο του οτε,ο οτε δεν ειναι υπευθυνος να σου φτιαξει την γραμμή αν έχει πρόβλημα;

Jazzer
09-01-08, 17:03
4 μου φαινονται πολυ λιγα.Δεν με συμφερει με τα ίδια λεφτά που έδινα στη 4νετ και κατεβαζα με 510,να κατεβαζω με 430 απο οτε.Καπου εδω μεσα ενας ειπε οτι με οτε επιανε 2Mbps παραπανω απο οταν ειχε hol.Aλλωστε οταν εισαι στο δικτυο του οτε,ο οτε δεν ειναι υπευθυνος να σου φτιαξει την γραμμή αν έχει πρόβλημα;

Καλύτερα περίμενε να δεις πως θα είναι η γραμμή σου μετά την ενεργοποίηση από τον ΟΤΕ, διότι τώρα απλά κάνουμε υποθέσεις. Πιστεύω πάντως, βασιζόμενος και σε δική μου εμπειρία, ότι ο ΟΤΕ έχει κατά βάση καλούς τεχνικούς και θα προσπαθήσουν να λύσουν το πρόβλημα, αν και εφόσον υπάρξει.

LiveTVRadio
09-01-08, 17:09
Καλύτερα περίμενε να δεις πως θα είναι η γραμμή σου μετά την ενεργοποίηση από τον ΟΤΕ, διότι τώρα απλά κάνουμε υποθέσεις. Πιστεύω πάντως, βασιζόμενος και σε δική μου εμπειρία, ότι ο ΟΤΕ έχει κατά βάση καλούς τεχνικούς και θα προσπαθήσουν να λύσουν το πρόβλημα, αν και εφόσον υπάρξει.

To βασικότερο είναι η σταθερότητα και όχι τα πολλα MB.
Στον οτε έχει τη δυνατότητα να κάνεις σταδιακή αναβάθμιση.
( ξεκινας π.χ. με 4 και εφόσον έχεις μηδεν σφάλματα , μικρο Att, μεγάλο SNR και κατεβάζεις οποιαδήποτε ώρα δοκιμάσεις με σταθερά 400 kilobytes/sec , τότε δοκιμάζεις την επόμενη μεγαλύτερη ταχύτητα.

Γενικα για τις 24mbit ειμαι επιφυλακτικος για το άν ειναι ολες οι γραμμές κατάλληλες.:hmm:

therion
09-01-08, 17:17
Μακάρι να μπουν αυτα mini dsllam μηπως σωθουμε!

manoulamou
09-01-08, 17:18
Ισως θα επρεπε πριν αποφασισετε ποια ταχυτητα σας καλυπτει
να δειτε και τον μετρητη (http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php) αλλά και το αρθρο για τα 24αρια (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=158820)...:oneup:
Μετα την ολοκληρωση της αναβαθμισης αξιοπιστες μετρησεις (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=31796) εδω...:)

Zer0c00L
09-01-08, 17:22
Εχω forthnet μεριζομενο,και με atennuation 42 και snr 6 πιανω απο 4700 εως 5200 το πολύ.Εκανα την Παρασκευή αίτηση για connx 8mbps.Με τα ιδια χαραχτηριστικα πιστευετε πως τα 8 θα τα φτάνω;Συμφωνα με τους οτετζιδες μαλλον τα 8 θα τα έχω.Και 6 να πιανω πάλι ευχαριστημένος θα ειμαι.Εσεις τι λέτε;Oσοι εισασταν σε άλλο πάροχο και επιστρέψατε οτε πως τις είδατε τις ταχύτητες;

συμφωνα με αυτο http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php και τα στατιστικα σου θα πιασεις σε ADSL2+ 8.43 mbit/s και σε ADSL 6.69 mbit/s γιατι η αποσταση σου θεωρητικα παντα ειναι 3041 Μέτρα

therion
09-01-08, 17:24
αρα φταιει η forthnet που πιανω λιγο;

Zer0c00L
09-01-08, 17:24
To εχω κανει αυτο εδω και καιρο.Μου δειχνει οτι μπορω να πιασω με adsl2 περιπου 8,7mbps,και με adsl1 6,69mbps.Με forthnet πιανω το πολυ 5200.Aρα δεν μπορω να εμπιστευτω το τεστ.

αν το διαβασεις προσεκτικα και μαζι τα υπολοιπα αρθρα που εχουν φτιαξει καποιοι που γνωριζουν θα καταλαβεις γιατι δεν τα πιανεις.

nikgr
09-01-08, 18:11
Mην πιστεύεις αυτό το ψευτο-calculator...
Aφού δεν πιάνεις με τη forthnet πανω απο 5mbps που έχει ως κατώτατο SNR το 6, είναι μάλλον απίθανο να πιάσεις παραπάνω (ή και το ίδιο) με ΟΤΕ που έχει το κατώτατο SNR στο 9.
Όσο χαμηλότερο το SNR τόσο σε μεγαλύτερη ταχύτητα συγχρονίζεις.

Αν πήγαινες απο HOL (που έχει 11αρια SNR) στο 9αρι του ΟΤΕ τότε θα έλεγα με σιγουριά ότι θα συγχρονίσεις παραπάνω.

manoulamou
09-01-08, 19:04
Mην πιστεύεις αυτό το ψευτο-calculator...
Aφού δεν πιάνεις με τη forthnet πανω απο 5mbps που έχει ως κατώτατο SNR το 6, είναι μάλλον απίθανο να πιάσεις παραπάνω (ή και το ίδιο) με ΟΤΕ που έχει το κατώτατο SNR στο 9.
Όσο χαμηλότερο το SNR τόσο σε μεγαλύτερη ταχύτητα συγχρονίζεις.

Αν πήγαινες απο HOL (που έχει 11αρια SNR) στο 9αρι του ΟΤΕ τότε θα έλεγα με σιγουριά ότι θα συγχρονίσεις παραπάνω.

Εαν γινοσουν λιγο πιο σαφης (μπερδευτηκα λιγο οντας ασχετη)
γιατι δεν ειναι αξιοπιστος ο calculator...
Εχει διαφορετικα κατωτατα SNR καθε ISP ;;;:hmm:

nikgr
09-01-08, 22:23
Φυσικά και έχει.
Η HOL έχει 11αρια SNR, ο ΟΤΕ 9αρια και η forthnet 6αρια.

Εγώ με το 11αρι SNR συγχρονίζω στα 17,5-18mbps.
Μια φορά που κατα λάθος δεν μπήκε ο κόφτης του SNR στο 11 και κατεβηκε στα 6 πήγα σε ταχύτητα συγχρονισμού 21mbps. Τόσο θα επιανα αν ήμουν στη forthnet.

Στον ΟΤΕ με τα 9αρια του κάπου στο ενδιάμεσο.

Δες και τις ταχύτητες συγχρονισμού αυτών που είναι στη HOL στο αντίστοιχο poll.
Τις χειρότερες απ' όλους και με διαφορά έχουμε.
Κανένας δεν πιάνει πάνω απο 20mbps ακόμα και μεσοτοιχία να είναι με το dslam.

manoulamou
09-01-08, 22:28
Αυτα ειναι επισημα μετρημενα ή ανεπισημες πηγες τα δινουν;
Ποιους συμφερει να υπαρχουν αυτες οι διαφορες;

sdikr
09-01-08, 22:37
Mην πιστεύεις αυτό το ψευτο-calculator...
Aφού δεν πιάνεις με τη forthnet πανω απο 5mbps που έχει ως κατώτατο SNR το 6, είναι μάλλον απίθανο να πιάσεις παραπάνω (ή και το ίδιο) με ΟΤΕ που έχει το κατώτατο SNR στο 9.
Όσο χαμηλότερο το SNR τόσο σε μεγαλύτερη ταχύτητα συγχρονίζεις.

Αν πήγαινες απο HOL (που έχει 11αρια SNR) στο 9αρι του ΟΤΕ τότε θα έλεγα με σιγουριά ότι θα συγχρονίσεις παραπάνω.

Κάνεις ενα λάθακι


Για το S/N

http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=25548&d=11957497126dB ή παρακάτω είναι πολύ κακό και είναι πολύ πιθανό να έχεις προβλήματα συγχρονισμού
http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=25548&d=11957497127dB-10dB μέτριο αλλά δεν αφήνει πολύ χώρο για διακυμάνσεις
http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=25548&d=119574971211dB-20dB καλό χωρίς προβλήματα συγχρονισμού
http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=25548&d=119574971220dB-28dB εξαιρετικό
http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=25548&d=119574971229dB και πάνω = αστέρι

Το signal to noise ratio όσο ποιο μεγάλο είνα τόσο ποιο καλό


Noise Margin (σε dB) : Εδώ μετράμε τη σχέση που έχει το ωφέλιμο σήμα της γραμμής (signal - αυτό που μεταφέρει τα data μας) αν το διαιρέσουμε με το θόρυβο της (noise) γι αυτό λέγεται και S/N δηλ. Signal/Noise. Αυτό πρέπει να είναι υψηλό θετικό νούμερο και σε κάθε περίπτωση όχι μικρότερο από 6 dB θεωρητικά αλλά στην πράξη κάτω από 10-12 dB έχουμε σοβαρά προβλήματα. Αν είναι λοιπόν μικρότερο ή ίσο του 12 έχεις προβλήματα θορύβου της γραμμής και φυσικά λάθη στο modem/router.
Παράδειγμα - το πολύ συχνό S/N = 30dB είναι πολύ καλή τιμή μέτρησης και σύμφωνα με τα παραπάνω σημαίνει ότι το ωφέλιμο σήμα είναι 1000 φορές μεγαλύτερο από το θόρυβο.]
Αρα το όριο των 12db σημαίνει ότι το ADSL καλό είναι να παίζει όταν το σήμα είναι 15,85 φορές μεγαλύτερο από το θόρυβο.

nikgr
09-01-08, 22:39
Για τη HOL που το παρακολουθώ, ξέρω ότι είχαν δημιουργηθεί πολλες διαμαρτυρίες εδώ μέσα για "κόφτες κλπ".
Η επίσημη απάντηση στη συνέντευξη της HOL ήταν ότι με τα 11αρια SNR οι χρήστες έχουν πιο σταθερές συνδέσεις με λιγότερα λάθη και άρα τελικά μεγαλύτερη πραγματική ταχύτητα.

Το κατα πόσο είναι αλήθεια αυτό χωράει πολύ κουβέντα και δεν είμαι ο αρμόδιος να απαντήσω.

Τα 6αρια της forthnet δε συζητήθηκαν ποτέ γιατί δίνουν τη δυνατότητα για τις μεγαλύτερες ονομαστικές ταχύτητες συγχρονισμού και απ' όσο έχω προσέξει δεν υπάρχει κάποιο γενικό πρόβλημα αποσυγχρονισμών.

Για τον ΟΤΕ είναι γενική διαπίστωση επίσης ότι η γραμμή ανεβαίνει τόσο όσο να κατέβει το SNR στη χειρότερη περίπτωση 9. Απο κει και κάτω δε σ' αφήνει να ανέβασεις ταχύτητα και να χαμηλώσεις άλλο το SNR.

EDIT: sdikr συμφωνώ μ' αυτό που γράφεις αλλα το παιδί δε ρώτησε αν θα έχει πιο σταθερή γραμμή με τον ΟΤΕ αλλα αν θα μπορεί να συγχρονίζει παραπάνω απ' ότι με τη forthnet.
Εσύ τί λες? Θα μπορεί?
Εγώ έχω την εντύπωση ότι μπορεί να έχει μια πιο σταθερή 4αρα με καλύτερο SNR, αλλα 5mbps δε θα πιάνει.

Jazzer
09-01-08, 23:16
To βασικότερο είναι η σταθερότητα και όχι τα πολλα MB.
Στον οτε έχει τη δυνατότητα να κάνεις σταδιακή αναβάθμιση.
( ξεκινας π.χ. με 4 και εφόσον έχεις μηδεν σφάλματα , μικρο Att, μεγάλο SNR και κατεβάζεις οποιαδήποτε ώρα δοκιμάσεις με σταθερά 400 kilobytes/sec , τότε δοκιμάζεις την επόμενη μεγαλύτερη ταχύτητα.

Γενικα για τις 24mbit ειμαι επιφυλακτικος για το άν ειναι ολες οι γραμμές κατάλληλες.:hmm:
Μα αυτό λέω κι εγώ στο φίλο, απλά με άλλα λόγια.:p
Του πρότεινα μάλιστα, αν και εφόσον η γραμμή του έχει μεγάλο πρόβλημα, να ζητήσει την ταχύτητα των 4 mbps, στην οποία θα παίζει απροβλημάτιστα.
Δεν τον καλύπτει βέβαια απ΄ότι φαίνεται αυτή η λύση, το σέβομαι όμως, αφού για μερικούς μετράει η σταθερότητα, για άλλους πάλι τα πολλά mbps.;)

therion
09-01-08, 23:19
Ενας φιλος μου ρώτησε ενα γνωστο του ο οποίος είναι τεχνικός στον οτε,και του ειπε με τα καινουργια μηχανήματ απου έχει ο οτε στην διαθεση του οι ταχυτητες τον εναλλακτικων με του οτε δεν θα εχουνκαμία σχεσημΚοιταξε στον υπολογιστή του και ειδε οτι συμφωνα με τον οτε.η χειροτερη ταχυτητα που μπορει να υπάρξει στο N.Hράκλειο ,ειναι τα 14mbps.Αλλα τα μηχανήματα του οτε που φτάνουν για όλους τους πελάτες τους και αλλα τον εναλλακτικών που δεν φτάνουν για τους πελατες τους.

sdikr
09-01-08, 23:23
Για τη HOL που το παρακολουθώ, ξέρω ότι είχαν δημιουργηθεί πολλες διαμαρτυρίες εδώ μέσα για "κόφτες κλπ".
Η επίσημη απάντηση στη συνέντευξη της HOL ήταν ότι με τα 11αρια SNR οι χρήστες έχουν πιο σταθερές συνδέσεις με λιγότερα λάθη και άρα τελικά μεγαλύτερη πραγματική ταχύτητα.

Το κατα πόσο είναι αλήθεια αυτό χωράει πολύ κουβέντα και δεν είμαι ο αρμόδιος να απαντήσω.

Τα 6αρια της forthnet δε συζητήθηκαν ποτέ γιατί δίνουν τη δυνατότητα για τις μεγαλύτερες ονομαστικές ταχύτητες συγχρονισμού και απ' όσο έχω προσέξει δεν υπάρχει κάποιο γενικό πρόβλημα αποσυγχρονισμών.

Για τον ΟΤΕ είναι γενική διαπίστωση επίσης ότι η γραμμή ανεβαίνει τόσο όσο να κατέβει το SNR στη χειρότερη περίπτωση 9. Απο κει και κάτω δε σ' αφήνει να ανέβασεις ταχύτητα και να χαμηλώσεις άλλο το SNR.

EDIT: sdikr συμφωνώ μ' αυτό που γράφεις αλλα το παιδί δε ρώτησε αν θα έχει πιο σταθερή γραμμή με τον ΟΤΕ αλλα αν θα μπορεί να συγχρονίζει παραπάνω απ' ότι με τη forthnet.
Εσύ τί λες? Θα μπορεί?
Εγώ έχω την εντύπωση ότι μπορεί να έχει μια πιο σταθερή 4αρα με καλύτερο SNR, αλλα 5mbps δε θα πιάνει.


Αυτό λεώ και εγώ, οτι κατά 90% θα πιάσει παραπάνω

A_gamer
09-01-08, 23:56
Κάνεις ενα λάθακι


Το signal to noise ratio όσο ποιο μεγάλο είνα τόσο ποιο καλό

Όχι απαραίτητα. Εφ' όσον έχεις με κάποιο SNR (έστω 5) πλήρη σταθερότητα και καθόλου λάθη στη μετάδοση, συμφέρει να συγχρονίσεις στην υψηλότερη ταχύτητα που αντέχει η γραμμή κι ας είναι κάτω από 6 το SNR, αν δεν πέφτει τόσο χαμηλά ώστε να χαθεί η πλήρης σταθερότητα.


Ενας φιλος μου ρώτησε ενα γνωστο του ο οποίος είναι τεχνικός στον οτε,και του ειπε με τα καινουργια μηχανήματ απου έχει ο οτε στην διαθεση του οι ταχυτητες τον εναλλακτικων με του οτε δεν θα εχουνκαμία σχεσημΚοιταξε στον υπολογιστή του και ειδε οτι συμφωνα με τον οτε.η χειροτερη ταχυτητα που μπορει να υπάρξει στο N.Hράκλειο ,ειναι τα 14mbps.Αλλα τα μηχανήματα του οτε που φτάνουν για όλους τους πελάτες τους και αλλα τον εναλλακτικών που δεν φτάνουν για τους πελατες τους.

Κανόνας Νο.1: ποτέ μην "τρως" αυτά που είπε τεχνικός του ΟΤΕ, τουλάχιστον όχι αμάσητα...

sdikr
09-01-08, 23:58
Όχι απαραίτητα. Εφ' όσον έχεις με κάποιο SNR (έστω 5) πλήρη σταθερότητα και καθόλου λάθη στη μετάδοση, συμφέρει να συγχρονίσεις στην υψηλότερη ταχύτητα που αντέχει η γραμμή κι ας είναι κάτω από 6 το SNR, αν δεν πέφτει κάτω από το SNR που αντέχει.





Διάβασε το νήμα καλύτερα, το signal to noise είναι ο λόγος του σήματος που στέλνει το dslam, δεν ξέρω αν έχεις δεί τα Output power σε κάποια modem,

therion
10-01-08, 00:01
Μου κανει εντυπωση που πιανω τοσο λίγο. Tο atennuation 42 που εχω ειναι μια χαρα για τα 8.Εχω δει σε εναν πινακα που μου ειχαν παραθεσει στην αρχη του post,οτι καποιος με μεγαλυτερο atennuation απο εμένα,και με το ιδιο ακριβως snr 6 επιανε πάνω απο 5.Πως γινεται αυτο;

manoulamou
10-01-08, 00:43
Ενας φιλος μου ρώτησε ενα γνωστο του ο οποίος είναι τεχνικός στον οτε,και του ειπε...



Κανόνας Νο.1: ποτέ μην "τρως" αυτά που είπε τεχνικός του ΟΤΕ, τουλάχιστον όχι αμάσητα...

Γενικα πρεπει να δυσπιστουμε οχι τοσο στους τεχνικους της οποιας εταιριας
αλλά πιο πολυ στο τι ειπε ο γνωστος του φιλου κλπ

Εαν κατι το δουμε ή το ακουσουμε οι ιδιοι, τοτε ισως και να εχει καποια βαση...:)
Οσο για τις ταχυτητες μην ξεχνατε περαν του ΕΩΣ 24576 στα downloads
υπαρχει και το 1024 των UP loads που ενδιαφερει καποιους εξ ισου εαν οχι περισσοτερο!!!

Giwrgos_M
10-01-08, 01:04
To βασικότερο είναι η σταθερότητα και όχι τα πολλα MB.
Στον οτε έχει τη δυνατότητα να κάνεις σταδιακή αναβάθμιση.
( ξεκινας π.χ. με 4 και εφόσον έχεις μηδεν σφάλματα , μικρο Att, μεγάλο SNR και κατεβάζεις οποιαδήποτε ώρα δοκιμάσεις με σταθερά 400 kilobytes/sec , τότε δοκιμάζεις την επόμενη μεγαλύτερη ταχύτητα.

Γενικα για τις 24mbit ειμαι επιφυλακτικος για το άν ειναι ολες οι γραμμές κατάλληλες.:hmm:

πως μπορω να δω αν εχει σφαλματα οπως λες και τα υπολοιπα??εχω 4αρα συνδεση και στην αρχη κατεβαζει με 380-400 και μετα απο καποιο διαστημα πεφτει στα 200 μετα παει 300 μετα παλι 400 και γενικα δεν εχει σταθερο κατεβασμα?ασ με βοηθησει καποιος

ktop
10-01-08, 05:51
Χάλια η κατάσταση καλύτερα με Forthnet στα 2Mb παρά με ΟΤΕ στα 24Mb

:whistle:

pnikolo
10-01-08, 06:14
Χάλια η κατάσταση καλύτερα με Forthnet στα 2Mb παρά με ΟΤΕ στα 24Mb

:whistle:

Πηγαινε εκει... και τα σκυλια δεμενα :rofl:

Tem
10-01-08, 07:54
έφυγα απο HOL και είδα μεγάλη διαφορά. Καλύτερος ο ΟΤΕ.

LiveTVRadio
10-01-08, 09:07
Μου κανει εντυπωση που πιανω τοσο λίγο. Tο atennuation 42 που εχω ειναι μια χαρα για τα 8.Εχω δει σε εναν πινακα που μου ειχαν παραθεσει στην αρχη του post,οτι καποιος με μεγαλυτερο atennuation απο εμένα,και με το ιδιο ακριβως snr 6 επιανε πάνω απο 5.Πως γινεται αυτο;

τι attenuation 43 και λες ειναι μια χαρά.

Εγω έχω SNR 31 , att 14 , ταχυτητα 4092 και κατεβαιζει οποιαδηποτε ώρα και στιγμη με 400kilobytes ανα δευτερολεπτο.( δηλαδη πρακτικα παιζει στα 4000 κανονικα )
Αν εγω είχα att 43, θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρά να βάλω παραπάνω απο 1mbit συνδεση.

http://www.speedtest.net/result/220197889.png

hel
10-01-08, 11:52
Μου κανει εντυπωση που πιανω τοσο λίγο. Tο atennuation 42 που εχω ειναι μια χαρα για τα 8.Εχω δει σε εναν πινακα που μου ειχαν παραθεσει στην αρχη του post,οτι καποιος με μεγαλυτερο atennuation απο εμένα,και με το ιδιο ακριβως snr 6 επιανε πάνω απο 5.Πως γινεται αυτο;

Εξαρτάται από τη γραμμή σου. Αν δεν έχει θόρυβο πιάνεις κοντά στο θεωρητικό μέγιστο, αλλιώς...

therion
10-01-08, 13:18
έφυγα απο HOL και είδα μεγάλη διαφορά. Καλύτερος ο ΟΤΕ.

Δεν μας ειπες όμως τι διαφορά είχες;

Giwrgos_M
10-01-08, 14:49
πως μπορω να δω αν εχει σφαλματα οπως λες και τα υπολοιπα??εχω 4αρα συνδεση και στην αρχη κατεβαζει με 380-400 και μετα απο καποιο διαστημα πεφτει στα 200 μετα παει 300 μετα παλι 400 και γενικα δεν εχει σταθερο κατεβασμα?ασ με βοηθησει καποιος

DVader
10-01-08, 14:54
Αμε...Τεράστια....Εγω δεν είχα πρόβλημα ταχύτητας στο γραφείο ..Εκανε timed out η γραμμή...και δεν το λύνανε... Με το που πήγα ΟΤΕ όλα λύθηκαν !!! :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.