PDA

Επιστροφή στο Forum : Eκκαθάριση λογαριασμού!



parafuelos
09-01-08, 16:11
Γεια σας,

Καλή χρονιά σε όλους μιας και είναι η πρώτη φορά που κάνω post για το 2008 :p Σήμερα έλαβα έναν λογαριασμό από τη HOL και μέσα στις χρεώσεις έχει ένα ποσό 16,28 το οποίο αναφέρεται ως εκκαθάριση! Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και δε μπορούσαν να μου απαντήσουν και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν και ότι θα με πάρουν τηλέφωνο (πράγμα που επιτρέψτε μου να μην περιμένω σε καμιά περίπτωση). Το θέμα είναι ότι δεν είχα κάποια παλιά υπηρεσία από τη HOL ούτε κάποιο παλιό δικό τους πακέτο από το οποίο θα μπορούσε να προκύψει υπόλοιπο! επιπλέον δεν έχω κανέναν λογαριασμό απλήρωτο! Μήπως έχει κάποιος άλλος κάποια αντίστοιχη εμπειρία? οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη μιας και δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω αεριτζίδικα χρήματα!

Ευχαριστώ

apagal
09-01-08, 18:52
Από τέτοια άλλο τίποτα.Εμένα με έχουν πάρει τουλάχιστον τρεις φορές για παλιά υπόλοιπα που τάχα υπάρχουν.Μετά τα σχετικά καντίλια και τα παραστατικά στα χέρια ζητούν συγγνώμη και σε αφήνουν ήσυχο.

treli@ris
09-01-08, 19:18
Ετσι κανουν μηπως πετυχουν καποιον που εχει πεταξει τις αποδειξεις και μετα αναγκαστει να τα ξαναπληρωσει. Πηγαινε στα γραφεια με τις αποδειξεις και θα σε αφησουν ησυχο

apneagr
09-01-08, 20:39
φυλατε ολες τισ αποδειξεις οσο παλιες και να ειναι

parafuelos
09-01-08, 23:44
Λίγο δύσκολο να πάω στα γραφεία μιας και είμαι στη Θεσσαλονίκη :( και η HOL μόνο στην Αθήνα έχει γραφεία λες και όλη η υπόλοιπη Ελλάδα κατούρησε στο πηγάδι!

treli@ris
09-01-08, 23:46
Λίγο δύσκολο να πάω στα γραφεία μιας και είμαι στη Θεσσαλονίκη :( και η HOL μόνο στην Αθήνα έχει γραφεία λες και όλη η υπόλοιπη Ελλάδα κατούρησε στο πηγάδι!

Δεν το προσεξα οτι μενεις Θεσσαλονικη. Οσο για το αλλο ας μην το σχολιασω καλυτερα.. εδω δεν μπορουν να τα κανουν καλα στα γραφεια της Αθηνας φανταζεσαι να ανοιγαν και στην Θεσσαλονικη τι μπαχαλο θα επικρατουσε. της κακομοιρας θα γινοτανε. το σωστο παντως ειναι να ανοιξουν και εκει καποια μερα

jacobgr
10-01-08, 08:39
Το πιο πιθανο είναι να σε πάρουν και να στα ζητησουν με ΦΑΞ. Και μετά συγνώμη και όλα καλά μεχρι να ξαναβγαλουν τον ιδιο λογαριασμό<:p

LiveTVRadio
10-01-08, 08:55
Λίγο δύσκολο να πάω στα γραφεία μιας και είμαι στη Θεσσαλονίκη :( και η HOL μόνο στην Αθήνα έχει γραφεία λες και όλη η υπόλοιπη Ελλάδα κατούρησε στο πηγάδι!

Στο πηγάδι. :rofl::rofl::rofl::respekt:

nik_bel
10-01-08, 15:28
Εγώ πάντως φίλοι μου αν είχα στα χέρια μου εξοφλητική απόδειξη δεν θα ασχολιόμουν καν...άστους να σε κυνηγήσουν λίγο να γελάσεις :p

manoulamou
10-01-08, 16:02
φυλατε ολες τισ αποδειξεις οσο παλιες και να ειναι

:oneup: +1 ... Ποτε δεν ξερεις ποιος και πότε θα θυμηθει τους παλιους καλους πελατες....
και αυτο ισχυει για ολες τις εταιριες και τις υπηρεσιες, ενα αρχειακι ειναι παντα χρησιμο!

parafuelos
10-01-08, 21:38
Εγώ πάντως φίλοι μου αν είχα στα χέρια μου εξοφλητική απόδειξη δεν θα ασχολιόμουν καν...άστους να σε κυνηγήσουν λίγο να γελάσεις :p


Δε θα γελάσω μόνο εγώ αλλά και το παρδαλό κατσίκι μαζί!! Το θέμα είναι να είναι πιο προσεκτικοί και να μη μας αναγκάζουν να παίρνουμε τηλ άσκοπα και να αναρωτιόμαστε τι συμβαίνει! Λίγη υπευθυνότητα! Παρεμπιπτόντως ακόμα δε με πήρε κανείς τηλ για να με ενημερώσει όπως μου είχαν πει!! Πέρα βρέχει!

guzel
10-01-08, 22:33
το λογιστηριο της χολ και το τμημα πιστωτικου ελεγχου ειναι χαλια δυστυχως

TRK
10-01-08, 22:58
Απλώς συναγωνίζονται την ΤΥ και το CS....

Εγώ έκανα αναβάθμιση από 4 σε 6 πριν 3 μήνες και εξακολουθούν να με χρεώνουν με 22 Ευρώ αντί 17.. Αναγκάσθηκα να πάω επί τόπου στα Γραφεία τους ... απορούσαν πως συνέβη αυτό. το λάθος !!!.. μου υποσχέθηκαν ότι θα διορθωθεί στον επόμενο λογαριασμό και θα μου επιστρεψουν την διαφορά ... Περιμένω...:oops:

parafuelos
10-01-08, 23:40
Απλώς συναγωνίζονται την ΤΥ και το CS....

Εγώ έκανα αναβάθμιση από 4 σε 6 πριν 3 μήνες και εξακολουθούν να με χρεώνουν με 22 Ευρώ αντί 17.. Αναγκάσθηκα να πάω επί τόπου στα Γραφεία τους ... απορούσαν πως συνέβη αυτό. το λάθος !!!.. μου υποσχέθηκαν ότι θα διορθωθεί στον επόμενο λογαριασμό και θα μου επιστρεψουν την διαφορά ... Περιμένω...:oops:


Φίλε μου κατά τη γνώμη μου ήταν λάθος που πλήρωσες! Τώρα έμπλεξες περιμένοντας λεφτά πίσω :rtfm:

antreas9
11-01-08, 11:05
τους χρωστάω ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ χρόνο, γιατί με χρεώνουν συνέχεια διάφορα λάθη στο λογ/σμο μου, και δε μπορούν να τα λύσουν!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πράγματα γενικότερα στους λογ/σμους ! Θέλει μεγάλη προσοχή για το τι μας χρεώνουν!
(ρε σεις, προκειμένου να μην ασχοληθούν, προτιμούν να μην πάρουν τα χρήματα που χρωστάω)!

manoulamou
11-01-08, 12:27
τους χρωστάω ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ χρόνο, γιατί με χρεώνουν συνέχεια διάφορα λάθη στο λογ/σμο μου, και δε μπορούν να τα λύσουν!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πράγματα γενικότερα στους λογ/σμους ! Θέλει μεγάλη προσοχή για το τι μας χρεώνουν!
(ρε σεις, προκειμένου να μην ασχοληθούν, προτιμούν να μην πάρουν τα χρήματα που χρωστάω)!

Αρα κατσε εκει που εισαι, πού να μπλεκεις με τον ... πΟΤΕ:p...

aa144
12-01-08, 15:09
Καλύτερα να μην το λες δημόσια τό ότι χρωστάς και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι...

parafuelos
12-01-08, 18:03
Καλύτερα να μην το λες δημόσια τό ότι χρωστάς και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι...


Μπορεί αυτοί να τον ξέχασαν αλλά οι υπολογιστές τους ποτέ. Άρα αργά η γρήγορα....

guzel
12-01-08, 21:35
ειναι αδυνατον να κραταμε αποδειξεις.. απλα μετα απο καποιους μηνες ζητηστε να σας στελνουν την λογιστικη σας καρτελα ;)

εξαλλου οτι συναλλαγη γινεται τα στοιχεια αυτα υπαρχουν και στα συστηματα των τραπεζων.. αλλα νομιζω η καλυτερη λυση ειναι η λογιστικη καρτελα ..εγω αυτο κανω παντως και φενονται ολα ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.