PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με εξωτερικο



al0000
17-04-05, 15:20
Απο εχθες το βράδυ (16-04-05) οι ταχυτητες με το εξωτερικό είναι χάλια.

Απο όπου και να κατεβάσω δεν θα πάει πάνω απο 15k/sec

Από ελλάδα κατεβάζω οκ.

Κανείς άλλος το ίδιο?

al0000
17-04-05, 15:28
Your connection is: 62 Kbps (about 0.1 Mbps)
You downloaded at: 8 kB/s
Your TRuSPEED: ^info^ 66 Kbps :: 9 kB/s (7% overhead factored)
Bottom Line: You are running: 1 times faster than 56K and can download 1 megabyte in 128 second(s)
Diagnosis: May need help : running at only 23.48 % of your hosts average (otenet.gr)


Ολα τα P2P off.

Woohooo!!!

al0000
17-04-05, 17:57
Υπαρχει κανείς αλλος με OTEnet να μου πει αν είναι OK?

Γιατι μόλις πήρα το support της ΟΤΕnet και μου παν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στις γραμμες.

Μήπως είναι απο την δικιά μου πλευρά το πρόβλημα? Απ την άλλη μπήκα με το Forthnet demo που έχω και εκεί πάει μια χαρά..


Alex

GiwrgosD
18-04-05, 15:31
Υπαρχει κανείς αλλος με OTEnet να μου πει αν είναι OK?

Γιατι μόλις πήρα το support της ΟΤΕnet και μου παν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στις γραμμες.

Μήπως είναι απο την δικιά μου πλευρά το πρόβλημα? Απ την άλλη μπήκα με το Forthnet demo που έχω και εκεί πάει μια χαρά..


Alex

Οπως μου είπαν κι'μένα (χωρίς άδικο)... Καλώς ήρθες στο κλάμπ!!!!
Αστα να πάνε είναι η υπόθεση... Με Otenet είμαι κι'εγω και σέρνετε. Μόνο μία φορά πήρα καλά αποτελέσματα και αυτό μάλλον καταλάθος θα έγινε... 42Κ κατέβασμα για εννέα ολόκληρα λεπτά!!!
Μέχρι και screenshot έβγαλα για το θυμάμε!!!!
Από ορισμένα σημεία στο εξωτερικό δεν κατεβάζω με πάνω από 11-12Κ ενώ σε άλλα μπορεί με λίγη τύχη να κατεβάσω και στα 28-35Κ... Αυτά απο Τερψιθέα. Από Ν.Κόσμο/Δάφνη που είναι το γραφείο και και εκει έχουμε 384/128 από τα ίδια sites κατεβάζω με 38Κ και 36Κ αντίστοιχα!!!!!
Δοκιμή που έκανα με ftp από ftp.otenet.gr κατέβαζε με 39Κ.
Αντε να βγάλεις άκρη...
Πάντως με μόνο 1.5Gbit γραμμή προς εξωτερικό και μερικές χιλιάδες χρήστες ταυτόχρονα συνδεδεμένους, τι να περιμένεις...
Ο ΟΤΕ μας έχει κρατήσει δεκαετίες πήσω! Οταν στην υπόλοιπη Ευρώπη με 30€ πέρνεις 1Μ γραμμή, στην Ελλάδα με τα ίδια πληρώνεις 384Κ που στην πραγματικότητα είναι 128Κ !!!!
Τι να πείς...

Γιώργος

ermis333
18-04-05, 15:53
Ήθελα να ξερα που πάνε τα 30€ που χρεώνει το μήνα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.