PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με μtorrent



psillos
10-01-08, 02:56
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους και όλες!!

Τις τελευταίες αντιμετπίζω το εξής πρόβλημα όταν το μtorrent κατεβάζει αρχεία όλη μου η σύνδεση κολλάει! Δηλαδή το μtorrent ανεβοκατεβάζει αρχεία και δε μπορώ να σερφάρω,δεν ανοίγει καμιά σελίδα! Ακόμη και όταν τα έχει κατεβάσει όλα τα αρχεία μου είναι αύνατον να σερφάρω παρα μόνο όταν το κλείσω εντελώς και μετά απο κάνα δύο λεπτά.

η σύνδεση μου είναι vivodi 4mbps down kai 0.25 mbps up firewall έχει των windows vista kai antivirus nod32 τη τελευταία έκδοση.

Gordito
10-01-08, 03:00
Μειωσε το upload στο 80% του μεγιστου που πιανει η γραμμη σου, κατεβασε τα connections (ανα τορεντ και συνολικα) και ξανα δες τι γινεται.
Επισης βαλε Οπερα ή Firefox, αν δεν εχεις ηδη.

Ειδικα το upoload νομιζω ειναι αυτο που σκοτωνει το παραλληλο browsing

epp82
10-01-08, 10:35
Και να προσθέσω ότι αν το modem σου υποστηρίζει QOS(Quality of Service) ενεργοποίησε το για να καθορίζεται αυτόματα το bandwidth ανάλογα με τις ανάγκες σου. Υπάρχει και software λύση με το Netlimiter (http://www.netlimiter.com/).

psillos
10-01-08, 17:19
Ευχαριστώ παίδες αλλά τα δοκίμασα και το netlimiter και να μειώσω τα connections! Τίποτα πάλι τα ίδια δεν ανοίγει καθόλου ούτε firefox,opera,internet explorer!

mkl222
10-01-08, 23:21
Αν έχεις XP SP2, και αν είχες βάλει το pαtch για να αυξηθεί το όριο των half-open connections από 10, και αν έχεις ενεργοποιημένα τα updates (ουφ με τα αν, τελειώσαμε), ένα από τα τελευταία update για XP επαναφέρει τις half-open connections σε 10.

Οπότε, ξανατρέξε το patch.

kanenas3
11-01-08, 00:50
Μπορείς απλά να βάλεις το cFosSpeed (http://www.cfos.de/speed/cfosspeed_e.htm) και να απολαμβάνεις full upload/download και ταυτόχρονα να σερφάρεις κανονικά ;)

Djore
11-01-08, 15:49
πότε έχεις βάλει το nod ? η τελευταία εκδοση έχει δημιουργήση κάποια προβλήματα...

gogos888
11-01-08, 16:10
Το speed guide που έχει το utorrent δεν το χρησιμοποιώ καθόλου. Βάζει τρελά νούμερα στα connections. Εγώ με γραμμή 1024/256 έχω βάλει 30 connections σύνολο, μέγιστο upload 15kb και σερφάρω και πάιζω Guild Wars με ping κάτω από 100. Βέβαια δεν πιάνει και τίποτε τρέλες ταχύτητες το utorrent αλλά δεν με νοιάζει αρκεί να γίνεται η δουλειά μου.

psillos
13-01-08, 17:42
Εφτιαξε,μείωσα τα connections σε 500 το μέγιστο αριθμό συνδεδεμένων peers σε 80 και τον αριθμό θέσεων σε 15 και τέλος το upload σε 15 kbps και είναι ικανοποιητικό το σερφάρισμα τώρα!

Thanks σε όλους!!!!!

ee4649
10-07-09, 20:02
Εγώ έχω το εξής πρόβλημα,όταν έχω ανοιχτό το μtorrent,μετά από 5-10 λεπτά ξαφνικά πέφτει όλο το ίντερνετ,προσέχτε δεν μου κάνει disconnect την σύνδεση,γιατί από το Laptop με το Wifi μπαίνω κανονικά,απλά για κάποιο λόγο από ότι κατάλαβα ρίχνει το badwith εντελώς,όσο έχω κλειστό το μtorrent όλα λειτουργούνε καλά,δοκίμασα αυτά που έκανε ο φίλος να μειώσω τον αριθμό των συνδεδεμένων peers και όλα τα άλλα αλλά δεν έγινε τίποτα,μπορεί κανείς να με βοηθήσει?

ramonesmania
10-08-09, 12:14
Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό.
Βρήκα μια πλάγια οδό για να το διορθώσω.

Azureus

melon
29-07-10, 13:05
παιδια εγω εχω ενα αλλο προβλημα..εχει κολλησει το τορρεντ στο 99.9%(προφανως δεν το εχει κανενας ολοκληρο)αλλα το θεμα ειναι οτι δεν κανει πλεον ουτε upload κ μου λεει "δεν ηταν δυνατη η δημιουργια συνδεσης επειδη ο υπολογιστης προορισμου την απερριψε ενεργα".τι κανω τωρα??pls help!

@ ADSLgr.com All rights reserved.