PDA

Επιστροφή στο Forum : Τεχνική Εξυπηρέτηση ΟΤΕ



Σελίδες : [1] 2

jkaska
11-01-08, 01:18
Αυτό που θα ήθελα να πω για το συγκεκριμένο θέμα είναι κάτι που πραγματικά με εξέπληξε. Είχα μέχρι τις 31/12/2007 μια 2Mbps από την Otenet και λόγω μείωσης των τιμών αποφάσισα να την αναβαθμίσω στα 4Mbps. Όντως με ενημέρωσαν από την ΟΤΕΝΕΤ ότι στις 4/1/2008 έγινε η αναβάθμιση της γραμμής.

Πρόσφατα αγόρασα και ένα Router USRobotics 9111 το οποίο υποστηρίζει και τις καινούργιες συνδέσεις των 24Mbps. Το πρόβλημα βέβαια που αντιμετώπισα ήταν ότι δεν συγχρόνιζε στην καινούργια ταχύτητα. Αμέσως το δήλωσα ως βλάβη για να το ελέγξει ο ΟΤΕ.

Αυτό βέβαια που ακολούθησε δεν ξέρω αν κάποιος από τους άλλους Providers που σκίστηκαν να υποβαθμίζουν τον ΟΤΕ και τις υπηρεσίες του θα μπορούσε να το κάνει. Ο τεχνικός του ΟΤΕ ασχολήθηκε με την βλάβη που είχα 3 ημέρες. Το καταλάβατε αυτό ?

Επί 3 ημέρες έκανε συνεχώς μετρήσεις και δοκιμές από το κέντρο μέχρι και το σπίτι μου για να μπορέσει να βρει για ποιόν λόγο δεν συγχρονίζει η γραμμή. Φυσικά στο τέλος ανακάλυψα πως δεν είχε τίποτα η γραμμή. Απλά έπρεπε να κάνω μια ρύθμιση στο Router την οποία φυσικά και δεν ήξερα. Αμέσως όλα διορθώθηκαν !!! 4MBps στο Full

Θα ήθελα την άποψή σας, σε μια παρόμοια περίπτωση οι άλλες εταιρείες τι θα κάνανε?
Θα ενδιαφερόντουσαν ή θα με γράφανε κανονικά ?

preditor
11-01-08, 03:08
λοιπων ειχα 2play forthnet εφυγα γιατι η ΤΥ ηταν μηδενικη. τωρα στο σπιτι εχω ζιστο και στην δουλεια οτε 24μβ οτε.
ο οτε ειναι μακραν καλητερος απο ολους , οι αλλοι Providers απλος μας δουλευουν τιποτα αλλο....

inspclouseau
11-01-08, 03:50
φιλε τον τεχνικο που αναφερεις που τον βρηκες? στο 121 ή καπου αλλου? να τον βρουμε και εμεις αυτον τον ανθρωπο! τον χρειαζομαστε!

arial
11-01-08, 08:34
Eιναι γνωστο πως ο ΟΤΕ εχει καλυτερη τεχνικη εξυπηρετηση .. και αυτο ειναι στα ατου του :)

gogos888
11-01-08, 09:00
Γι αυτόν τον λόγο δεν πληρώνουμε τα κ@λ@πάγιά του;:lol:

aenaos15
11-01-08, 09:14
[QUOTE=gogos888;1706013]Γι αυτόν τον λόγο δεν πληρώνουμε τα κ@λ@πάγιά του;:lol:[/QU

Ε και λοιπον; Δηλαδη εσυ προτιμας να μην πληρωνεις παγια και να μην εχεις ΤΥ η να πληρωνεις και να εχεις;

jkaska
11-01-08, 10:09
Καταρχάς για τον φίλο inspclouseau θα ήθελα να πω ότι ο τεχνικός ήρθε από το Τμήμα Βλαβών ADSL γραμμών που έχει ο ΟΤΕ στα κέντρα του. Και να είμαι πιο συγκεκριμένος μιλάω για την Δράμα.

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει πρώτα από όλα να μην με γράφουνε κανονικά όταν έχω ένα πρόβλημα. Δεν ξέρω αν ο τεχνικός του ΟΤΕ γνωρίζει τα πάντα γύρω από την τεχνολογία των ADSL γραμμών αλλά ενδιαφέρθηκε και προσπάθησε να δώσει λύση. Και την έδωσε.

Γι αυτούς λοιπόν που επιλέγουν φίλε gogos888 άλλες εταιρείες για να μην πληρώνουν τα πάγια του ΟΤΕ τους εύχομαι να μην αντιμετωπίσουν προβλήματα με τις συνδέσεις τους γιατί τότε θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ.....

GTS
11-01-08, 10:20
Βέβαια,ιδίως εάν η βλάβη είναι στο τοπικό βρόχο (ΚΑΦΑΟ :whistle:) και η γραμμή ανήκει σε εναλλακτικό, 3 ημέρες ασχολούνται οι ΟΤΕτζήδες να την επιδιορθώσουν....εκεί να δεις πως σκίζονται

LiveTVRadio
11-01-08, 10:39
Βέβαια,ιδίως εάν η βλάβη είναι στο τοπικό βρόχο (ΚΑΦΑΟ :whistle:) και η γραμμή ανήκει σε εναλλακτικό, 3 ημέρες ασχολούνται οι ΟΤΕτζήδες να την επιδιορθώσουν....εκεί να δεις πως σκίζονται

Απο το avatar σου βρήκα δημοτικα τραγουδια του εικονιζομενου. ( thankyou , :) Καλη φάση ).

GTS
11-01-08, 11:29
Απο το avatar σου βρήκα δημοτικα τραγουδια του εικονιζομενου. ( thankyou , :) Καλη φάση ).

Χαχαχαχα, σοβαρά? Δεν τον έχω ακούσει

djargad
11-01-08, 11:29
Επί 3 ημέρες έκανε συνεχώς μετρήσεις και δοκιμές από το κέντρο μέχρι και το σπίτι μου για να μπορέσει να βρει για ποιόν λόγο δεν συγχρονίζει η γραμμή. Φυσικά στο τέλος ανακάλυψα πως δεν είχε τίποτα η γραμμή. Απλά έπρεπε να κάνω μια ρύθμιση στο Router την οποία φυσικά και δεν ήξερα. Αμέσως όλα διορθώθηκαν !!! 4MBps στο Full

Δεν μας λες κι εμάς τι ρύθμιση γιατι κάτι παρόμοιο συμβαίνει κι από δω;;;:p

GTS
11-01-08, 11:38
Μήπως η ρύθμιση ήταν να δώσεις το γνωστό 20άρι στον ΟΤΕτζή? :p :whistle:

jkaska
11-01-08, 11:45
Στην κονσόλα διαχείρισης του Router και πιο συγκεκριμένα στην επιλογή ADSL--> Parameters δεν αφήνουμε την επιλογή στο Automatic αλλά στο G.992.1 (G.DMT)

gogos888
11-01-08, 15:22
[QUOTE=gogos888;1706013]Γι αυτόν τον λόγο δεν πληρώνουμε τα κ@λ@πάγιά του;:lol:[/QU

Ε και λοιπον; Δηλαδη εσυ προτιμας να μην πληρωνεις παγια και να μην εχεις ΤΥ η να πληρωνεις και να εχεις;

Αν δεν είχε και αυτά δεν θα τον χώριζα ποτέ...:p

hel
11-01-08, 17:21
Επί 3 ημέρες έκανε συνεχώς μετρήσεις και δοκιμές από το κέντρο μέχρι και το σπίτι μου για να μπορέσει να βρει για ποιόν λόγο δεν συγχρονίζει η γραμμή. Φυσικά στο τέλος ανακάλυψα πως δεν είχε τίποτα η γραμμή. Απλά έπρεπε να κάνω μια ρύθμιση στο Router την οποία φυσικά και δεν ήξερα. Αμέσως όλα διορθώθηκαν !!! 4MBps στο Full

Θα ήθελα την άποψή σας, σε μια παρόμοια περίπτωση οι άλλες εταιρείες τι θα κάνανε?
Θα ενδιαφερόντουσαν ή θα με γράφανε κανονικά ?

Δεν είναι προς τιμήν του τεχνικού ΟΤΕ ή του ΟΤΕ να γίνονται μετρήσεις για 3 ημέρες για ένα χρήστη πρώτον (πολύ μεγάλος χρόνος και καθυστερούν οι άλλοι) και δεύτερον να διαπιστώνεται ότι δεν φταίει ο ΟΤΕ (πρώτα έπρεπε να τσεκάρει ρυθμίσεις ρουτερ,εσωτερική καλωδίωση κτλ). Δεν το λέω για να μειώσω την τεχνική εξυπηρέτηση του ΟΤΕ γιατί όλοι ξέρουμε ότι είναι από τις καλύτερες, αλλά απλά το παραπάνω γεγονός δεν συγκαταλέγεται στα + της.

maik
11-01-08, 17:26
Δεν είναι προς τιμήν του τεχνικού ΟΤΕ ή του ΟΤΕ να γίνονται μετρήσεις για 3 ημέρες για ένα χρήστη πρώτον (πολύ μεγάλος χρόνος και καθυστερούν οι άλλοι) και δεύτερον να διαπιστώνεται ότι δεν φταίει ο ΟΤΕ (πρώτα έπρεπε να τσεκάρει ρυθμίσεις ρουτερ,εσωτερική καλωδίωση κτλ). Δεν το λέω για να μειώσω την τεχνική εξυπηρέτηση του ΟΤΕ γιατί όλοι ξέρουμε ότι είναι από τις καλύτερες, αλλά απλά το παραπάνω γεγονός δεν συγκαταλέγεται στα + της.

Αν ομως εισουν εσυ στην θεση του φιλου και δεν σου ελυναν το προβλημα θα εβγαζες μυδρους κατα του ΟΤΕ. Εχει και ορια η εμπαθεια.

papakos
11-01-08, 22:25
Γι αυτόν τον λόγο δεν πληρώνουμε τα κ@λ@πάγιά του;:lol:

Οτι πληρωνεις παιρνεις οπως παντα και παντου.

ttsgr
11-01-08, 23:50
Οτι πληρωνεις παιρνεις οπως παντα και παντου.

Κι εγώ πληρώνω τον ΟΤΕ και εδώ και μια εβδομάδα περνω τα α--ίδια μου.Με έχουν αφήσει χωρίς internet.:nono:

sdikr
12-01-08, 00:03
Κι εγώ πληρώνω τον ΟΤΕ και εδώ και μια εβδομάδα περνω τα α--ίδια μου.Με έχουν αφήσει χωρίς internet.:nono:

Ριξε μια ματιά πρώτα στα καλώδια, σε γνωστό μου το πρόβλημα ήταν καλώδιο απο το σπλιτερ προς το Modem, πλέον έχει 18+

fadasma
12-01-08, 00:12
Ο τεχνικός του ΟΤΕ ασχολήθηκε με την βλάβη που είχα 3 ημέρες. Το καταλάβατε αυτό ?

Το οτι έχουμε περάσει ολόκληρη τη ζωή μας βρίζοντας τον οτε και την εξυπηρέτησή του το έχετε πάρει χαμπάρι;
Το οτι οι εναλλακτικοί δεν έχουν βγάλει πραγματικά προβλήματα αλλά τις λεγόμενες "παιδικές ασθένειες" και οτι αυτός δεν είναι λόγος να βγάζουμε "λάδι" τον οτε; Αυτό το καταλαβαίνετε;

Τελικά ο Έλληνας ξεχνάει π ο λ ύ γρήγορα.

sdikr
12-01-08, 00:17
Το οτι έχουμε περάσει ολόκληρη τη ζωή μας βρίζοντας τον οτε και την εξυπηρέτησή του το έχετε πάρει χαμπάρι;
Το οτι οι εναλλακτικοί δεν έχουν βγάλει πραγματικά προβλήματα αλλά τις λεγόμενες "παιδικές ασθένειες" και οτι αυτός δεν είναι λόγος να βγάζουμε "λάδι" τον οτε; Αυτό το καταλαβαίνετε;

Τελικά ο Έλληνας ξεχνάει π ο λ ύ γρήγορα.

Ναι το κάνει, του δίνουν 1mbps Και μόνο τσιγάρα που δεν τους παίρνει.

Ξέρω θα μας πείς πάλι κάποια ίστορια εκεί στο 1940 που ο ΟΤΕ εκάνε 2 χρόνια για την γραμμη,

Helloooooooooooooo τα πράγματα αλλάξανε

Quadcore
12-01-08, 00:23
Δεν είναι προς τιμήν του τεχνικού ΟΤΕ ή του ΟΤΕ να γίνονται μετρήσεις για 3 ημέρες για ένα χρήστη πρώτον (πολύ μεγάλος χρόνος και καθυστερούν οι άλλοι) και δεύτερον να διαπιστώνεται ότι δεν φταίει ο ΟΤΕ (πρώτα έπρεπε να τσεκάρει ρυθμίσεις ρουτερ,εσωτερική καλωδίωση κτλ). Δεν το λέω για να μειώσω την τεχνική εξυπηρέτηση του ΟΤΕ γιατί όλοι ξέρουμε ότι είναι από τις καλύτερες, αλλά απλά το παραπάνω γεγονός δεν συγκαταλέγεται στα + της.

Τουλαχιστον δεν σου ειπαν οτι φταιει ο ΟΤΕ... :rofl::rofl::rofl::ban::thumb_dup

papakos
12-01-08, 00:52
Το οτι οι εναλλακτικοί δεν έχουν βγάλει πραγματικά προβλήματα αλλά τις λεγόμενες "παιδικές ασθένειες" και οτι αυτός δεν είναι λόγος να βγάζουμε "λάδι" τον οτε; Αυτό το καταλαβαίνετε;


Το οτι αν δεν υπηρχε ο ΟΤΕ δεν θα υπηρχαν ολοι αυτοι στο ειπε κανενας?

Quadcore
12-01-08, 01:01
Το οτι αν δεν υπηρχε ο ΟΤΕ δεν θα υπηρχαν ολοι αυτοι στο ειπε κανενας?

Να του πληρωναν και αυτα που του χρωστανε... μαλλον θα γινουν... γραφτα και κλαφτα....
Και μετα λεμε για τον ΟΤΕ.....

kyriakos7
12-01-08, 02:09
Να του πληρωναν και αυτα που του χρωστανε... μαλλον θα γινουν... γραφτα και κλαφτα....
Και μετα λεμε για τον ΟΤΕ.....

εχει ο καιρος γυρισματα.... ;)

SouthDog
12-01-08, 02:33
Αυτό βέβαια που ακολούθησε δεν ξέρω αν κάποιος από τους άλλους Providers που σκίστηκαν να υποβαθμίζουν τον ΟΤΕ και τις υπηρεσίες του θα μπορούσε να το κάνει. Ο τεχνικός του ΟΤΕ ασχολήθηκε με την βλάβη που είχα 3 ημέρες. Το καταλάβατε αυτό ?

Επί 3 ημέρες έκανε συνεχώς μετρήσεις και δοκιμές από το κέντρο μέχρι και το σπίτι μου για να μπορέσει να βρει για ποιόν λόγο δεν συγχρονίζει η γραμμή. Φυσικά στο τέλος ανακάλυψα πως δεν είχε τίποτα η γραμμή. Απλά έπρεπε να κάνω μια ρύθμιση στο Router την οποία φυσικά και δεν ήξερα. Αμέσως όλα διορθώθηκαν !!! 4MBps στο Full

Αυτά να τα βλέπουν κάτι παπαγαλάκια που φοράνε γυαλιά
με ακτίνες Χ, και προσπαθούν να δημιουργούν ψεύτικες εντυπώσεις
κρυβοντας τα προβλήματα της χολ και της κάθε χολ.

Και το σημερινό χαλι των εναλακτικών δεν λέγεται παιδική ασθένια,
αδιαφορία και φιλαργυρία λέγεται.

Όχι ότι ειν άγιος και ο οτες, αλλά χωρίς ανταγωνισμό δεν υπάρχει εξέλιξη ;)

tolisp
12-01-08, 03:08
Αυτά να τα βλέπουν κάτι παπαγαλάκια που φοράνε γυαλιά
με ακτίνες Χ, και προσπαθούν να δημιουργούν ψεύτικες εντυπώσεις
κρυβοντας τα προβλήματα της χολ και της κάθε χολ.

Και το σημερινό χαλι των εναλακτικών δεν λέγεται παιδική ασθένια,
αδιαφορία και φιλαργυρία λέγεται.

Όχι ότι ειν άγιος και ο οτες, αλλά χωρίς ανταγωνισμό δεν υπάρχει εξέλιξη ;)


Αυτό δεν θα το έκανε ΠΟΤΕ εναλλακτικός και γιατί δεν έχει τεχνικούς αλλα και γιατί κανεις δεν ενδιαφέρεται.
Εδώ δεν έχεις internet η τηλέφωνο 1 μηνα και δεν ασχολείται κανεις με την βλάβη, μετρήσεις ποιότητας θα κάνουν? :evil:

papakos
12-01-08, 03:13
Αυτό δεν θα το έκανε ΠΟΤΕ εναλλακτικός και γιατί δεν έχει τεχνικούς αλλα και γιατί κανεις δεν ενδιαφέρεται.
Εδώ δεν έχεις internet η τηλέφωνο 1 μηνα και δεν ασχολείται κανεις με την βλάβη, μετρήσεις ποιότητας θα κάνουν? :evil:

Θα επρεπε να ξεχωριζουμε τους εναλλακτικους "παροχους" απο τους εναλλακτικους ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΤΕΣ.

pelopas1
12-01-08, 03:18
εγω τηλεφωνησα χτες για να τσεκαρουν την γραμμη σημερα(λογω χτεσινων τεχνικων δυσκολιων με το u-torrent).....και ακομα ειμαστε στην αναμονη:hmm::hmm:

tolisp
12-01-08, 03:19
Θα επρεπε να ξεχωριζουμε τους εναλλακτικους "παροχους" απο τους εναλλακτικους ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΤΕΣ.


Ειλικρινά δεν κατάλαβα τι εννοείς...
Αναφερόμουν στην HOL που κάνει ακριβώς αυτό που περιγράφω... ήταν άλλωστε και ένας από τους βασικούς λόγους που ξαναγύρισα ΟΤΕ ;)

Και φαντάζομαι η HOL - ο no2 πάροχος αυτή την στιγμή στην ελλάδα- δεν είναι απλά "δρομολογητής" (ότι και αν σημαίνει ο νεολογισμός)

fadasma
12-01-08, 03:29
Αυτό που θέλω να πω και θα τω πω ξεκάθαρα αυτή τη φορά είναι το εξής:
ΝΑΙ ο οτε έχει καλύτερη εξυπηρέτηση.

Την έχει όμως επειδή έπινε το αίμα, για όλη τη ζωή, όλων όσων μπαίνουν στο forum αυτή τη στιγμή.

Και όλοι εμείς που με τη δική μας ανοχή τόσα χρόνια τον κάναμε αυτό που μπορεί να είναι τώρα, κόβουμε το κεφάλι σε όσους προσπαθούν να σηκωθούν και να τον κοιτάξουν στα μάτια.

Τι θα κερδίσουμε; Καλή υποστήριξη για λίγους μήνες και μετά να τραβάνε τα παιδιά μας αυτά που τραβάμε εμείς από μικρά παιδιά.
Μια εταιρία που βάζει 10 φοιτητές να μας "εξυπηρετούν" για 200€, μας πουλάει 2000€ το kilobyte και το υπόλοιπο το δίνει σε 1-2 γενικούς διευθυντές για να βάζουν βενζίνη.

Δώστε λίγο χρόνο και ανοχή στους εναλλακτικούς.
Αυτοί έφεραν το ίντερνετ στη χώρα μας, όχι αυτοί που πληρώναμε και παρακαλούσαμε τόσα χρόνια.

papakos
12-01-08, 03:32
Δεν μιλω για κανεναν συγγεκριμενα.

Και για να καταλαβεις τι εννοω βγαινοντας λιγο εκτος θεματος , σε βαζω να φτιαξεις μια τεραστια αλυσιδα απο το σπιτι σου εως το απειρο και σου λεω οτι ΜΟΝΟ ενας κρικος αυτης "ανηκει" σε καποιον απο τους παροχους. Οι υπολοιποι ελπιζω να ξερεις σε ποιον ανηκουν.

Επιστρεφω στο θεμα.
Δεκατρεις μερες πολεμουσε ο αδελφος μου να πεισει εναλλακτικο οτι η γραμμη του που λειτουργουσε χρονια με νουμερο ΚΑΝΟΝΙΚΑ δεν ειναι κομμενη καλωδιακα διοτι ετσι την εβλεπαν αυτοι και δεν του εκαναν την συνδεση. Εκαναν μαλιστα και διαμαρτυρια στον ΟΤΕ οτι δεν την φτιαχνει.
Ασφαλως και το καλωδιο λειτουργουσε, ελα ντε ομως που ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ του παροχου το ειχε συνδεσει σε αλλο οριο? ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ μερες χωρις τηλεφωνο . Ποση ανοχη να δειξει κανεις?

tolisp
12-01-08, 03:43
Αυτό που θέλω να πω και θα τω πω ξεκάθαρα αυτή τη φορά είναι το εξής:
ΝΑΙ ο οτε έχει καλύτερη εξυπηρέτηση.

Την έχει όμως επειδή έπινε το αίμα, για όλη τη ζωή, όλων όσων μπαίνουν στο forum αυτή τη στιγμή.

Και όλοι εμείς που με τη δική μας ανοχή τόσα χρόνια τον κάναμε αυτό που μπορεί να είναι τώρα, κόβουμε το κεφάλι σε όσους προσπαθούν να σηκωθούν και να τον κοιτάξουν στα μάτια.

Τι θα κερδίσουμε; Καλή υποστήριξη για λίγους μήνες και μετά να τραβάνε τα παιδιά μας αυτά που τραβάμε εμείς από μικρά παιδιά.
Μια εταιρία που βάζει 10 φοιτητές να μας "εξυπηρετούν" για 200, μας πουλάει 2000 το kilobyte και το υπόλοιπο το δίνει σε 1-2 γενικούς διευθυντές για να βάζουν βενζίνη.

Δώστε λίγο χρόνο και ανοχή στους εναλλακτικούς.
Αυτοί έφεραν το ίντερνετ στη χώρα μας, όχι αυτοί που πληρώναμε και παρακαλούσαμε τόσα χρόνια.


Ζούμε και οι δυο στην ίδια χωρα (Ελλάδα) το 2008???
Ποιος "κοιτάει στα ματια" τον ΟΤΕ σήμερα?
Οι τυχάρπαστοι που πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες? Υπηρεσίες που δεν έχουν και όταν τις έχουν δεν μπορούν να τις υποστηρίξουν?
Όσο για τους φοιτητές με τα 200e έχεις αλήθεια μιλήσει ποτε σε τεχνική υποστήριξη εναλλακτικού? Έχεις καταλάβει ότι σε έχουν αναμονή 40 λεπτά με 1 ώρα για να σου βγει ένας τύπος που αμφίβολο είναι αν έχει internet σπίτι του για να σου διαβάσει 3 προκατασκευασμένες απαντήσεις που του γραφουν σε καρτελάκι?

Είχες ποτε βλάβη σε εναλλακτικό να δεις τι δούλεμα πέφτει OOOOTAN πιάσεις γραμμή και ταλαιπωρηθείς ένα πρωινό να την δηλώσεις και τηλεφωνείς και ξανατηλεφωνείς και σπάνε τα νεύρα σου και ΚΑΝΈΝΑΣ δεν δίνει σημασία?

Ναι AΘΛΙΟΣ ο ΟΤΕ την δεκαετία του 70 και 80... τώρα όμως έχουμε 2008 και AΘΛΙΟΙ είναι οι εναλλακτικοί (δυστυχώς) χωρίς καμια εξαίρεση. Δεν με ενδιαφέρει αν θα υπάρχουν σε ένα χρόνο από τώρα... ΠΡΏΤΑ όμως θα βελτιωθούν και μετά θα διαφημίσουν και μάλιστα με τόση έπαρση και αλαζονεία "τέρμα ο ΟΤΕ"

Δεν είναι το πρώτο κρατικό μονοπώλιο που "σπάει" - η κακή Ολυμπιακή γιατί έκλεισε (οσονούπω...) από την Aegean?
Δεν θυμάμαι τότε να κάναμε υπομονή στις αρχές της Aegean να μην πέφτουν τα αεροπλάνα της και να είναι στην ώρα τους :whistle:

hel
12-01-08, 04:06
Κι εγώ πληρώνω τον ΟΤΕ και εδώ και μια εβδομάδα περνω τα α--ίδια μου.Με έχουν αφήσει χωρίς internet.:nono:

Τι σου είπαν από τον ΟΤΕ;
Έχεις ελέγξει την εσωτερική σου καλωδίωση;

........Auto merged post: hel added 4 Minutes and 32 Seconds later........


Αν ομως εισουν εσυ στην θεση του φιλου και δεν σου ελυναν το προβλημα θα εβγαζες μυδρους κατα του ΟΤΕ. Εχει και ορια η εμπαθεια.

Δεν έχεις διαβάσει προηγούμενα posts μου. Δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Οι χαρακτηρισμοί απαγορεύονται στο forum.

........Auto merged post: hel added 3 Minutes and 42 Seconds later........


Ειλικρινά δεν κατάλαβα τι εννοείς...
Αναφερόμουν στην HOL που κάνει ακριβώς αυτό που περιγράφω... ήταν άλλωστε και ένας από τους βασικούς λόγους που ξαναγύρισα ΟΤΕ ;)

Και φαντάζομαι η HOL - ο no2 πάροχος αυτή την στιγμή στην ελλάδα- δεν είναι απλά "δρομολογητής" (ότι και αν σημαίνει ο νεολογισμός)

No2?
Στους εναλλακτικούς (llu) πρώτη η tellas με 700 χρήστες διαφορά από forthnet και μετά πάνε οn,hol,vivodi με τη σειρά που τα λέω.

........Auto merged post: hel added 1 Minutes and 59 Seconds later........



Ασφαλως και το καλωδιο λειτουργουσε, ελα ντε ομως που ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ του παροχου το ειχε συνδεσει σε αλλο οριο? ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ μερες χωρις τηλεφωνο . Ποση ανοχη να δειξει κανεις?

Hλεκτρολόγος του παρόχου έβαλε χέρι σε γραμμή ΟΤΕ;

tolisp
12-01-08, 04:09
No2?
Στους εναλλακτικούς (llu) πρώτη η tellas με 700 χρήστες διαφορά από forthnet και μετά πάνε οn,hol,vivodi με τη σειρά που τα λέω.


Όχι ότι έχει σημασία αλλα αλλιώς τα ξέρω εγώ... (μπορεί στην μέτρηση που έχω υπόψη μου να προσθέτουν στην HOL και τους vodafone)
Tελοσπάντων το πρόβλημα δεν αλλάζει αν είναι κάποιος δεύτερος η τρίτος...

papakos
12-01-08, 04:15
Hλεκτρολόγος του παρόχου έβαλε χέρι σε γραμμή ΟΤΕ;

Συνδεει το οριο του "κομβου" στον κατανεμητη του που με την σειρα του εχει ζευξη προς τον κατανεμητη του οτε για να βγει στο δρομο.

italos25
12-01-08, 04:33
συνδρομητης του πΟΤΕ ειμαι μιας και εχω connex και ζηταω εδω και 10 μερες απο τα χιλιαδες τηλεφωνα και επισκεψεις που εχω κανη στο dslam της περιοχης μου να με εξυπηρετηση καποιος στο προβλημα που εχω με την συνδεση μου.εχω 2μβιτ και κατεβαζω με 50.
28.5 margin
28.5 att
και το dslam 3 τετραγωνα απο το σπιτι μου.
για πια εξυπηρετηση μιλαμε?
μηπως με καποια αναφορα στην ΕΕΤΤ ιδρωση το αυτακι τους λιγακη? γνωριζη καποιος?

pnikolo
12-01-08, 04:44
συνδρομητης του πΟΤΕ ειμαι μιας και εχω connex και ζηταω εδω και 10 μερες απο τα χιλιαδες τηλεφωνα και επισκεψεις που εχω κανη στο dslam της περιοχης μου να με εξυπηρετηση καποιος στο προβλημα που εχω με την συνδεση μου.εχω 2μβιτ και κατεβαζω με 50.
28.5 margin
28.5 att
και το dslam 3 τετραγωνα απο το σπιτι μου.
για πια εξυπηρετηση μιλαμε?
μηπως με καποια αναφορα στην ΕΕΤΤ ιδρωση το αυτακι τους λιγακη? γνωριζη καποιος?

Απο ποτε αφηνουν ιδιωτες να μπουνε στα dslam? Νεα μοδα αυτη?:hmm:

italos25
12-01-08, 05:25
Απο ποτε αφηνουν ιδιωτες να μπουνε στα dslam? Νεα μοδα αυτη?:hmm:

ναι ηρθε και στην ελλαδα χθες.τραβα να την δης

pnikolo
12-01-08, 05:30
ναι ηρθε και στην ελλαδα χθες.τραβα να την δης

Θα παω σιγουρα γιατι ειμαι τεχνικος και πρωην υπαλληλος του οτε;)

italos25
12-01-08, 05:43
..και αν θα μπορουσες να ενημερωνες τους νυν ....ας κανουν και καποιο διαλειμμα και ας σηκωσουν και καποιο τηλεφωνο δεν δαγκωνουμε εμεις οι συνδρομητες τους.δεν ειμασται ενναλακτικοι ...μαζι τους ειμασται ;)

pnikolo
12-01-08, 05:49
..και αν θα μπορουσες να ενημερωνες τους νυν ....ας κανουν και καποιο διαλειμμα και ας σηκωσουν και καποιο τηλεφωνο δεν δαγκωνουμε εμεις οι συνδρομητες τους.δεν ειμασται ενναλακτικοι ...μαζι τους ειμασται ;)

Αν ενοεις την τεχνικη υπηρεσια η θα επρεπε το καθε κεντρο ναχει εναν υπαλληλο να απαντα μονο στα τφ η θα εκαναν μια βλαβη-συνδεση την ημερα :down: ειδικα αυτο τον καιρο γινεται ΠΑΝΙΚΟΣ!!!

italos25
12-01-08, 06:03
τι να σου πω.δεν γνωριζω που να απευθυνθω.ολους τους εχω ενοχληση.αυτο που ζηταω ειναι να μαθω γιατι ενω εγινε αναβαθμιση στα 2βιτ σερνομαι κυριολεκτικα. ας μου πουν να περιμενω 1 χρονο..θα το δεκτω αλλα τουλαχιστον ας με ενημερωση καποιος για να γνωριζω.ειναι αμαρτια να χανω την εργασια μου για να τρεχω στον οτε.ξερω οτι γινεται πανικος αυτο το διαστημα .....τελος παντον.θα δουμε.

maik
12-01-08, 06:07
τι να σου πω.δεν γνωριζω που να απευθυνθω.ολους τους εχω ενοχληση.αυτο που ζηταω ειναι να μαθω γιατι ενω εγινε αναβαθμιση στα 2βιτ σερνομαι κυριολεκτικα. ας μου πουν να περιμενω 1 χρονο..θα το δεκτω αλλα τουλαχιστον ας με ενημερωση καποιος για να γνωριζω.ειναι αμαρτια να χανω την εργασια μου για να τρεχω στον οτε.ξερω οτι γινεται πανικος αυτο το διαστημα .....τελος παντον.θα δουμε.

Συγνωμη δηλαδη, χανεις την εργασια σου για να τρεχεις δεξια αριστερα επειδη δεν κατεβαζεις με το μεγιστο; Λιγο υπομονη δεν εβλαψε κανενα.

italos25
12-01-08, 06:19
Συγνωμη δηλαδη, χανεις την εργασια σου για να τρεχεις δεξια αριστερα επειδη δεν κατεβαζεις με το μεγιστο; Λιγο υπομονη δεν εβλαψε κανενα.

συμφωνω απολυτα μαζι σου.εχεις δικιο.
ομωσ επιδη το 50% τησ εργασιας μου αφορα ενα καποιο πιο γρηγορο κατεβασμα σε πολλα αρχεια δορυφορικων δεκτων θα μου ελλυνε τα χερια.ομως το βραδυ το κατεβασμα ειναι γυρω στα 50 ...το μεσημερη εν ωρα εργασιας απλα....το ξεχνας.

kyriakos7
12-01-08, 11:45
θα κατεβαζεις με το μεγιστο αρκει να περιμενεις λιγο. αυτο τον καιρο πρεπει να γινετε ενας πανικος.

hel
12-01-08, 12:09
Συνδεει το οριο του "κομβου" στον κατανεμητη του που με την σειρα του εχει ζευξη προς τον κατανεμητη του οτε για να βγει στο δρομο.

Στον κατανεμητή παρόχου εννοείς; Κάτι κατάλαβα λάθος;

Razor911
12-01-08, 12:26
Ρε παιδια δεν θα ηταν καλη και μια αλλη επιλογη??? Κανενας τους:p:lol:

papakos
12-01-08, 12:48
Στον κατανεμητή παρόχου εννοείς; Κάτι κατάλαβα λάθος;

Εντελως λαθος,.

Razor911
12-01-08, 15:18
Εχω να δηλωσω οτι του ΟΤΕ τουλαχιστον δεν ειναι και τελεια... στα τηλ. σε εξυπηρετουν πολυ καλα και σε καθοδηγουν αλλα αν το προβημα απαιτει να ερθει τεχνικος η ελεγχος γραμμης τοτε καθυστερουν .... σ'εμενα τουλαχιστον κανουν ηδη μια βδομαδα να με ενημερωσουν για το τι θα γινει αφου χαλασε το baudTec. . . :mad:

@ ADSLgr.com All rights reserved.