PDA

Επιστροφή στο Forum : ZyXEL Prestige 650R-31 temperature status



elias24
04-09-03, 10:57
Οι θερμοκρασίες ύστερα απο 20 ώρες λειτουργίας παραμένουν σε ικανοποιητικά επίπεδα, ούτε καν στους 40 βαθμούς. Ωστόσο η μέρα ήταν ασυνήθηστα κρύα μέχρι στιγμής (μόνο 19 βαθμούς η θερμοκρασία δωματίου) και δε έχω οριστηκό report για το αν θα βάλω passive-cooler και σε πιο απο τα chips του modem αυτού

Athlon_XP
04-09-03, 14:11
Δεν πιστεύω να χρειάζετε κάτι τέτοιο. Το jetspeed 500 που έχω μετά από λίγη ώρα λειτουργίας κυριολεκτικά ζεστένοταν πάρα πολύ (περίπου 10 λεπτά μετά το άνοιγμα). Μάλλον εκείνο πιστεύω θα χρειάζεται σύστημα ψύξης και όχι το Zyxel Prestige 650R-31.

bond
05-09-03, 21:28
Εμένα πάντως η μέχρις στιγμής μου εμπειρία με το μόντεμ δείχνει ότι είναι αρκετά ευαίσθητο με τη ζέστη. Βέβαια το έχω ακουμπήσει πάνω από ένα Dlink 614+ wireless router, οπότε ζεστάθηκε πιο πολύ από ότι αν ήταν μόνο του.
Όταν ζεστάθηκε λοιπόν δεν κατέβαζε με τίποτα πάνω από το μισό της σύνδεσης. Αφού έψαξα οτιδήποτε άλλο μπορούσε να επηρεάζει τη σύνδεση, απομάκρυνα το ένα από το άλλο και μέσα σε 5 λεπτά είχε επιστρέψει στη μέγιστη ταχύτητα.

Edit: Τα παίρνω πίσω όλα αυτά. Απλά τα παραπάνω συνέπεσαν με γενικότερη αστάθεια στις ταχύτητες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.