PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενα ακομα καρφι στο φερετρο του Ελληνικου ποδοσφαιρου(πολυ δραματικος τιτλος,ε;;;)



supermario
19-04-05, 10:54
Και μετα λεμε γιατι το ποδοσφαιρο μας παει κατα διαολου...
Ο Λυμπεροπουλος που ολοι ειδαμε πως συμπεριφερθηκε στον αγωνα με τον ΠΑΟΚ τιμωρηθηκε τελικα μονο με 1 αγωνιστικη... Και ηταν και αρχηγος!!!! Και μετα ψαχνουμε γιατι τα "γνωστα-αγνωστα" "καλοπαιδα" τα σπανε-καινε-γκρεμιζουν ολα και δεν τιμωρουνται... Εδω οι ιδιοι αθλητες δινουν το χειροτερο παραδειγμα και δεν τιμωρουνται... :evil:
Αντε και σε λιγο καιρο με ενα εισητηριο 2 αγωνες. 1 ποδοσφαιρου και 1 κατς οπου 22 ποδοσφαριστες θα πλακωνονται μεσα στο γηπεδο..... :thumbdown
Καταντεια

HaRRy
19-04-05, 11:12
ρε ο Κόκκαλης φταίει για ΟΛΑ τι να λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεε...

supermario
19-04-05, 11:19
ρε ο Κόκκαλης φταίει για ΟΛΑ τι να λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεε...
Χμμμ, δεν ειδα πουθενα να λεω για τον Κοκκαλη.... Τωρα αν εσυ θες να φταιει για ολα ο Κοκκαλης, οκ, ο καθενας ειναι ελευθερος να πιστυει οτι θελει...

coftaras
19-04-05, 17:30
Ολο λεμε οτι καποτε θα γινει μια καινουργια αρχη και ολο αυτη η αρχη πρεπει να ξεκιναει ΠΑΝΤΑ σε αλλες (εκτος απο την δικια μου ) ομαδα. Γιαυτο δεν παμε μπροστα......και με τα μυαλα που κουβαλανε ολοι οσοι ασχολουνται με αυτο το αθλημα δεν προκειται ΠΟΤΕ να γινει αυτο.

supermario
19-04-05, 22:02
Ολο λεμε οτι καποτε θα γινει μια καινουργια αρχη και ολο αυτη η αρχη πρεπει να ξεκιναει ΠΑΝΤΑ σε αλλες (εκτος απο την δικια μου ) ομαδα. Γιαυτο δεν παμε μπροστα......και με τα μυαλα που κουβαλανε ολοι οσοι ασχολουνται με αυτο το αθλημα δεν προκειται ΠΟΤΕ να γινει αυτο.

Φιλε μου συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!! Δυστυχως απ'οτι φαινεται αυτη η γ@μημενη, η καινουργια αρχη δεν προκειται να γινει ποτε.... :thumbdown

John_Nastos
20-04-05, 00:23
Την ενέργεια στο παιχνίδι με την Ξάνθη δεν την έκανε;

Πάντως, όταν υπάρχει δικαστικό προηγούμενο με αποφάσεις τύπου Ζε Ελίας (που έδωσε κουτουλιά στον αντίπαλό του και ενώ τιμωρήθηκε αρχικά με 5 αγωνιστικές, αυτές έγιναν 1 αργότερα για να προλάβει το ντέρμπυ με τον Παναθηναϊκό), επόμενο είναι και όσες επόμενες εκδικάζονται βασιζόμενες σε προηγούμενες αμαρτίες να είναι εξίσου άδικες και γελοίες στο μάτι του φιλάθλου. Το χειρότερο είναι ότι ενώ τότε η ΑΕΚ φώναζε για την παράγκα του Ολυμπιακού σχετικά με την απόφαση Ζε Ελίας (όπως και ο Παναθηναϊκός άλλωστε), τώρα "πατάει" πάνω στην ίδια απόφαση για να γλυτώσει τον δικό της παίχτη. Φαίνεται η πιθανότητα κατάκτησης πρωταθλήματος μετά από 11 χρόνια είναι πολύ ισχυρό δέλεαρ.

Και βέβαια τί να πούμε για συμπεριφορές τύπου Καστίγιο. Αυτός δεν το κάνει πάνω στα νεύρα του, αλλά ύπουλα προσπαθεί πάνω στη φάση να κόψει τη μπάλα του αντιπάλου του. Τουλάχιστον ο Λυμπερόπουλος πήρε κόκκινη, αυτός τίποτα ακόμα.

Όπως έρεπε να τιμωρηθεί βαριά και ο Γκούμας βέβαια που έσπρωξε τον διαιτητή (ο Κασάπης κάποτε είχε φάει 20 τόσες αγωνιστικές όταν κλώτσησε έναν, αλλά τουλάχιστον εκείνος είχε το ελαφρυντικό της κατάφορης αδικίας, ο Γκούμας δεν έχει δικαίωμα να παραπονιέται φέτος).

supermario
20-04-05, 10:19
Την ενέργεια στο παιχνίδι με την Ξάνθη δεν την έκανε;

Πάντως, όταν υπάρχει δικαστικό προηγούμενο με αποφάσεις τύπου Ζε Ελίας (που έδωσε κουτουλιά στον αντίπαλό του και ενώ τιμωρήθηκε αρχικά με 5 αγωνιστικές, αυτές έγιναν 1 αργότερα για να προλάβει το ντέρμπυ με τον Παναθηναϊκό), επόμενο είναι και όσες επόμενες εκδικάζονται βασιζόμενες σε προηγούμενες αμαρτίες να είναι εξίσου άδικες και γελοίες στο μάτι του φιλάθλου. Το χειρότερο είναι ότι ενώ τότε η ΑΕΚ φώναζε για την παράγκα του Ολυμπιακού σχετικά με την απόφαση Ζε Ελίας (όπως και ο Παναθηναϊκός άλλωστε), τώρα "πατάει" πάνω στην ίδια απόφαση για να γλυτώσει τον δικό της παίχτη. Φαίνεται η πιθανότητα κατάκτησης πρωταθλήματος μετά από 11 χρόνια είναι πολύ ισχυρό δέλεαρ.

Και βέβαια τί να πούμε για συμπεριφορές τύπου Καστίγιο. Αυτός δεν το κάνει πάνω στα νεύρα του, αλλά ύπουλα προσπαθεί πάνω στη φάση να κόψει τη μπάλα του αντιπάλου του. Τουλάχιστον ο Λυμπερόπουλος πήρε κόκκινη, αυτός τίποτα ακόμα.

Όπως έρεπε να τιμωρηθεί βαριά και ο Γκούμας βέβαια που έσπρωξε τον διαιτητή (ο Κασάπης κάποτε είχε φάει 20 τόσες αγωνιστικές όταν κλώτσησε έναν, αλλά τουλάχιστον εκείνος είχε το ελαφρυντικό της κατάφορης αδικίας, ο Γκούμας δεν έχει δικαίωμα να παραπονιέται φέτος).

Στον αγωνα με τον ΠΑΟΚ ειχε γινει το σκηνικο με τον Λυμπεροπουλο. Και για ολες τις φασεις που περιεγραψες παλι δικιο εχεις. Αλλα ειναι αυτο που ειπε ο coftaras και συμφωνησα. Ολοι θελουν να τιμωρουνται μονο οι παικτες των αλλων ομαδων,ποτε δικοι τους!!!
Αλλα ας εδιναν κοκκινες καρτες και ας εφαρμοζαν τους νομους οι δικαστες (αρα θα εμεναν απο 2-5 αγωνιστικες εξω) και θα σου λεγα μετα αν θα ξαναεκαναν "μαγκιες" κατι ζε ηλιες, καστιγιοι γκουμες και λυμπεροπουλοι....... Αλλα οπως φαινεται μπροστα στο συμφερον ολα τ' αλλα ποδοπατουνται

HaRRy
20-04-05, 11:39
Χμμμ, δεν ειδα πουθενα να λεω για τον Κοκκαλη.... Τωρα αν εσυ θες να φταιει για ολα ο Κοκκαλης, οκ, ο καθενας ειναι ελευθερος να πιστυει οτι θελει...

οχι φίλε ο Κοοοοοοκαλης φταίει για ΟΛΑ αμεεεεεεεεεεεεεεεεε
κι εμείς οι Ολυμπιακοί είμαστε αλήτες!!! βέβαια!!
Ο Καστίγιο είναι αλητάκος γιατί είναι απλός παίκτης και Ολυμπιακός!!
Κι ο Καρεμπέ ΑΛΗΤΑΡΑΣ ήταν ΒΕΒΑΙΑ!!
Ενω ο ΛΥΜΠΕ ο Καλός ΒΟΣΚΟΣ ΑΕΚΑΚΗΣ είναι αρχηγός κι έχει το αλάθητο του Πάπα!!
Σήμερα θέλω να ρίξουμε 4 τεμάχια στην ΑΕΚ ασάλιωτα να βουλώσουν όλα τα στόματα!!

The_StarGazer
20-04-05, 12:43
Και βέβαια τί να πούμε για συμπεριφορές τύπου Καστίγιο.

Το παιδακι θελει να τον πετυχει κανενας Καλιτζακης κανενας Σεμος για να βαλει μυαλο.
" Τακλιν στην καρωτιδα " του χρειαζεται για να κοπουν αυτες οι ψευτομαγκιες. Αλλα απο μια αλλη αποψη δεν φταιει και αυτος. Αμα απο τα 17-18 σου σε λενε νεο Μαραντονα, νεο Ζινταν, νεο Πελε και δεν υπαρχει κανεις να του τραβηξει το αυτι εεεε φυσικο ειναι το μυαλουδακι του να παρει πολυ αερα.



οχι φίλε ο Κοοοοοοκαλης φταίει για ΟΛΑ αμεεεεεεεεεεεεεεεεε
κι εμείς οι Ολυμπιακοί είμαστε αλήτες!!! βέβαια!!
Ο Καστίγιο είναι αλητάκος γιατί είναι απλός παίκτης και Ολυμπιακός!!
Κι ο Καρεμπέ ΑΛΗΤΑΡΑΣ ήταν ΒΕΒΑΙΑ!!
Ενω ο ΛΥΜΠΕ ο Καλός ΒΟΣΚΟΣ ΑΕΚΑΚΗΣ είναι αρχηγός κι έχει το αλάθητο του Πάπα!!
Σήμερα θέλω να ρίξουμε 4 τεμάχια στην ΑΕΚ ασάλιωτα να βουλώσουν όλα τα στόματα!!

Φιλαρακο (αν και ειμαι απο το αλλο στρατοπεδο) δεν ξερεις αυτο που λενε οτι καλλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα ??? Δυστυχως ομως και οι δυο προεδροι μας εχουν και τα δυο τους ματια.

supermario
20-04-05, 15:08
οχι φίλε ο Κοοοοοοκαλης φταίει για ΟΛΑ αμεεεεεεεεεεεεεεεεε
κι εμείς οι Ολυμπιακοί είμαστε αλήτες!!! βέβαια!!
Ο Καστίγιο είναι αλητάκος γιατί είναι απλός παίκτης και Ολυμπιακός!!
Κι ο Καρεμπέ ΑΛΗΤΑΡΑΣ ήταν ΒΕΒΑΙΑ!!
Ενω ο ΛΥΜΠΕ ο Καλός ΒΟΣΚΟΣ ΑΕΚΑΚΗΣ είναι αρχηγός κι έχει το αλάθητο του Πάπα!!
Σήμερα θέλω να ρίξουμε 4 τεμάχια στην ΑΕΚ ασάλιωτα να βουλώσουν όλα τα στόματα!!
Ε, καλα αρχισαμε παλι την γνωστη τακτικη. Ποια ειναι αυτη;;; Αυτη που χρησιμοποιουν τα 7-8 χρονων παιδακια. Δεν φταιω εγω, αλλωστε και ο γιωργακης με ειχε φτυσει, κτλ,κτλ
Οσο το μονο που εχουμε να πουμε ειναι οτι δεν φταιω εγω γιατι και ο αλλος εχει κανει αυτο και το αλλο, χαιρετισματα. Αυτοκριτικη καμμια!!! Μαλλον,οχι. Εχω δει που καποιοι (ελαχιστοι) εχουν κανει αυτοκριτικη για την ομαδα τους(αντικειμενικη). Ολοι οι αλλοι μολις κατηγορησουν την ομαδα τους ή παικτη τους (ακομα και αν εχουν αδικο) θα πουν:"εμεις φταιμε;;; Οι αλλοι. Που εχουν κανει το ταδε,το δεινα..."
Και ελπιζαμε πως με το ευρωπαικο θα αλλαζαν καποια πραγματα. Σκατα. Τα ιδια και τα ιδια.
ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ!!!!!!!

WAntilles
20-04-05, 16:31
Αντί να συμφωνείτε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ - ΟΜΟΦΩΝΑ - ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

Ότι δηλαδή ΚΑΚΙΣΤΩΣ:

- δεν τιμωρήθηκε αυστηρότερα ο Γκούμας (παλαιότερα)
- δεν τιμωρήθηκε αυστηρότερα ο Λυμπερόπουλος
- δεν τιμωρήθηκε καθόλου - έπρεπε αυστηρότατα - ο Καστίγιο
- δεν τιμωρήθηκε ο Νικολαΐδης που μπούκαρε στα αποδυτήρια
- ελαττώθηκε η πρωτόδικη ποινή του Ολυμπιακού (για τη Ν. Σμύρνη) <- από εδώ ξεκίνησε το κακό φέτος

Κάποιοι κάθεστε και ασχολείστε με το σημερινό εγχώριο καφρο-βοΐδο-παιχνίδι της φοβερής οργάνωσης επιπέδου -> Κύπελλο Ελλάδας.

Εύγε και εις ανώτερα.

Και μετά λέμε γιατί υποβιβάζονται ομάδες-πρότυπα σαν τον Εργοτέλη.

Θα σας πω εγώ γιατί.

Γιατί τελικά είναι η μόνη που διέλυσε ΠΛΗΡΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΒΟΥΣΤΑΣΙΑ.

Ακόμα και η "δήθεν" νέα ΑΕΚ, όταν τα βρήκε σκούρα, τα ξανάφτιαξε τα βουστάσια και τους βουστασιάρχες στο πι και φι με σανό ταχείας ανάπτυξης. Ο "πρόεδρος" δήθεν "νέου" ήθους αμέσως ανέσκαψε από το συρτάρι τα γαλόνια του βουστασιάρχη.

Οι δε Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός, ποτέ δεν τα διέλυσαν τα βουστάσια - ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ τα όσα έγιναν κατά του καλύτερου Έλληνα τερματοφύλακα στη στρούγκα της Λεωφόρου.

Του Ολυμπιακού πάντος το βουστάσιο έχει και κανάλι.

supermario
21-04-05, 10:18
Αντί να συμφωνείτε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ - ΟΜΟΦΩΝΑ - ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

Ότι δηλαδή ΚΑΚΙΣΤΩΣ:

- δεν τιμωρήθηκε αυστηρότερα ο Γκούμας (παλαιότερα)
- δεν τιμωρήθηκε αυστηρότερα ο Λυμπερόπουλος
- δεν τιμωρήθηκε καθόλου - έπρεπε αυστηρότατα - ο Καστίγιο
- δεν τιμωρήθηκε ο Νικολαΐδης που μπούκαρε στα αποδυτήρια
- ελαττώθηκε η πρωτόδικη ποινή του Ολυμπιακού (για τη Ν. Σμύρνη) <- από εδώ ξεκίνησε το κακό φέτος

Κάποιοι κάθεστε και ασχολείστε με το σημερινό εγχώριο καφρο-βοΐδο-παιχνίδι της φοβερής οργάνωσης επιπέδου -> Κύπελλο Ελλάδας.

Εύγε και εις ανώτερα.

Και μετά λέμε γιατί υποβιβάζονται ομάδες-πρότυπα σαν τον Εργοτέλη.

Θα σας πω εγώ γιατί.

Γιατί τελικά είναι η μόνη που διέλυσε ΠΛΗΡΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΒΟΥΣΤΑΣΙΑ.

Ακόμα και η "δήθεν" νέα ΑΕΚ, όταν τα βρήκε σκούρα, τα ξανάφτιαξε τα βουστάσια και τους βουστασιάρχες στο πι και φι με σανό ταχείας ανάπτυξης. Ο "πρόεδρος" δήθεν "νέου" ήθους αμέσως ανέσκαψε από το συρτάρι τα γαλόνια του βουστασιάρχη.

Οι δε Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός, ποτέ δεν τα διέλυσαν τα βουστάσια - ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ τα όσα έγιναν κατά του καλύτερου Έλληνα τερματοφύλακα στη στρούγκα της Λεωφόρου.

Του Ολυμπιακού πάντος το βουστάσιο έχει και κανάλι.

Εγω παντως συμφωνω με ολα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.