PDA

Επιστροφή στο Forum : New User + Demo Account



andreasp
19-04-05, 11:03
Ενεργοποιηθηκε η γραμμη μου απο τον ΟΤΕ, και εχω παρει ενα demo account απο την Forthnet.
Ειναι κυριολεκτικα καρφωμενο στα 40-45kb/sec, με την περισσοτερη ωρα καρφωμενο στα 43kb/sec.
Αν παρω συνδρομη της Forthnet, παιζει τοσο καλα οσο το Demo, ή απλα στο Demo εχουν κανει καμια πονηρια?

Ειμαι Ν.Ιωνια πανω σε ISDN.

nxenos
19-04-05, 11:24
Καλως ηρθες!Ε,ναι λοιπον!Το account σου θα παιζει τοσο καλα οσο το demo σου!
βεβαια παιζει ρολο και σε ποιο dslam εισαι και απ'οτι βλεπω απο τις ταχυτητες σου μια χαρα εισαι.Ελπιζω να κρατησει ετσι...φτου φτου!

NoYmErOs
19-04-05, 11:27
Οχι το ίδιο είναι.
Η fothnet΄είναι πολύ καλη αλλα δοκίμασε να πάρεις ντέμο και απο αλλού απο όπου μπορείς acn(netkarta) teledome hol κτλπ δέν έχεις να χάσεις τπτ

andreasp
19-04-05, 13:17
Βαριεμαι να ψαχνω και πολυ.
Δεν υπαρχει και κανεις ιδιαιτερος ρολος.
Δεν με καινε τα 2-3 ευρω πανω κατω τον μηνα. Ουτε εναν καφε δεν παιρνεις, απλα θελω να παιζει καλα και αξιοπιστα.
ή για Forthnet θα παω , ή για Tellas που ειναι στα 10 ευρω φτηνοτερη τον μηνα.
Στην αρχη ελεγα για Forthnet 256, αλλα στα ιδια λεφτα ειναι η Tellas 384.
Θα παρω μια Tellas και μπορεις να την κοψεις οποια στιγμη θελεις απο οτι μου ειπαν.

andreasp
19-04-05, 13:18
Καλως ηρθες!Ε,ναι λοιπον!Το account σου θα παιζει τοσο καλα οσο το demo σου!
βεβαια παιζει ρολο και σε ποιο dslam εισαι και απ'οτι βλεπω απο τις ταχυτητες σου μια χαρα εισαι.Ελπιζω να κρατησει ετσι...φτου φτου!

Ειμαι σε Siemens II στην Ν.Ιωνια το οποιο ειχε την προηγουμενη εβδομαδα καμια 200αρια πορτες ελευθερες σε ISDN.

Amaverick7
19-04-05, 18:04
Καλησπέρα και από μένα,
Πήρα το adsl in a box για pstn, έστειλα την αίτηση 5 απριλίου και 14 το βράδυ είχε ενεργοποιηθεί.πήρα αμέσως την forthnet και μου έδωσε demo που όπως είπαν έλειγε την κυριακή που μας πέρασε το βράδυ.κυριακή πήρα τηλέφωνο και μου ανανέωσαν το demo για άλλες 3 μέρες.Το θέμα είναι ότι δεν μου δίνουν username kai password γιατί όπως λένε ο ΟΤΕ δεν τους έχει ειδοποιήσει ακόμα ότι έχει ενεργοποιήσει την adsl γραμμή lol. Άλλη μια απορία που έχω είναι αν οι 3 μήνες adslinabox και ο ένας που προσφέρει δώρο έχουν ήδη αρχίσει να "τρέχουν" ή πρέπει πρώτα να πάρω username kai password...

χαιρετώ όλο το forum και τους γείτονες στον κόμβο της πεντέλης :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.