PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβαθμιση απο 2μβιτ σε 24



zerar
11-01-08, 12:52
Γεια χαρά σε όλους. Μια απορία έχω παιδιά γιατί νομίζω ότι στον οτε με Δουλευουν.Ζητησα αναβαθμιση απο 2 σε 24 απο οτε και μου εστειλαν για router το baudtec.O isp αναβαθμηστικε σε S6 μεσα σε 2 μερες και περιμενα τι γραμμη.Την τετάρτη λπν με παιρνουν απο οτε τηλ και μου λενε κανουμε μια δοκιμη για την αναβαθμιση και απο τοτε δεν ειχα internet.Πηρα 121 και σια και σημερα βρηκα το τηλ των τεχνικών του οτε εδω στην περιοχη μου.τους εξηγω το προβλημα(να σημειωσω οτι ι γραμμι ειχε γινει 24 απο την Πέμπτη 10/01) δηλ οτι το modem δε συγχρονίζει και μετα απο λιγο με παιρνουν πισω και μου λενε να δοκιμασω τωρα με restart του modem.Οντος μετα το restart ειχα συνδεση,λεω ομως στον τεχνικο να περιμενει στο τηλ και μπαινο στο router na δω τα στατιστικα. Ειναι δυνατον να κλειδωνει το router toso xamhla?Toy to λεω και η απαντηση του ηταν οτι η γραμμη ειναι 24 αλλα να χερεισ οτι οι 24 εχουν προβληματα και αμα συνεχισει στα 8 να ζητησεις μειωση.Χερει κανείσ τι να κάνω? ευχαριστώ


Downstream Upstream
SNR Margin 21.4 26.0 db
Line Attenuation 19.8 13.4 db
Data Rate 8448 381 kbps

hel
11-01-08, 17:25
Αν το snr ήταν μικρό και έβλεπες αποσυνδέσεις σε 24αρα θα δικαιολογούταν η ταχύτητά σου.
Τώρα απλά πρέπει να τους πεις να σε ανεβάσουν για να δεις πως πάει η γραμμή σου. Κλειδώνεις σε gdmt? Δοκίμασε glite αν είναι αυτό.
Το snr σου φαίνεται μια χαρά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.