PDA

Επιστροφή στο Forum : Σέξι (S6) OTE-καταστάσεις



Σελίδες : [1] 2

ttsgr
11-01-08, 19:55
Αναβαθμίστηκα σε S6 πριν τις γιορτές με ταχύτητες από 14-17Mbps(με αποσυνδέσεις ανά διαστήματα)
Τελικά από το σάββατο και μετά σταθεροποιήθηκε και η ταχύτητα και η αποσύνδεση.

27958

Μήπως υπάρχει κάποιος άνθρωπος του ΟΤΕ να με διαφωτίσει?

Εάν ναι και είναι πρόθυμος να βοηθήσει μπορώ να του παρέχω περισσότερες λεπτομέρειες μέσο pm.

Ευχαριστώ εκ των προτερων :sorry:

PS:Παρακαλώ τους admin να μην σβήσουν το post,μόλις υπάρξει εξέλιξη θα το διαγράψω. Ευχαριστώ!

Συγγνώμη για την παράθεση αλλα πιστεύω πως εδώ υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να το δουν αυτοί που θα έπρεπε:hmm:

ttsgr
12-01-08, 19:31
Τι έγινε βρε παιδιά δεν υπάρχει κανένας άνθωπος του ΟΤΕ σε αυτό το forum η απλά ότι καίει δεν το αγγίζουμε? :whistle::hmm:

PS:Προς αποφυγή παρεξηγήσεων το Σάββατο που προαναφέρθηκε είναι στις 5-1-2008

sdikr
12-01-08, 19:38
Τι έγινε βρε παιδιά δεν υπάρχει κανένας άνθωπος του ΟΤΕ σε αυτό το forum η απλά ότι καίει δεν το αγγίζουμε? :whistle::hmm:

Οχι δεν υπάρχει, τους διώξαμε :p

ttsgr
12-01-08, 20:52
Οχι δεν υπάρχει, τους διώξαμε :p


Oops την κάτσαμε:oops:


Προς ανεύρεση αρμοδιου που μπορεί να δώσει λύση τι προτείνεται στο forum?

Χαρδαβέλλα η Νικολούλη?:lamer

sdikr
12-01-08, 20:56
Oops την κάτσαμε:oops:


Προς ανεύρεση αρμοδιου που μπορεί να δώσει λύση τι προτείνεται στο forum?

Χαρδαβέλλα η Νικολούλη?:lamer

Ξανά τηλεφωνο στο 121, ακόμα αν έχεις χρόνο δοκιμάζεις τις καλωδιωσεις σου

a66fm
12-01-08, 21:37
ο ρουτερ σου είναι 3com (οχι δεν δουλεύω για τον ΟΤΕ ;-) )

ttsgr
13-01-08, 02:57
ο ρουτερ σου είναι 3com (οχι δεν δουλεύω για τον ΟΤΕ ;-) )

Όχι είναι το Sagem 1500WG αλλα και με το linksys WAG354 έχω τα ίδια αποτελέσματα.:frown:

a66fm
13-01-08, 12:11
αν δεν είναι πρόβλημα των καλωδιώσεων σου/spliter δώσε (πάλι?) βλαβη στο 121.
δες τι γίνετε οταν ενεργοποιεις τον ρουτερ αν βλεπεις τιμες στο "operation data" και μετα μηδενίζει

ttsgr
13-01-08, 15:37
Λοιπόν βγήκα στο δρόμο έξω από το σπίτι μου..αποσύνδεσα τελείως την καλωδίωση του σπιτιού μου...σύνδεσα απευθείας το router επάνω στα καλώδια του ΟΤΕ .........ΚΑΙ τίποτα...μια από τα ίδια.:sorry:
Operation data δεν έχω ούτε για αστείο αφού αυτό που μου έχου κόψει (εκτος από τον ύπνο μου) είναι η φέρουσα συχνότητα του ADSL.:mad:

Αρχίζω να αναρωτιέμαι..είναι άραγε βλάβη(τυχαίο γεγονός) η κάποιος έβαλε το χεράκι του (για λόγος που δεν γνωρίζω οποτε μπορώ να φανταστώ το οτιδήποτε):hmm:

ttsgr
23-01-08, 14:59
UPDATE:
Ξαφνικά εκεί πω δεν το περίμενα μετά από 2 εβδομάδες και 2 μέρες σιγής άναψε το λαμπάκι :yahoo: επιτελούς έχω πάλι internet σκέφτηκα :clap:

Με το που ανοίγω όμως το user interface να δω σε τι ταχύτητα συνδέθηκα παθαίνω :shock:

Downstream 1021kbps-upstream 253kbps

Θα ήταν κάτι λογικό εάν είχα πακέτο 1M έλα μου ντε που έχω 24M:hmm:

Βρε παλικαρια του ΟΤΕ γιατί μου κάνετε τέτοια καψώνια,τι σας έκανα?

Παλιότερα κλείδωνα στα 17M,που μου χάσατε τα 16?

Ήρθε ο λογαριασμός σας με χρέωση για 24Mbps ιανουαρίου και φεβρουαρίου και σαν m@l@k@s πήγα και τα πλήρωσα. Τι άλλο θέλετε πια? Να σας γυαλίσω και τα παπούτσια?

Lovetrinity1983
23-01-08, 15:25
Περιπου στα ιδια κατεληξα κ εγω....Μετα απο 26 μερες αναμονης ξανα συνδεθηκα στο 1mbps που ημουν κ πριν την αιτηση αναβαθμισης...Με πηρε κ τεχνικος σημερα το πρωι να μου πει οτι η γραμμη μου δεν δεχεται πανω απο 1 mbps....Ελεος πια με τους καραγκιοζηδες που εχουμε μπλεξει....

ttsgr
23-01-08, 19:20
Περιπου στα ιδια κατεληξα κ εγω....Μετα απο 26 μερες αναμονης ξανα συνδεθηκα στο 1mbps που ημουν κ πριν την αιτηση αναβαθμισης...Με πηρε κ τεχνικος σημερα το πρωι να μου πει οτι η γραμμη μου δεν δεχεται πανω απο 1 mbps....Ελεος πια με τους καραγκιοζηδες που εχουμε μπλεξει....


Με την διαφορα ότι η δίκια μου πριν την αναβάθμιση ήταν 4M και πριν το διάστημα διακοπής ήταν 17M...τώρα βρέθηκα να έχω 1M δηλαδή ούτε καν την παλιά μου ταχύτητα.

Όσο για αυτό το φρούτο της υποβάθμισης δεν τους παίρνει να μου πούνε κάτι τέτοιο γιατί υπάρχει το ιστορικό προηγούμενο των 17M.

Δεν κάνω εσκεμμένη δυσφήμιση του ΟΤΕ και θα ήθελα να γράψω και καλά λόγια για αυτούς αλλα δεν μου δίνουν κάποιο κίνητρο.

Γεγονότα,τιμές και χρονικά διαστήματα είναι όλα αληθινά χωρίς κανένα ίχνος υπερβολής...απλά η αλήθεια.

Τι καλο για αυτούς θα μπορούσα να γράψω?

nikos_cheng
23-01-08, 19:35
Ρε συ ttsgr πως ξαφνικά πέρασες από dslam over ethernet σε απλό??? Για να γίνει κάτι τέτοιο σίγουρα μεσολάβησε δικιά σου αίτηση. Αν όχι και θες pm το νούμερο σου και θα σου δώδω απάντηση για τον τηλεφωνικό σου αριθμό εντός 2 ημερών.

ttsgr
23-01-08, 20:04
Ρε συ ttsgr πως ξαφνικά πέρασες από dslam over ethernet σε απλό??? Για να γίνει κάτι τέτοιο σίγουρα μεσολάβησε δικιά σου αίτηση. Αν όχι και θες pm το νούμερο σου και θα σου δώδω απάντηση για τον τηλεφωνικό σου αριθμό εντός 2 ημερών.

Δεν νομίζω γιατί συνεχίζει ακόμα και τώρα να το βρίσκει σαν ASDL2+.

Αυτό που υποπτεύομαι εγώ είναι ότι προσπαθώντας να εντοπίσουν το πρόβλημα άρχισαν να κατεβάζουν ταχύτητα αλλα μετά την αποκατάσταση δεν σκέφτηκε κανένας να τις ξανανεβάσει εκεί που ήταν...Όλα αυτά τελείως υποθετικά μιας που δεν έχω καμια πληροφόρηση...

hel
24-01-08, 02:11
Δεν νομίζω γιατί συνεχίζει ακόμα και τώρα να το βρίσκει σαν ASDL2+.

Αυτό που υποπτεύομαι εγώ είναι ότι προσπαθώντας να εντοπίσουν το πρόβλημα άρχισαν να κατεβάζουν ταχύτητα αλλα μετά την αποκατάσταση δεν σκέφτηκε κανένας να τις ξανανεβάσει εκεί που ήταν...Όλα αυτά τελείως υποθετικά μιας που δεν έχω καμια πληροφόρηση...

Θα τρελαθούμε τελείως. Βάζουν κόσμο με 26 dB att στο 1 mbit?

pnikolo
24-01-08, 02:34
Θα τρελαθούμε τελείως. Βάζουν κόσμο με 26 dB att στο 1 mbit?

Γιατι εμενα με 14,5db που μουπαν απο 24αρα για 8αρα και τους επα μη "τολμησετε" θα σας παρω το σκαλπ! :angryr:

ttsgr
24-01-08, 02:56
Γιατι εμενα με 14,5db που μουπαν απο 24αρα για 8αρα και τους επα μη "τολμησετε" θα σας παρω το σκαλπ! :angryr:

Καλά και η δικη σου περίπτωση δεν πάει πίσω...

Τι γίνετε τελικά,μας έχουν βάλει στο μάτι και μας κάνουν καψώνια?

pnikolo
24-01-08, 03:05
Καλά και η δικη σου περίπτωση δεν πάει πίσω...

Τι γίνετε τελικά,μας έχουν βάλει στο μάτι και μας κάνουν καψώνια?

Μας καταδιωκει η καταρα των ηλεκτρονικων :hmm:

desmios
25-01-08, 02:07
η τα κακα πνευματα...:hmm:

islander
25-01-08, 03:19
Εμενα με πεισανε για 8αρα ενω ηθελα να κανω αιτηση για 24αρα.
Ο ενας υπαλληλος ελεγε οτι μενω μακρια (1600 μετρα περιπου) και μια αλλη υπαλληλος οτι δεν αξιζει γιατι ειναι σε πιλοτικο σταδιο ακομα η 24αρα

pnikolo
25-01-08, 03:28
Εμενα με πεισανε για 8αρα ενω ηθελα να κανω αιτηση για 24αρα.
Ο ενας υπαλληλος ελεγε οτι μενω μακρια (1600 μετρα περιπου) και μια αλλη υπαλληλος οτι δεν αξιζει γιατι ειναι σε πιλοτικο σταδιο ακομα η 24αρα

Ισως ναναι κι ετσι απλα δεν τολμανε να το πουν :hmm:
Πάντως οι πιλοτοι τους ειναι ερασιτέχνες και για κλαματα! :angryr:
Κυριολεκτικα "ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΟΙ ΜΑΓΟΙ" :down:

hel
25-01-08, 03:48
Εμενα με πεισανε για 8αρα ενω ηθελα να κανω αιτηση για 24αρα.
Ο ενας υπαλληλος ελεγε οτι μενω μακρια (1600 μετρα περιπου) και μια αλλη υπαλληλος οτι δεν αξιζει γιατι ειναι σε πιλοτικο σταδιο ακομα η 24αρα

Ναι είναι σε πιλοτικό στάδιο γιατί δεν μας συμφέρει να φαίνονται οι αδυναμίες του δικτύου μας.

pnikolo
25-01-08, 03:57
Ναι είναι σε πιλοτικό στάδιο γιατί δεν μας συμφέρει να φαίνονται οι αδυναμίες του δικτύου μας.

Πιο δικτυο? Αυτο με το Τοτο?
Εγω εστειλα σημερα αναφορα σε οτε, οτενετ, εεττ, conn-x, 134, oteshop κλπ γιατι καποιος εγραψε να με κατεβασουν στα 8 γιατι ειμαι μακρυα :p
Απεχω καλωδιακα (dslam-kafao-χωνευτη) στη τεραστια αποσταση των 555μ :rofl:
Ηδη αρχισαν να τρεχουν. Με πηρε μια προϊσταμενη και μια διευθυντρια.

ttsgr
25-01-08, 14:34
Τι πιλοτικό και πράσινα άλογα?

Τους υπόγραψε κανένας συμβόλαιο ότι δεχόμαστε να γίνουμε πειραματόζωα?

Είναι η δεν είναι η S6 η μεγιστη επίσημη ταχύτητα του Conn-x?

Εάν τα 555m και τα 1600m είναι μακριά..τρομάρα τους, εγώ κλείδωνα στα 17M με 1843m.

Για αυτή την κατάσταση δεν φταίει η απόσταση( επειδή όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια)αλλα η αγνοια και η αδιαφορία.

Aντε να δούμε που θα πάει το χαλι μας.

pnikolo
25-01-08, 20:18
Τι πιλοτικό και πράσινα άλογα?

Τους υπόγραψε κανένας συμβόλαιο ότι δεχόμαστε να γίνουμε πειραματόζωα?

Είναι η δεν είναι η S6 η μεγιστη επίσημη ταχύτητα του Conn-x?

Εάν τα 555m και τα 1600m είναι μακριά..τρομάρα τους, εγώ κλείδωνα στα 17M με 1843m.

Για αυτή την κατάσταση δεν φταίει η απόσταση( επειδή όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια)αλλα η αγνοια και η αδιαφορία.

Aντε να δούμε που θα πάει το χαλι μας.

Και μη χειροτερα να λεμε! Εμενα με πηραν και απο 3η υπηρεσια -απο βλαβες Ιλλισιων- (δε ξερω αν ενοουσαν τα Ιλισια πεδια της Γαλλιας :rofl:) και ειπαν θα το φτιαξουν -και καλα :rofl: - βεβαια η γνωστη ερωτηση για υποβαθμιση :angryr: αλλα και η γνωστη απαντηση "ουτε να το διανοηθειτε". Εκεινη την ωρα ειχα συγχρονισει στα 7,5Μbps και το εβλεπε. Αλλα τεχνικος δε τολμα να εμφανιστει στο τηλεφωνο :up:

thanasis38
25-01-08, 20:30
αυτα ειναι τα καλα του οτε!!!!!!

........Auto merged post: thanasis38 added 3 Minutes and 34 Seconds later........


Ναι είναι σε πιλοτικό στάδιο γιατί δεν μας συμφέρει να φαίνονται οι αδυναμίες του δικτύου μας.

εχει αδυναμιες το τελειο δικτυο του οτε? αποκλειεται!!! εισαι παπαγαλακι των εναλλακτικων..

foyltaka
25-01-08, 20:33
Απεχω καλωδιακα (dslam-kafao-χωνευτη) στη τεραστια αποσταση των 555μ :rofl:

Πόσο σίγουρος είσαι γι'αυτο ;

pnikolo
25-01-08, 21:31
Πόσο σίγουρος είσαι γι'αυτο ;

Απολυτα! Ας ειναι καλα το google earth αλλα την εχω περπατισει χιλιαδες φορες. Το γυμνασιο μου ηταν πισω απο τον οτε και περναγα καθημερινα απο μπροστα του. ;)

foyltaka
25-01-08, 21:43
Απολυτα! Ας ειναι καλα το google earth αλλα την εχω περπατισει χιλιαδες φορες. Το γυμνασιο μου ηταν πισω απο τον οτε και περναγα καθημερινα απο μπροστα του. ;)
Όταν ήσουν στον ΟΤΕ δεν έτυχε να δείς κάποιο σχέδιο δικτύου ;
Μάλλον όχι.
Τότε θα έβλεπες πως η οι πορείες και τα μήκη των καλωδίων καμμία σχέση δεν έχουν με τις εξ'όψεως αποστάσεις δύο σημείων.

agrelaphon
25-01-08, 21:50
αυτα ειναι τα καλα του οτε!!!!!!

........Auto merged post: thanasis38 added 3 Minutes and 34 Seconds later........



εχει αδυναμιες το τελειο δικτυο του οτε? αποκλειεται!!! εισαι παπαγαλακι των εναλλακτικων..

Του ΟΤΕ? Γιατί, υπάρχει και άλλο? :hmm:

ttsgr
25-01-08, 21:55
Του ΟΤΕ? Γιατί, υπάρχει και άλλο? :hmm:


Σωστός :lol::lol::lol:

no_logo
25-01-08, 21:57
Περιπου στα ιδια κατεληξα κ εγω....Μετα απο 26 μερες αναμονης ξανα συνδεθηκα στο 1mbps που ημουν κ πριν την αιτηση αναβαθμισης...Με πηρε κ τεχνικος σημερα το πρωι να μου πει οτι η γραμμη μου δεν δεχεται πανω απο 1 mbps....Ελεος πια με τους καραγκιοζηδες που εχουμε μπλεξει....

να ζητήσεις να σε βάλουν στα 24 για να μην έχεις καθόλου internet.

Μάλλον δεν θες να καταλάβεις κάποια πράγματα :whistle:

ttsgr
25-01-08, 22:03
να ζητήσεις να σε βάλουν στα 24 για να μην έχεις καθόλου internet.

Μάλλον δεν θες να καταλάβεις κάποια πράγματα :whistle:

Πιο πιθανό είναι ότι δεν ενδιαφέρεται να του τα φτιάξει κανένας...


Αφού ρε μπαγάσα ΟΤΕ το πουλάς το προϊόν να σφιχτείς και λίγο ώστε να το παρέχεις...έτσι δεν είναι?

no_logo
25-01-08, 22:05
Πιο πιθανό είναι ότι δεν ενδιαφέρεται να του τα φτιάξει κανένας...


Αφού ρε μπαγάσα ΟΤΕ το πουλάς το προϊόν να σφιχτείς και λίγο ώστε να το παρέχεις...έτσι δεν είναι?

να μετακινήσει το σπίτι κοντά στο dslam για παράδειγμα

ttsgr
25-01-08, 22:13
να μετακινήσει το σπίτι κοντά στο dslam για παράδειγμα



Δικό τους πρόβλημα τι θα κάνουνε...δεν δίνουμε εμείς λύσεις στα τεχνικά προβλήματα τους αλλα τους πληρώνουμε σαν καταναλωτές που είμαστε και απαιτούμε αυτά που μας αναλογούν.

Εάν τυχόν θέλουν BETA testers να το πουν στα ίσια και να μην μας χρεώνουν.

agrelaphon
25-01-08, 22:16
Πιο πιθανό είναι ότι δεν ενδιαφέρεται να του τα φτιάξει κανένας...


Αφού ρε μπαγάσα ΟΤΕ το πουλάς το προϊόν να σφιχτείς και λίγο ώστε να το παρέχεις...έτσι δεν είναι?

Mε το σφίξιμο άλλα πράγματα βγαίνουν αδερφέ, όχι 24Μbit :stunned:

ttsgr
25-01-08, 22:28
Mε το σφίξιμο άλλα πράγματα βγαίνουν αδερφέ, όχι 24Μbit :stunned:



Δυστυχώς είναι πολύ σωστή η παρατήρηση σου ...:respekt:

Aκυρο το σφίξιμο :nono:

Αντικαθιστούμε την λέξη σφίξιμο με την λέξη προσπάθεια,μην έχουμε και εργατικά ατυχήματα...:p

sdikr
25-01-08, 22:38
Δικό τους πρόβλημα τι θα κάνουνε...δεν δίνουμε εμείς λύσεις στα τεχνικά προβλήματα τους αλλα τους πληρώνουμε σαν καταναλωτές που είμαστε και απαιτούμε αυτά που μας αναλογούν.

Εάν τυχόν θέλουν BETA testers να το πουν στα ίσια και να μην μας χρεώνουν.

Κάπου άκουσα για νέα τεχνολόγια adsl over χαλκό, ας περιμένουμε αυτή να δούμε τι θά κανεί, δυστήχως η υπάρχουσα δεν τα πάει κάλα με τις μεγάλες αποστάσεις

ΥΓ δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει το συμβόλαιο, αλλά έχει ενα σημείο που αναφέρει καθαρά το ότι αν η ταχύτητα δεν είναι εφικτή τότε μπορείς να ζητήσεις να πας σε χαμηλότερη, αλλιώς συμφώνεις πως αυτό είναι

ttsgr
25-01-08, 22:50
Δεν ξέρω εάν υπογράφονται συμβόλαια γιατί όλα γίνονται τηλεφωνικά πλέων...

Αλλα πιστεύεις αλήθεια ότι υπάρχει φραγμός στην τεχνολογία ώστε να κριθεί κάποια ταχύτητα μη εφικτή?

Αναφέρομαι πάντα σε ταχύτητες ADSL2+

Δεν έχει δώσει η τεχνολογία λύσεις με τα Mini Dsalm και τα Line Drivers?

Για πιο λόγο μια ταχύτητα θα μπορούσε να θεωρηθεί μη εφικτή?

thanasis38
25-01-08, 22:51
τοτε (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156638) ολοι ηταν γεματοι χαρα.τωρα ομως?

ttsgr
25-01-08, 22:57
τοτε (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156638) ολοι ηταν γεματοι χαρα.τωρα ομως?


Δεν απαλλάσσει από τις ευθύνες του κανέναν αρμόδιο και προσωπικά δεν μπορώ να το θεωρήσω ως ελαφρυντικό στοιχειο.

sdikr
26-01-08, 00:19
Δεν ξέρω εάν υπογράφονται συμβόλαια γιατί όλα γίνονται τηλεφωνικά πλέων...

Αλλα πιστεύεις αλήθεια ότι υπάρχει φραγμός στην τεχνολογία ώστε να κριθεί κάποια ταχύτητα μη εφικτή?

Αναφέρομαι πάντα σε ταχύτητες ADSL2+

Δεν έχει δώσει η τεχνολογία λύσεις με τα Mini Dsalm και τα Line Drivers?

Για πιο λόγο μια ταχύτητα θα μπορούσε να θεωρηθεί μη εφικτή?

Μιλάω για τα όρια της τεχνολογίας, όπως υπάρχει σε όλον τον κόσμο
Και ναι νομικά είναι καλυμμένοι,
ΥΓ θα πλήρωνες κάτι εξτρά μαζί με μερικους άλλους για να έρθει Mini dslam σε εσένα;


τοτε (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156638) ολοι ηταν γεματοι χαρα.τωρα ομως?

Καλά τραγούδα (που λένε)

pnikolo
26-01-08, 00:50
Όταν ήσουν στον ΟΤΕ δεν έτυχε να δείς κάποιο σχέδιο δικτύου ;
Μάλλον όχι.
Τότε θα έβλεπες πως η οι πορείες και τα μήκη των καλωδίων καμμία σχέση δεν έχουν με τις εξ'όψεως αποστάσεις δύο σημείων.

Ημουν στα δικτυα/βλαβες οχι στις καλωδιακες! Εαν ενοεις ακτινα και φυσικα δεν εχω μετρησει ετσι, θα ημουν ηλιθιος! Μαθε πως μπορεις να μετρας και οδικα. Απο τα πεζοδρομια περνανε τα καλωδια που ειναι δεξια κι αριστερα του δρομου -αν ξερεις- :hmm:

........Auto merged post: pnikolo added 8 Minutes and 13 Seconds later........


Κάπου άκουσα για νέα τεχνολόγια adsl over χαλκό, ας περιμένουμε αυτή να δούμε τι θά κανεί, δυστήχως η υπάρχουσα δεν τα πάει κάλα με τις μεγάλες αποστάσεις

ΥΓ δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει το συμβόλαιο, αλλά έχει ενα σημείο που αναφέρει καθαρά το ότι αν η ταχύτητα δεν είναι εφικτή τότε μπορείς να ζητήσεις να πας σε χαμηλότερη, αλλιώς συμφώνεις πως αυτό είναι

Γιατι παει στις μικρες? Ναι αλλα δε λεει ποτε δεν ειναι εφικτη! Καμια φορα δεν ειναι εφικτη λογω βλακειας τους. Νομιζω οτι εχεις διαβασει τη περιπτωση μου :hmm:

foyltaka
26-01-08, 00:52
Έχω 5db attenuation και σύμφωνα με το http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php είμαι στα 362 μέτρα.
ΛΑΘΟΣ
Το πραγματικό μήκος του καλωδίου μου είναι 260 μέτρα και η οδική απόσταση 230

ttsgr
26-01-08, 00:53
Μιλάω για τα όρια της τεχνολογίας, όπως υπάρχει σε όλον τον κόσμο
Και ναι νομικά είναι καλυμμένοι,
ΥΓ θα πλήρωνες κάτι εξτρά μαζί με μερικους άλλους για να έρθει Mini dslam σε εσένα;





Εάν ήταν απαραίτητο θα το πλήρωνα...αν και δεν θα έπρεπε

Αυτήν την στιγμή χρεώνομαι 24mbps και έχω 1mbps...τι σου λέει αυτό?

Καλο θα ήταν να υπήρχε και κανένας νομος υπέρ των καταναλωτών...



Επειδή το σύνταγμα δεν αναγνωρίζει πολίτες δευτέρας κατηγοριας και δικαίωμα στην επικοινωνία και συγκοινωνία έχουν όλοι θα έπρεπε να μην δεχόμαστε ότι κακό για δεδομένο

sdikr
26-01-08, 00:55
Εάν ήταν απαραίτητο θα το πλήρωνα...αν και δεν θα έπρεπε

Αυτήν την στιγμή χρεώνομαι 24mbps και έχω 1mbps...τι σου λέει αυτό?

Καλο θα ήταν να υπήρχε και κανένας νομος υπέρ των καταναλωτών...



Επειδή το σύνταγμα δεν αναγνωρίζει πολίτες δευτέρας κατηγοριας και δικαίωμα στην επικοινωνία και συγκοινωνία έχουν όλοι θα έπρεπε να μην δεχόμαστε ότι κακό για δεδομένο

Ζήτησες απο τον ΟΤΕ αλλαγή προγράμματος χωρίς να είσαι υποχρεωμένος να πλήρωσεις την ρήτρα; για το υποχρεωτικό εξάμηνο;

(όλα στο συμβόλαιο είναι)

Ακόμα το adsl δεν είναι καθολική υπηρεσία, το τηλέφωνο είναι

pnikolo
26-01-08, 00:55
Για πιο λόγο μια ταχύτητα θα μπορούσε να θεωρηθεί μη εφικτή?

Αυτο θελει πολυ μεγαλη κουβέντα :oneup:

ttsgr
26-01-08, 01:06
Αυτό είναι που με τρελαίνει με αυτούς...το παρουσιάζουν ότι ντε και καλά δεν γίνετε μονο και μονο για να μην ασχοληθούν και ξοδευτούν...


Ένταξη τώρα τον pnikolo δεν μπορούν να τον ψαρώσουν γιατί το κατέχει το άθλημα αλλα ξέρετε πόσοι έκαναν υποβιβασμό ταχύτητας ενώ δεν υπήρχε λόγος μονο και μονο επειδή τους ψάρωσαν τεχνικοί?

sdikr
26-01-08, 01:08
Αυτό είναι που με τρελαίνει με αυτούς...το παρουσιάζουν ότι ντε και καλά δεν γίνετε μονο και μονο για να μην ασχοληθούν και ξοδευτούν...


Ένταξη τώρα τον pnikolo δεν μπορούν να τον ψαρώσουν γιατί το κατέχει το άθλημα αλλα ξέρετε πόσοι έκαναν υποβιβασμό ταχύτητας ενώ δεν υπήρχε λόγος μονο και μονο επειδή τους ψάρωσαν τεχνικοί?


Και άλλοι που το κατέχουν το θέμα ενεργά του λένε οτι κάνει λάθος, δεν μπορεί να κάνουν και οι δύο λάθος............

ill_f
26-01-08, 01:09
24αρα και εδώ, Αλεξανδρουπολή συγχρονίζει πάντα στα 19+, παααααρα πολλά disconnects, και πάρα πολλά errors sto log του speedtouch. Όποιος μπορει να ρίξει μια ματια και την γνώμη του για τα stats τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.
http://www.imageshack.gr/files/2t7u7bfqebqobc1qk131_thumb.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=2t7u7bfqebqobc1qk131.jpg)
To screenshot είναι μετά απο reboot του router δε ξέρω γιατι δε μηδενίζουν τα errors, πάντως ανεβαίνουν, αργά αλλά σταθερά:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.