PDA

Επιστροφή στο Forum : TELLAS ADSL low speed (πολύ αργή, όμως!)



eripan
11-01-08, 20:57
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Σήμερα (11.1) μόλις, διαπίστωσα ότι αυθαιρέτως η Tellas μ' έχει "κατεβάσει και κλειδώσει" στα 4Mbs, ονομαστικά μόνο, γιατί (φυσικά) η μέγιστη ταχύτητα που πιάνω δεν ξεπερνά τα 1024 (download με max 80-120kb/s). Γνωρίζει κάποιος από τα μέλη και τους φίλους ομοιοπαθείς να μου δώσει πληροφορίες ή οδηγίες πλεύσης και στρατηγικής για την τακτική μου απέναντι σ' αυτό;

ευχαριστώ πολύ

eripan

21century
11-01-08, 21:12
Καλως ήρθες στο φόρουμ, δεν μας είπες όμως τι ταχύτητα υποτίθεται ότι πληρώνεις και με ποια προγράμματα πραγματοποίησες το τέστ.

eripan
11-01-08, 21:23
Αγαπητέ/ή 21century, έχεις δίκιο! Λοιπόν, πληρώνω για 12Mbps (όπως τουλάχιστον αναγφράφεται στο E-care της Tellas) και χρησιμοποίησα τουλάχιστον 5 ή 6 από τα γνωστά και δημοφιλή προγράμματα ADSL speed test (ειλικρινά δεν συγκρατώ τώρα τα links, μπορώ να ανατρέξω και να σου πω με λεπτομέρειες). Η γκάμα ταχυτήτων που μου παρέθεσαν ήταν τεράστια! Από 2,230 Mbps έως... 0,250 Mpbs! Ειλικρινά, δεν ξέρω πώς να τα αξιολογήσω, απλώς έκανα μια χοντρική σούμα όλων των δεδομένων και των ταχυτήτων που παρατήρησα τελευταία στα downloads που έκανα.

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

eripan

vaggos_fromhell
11-01-08, 21:47
Αγαπητέ/ή 21century, έχεις δίκιο! Λοιπόν, πληρώνω για 12Mbps (όπως τουλάχιστον αναγφράφεται στο E-care της Tellas) και χρησιμοποίησα τουλάχιστον 5 ή 6 από τα γνωστά και δημοφιλή προγράμματα ADSL speed test (ειλικρινά δεν συγκρατώ τώρα τα links, μπορώ να ανατρέξω και να σου πω με λεπτομέρειες). Η γκάμα ταχυτήτων που μου παρέθεσαν ήταν τεράστια! Από 2,230 Mbps έως... 0,250 Mpbs! Ειλικρινά, δεν ξέρω πώς να τα αξιολογήσω, απλώς έκανα μια χοντρική σούμα όλων των δεδομένων και των ταχυτήτων που παρατήρησα τελευταία στα downloads που έκανα.

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

eripan

Ε βέβαια αφού πας και κάνεις speedtests τι θες να σου βγάζει;; Τα speed tests είναι αναξιόπιστα. Πήγαινε και κατέβασε ένα αρχείο από καλό σέρβερ όπως ftp.ntua.gr

eripan
11-01-08, 22:10
Ευχαριστώ, αλλά πώς θα το κάνω αυτό; Όλο το απόγευμα ψάχνω στο ftp.ntua.gr και δεν μπορώ να βρώ κάτι σαν τεστ... Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Leftos
11-01-08, 22:27
ftp://ftp.ntua.gr/pub/OpenOffice/stable/2.3.1/OOo_2.3.1_Win32Intel_install_wJRE_en-US.exe

Κατέβασε το είτε με απλό κλικ είτε μέσω του Download Manager (για αποτελέσματα όσων αφορά το browser, το πρώτο, για τη μέγιστη ταχύτητα κατεβάσματος, το δεύτερο).

eripan
11-01-08, 22:42
Φίλε Lefto σ' ευχαριστώ. Απογοητευτικά τα αποτελέσματα... Μίνιμουμ 240kb/s, μάξιμουμ 267kb/s! Κάτι πρέπει να κάνω... Μ' αυτά τα δεδομένα η ταχύτητά μου δεν ξεπερνά τα 2048, αν δεν κάνω λάθος...

Leftos
11-01-08, 22:53
Είναι στα επίπεδα των 2,5. Που είναι πράγματι απογοητευτικό. Σε ποια περιοχή είσαι;

eripan
11-01-08, 22:56
Χαλάνδρι

chosen0ne
11-01-08, 23:10
Τις απογευματινές ώρες, όλοι έχουμε παρατηρήσει ότι οι σύνδεση γίνεται για όλους αργή και υπάρχουν και σε ένα μεγάλο ποσοστό (όχι ολικό..) αποσυνδέσεις απο το δίκτυο. Εγώ αποσυνδέσεις δεν έχω, αλλά μέχρι να συνδεθεί στο δίκτυο το modem όταν το ανοίγω μετά τις 5 το απόγευμα, περιμένω πάνω απο 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Το συγκεκριμένο αρχείο που έδωσε ο φίλος, όταν το άφησα να φτάσει περίπου στο 40% "έτρεχε" με 400kb/sec και είναι κάτω του μετρίου καθώς δεν είναι ούτε το μισό απο τα 1200kb που έπρεπε να πιάσω αφού συγχρονίζω στα 12mbps. :down:

blueseal
11-01-08, 23:11
Χαλάνδρι

Αν γράψεις τα στατιστικά σου στο adsl info θα έχουμε καλύτερη εικόνα γιά την συνδεσή σου..

stratis1958
11-01-08, 23:42
Και από Πρέβεζα χάλια.Εδώ και μέρες σποραδικά και ιδιαίτερα τα απογεύματα ...σερνόμαστε.:down:
Τελικά είναι πρόβλημα της Tellas ή γενικότερο;

xristsam
12-01-08, 02:01
εμενα απο 11994/1021 σε 8/1021 χωρις να εχω ουτε ενα προβλημα στα 12

........Auto merged post: xristsam added 1 Minutes and 43 Seconds later........

και απο ftp τωρα max 300kbps

baskon
12-01-08, 11:21
Παιδια αν θέλεται δοκιμάστε να κατεβάσετε κάτι και από την ατι
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista32/common-vista32

Σε μένα πάντως με hol ειναι απο τις λίγες σελίδες που κατεβάζει φουλ σχεδόν όλη την ημέρα..
Εχω δει και 1.45 mb/s

vaggos_fromhell
12-01-08, 12:15
και απο ftp τωρα max 300kbps

1 το πρωί και μαχ 300kbps????????:worthy:

eripan
12-01-08, 18:23
παραθέτω τα στατιστικά μου και όποιος μπορεί να βοηθήσει, ειλικρινά θα με υποχρεώσει. Ευχαριστώ όλους προκαταβολικά

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: MultiMode
DSL Path Mode: Fast
Downstream Rate: 4092 kbps
Upstream Rate: 509 kbps
Downstream Margin: 13 db
Upstream Margin: 26 db
Downstream Line Attenuation: 38 db
Upstream Line Attenuation: 10 db
Downstream Transmit Power: 0
Upstream Transmit Power: 0

Davout
12-01-08, 18:25
Κι εγώ Χαλάνδρι είμαι και σήμερα που γύρισα σπίτι δεν έχω καθόλου internet (το ADSL συγχρονίζει, αλλά δεν ανάβει το λαμπάκι internet). Παίρνω ώρες το 1212 και η αναμονή ατελείωτη, με dialup μπήκα να φανταστείτε...

eripan
12-01-08, 18:29
Davout, σ' ευχαριστώ που μου απάντησες. Σε πειράζει να ρίξεις μια ματιά στα stats μου από router linksys?

Ευχαριστώ

eripan

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: MultiMode
DSL Path Mode: Fast
Downstream Rate: 4092 kbps
Upstream Rate: 509 kbps
Downstream Margin: 13 db
Upstream Margin: 26 db
Downstream Line Attenuation: 38 db
Upstream Line Attenuation: 10 db
Downstream Transmit Power: 0
Upstream Transmit Power: 0

vaggos_fromhell
12-01-08, 18:44
Davout, σ' ευχαριστώ που μου απάντησες. Σε πειράζει να ρίξεις μια ματιά στα stats μου από router linksys?

Ευχαριστώ

eripan

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: MultiMode
DSL Path Mode: Fast
Downstream Rate: 4092 kbps
Upstream Rate: 509 kbps
Downstream Margin: 13 db
Upstream Margin: 26 db
Downstream Line Attenuation: 38 db
Upstream Line Attenuation: 10 db
Downstream Transmit Power: 0
Upstream Transmit Power: 0

Τα στατιστικά σου είναι πάνω κάτω τα ίδια με μένα. Μπορείς με σιγουρία΄να πας στα 6mbps (προτείνω να τους πάρεις να τους πεις να σε κλειδώσουν εκει) αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις στα 8 αλλά είναι πολύ πιθνό να έχεις αποσυνδέσεις. Γενικά μέτρια χαρακτηριστικά λίγο χειρότερα από τα δικά μου. Ααα και davout εγώ έχω νετ κανονικά.........:hmm:

eripan
12-01-08, 19:07
Ευχαριστώ vaggos.

Πιστεύεις ότι αν συνδέσω το router απ' ευθείας στη μούφα του ΟΤΕ (τώρα είμαι σε 7plex δίκτυο) θα βελτιώσω τα stats μου;

vaggos_fromhell
12-01-08, 19:26
Ευχαριστώ vaggos.

Πιστεύεις ότι αν συνδέσω το router απ' ευθείας στη μούφα του ΟΤΕ (τώρα είμαι σε 7plex δίκτυο) θα βελτιώσω τα stats μου;

Υπάρχει περίπτωση, ναι. Επίσης μπορείς να τσεκάρεις φίλτρα ή σπλίττερ και τα καλώδια γενικά Εγώ αρχικά είχα attenuation 47,5 και βρήκα΄ένα φίλτρο που δεν είχα βάλει σωστά. Όταν το διόρθωσα έπεσε στο 37,5. Δοκίμασε επίσης κανένα καινούργιο firmware για το ρούτερ σου γιατί υπάρχει πιθανότητα να διορθώσει το snr.

eripan
12-01-08, 19:37
Μμμμ... firmware! Τι ακριβώς είναι αυτό;

Thanks!

chosen0ne
12-01-08, 19:44
εμενα απο 11994/1021 σε 8/1021 χωρις να εχω ουτε ενα προβλημα στα 12

........Auto merged post: xristsam added 1 Minutes and 43 Seconds later........

και απο ftp τωρα max 300kbps

Παιδιά εντελώς φιλικά, χωρίς παρεξήγηση.......Μήπως μερικές φορές προσπαθούμε να βγάλουμε απτη μύγα ξύγκι? Τώρα θα λέτε όλοι μ'ένα στόμα, "ΤΙ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟΣ?" :rofl::lol: Θα εξηγήσω... Πολλές φορές βάζω αρχεία να κατέβουν πχ απο ntua που ξέρουμε ότι ξεσκίζουν σε ταχύτητες και βλέπω να κατεβάζει με 200kb και λέω, πω.....σέρνεται η Tellas τώρα.... Κάνοντας ένα πείραμα μόλις τώρα, διαπίστωσα κάτι που μου έλεγε ένας φίλος μου και μάλιστα μαλώσαμε γι'αυτό (αν διαβάζει το ποστ τώρα θα έκσασε στα γέλια), ότι αν συγχρονίζεις στα 12mpbs θα κατεβάζεις με 12. Ούτε παρακάτω, ούτε παραπάνω! Άλλο αν το δίκτυο έχει πρόβλημα και η σύνδεση δεν λειτουργεί... Και δοκιμάζω το εξής, βάζω αρχείο απο ntua ΤΩΡΑ και πιάνω 320kb/sec οκ λέω, απόγευμα σέρνεται....το ακυρώνω και ανοίγω limewire, βάζω καμιά 15αρία mp3 και video να κατεβαίνουν ΟΛΑ ταυτόχρονα και κάτω στο status βγάζει 1253kb (!) συνολικά...έκανα και μια μέτρηση (οι ταχύτητες στο κάθε κατέβασμα εννοείται είναι ασταθής και αλλάζουν, απλά πείρα την κάθε τιμή που έβλεπα εκείνη την ώρα)το κάθε αρχείο ξεχωριστά και μου έβγαλαν άθροισμα όλα μαζί 1080kb άρα δεν ήταν εικονικό...... Άρα τελικά μήπως είμαστε ΟΝΤΩΣ f5boys/girls και οι ταχύτητες είναι πάντα 12, απλά οι σέρβερς που κατεβάζουμε "αργούν" να στείλουν? ;)

ΥΓ Για να μην παρεξηγηθώ, μιλάω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για ταχύτητες, όχι για αποσυνδέσεις που έχουμε το 90% των συνδρομητών (λέμε τώρα) πχ και είναι όντως προβλημα..:nono:

Davout
12-01-08, 19:45
Δε νομίζω να χρειάζεται firmware αν δουλεύουν όλα κανονικά, δε χάνει βέβαια να δοκιμάσει αρκεί να ξέρει τι κάνει. Άνετα πιάνεις τα 8 (και στα 10 μπορείς να φτάσεις Tellas επιπτρέπουσας) με ένα καλό router που αντέχει στα χαμηλά SNR (βλέπε Speedtouch). Τα ίδια στατιστικά με μένα και το vaggo έχεις eripan, δεν ξέρω αν είχες προβλήματα αποσυνδέσεων και σε έχουν κλειδώσει στα 4, να τους πάρεις τηλέφωνο πρέπει αν θες παραπάνω.

Εμένα vaggo δεν παίρνει IP, δεν ξέρω από πότε γιατί χτες δούλευα όλη μέρα και τελικά το δήλωσα ως βλάβη στο 1212 σήμερα, μετά από 50 λεπτά αναμονής.

eripan
12-01-08, 20:02
Ευχαριστώ Davout και Vaggo!

Το πρόβλημα με την Tellas είναι ότι δεν ανταποκρίνεται στα αιτήματα που κάνω. Και να τους πω "κλειδώστε με στα 8" είμαι σίγουρος ότι δεν θα το κάνουν, όπως δεν έχουν κάνει και τόσα άλλα στο παρελθόν που τους ζήτησα. Όσο για αποσυνδέσεις... και ναι και όχι. Τα μεγάλα διαστήματα με αποσυνδέσεις ήταν στην αναβάθμιση (πριν από ενάμισυ με δύο μήνες) και το καλοκαίρι που άλλαζαν servers ? όπως τουλάχιστον έλεγαν... Γενικά είναι μάλλον απογοητευτική η εξυπηρέτηση και οι γνώσεις τους "κλισαρισμένες". Δεν ξέρουν να σου πουν σίγουρες εναλλακτικές, και όταν επιμένεις για κάτι, "βάζουν την κασέτα"!

vaggos_fromhell
12-01-08, 20:12
Ευχαριστώ Davout και Vaggo!

Το πρόβλημα με την Tellas είναι ότι δεν ανταποκρίνεται στα αιτήματα που κάνω. Και να τους πω "κλειδώστε με στα 8" είμαι σίγουρος ότι δεν θα το κάνουν, όπως δεν έχουν κάνει και τόσα άλλα στο παρελθόν που τους ζήτησα. Όσο για αποσυνδέσεις... και ναι και όχι. Τα μεγάλα διαστήματα με αποσυνδέσεις ήταν στην αναβάθμιση (πριν από ενάμισυ με δύο μήνες) και το καλοκαίρι που άλλαζαν servers ? όπως τουλάχιστον έλεγαν... Γενικά είναι μάλλον απογοητευτική η εξυπηρέτηση και οι γνώσεις τους "κλισαρισμένες". Δεν ξέρουν να σου πουν σίγουρες εναλλακτικές, και όταν επιμένεις για κάτι, "βάζουν την κασέτα"!

Η αλήθεια είναι ότι δεν πάνε και πολύ καλά τα παιδιά της Τελλάς΄. Με παίρνουν προχτές τηλέφωνο χωρίς να έχω κάνει κάποια αναφορά για βλάβη ή τίποτα. Μου λένε είναι καλα το ίντερνετ γιατί δεν μπαίνετε και πολύ τελευταία!!!!!!!! Τους λέω καλά είναι. Ήμουν συγχρονισμένος στα 6 τότε με 768 upload. Τους ζητάω μιας και με πήρανε να πάνε στα 1024 το upload μόνο και να αφήσουν στα 6 το download. Μου λέει ο τύπος εντάξει μπείτε σε λίγο να δείτε. Παω λοιπόν στο ρούτερ και βλέπω ότι έχουν πάει και το download στα 8.:rofl:

gmarkop
12-01-08, 22:38
Και εμένα από Γαλάτσι αργά πάει τις τελευταίες μέρες. Εκεί που είχα ησυχάσει και νόμισα ότι τέλος τα προβλήματα πάλι αρχίσαμε τις βλακείες; Άραγε θα είναι πρόσκαιρο ή θα κρατήσει για καιρό;

Davout
12-01-08, 23:14
Επανήλθε το internet μετά από τη δήλωση βλάβης.

vaggos_fromhell
13-01-08, 01:32
Επανήλθε το internet μετά από τη δήλωση βλάβης.

Μη νομίζεις ότι έφτιαξε επειδή το δήλωσες βλάβη. Απλά ήταν παροδικό πρόβλημα.

Davout
13-01-08, 03:26
Ό,τι και να ταν ξαναπαρουσιάστηκε τώρα, παίρνω στο 1212 και το σηκώνει ένα απίστευτο νούμερο που άρχσε να μου λέει να settaro το μόντεμ από την αρχή και μετά μου ζήτησε και το password μου για να κάνει επιβεβαίωση ότι τα βαλα σωστά! Τι είναι τούτοι ρε;

Υ.Γ. Μου πρότεινε PPoE στις ρυθμίσεις.

limassol
13-01-08, 05:41
hi all...μετά την αλλαγή μοδεμ παω σφαίρα χωρίς disco και το σημαντικότερο χωρίς ErrorS
dl back sta 1250kb/s...δεν ξέρω λίγη το συμβόλαιο μου σε 5 μέρες αλλα θα αράξω να δω τι θα γίνει netone...:P gl all mates
P.S new modem ενα φτηνό zyxelaki p660r-D1

kerko
13-01-08, 15:31
Παιδιά γειά σας,
Θέλω και εγώ να αναφέρω με οργή τα εξής:
Ειμαι από τις 19/1/2007 στο Ζιστο. Λοιπόν αφήνω τα διάφορα μικρά κατα την διάρκεια της χρονιάς για να έρθω στα μεγάλα τελευταία. Από τις 1/1 μέχρι τις 7/1 δεν είχαμε στο σπίτι ούτε τηλ ούτε δίκτυο!!!! μέσα στις γιορτές!! Χαμός. Το γνωστό ξέρετε: Φταίει ο ΟΤΕ. Ισως ναι ίσως και όχι. Εγώ με την Τελλάς συνδιαλέγομαι, αυτήν πληρώνω και από αυτήν απαιτώ. Εστειλα λοιπόν δύο φαξ για να ενημερώσω. Ουτε φωνή ούτε ακρόαση φυσικά. Τώρα παρατηρώ, οτι από εκεί που συγρόνιζα στα 11 με 1024 νομίζω τώρα έχω αυτά που είναι στο συνημμένο. Χάλια. Θέλω δέκα ώρες να τους πιάσω και το σταματώ, επειδή και άλλοι χρειάζονται το τηλ. Μένω στην Καλλιθέα. Ντροπή τι άλλο να πω. Λείγει το συμβ. στις 19 και το σκέφτομαι σοβαρά...

vaggos_fromhell
13-01-08, 15:48
Παιδιά γειά σας,
Θέλω και εγώ να αναφέρω με οργή τα εξής:
Ειμαι από τις 19/1/2007 στο Ζιστο. Λοιπόν αφήνω τα διάφορα μικρά κατα την διάρκεια της χρονιάς για να έρθω στα μεγάλα τελευταία. Από τις 1/1 μέχρι τις 7/1 δεν είχαμε στο σπίτι ούτε τηλ ούτε δίκτυο!!!! μέσα στις γιορτές!! Χαμός. Το γνωστό ξέρετε: Φταίει ο ΟΤΕ. Ισως ναι ίσως και όχι. Εγώ με την Τελλάς συνδιαλέγομαι, αυτήν πληρώνω και από αυτήν απαιτώ. Εστειλα λοιπόν δύο φαξ για να ενημερώσω. Ουτε φωνή ούτε ακρόαση φυσικά. Τώρα παρατηρώ, οτι από εκεί που συγρόνιζα στα 11 με 1024 νομίζω τώρα έχω αυτά που είναι στο συνημμένο. Χάλια. Θέλω δέκα ώρες να τους πιάσω και το σταματώ, επειδή και άλλοι χρειάζονται το τηλ. Μένω στην Καλλιθέα. Ντροπή τι άλλο να πω. Λείγει το συμβ. στις 19 και το σκέφτομαι σοβαρά...

Η μείωση της ταχύτητας στα 4mbps είναι απαράδεχτη με τέτοια χαρακτηριστικά Πάρε τηλέφωνο κατα τις 12 το βράδυ. Εγώ τότε πήρα και έπιασα γραμμή μετά από 15 λεπτά αναμονή(!!!!) Πες τους να σε πάνε στα 12. Άνετα τα πιάνεις.

cakavera
13-01-08, 15:56
Εμενα παιδια τα προβληματα λυθηκαν.
Για ολα εφταιγαν οι δυο ηλεκτρολογοι που ειχα φωναξει για να μου κανουν καινουργια εγκατασταση
καλωδιου απο τον κατανεμητη μεχρι το σπιτι.
Με λιγα λογια τα ειχαν κανει μανταρα:mad:

Φωναξα λοιπον ενα φιλο που δουλευει για λογαριασμο αλλου παροχου και ολα διορθωθηκαν.
Μεγαλη υποθεση το Laptop τελικα.:respekt:
Περασα καινουργια καλωδιωση (utp cat5e) και ειμαι συγχρονισμενος στα 8/1 χωρις προβληματα και φουλ ταχυτητες.

http://img175.imageshack.us/img175/1402/72560816lf6.th.jpg (http://img175.imageshack.us/my.php?image=72560816lf6.jpg)

Sovjohn
13-01-08, 19:55
Καλά, αυτά που διαβάζω είναι το λιγότερο τραγικά!

Προτείνω σε όλους τους φίλους που έχουν προβλήματα να...κάνουν ένα test drive (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=164041), και αν τους καλύψει, να το αφήσουν (και να κόψουν την tellas, κάνοντας φορητότητα τον αριθμό τους αργότερα...Γίνεται, αν έχετε παράλληλα 2 γραμμές ενεργές).

vaggos_fromhell
13-01-08, 21:58
Καλά, αυτά που διαβάζω είναι το λιγότερο τραγικά!

Προτείνω σε όλους τους φίλους που έχουν προβλήματα να...κάνουν ένα test drive (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=164041), και αν τους καλύψει, να το αφήσουν (και να κόψουν την tellas, κάνοντας φορητότητα τον αριθμό τους αργότερα...Γίνεται, αν έχετε παράλληλα 2 γραμμές ενεργές).

Υπάρχουν και χειρότερα από τη Τελλάς

hel
14-01-08, 01:43
Παιδιά γειά σας,
Θέλω και εγώ να αναφέρω με οργή τα εξής:
Ειμαι από τις 19/1/2007 στο Ζιστο. Λοιπόν αφήνω τα διάφορα μικρά κατα την διάρκεια της χρονιάς για να έρθω στα μεγάλα τελευταία. Από τις 1/1 μέχρι τις 7/1 δεν είχαμε στο σπίτι ούτε τηλ ούτε δίκτυο!!!! μέσα στις γιορτές!! Χαμός. Το γνωστό ξέρετε: Φταίει ο ΟΤΕ. Ισως ναι ίσως και όχι.

Δηλαδή τι σου είπαν ότι έγινε; Βραχυκύκλωμα στη γραμμή;

minovg
14-01-08, 19:26
Ό,τι και να ταν ξαναπαρουσιάστηκε τώρα, παίρνω στο 1212 και το σηκώνει ένα απίστευτο νούμερο που άρχσε να μου λέει να settaro το μόντεμ από την αρχή και μετά μου ζήτησε και το password μου για να κάνει επιβεβαίωση ότι τα βαλα σωστά! Τι είναι τούτοι ρε;

Υ.Γ. Μου πρότεινε PPoE στις ρυθμίσεις.
Αυτό ειλικρινά δε το καταλαβαίνω. Υποτίθεται ότι ποτέ δε δίνουμε password. Μου το ρώτησαν κι εμένα μια φορά και με έφεραν σε δύσκολη θέση γιατί έχω βάλει λίγο... περίεργο password. :oops::rolleyes:

kirileman
18-01-08, 02:00
Ενημερωτικά μόνο να πω ότι εδώ μετά τις 2 πρώτες αποσυνδέσεις που είχα 3-4 μέρες πριν και που διάβασα ότι ταυτόχρονα είχαν πάρα πολλοί σε διάφορα μέρη, το σερφάρισμα είναι απίστευτα γρήγορο.

minovg
18-01-08, 02:22
Ενημερωτικά μόνο να πω ότι εδώ μετά τις 2 πρώτες αποσυνδέσεις που είχα 3-4 μέρες πριν και που διάβασα ότι ταυτόχρονα είχαν πάρα πολλοί σε διάφορα μέρη, το σερφάρισμα είναι απίστευτα γρήγορο.
Σύμπτωση...

chronistas
18-01-08, 03:26
snr 12 και atten 13,5 αλλα με μεγαλες μεταβολες στην ταχύτητα? γιατί?

papadopoulos02
22-01-08, 21:04
για σε ολους !!! εχο tellas zisto στα 8 mb η dowload speed μου ειναι τελεια εως 580 klb ομως εχο ενα μεγαλο προβλημα με το ping σε online game παιζω με το ζορι ,ακουσα για update στον εξοπλισμο speedtouch 585i v6 ??? ξερει κανεις τιποτα? plz reply to me

[ προσπαθω να γραφω μονο greek κανω αποτοξινοση απο τα greeklish]

........Auto merged post: papadopoulos02 added 30 Minutes and 35 Seconds later........

για σε ολους εχω και εγω tellas zisto στα 8mb δεν λεω στα dowloads φτανω στα 600 klb :hmm: ομως στα online games ουτε να το σκεφτομαι φτανο 160 ping σε ελληνικο server του cod4 για το εξωτερικο ουτε που να το σκεφτομαι :cry: τι να κανω ???? plz help :worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.