PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με jetspeed 520



dim13
19-04-05, 20:52
έχω σετάρει δύο υπολογιστές στο jetspeed 520, έναν με ethernet και έναν με usb. Δουλέυουν μια χαρά μέχρι να επανεκκινήσει ένας από τους δύο, οπότε και χάνεται η σύνδεση. Για την επαναφέρω πρέπει να κάνω reboot στη σελίδα της intracom που αναφέρεται στις λειτουργίες του μοντεμ. Μέχρι να βάλω ενα switch και άλλη μια κάρτα δικτύο μήπως ξέρετε αν το παραπάνω πρόβλημα αντιμετωπίζεται?

turbo3hp
19-04-05, 21:12
Περίεργο μου ακούγεται. Μέχρι πριν από λίγο καιρό είχα συνδέσει 2 PC με τον ίδιο τρόπο, αλλά χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχεις αναβαθμίσει το firmware; Βέβαια, εγώ τότε είχα το firmware του ΟΤΕ/Unibrain, αλλά λέω μια ιδέα. Επίσης, έχω το 520i (με injection, όχι με καρμπυρατέρ), αλλά δε νομίζω να έχει διαφορά στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

turbo3hp
19-04-05, 21:26
Τι γυρεύει εδώ αυτό το thread; Στην κατηγορία Intracom έπρεπε να είναι. Τώρα το πρόσεξα. :-? Όχι ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα... αλλά είπα να το επισημάνω.

sdikr
19-04-05, 21:49
Τι γυρεύει εδώ αυτό το thread; Στην κατηγορία Intracom έπρεπε να είναι. Τώρα το πρόσεξα. Όχι ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα... αλλά είπα να το επισημάνω.

Thanks! η μεταφορά έγινε!

@ ADSLgr.com All rights reserved.