PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργα προβλήματα ξαφνικά....!!!!



costasvk
12-01-08, 02:03
Καλησπέρα,

Τον τελευταίο ένα μήνα περίπου, έχω τρομερά προβλήματα με το net. Έκανα υπομονή λέγοντας πως θα είναι περαστικό αλλά τελικά συνεχιζεται. Έχω αργό browsing στις περισσότερες σελίδες και επίσης πολλές φορές (το καταλαβαίνω στο MSN) κάνει επανασύνδεση μόνο του (χωρίς όμως να σβήνει κανένα φωτάκι στο router--> Speedtouch).!!!!

Και έχω και πρόβλημα με τα mail....τις περισσότερες φορές μου λέει ότι δεν βρέθηκαν οι server.!!!!

Κάτι τελευταίο είναι πως στην σελίδα του router, στο σημείο που κάνεις check connectivity βγαίνουν τα παρακάτω αποτελέσματα.....


Υ.Γ. : Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα και επίσης, στο download δεν έχω κανένα πρόβλημα (απο rapid με premium, 1.2 κολλημένο).

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει????? Ευχαριστώ!

v_zalmas
12-01-08, 02:32
ακριβος το ιδιο προβλημα με το ιδιο μοντεμ με wind adsl μεσο οτε

Godaemon
12-01-08, 02:43
Μια χαρα είστε μη δίνετε σημασία σε αυτό που λέει το router, απλά θεωρεί unreachable ton DNS επειδή δεν απαντάει στα pings , κανένα πρόβλημα.

geovision
12-01-08, 10:22
Παιδιά καλημέρα,

Εγώ αντιμετωπίζω εδώ και 1 εβδομάδα άλλο πρόβλημα. Οταν στέλνω μαιλ μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει relay και μου στέλνει το μήνυμα πίσω. Τι παίζει?:nono:

ATG
12-01-08, 16:15
Παιδιά καλημέρα,

Εγώ αντιμετωπίζω εδώ και 1 εβδομάδα άλλο πρόβλημα. Οταν στέλνω μαιλ μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει relay και μου στέλνει το μήνυμα πίσω. Τι παίζει?:nono:

Λαθος smtp.

geovision
12-01-08, 16:46
Λαθος smtp.


Όχι δεν είναι αυτό. Έχω βάλει smtp.tellas.gr. Για pop έχω βάλει pop.tellas.gr

@ ADSLgr.com All rights reserved.