PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ HOL



madgreen
12-01-08, 07:00
Εχω το Hol broadband pack και λογο μετακομισης εκανα αιτηση μεταφορας συνδεσης και αναβαθμισης απο 4 σε 6 mbps απο τις 31/10 και παροτι αρχικα μου ειπαν οτι μεσα σε 25 εργασιμες ημερες θα ειμαι ενταξει ακομη περιμενω...τους εχω παρει τοσα τηλεφωνα(που για να πιασεις γραμμη στο 13844 θες κανα τεταρτο...) με αποτελεσμα να πληρωσω τα κερατα μου στον οτε... εδω και δυομιση μηνες με διαβεβαιωνουν οτι ''μεσα στην επομενη εβδομαδα'' θα ενεργοποιηθει η συνδεση,τωρα τελευταια αλλαξανε τροπαριο και λενε οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμες θυρες.Γενικα απ'οτι εχω καταλαβει στην hol επικρατει ενα μεγαλο μπαχαλο:(

Καλη λυση θα ηταν να διακοψω και να παω σε αλλη εταιρεια αλλα οσο σκεφτομαι το ενδεχομενο να περασω το ιδιο μαρτυριο(βαλε και τον νεο εξοπλισμο κλπ....) να μου λειπει
Παντως οποιος σκεφτεται να επιλεξει αυτην την εταιρεια θα του ελεγα ΜΑΚΡΙΑ!!!

aa144
12-01-08, 14:05
Από ποιά περιοχή ήθελες να μεταφέρεις τη γραμμή και σε ποιά περιοχή να την πας;

furious99
12-01-08, 17:37
Βάλε ΟΤΕ και μετά κάνε αίτηση όπου θέλεις...

Γιατί αν περιμένεις τους εναλλακτικούς, θα έχεις μετακομίσει και από εκεί που πήγες τώρα όταν θα σε συνδέσουν...

parafuelos
12-01-08, 17:48
Εχω το Hol broadband pack και λογο μετακομισης εκανα αιτηση μεταφορας συνδεσης και αναβαθμισης απο 4 σε 6 mbps απο τις 31/10 και παροτι αρχικα μου ειπαν οτι μεσα σε 25 εργασιμες ημερες θα ειμαι ενταξει ακομη περιμενω...τους εχω παρει τοσα τηλεφωνα(που για να πιασεις γραμμη στο 13844 θες κανα τεταρτο...) με αποτελεσμα να πληρωσω τα κερατα μου στον οτε... εδω και δυομιση μηνες με διαβεβαιωνουν οτι ''μεσα στην επομενη εβδομαδα'' θα ενεργοποιηθει η συνδεση,τωρα τελευταια αλλαξανε τροπαριο και λενε οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμες θυρες.Γενικα απ'οτι εχω καταλαβει στην hol επικρατει ενα μεγαλο μπαχαλο:(

Καλη λυση θα ηταν να διακοψω και να παω σε αλλη εταιρεια αλλα οσο σκεφτομαι το ενδεχομενο να περασω το ιδιο μαρτυριο(βαλε και τον νεο εξοπλισμο κλπ....) να μου λειπει
Παντως οποιος σκεφτεται να επιλεξει αυτην την εταιρεια θα του ελεγα ΜΑΚΡΙΑ!!!

Αντίστοιχη περίπτωση φίλε μου αντιμετωπίζει και μια φίλη μου μόνο που αυτή δεν έκανε μεταφορά αλλά αίτηση για γραμμή εξαρχής στην ΗΟL μιας και δεν είχε καθόλου τηλ! Ενώ στην αρχή της έλεγαν όλα καλά όπως και σε σένα σε κάποια φάση που όλα ήταν "καλά" αλλά το ιντερνετ δεν ερχόταν τις είπαν την απίστευτη δικαιολογία με τις πόρτες! Και το χαρακτηρίζω ως δικαιολογία γιατί όταν έκανε αίτηση είχε πόρτες όπως την διαβεβαίωνε ο πωλητής στο τηλέφωνο! Σε μια από τις 2 περιπτώσεις λένε ψέμματα και μάλλον στη 2η μιας και απότι φαίνεται είναι μια πάγια απάντηση όταν τα πράγματα στραβώνουν όπως και στη δική σου περίπτωση!

dikal
12-01-08, 18:13
Ενώ στην αρχή της έλεγαν όλα καλά όπως και σε σένα σε κάποια φάση που όλα ήταν "καλά" αλλά το ιντερνετ δεν ερχόταν τις είπαν την απίστευτη δικαιολογία με τις πόρτες! Και το χαρακτηρίζω ως δικαιολογία γιατί όταν έκανε αίτηση είχε πόρτες όπως την διαβεβαίωνε ο πωλητής στο τηλέφωνο! Σε μια από τις 2 περιπτώσεις λένε ψέμματα και μάλλον στη 2η μιας και απότι φαίνεται είναι μια πάγια απάντηση όταν τα πράγματα στραβώνουν όπως και στη δική σου περίπτωση!

Ας υποθέσουμε ότι ισχύει αυτό, ότι είναι δικαιολογία το "δεν υπάρχουν πόρτες". Δεχόμαστε λοιπόν ότι υπάρχουν. Έχουμε λοιπόν μια εταιρία (δεν είναι η μόνη) που κυνηγά μανιωδώς νέους πελάτες, και τους πελάτες που κάνουν συμβόλαια δεν τους ενεργοποιεί, χρησιμοποιώντας αυτή τη δικαιολογία. Γιατί να το κάνει, αν υπάρχουν πόρτες; Για να αρχίσει να εκδίδει λογαριασμούς πρέπει ο πελάτης να ενεργοποιηθεί. Από τη μιά λοιπόν δεν εισπράττει, κι από την άλλη κινδυνεύει να της φύγει ο δυσαρεστημένος πελάτης.

Στην περίπτωση που ενεργοποιούνται οι συνδρομητές, αλλά έχουν προβλήματα (δε δουλεύει το τηλ, ή το internet κλπ) φταίει πιθανότατα ο πάροχος. Όμως στις μεγάλες καθυστερήσεις ενεργοποίησης πρέπει να φταίει και κάτι άλλο ή κάποιος άλλος.

madgreen
12-01-08, 23:55
Ας υποθέσουμε ότι ισχύει αυτό, ότι είναι δικαιολογία το "δεν υπάρχουν πόρτες". Δεχόμαστε λοιπόν ότι υπάρχουν. Έχουμε λοιπόν μια εταιρία (δεν είναι η μόνη) που κυνηγά μανιωδώς νέους πελάτες, και τους πελάτες που κάνουν συμβόλαια δεν τους ενεργοποιεί, χρησιμοποιώντας αυτή τη δικαιολογία. Γιατί να το κάνει, αν υπάρχουν πόρτες; Για να αρχίσει να εκδίδει λογαριασμούς πρέπει ο πελάτης να ενεργοποιηθεί. Από τη μιά λοιπόν δεν εισπράττει, κι από την άλλη κινδυνεύει να της φύγει ο δυσαρεστημένος πελάτης.

Στην περίπτωση που ενεργοποιούνται οι συνδρομητές, αλλά έχουν προβλήματα (δε δουλεύει το τηλ, ή το internet κλπ) φταίει πιθανότατα ο πάροχος. Όμως στις μεγάλες καθυστερήσεις ενεργοποίησης πρέπει να φταίει και κάτι άλλο ή κάποιος άλλος.

και ομως dikal σε μενα εστειλαν λογαριασμο,τον οποιο φυσικα και δεν θα πληρωσω αν δεν ενεργοποιηθει η συνδεση

aa144 απο αμπελοκηπους στου ζωγραφου

dikal
13-01-08, 09:54
και ομως dikal σε μενα εστειλαν λογαριασμο,τον οποιο φυσικα και δεν θα πληρωσω αν δεν ενεργοποιηθει η συνδεση

aa144 απο αμπελοκηπους στου ζωγραφου

Αναφέρομαι στις νέες ενεργοποιήσεις. Εσύ είχες ήδη συμβόλαιο. Οπότε ευθύνεται ο πάροχος (δηλ. η HOL) όπως γράφω παραπάνω. Αν δεν μπορούσε να σου κάνει τη μεταφορά έπρεπε να σε είχε ενημερώσει εξ αρχής.

aa144
13-01-08, 12:07
Θεωρητικά έπρεπε η Hol να ενημερώσει αν είναι εφικτή η μεταφορά, βέβαια επειδή έχει αναφερθεί πρόβλημα επικοινωνίας εσωτερικά στην εταιρία, πρακτικά τον έβγαλαν από εκεί που ήταν, έδωσαν την πόρτα σε άλλο νέο πελάτη, και εκεί που ήταν να πάει, όπως συνήθως, δεν έχει πόρτες. Τι πρωτότυπο, συνεχώς αυτό συμβαίνει...

Γενικά, όσο αυξάνονται οι πελάτες προς σύνδεση, και ο γενικός χαμός με νέες αιτήσεις, τόσο χειρότερα θα γίνονται τα πράγματα. Ούτε καν διαφήμιση για 2play δεν βάζουν πια, μόνο για hibox, που ας πούμε θα το πουλήσουν και για όπου δεν έχουν ιδιόκτητο.

guzel
13-01-08, 12:17
βασικα ολα αλλαξαν προς το χειροτερο με το που μπηκε η voda μεσα

aa144
13-01-08, 12:50
βασικα ολα αλλαξαν προς το χειροτερο με το που μπηκε η voda μεσα

Άραγε έχουν προσλάβει έστω και έναν (1) υπάλληλο παραπάνω από τότε που έκλεισαν την συμφωνία με τη Vodafone; Η οποία και αυτή σταμάτησε να το διαφημίζει το θέμα μετά τη θριαμβολογία για τις 70.000 αιτήσεις για σύνδεση, τα θυμάστε όλα αυτά νομίζω...

guzel
13-01-08, 13:12
Άραγε έχουν προσλάβει έστω και έναν (1) υπάλληλο παραπάνω από τότε που έκλεισαν την συμφωνία με τη Vodafone; Η οποία και αυτή σταμάτησε να το διαφημίζει το θέμα μετά τη θριαμβολογία για τις 70.000 αιτήσεις για σύνδεση, τα θυμάστε όλα αυτά νομίζω...

ναι οντως σταματησε τις διαφημισεις της η vodafone και δικαιολογημενα... προσπαθει να διασφαλησει την αξιοπιστια της...

δεν ξερω αν εκανε η χολ νεες προσληψεις.. το σιγουρο ειναι οτι αυτο δεν γινεται απο την μια ημερα στην αλλη... πρεπει να δημιουργηθουν νεοι χωροι περισσοτερα pc ,τηλεφωνα κλπ ..

aa144
13-01-08, 13:18
Υπάρχει και το outsourcing βέβαια, αν θέλεις να εξυπηρετήσεις μια απότομη εισροή πελατών μέχρι να αναπτύξεις δικές σου υποδομές. Υπάρχουν εταιρίες που ευχαρίστως θα έπαιρναν ένα ποσοστό ή όλο το κομάτι της τηλεφωνικής υποστήριξης, για να μην υπάρχει αυτή η γελοία κατάσταση με μια ώρα αναμονή και τα ανάλογα που ακούμε συνέχεια εδώ. Να μην πω για τεχνικές υπηρεσίες αποκατάστασης βλαβών και τα παρόμοια, δεν χρειάζεται καν να το συζητάμε ότι άμα θέλουν γίνεται, απλά στοιχίζει.

Οικονομικό είναι κατά βάση το θέμα, δεν τους επιτρέπει το καβούρι που έχουν στην τσέπη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.