PDA

Επιστροφή στο Forum : Περιμένω εξοπλισμό εδώ και δύο μήνες!



ultraxmode
12-01-08, 23:16
Χαιρετώ τους συμφορουμίτες!!

Παιδιά, εδώ και δύο μήνες περίπου έχω κάνει αναβάθμιση απο 4 σε 24Mbps ταχύτητα (και καλά) και περιμένω ακόμα τον εξοπλισμό !!! Μου είχε πεί ο πωλητής πως θα μου στείλει το Jetspeed 520 και μου ζήτησε κανονικά τόπο αποστολής κτλ. και μου είπε πως θα κρατήσω το υπάρχον fritz! γιατί το έχω πολύ καιρό και είναι πλέον δικό μου.

Έλα όμως που ακόμα περιμένω.. μετά απο πόσα κι εγω δεν ξέρω τηλέφωνα και email όλο μου λένε πως είναι στο δρόμο !!! (μάλλον δεν βρίσκει taxi να έρθει..) :whistle:

Αν πάω απο τα γραφεία τους θα έχουν να μου δώσουν.. ?? (συν του οτι θέλω γενικά να κάνω σαματά εκεί πέρα για κάτι κουλούς λογαριασμούς που μου έχουν στείλει ενω τους έχω ήδη πληρώσει...!!!) :twisted::twisted::twisted:

Ευχαριστώ !;)

guzel
12-01-08, 23:40
εφοσον δεν στο εχουν στειλει τοσο καιρο μην περιμενεις... θα μεινεις με το φριτζ. ;)

Skywriter55
12-01-08, 23:45
Λοιπόν άκου πως έχουν τα πράγματα.Πριν 11 μέρες έκανα αίτηση για Hibox και μου είπαν ότι ο εξοπλισμός θα έρθει σε 3 μέρες .Ο εξοπλισμός δεν έχει έρθει ακόμη και αυτό δεν είναι ευθύνη της HOL ,αλλά της ΓΕΝΙΚΗΣ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗΣ: Πήρα τηλέφωνο στις πωλήσεις και μου είπαν ότι ο εξοπλισμός έχει φύγει απο την εταιρεία τους .Μάλιστα ο υπάλληλος μου έδωσε το τηλ. της Ταχυδρομικής στην περιοχή μου και τον κωδικό του εξοπλισμού μου.Πήρα ύστερα την Ταχυδρομική και μου λένε ότι θα καθυστερήσει να ρθει ο εξοπλισμός λίγο ,αλλά μπορώ να περάσω και να τον παραλάβω και εγώ αν θέλω...Τώρα να ερθει ο εξοπλισμός πρώτα από τη σύνδεση χλωμό το βλέπω ,οπότε περιμένω.Οπότε αν βιάζεσαι ,μπορείς να πεταχτείς στην ταχυδρομική της περιοχής σου με ταυτότητα και κωδικό και να παραλάβεις το router, αν βιάζεσαι ή το χεις ανάγκη.

tasvar
13-01-08, 17:10
Λοιπόν άκου πως έχουν τα πράγματα.Πριν 11 μέρες έκανα αίτηση για Hibox και μου είπαν ότι ο εξοπλισμός θα έρθει σε 3 μέρες .Ο εξοπλισμός δεν έχει έρθει ακόμη και αυτό δεν είναι ευθύνη της HOL ,αλλά της ΓΕΝΙΚΗΣ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗΣ: Πήρα τηλέφωνο στις πωλήσεις και μου είπαν ότι ο εξοπλισμός έχει φύγει απο την εταιρεία τους .Μάλιστα ο υπάλληλος μου έδωσε το τηλ. της Ταχυδρομικής στην περιοχή μου και τον κωδικό του εξοπλισμού μου.Πήρα ύστερα την Ταχυδρομική και μου λένε ότι θα καθυστερήσει να ρθει ο εξοπλισμός λίγο ,αλλά μπορώ να περάσω και να τον παραλάβω και εγώ αν θέλω...Τώρα να ερθει ο εξοπλισμός πρώτα από τη σύνδεση χλωμό το βλέπω ,οπότε περιμένω.Οπότε αν βιάζεσαι ,μπορείς να πεταχτείς στην ταχυδρομική της περιοχής σου με ταυτότητα και κωδικό και να παραλάβεις το router, αν βιάζεσαι ή το χεις ανάγκη.

Ετσι έγινε και με εμένα το Σεπτεμβριο του 2007. πήγα εγώ και τον παρέλαβα. 10 ημέρες μετά την αίτηση. Επειτα από περίπου 30 ημέρες ήρθε και η σύνδεση.

dikal
13-01-08, 17:51
Χαιρετώ τους συμφορουμίτες!!


Καλησπέρα αγαπητέ!

Αυτό το συμφορουμίτες έχει κάποια σχέση με συμφορά ή απλά φέρνει συνειρμό;:lol:

billgout
13-01-08, 22:14
Μόνη λύση να πας να το παραλάβεις. Έχει δουλέψει σε πολλούς. και πάρε στο καπάκι μετα και ενημέρωσε ότι το παρέλαβες, μπας και συμπληρώσουν και τα mangement tools (και τα δεις και εσύ φυσικά αφού θα έχεις τους κωδικούς στα χέρια σου)

hzaf
13-01-08, 22:41
Εμένα μου τον στείλα άμεσα, αλλά στην παλιά διεύθυνση. Η μεταφορική άφηνε συνέχεια σημειώματα και ευτυχώς που με πήρε ένας φίλος για να με ενημερώσει. Τώρα πως γίνεται να κάνεις αίτηση σε ολοκαίνουρια γραμμή, με νέα στοιχεία διαμονής κλπ και να στέλνουν την κούριερ σε λάθος μέρος, προφανώς και για αυτό φταίει η μεταφορική!!!

treli@ris
13-01-08, 22:53
Εμένα μου τον στείλα άμεσα, αλλά στην παλιά διεύθυνση. Η μεταφορική άφηνε συνέχεια σημειώματα και ευτυχώς που με πήρε ένας φίλος για να με ενημερώσει. Τώρα πως γίνεται να κάνεις αίτηση σε ολοκαίνουρια γραμμή, με νέα στοιχεία διαμονής κλπ και να στέλνουν την κούριερ σε λάθος μέρος, προφανώς και για αυτό φταίει η μεταφορική!!!

Τα γραναζια της γραφειοκρατιας δεν λειτουργησαν σωστα φαινεται:lol: Και εγω τον περιμενω τον εξοπλισμο αλλα απο την αλλη μια χαρα ειμαι με το fritz και επισης βαριεμαι να παω στην Ταχυδρομικη

ultraxmode
13-01-08, 22:58
OΚ παιδιά!! Θα πάρω τηλέφωνο αύριο να δώ πού βρίσκεται (αν βρίσκεται) και αν είναι θα πεταχτώ απο την εταιρία courier της περιοχής μου να το πάρω... άλλως... θα πάω απο τα γραφεία... (αυτό δεν το θέλουν...trust me...θα βγούν και άλλα στη φόρα...:p)


Καλησπέρα αγαπητέ!

Αυτό το συμφορουμίτες έχει κάποια σχέση με συμφορά ή απλά φέρνει συνειρμό;:lol:

Γειά σου και σένα αγαπητέ!

...μάλλον με συμφορά θα ταίριαζε... γιατί με τους φούξια...μόνο συμφορά μυρίζει... :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.