PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.... ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΕΝΑΝ ΑΣΧΕΤΟ !!!!



don p
13-01-08, 18:09
Καλημερα σας παιδια, εχω 2play στα 24mbps απο την hol... και κοινως σερνετε.....! Ειναι πιο αργο και απο συνδεση 56κ με βαση την φωτο που ανεβαζω μπορειτε να μου πειτε αν ειναι ολα σωστα αυτα τα στοιχεια της???? Σας παρακαλω βοηθηστε με αν θελετε γιατι απο την χολ με κοροιδευουν, μου λενε οτι εχει προβλημα ο υπολογιστης η οτι εχω καποιο τρογιαν(τι να ειναι αυτο αραγε???) που μου τρωει την ταχητυτα και δυστηχως δεν ξερω τι να τους απαντησω γιατι ειμαι αδιαβαστος!!!!

treli@ris
13-01-08, 18:12
Μπες στο DSL μεσα στο DSL Information στην καρτελα Ιnternet και δωσε τα στατιστικα της γραμμης σου.

flamelab
13-01-08, 18:16
Για διαβαστε


Για download κατεβασε 5 μεγαλα αρχεία από εδώ ταυτόχρονα με τον orbit -->ftp://ftp.ntua.gr/pub/linux

Για upload , στείλε ταυτόχρονα 5 αρχεία στο mediafire.com .

Τότε θα δεις την πραγματική σου ταχύτητα .

jacobgr
13-01-08, 18:16
Η γραμμη σου συγχρονίζει στα 11Μbps και κανονικά θα έπρεπε να πας σφαίρα.
Βλέπω ότι συνδέεσε με το πισι ασύρματα. Επειδή μπορεί να έχεις εκεί προβλημα (Μεγάλη απόσταση κανένας γείτονας στο ίδιο κανάλι κλπ) δοκίμασε πρωτα να συνδεθείς με το κόκκινο το καλώδιο που είχε μέσα το φριτζ.
Έπειτα κατεβασε αυτό (ftp://files.gentoo.gr/snapshots/portage-20080106.tar.bz2)και πες μας με τι ταχύτητα κατεβαίνει.

don p
13-01-08, 18:22
συγνωμη... πως να δωσω τα στατιστικα μου?? κανωντας ριφρες???

........Auto merged post: don p added 1 Minutes and 48 Seconds later........


Η γραμμη σου συγχρονίζει στα 11Μbps και κανονικά θα έπρεπε να πας σφαίρα.
Βλέπω ότι συνδέεσε με το πισι ασύρματα. Επειδή μπορεί να έχεις εκεί προβλημα (Μεγάλη απόσταση κανένας γείτονας στο ίδιο κανάλι κλπ) δοκίμασε πρωτα να συνδεθείς με το κόκκινο το καλώδιο που είχε μέσα το φριτζ.
Έπειτα κατεβασε αυτό (ftp://files.gentoo.gr/snapshots/portage-20080106.tar.bz2)και πες μας με τι ταχύτητα κατεβαίνει.

και με το κοκινο καλωδιο που ημουν συνδεδεμενος τα ιδια εκανε...

jacobgr
13-01-08, 18:23
settings ->internet-> DSL Information
Καρτέλα DSL και Spectrum

flamelab
13-01-08, 18:23
συγνωμη... πως να δωσω τα στατιστικα μου?? κανωντας ριφρες???



http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1712876&postcount=3

και συνδεσου με ethernet αν δεν το εχεις κανει ήδη .

jacobgr
13-01-08, 18:27
Και για να πάρεις τις οθονες αντι να τις βγάζεις φωτο πάτα Alt-PrtSc και μετά άνοιξε την ζωγραφική και πάτα επικόληση. Αποθηκεύεις με μοφρή jpg και μας το δείνεις...

don p
13-01-08, 18:29
Η γραμμη σου συγχρονίζει στα 11Μbps και κανονικά θα έπρεπε να πας σφαίρα.
Βλέπω ότι συνδέεσε με το πισι ασύρματα. Επειδή μπορεί να έχεις εκεί προβλημα (Μεγάλη απόσταση κανένας γείτονας στο ίδιο κανάλι κλπ) δοκίμασε πρωτα να συνδεθείς με το κόκκινο το καλώδιο που είχε μέσα το φριτζ.
Έπειτα κατεβασε αυτό (ftp://files.gentoo.gr/snapshots/portage-20080106.tar.bz2)και πες μας με τι ταχύτητα κατεβαίνει.

οριστε πως το κατεβαζει... και τωρα το κατεβαζει γρηγορα...

jacobgr
13-01-08, 18:34
Δεν πρεπει να εχεις καποιο προβλημα... εκτος του ότι ηρθες στη ΗΟΛ:p

don p
13-01-08, 18:37
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ ευχαριστω πολυ παιδια..... να ειστε ολοι καλα!!!!!

tolisp
13-01-08, 19:26
οριστε πως το κατεβαζει... και τωρα το κατεβαζει γρηγορα...


ΓΡΉΓΟΡΑ!!!! 260Kbps σε γραμμή 11+M
Aλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης της HOL.... :p


Πάντως η αναλογια είναι σωστή... εγώ συγχρονίζω στα 6.5M και κατεβάζω το αρχείο με 120-130 Kbps...
Ο φίλος έχει διπλάσιο συγχρονισμό και ταχύτητα download!!!!
Οι 24αρίδες (ΑΝ υπήρχαν) θα ήταν δηλαδή γύρω στα 500 Kbps... OK μωρέ δεν χάνουμε και τίποτα που δεν έχουμε 24άρα :rofl:

Tem
13-01-08, 19:45
ΓΡΉΓΟΡΑ!!!! 260Kbps σε γραμμή 11+M
Aλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης της HOL.... :p


Πάντως η αναλογια είναι σωστή... εγώ συγχρονίζω στα 6.5M και κατεβάζω το αρχείο με 120-130 Kbps...
Ο φίλος έχει διπλάσιο συγχρονισμό και ταχύτητα download!!!!
Οι 24αρίδες (ΑΝ υπήρχαν) θα ήταν δηλαδή γύρω στα 500 Kbps... OK μωρέ δεν χάνουμε και τίποτα που δεν έχουμε 24άρα :rofl:
ακόμα στην αναμονή ? Γιατί τόσο πολύ ?

MNP-10
13-01-08, 19:48
Δλδ εγω που εχω 3αρα, γιατι πιανω τα παρακατω speeds? :hmm:

don p
13-01-08, 19:57
Παιδια... δεν ειπα οτι ειμαι ευχαριστημενος!!!!! Απλα δεν μπορεις να βγαλεις ακρη με τους απατεωνες!!!! Αν ακουσετε οτι εσπασαν τα γραφεια της χολ και μερικους υπαλληλους στο ξυλο μην σας φανει περιεργο!!!! Ο αδερφος μου μου λεει εδω και καιρο να παμε στα γραφεια τους και να τα κανουμε λιμπα!!!!:twisted:

MNP-10
13-01-08, 20:07
Καταπληκτικη ιδεα πες του. :rofl:

no_logo
13-01-08, 20:12
Παιδια... δεν ειπα οτι ειμαι ευχαριστημενος!!!!! Απλα δεν μπορεις να βγαλεις ακρη με τους απατεωνες!!!! Αν ακουσετε οτι εσπασαν τα γραφεια της χολ και μερικους υπαλληλους στο ξυλο μην σας φανει περιεργο!!!! Ο αδερφος μου μου λεει εδω και καιρο να παμε στα γραφεια τους και να τα κανουμε λιμπα!!!!:twisted:


αν πιστεύεις ότι σε κοροιδεύουν πάρε το καπελάκι σου και δρόμο

nikoslykos
13-01-08, 20:26
εμενα υποστιριζουν οτι δεν μπορω να συγχρονισω πανω απο 5,3mbps λογο κακης ποιοτητας χαλκου...εγω λεω φριδια γιατι αν οντως ισχυε θα ειχα πολυ υψηλο θορυβο...τουλαχιστον μενω καρφωμενος στα 575kb/sec
http://www.imageshack.gr/files/xd0tqtycvlix0sd8p827.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=xd0tqtycvlix0sd8p827.jpg)

tolisp
13-01-08, 20:36
ακόμα στην αναμονή ? Γιατί τόσο πολύ ?

Έρχεται...όλα υπό έλεγχο ;)

treli@ris
13-01-08, 20:57
Εγω ειμαι σταθερος εδω αλλα θελω κι αλλο. Μολις αλλαξω router θα παει ακομα ψηλοτερα:p
28209

MNP-10
13-01-08, 21:22
Εγω ειμαι σταθερος εδω αλλα θελω κι αλλο. Μολις αλλαξω router θα παει ακομα ψηλοτερα:p


:worthy::worthy::worthy:

billgout
13-01-08, 22:16
Εγω ειμαι σταθερος εδω αλλα θελω κι αλλο. Μολις αλλαξω router θα παει ακομα ψηλοτερα:p
28209

Παίζεις με τον πόνο μας έτσι ; :lol::lol::lol:

treli@ris
13-01-08, 22:30
Καλα δεν ξαναμιλαω:( Και να φανταστεις οτι μου ξεφυγε και ενα screenshot που εδειχνε 1981kb/s. Αδικια ε??:lol:

velipsi
13-01-08, 22:34
ρε παιδιά και εγω με 8αρα γραμή τωρα σε ωρες μεγαλης κίνησης κατεβάζω με 280-300 kb/sec

θα τους κανω καθε ωρα και στιγμή τηλέφωνα...

ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ..........................

hzaf
13-01-08, 22:38
Παιδια... δεν ειπα οτι ειμαι ευχαριστημενος!!!!! Απλα δεν μπορεις να βγαλεις ακρη με τους απατεωνες!!!! Αν ακουσετε οτι εσπασαν τα γραφεια της χολ και μερικους υπαλληλους στο ξυλο μην σας φανει περιεργο!!!! Ο αδερφος μου μου λεει εδω και καιρο να παμε στα γραφεια τους και να τα κανουμε λιμπα!!!!:twisted:

Πριν πάτε ρίξτε και μια ματιά από την πίσω μεριά. Έχουν ήδη βάλει στα παράθυρα και την TV για τριπλ πλεϊ..

lakis01
13-01-08, 22:41
Καλα δεν ξαναμιλαω:( Και να φανταστεις οτι μου ξεφυγε και ενα screenshot που εδειχνε 1981kb/s. Αδικια ε??:lol:

μετα την ταλαιπωρια μου και εγω αυτα τα νουμερα βλεπω και χρονιζω στα πανω κατω 21mbps θα ανεβασω και φωτο

npierr
13-01-08, 23:13
ΓΡΉΓΟΡΑ!!!! 260Kbps σε γραμμή 11+M
Aλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης της HOL.... :p


Πάντως η αναλογια είναι σωστή... εγώ συγχρονίζω στα 6.5M και κατεβάζω το αρχείο με 120-130 Kbps...
Ο φίλος έχει διπλάσιο συγχρονισμό και ταχύτητα download!!!!
Οι 24αρίδες (ΑΝ υπήρχαν) θα ήταν δηλαδή γύρω στα 500 Kbps... OK μωρέ δεν χάνουμε και τίποτα που δεν έχουμε 24άρα :rofl:


Εγώ πάντως εχω 24ΜΒ συνχρονισμένος στα 18800 και κατεβάζω (μετά απο ρυθμίσεις βέβαια) με LAΝ 1,79 ~ 2,4 και Ασύρματα 1,23 ~ 1,4

antonis_GR
14-01-08, 19:08
Φιλε don p θα σου μιλήσω για τη δικιά μου εμπειρία με το net της hol.
To σοβαρό πρόβλημα της hol είναι to ping time.
Απο bandwidth στα 2,5 χρόνια που εχω hol δεν είχα ΠΟΤΕ πρόβλημα.
ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ κατεβάζα με το max της γραμμής..

Αυτο το λέω γιατί το πιο πιθανό είναι να φταίει το PC σου..
βαλε κάποιον download manager και ξαναδοκίμασε να κατεβάσεις το αρχείο.
κλεισε το wifi η βάλτου κωδικό.
Συνδέσου με ethernet, κλείσε antivirus/firewall και κανε δοκιμή.
Αν κανει παλι τα ιδια δοκιμασε με καποιον tcp/ip να κανεις optimize το pc σου για 11mbit.

Ολα αυτα στα λέω διότι με συγχρονισμό 1 mbit λιγότερο απο τον δικό σου κατεβάζω
1010kb/s απο http και γύρω στα 900kb/s απο torrent.
Mετα απο ρυθμίσεις πάντα.
Το pc μετά απο format κατέβαζε με 200kb/s μέσω explorer. (4αρα γραμμή τότε)

Βεβαια αν εχει πρόβλημα η γραμμή μόνο η Hol το ξέρει.. αλλα σιγουρέψου οτι δεν "φταις" εσυ πρώτα

Αυτα τα λέω γιατι προφανώς δεν είχες ποτέ dial up γιατι μόλις σύγκρινες 200+kb/s με 56αρα ..

Οσων αφορά το browsing βάλε firefox και ψάξου για ρυθμίσεις για broadband.

Το τρογιαν που σου ανέφεραν απο hol είναι είδος ιου :-)

Τωρα αν είναι απατεώνες ή ασχετοι δεν ξέρω γιατι ποτε δεν χρειάστηκε να πάρω την τεχνική υποστήριξη
Nα ναι καλα το adslgr και οι θεοί που η γραμμή ειναι οκ !


θυμάμαι παλιά που καναμε καζούρα σε αυτους που είχαν dial up, εμείς οι προνομιούχοι με 384 ^_^

Aυτά :-)

don p
14-01-08, 22:22
Φιλε don p θα σου μιλήσω για τη δικιά μου εμπειρία με το net της hol.
To σοβαρό πρόβλημα της hol είναι to ping time.
Απο bandwidth στα 2,5 χρόνια που εχω hol δεν είχα ΠΟΤΕ πρόβλημα.
ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ κατεβάζα με το max της γραμμής..

Αυτο το λέω γιατί το πιο πιθανό είναι να φταίει το PC σου..
βαλε κάποιον download manager και ξαναδοκίμασε να κατεβάσεις το αρχείο.
κλεισε το wifi η βάλτου κωδικό.
Συνδέσου με ethernet, κλείσε antivirus/firewall και κανε δοκιμή.
Αν κανει παλι τα ιδια δοκιμασε με καποιον tcp/ip να κανεις optimize το pc σου για 11mbit.

Ολα αυτα στα λέω διότι με συγχρονισμό 1 mbit λιγότερο απο τον δικό σου κατεβάζω
1010kb/s απο http και γύρω στα 900kb/s απο torrent.
Mετα απο ρυθμίσεις πάντα.
Το pc μετά απο format κατέβαζε με 200kb/s μέσω explorer. (4αρα γραμμή τότε)

Βεβαια αν εχει πρόβλημα η γραμμή μόνο η Hol το ξέρει.. αλλα σιγουρέψου οτι δεν "φταις" εσυ πρώτα

Αυτα τα λέω γιατι προφανώς δεν είχες ποτέ dial up γιατι μόλις σύγκρινες 200+kb/s με 56αρα ..

Οσων αφορά το browsing βάλε firefox και ψάξου για ρυθμίσεις για broadband.

Το τρογιαν που σου ανέφεραν απο hol είναι είδος ιου :-)

Τωρα αν είναι απατεώνες ή ασχετοι δεν ξέρω γιατι ποτε δεν χρειάστηκε να πάρω την τεχνική υποστήριξη
Nα ναι καλα το adslgr και οι θεοί που η γραμμή ειναι οκ !


θυμάμαι παλιά που καναμε καζούρα σε αυτους που είχαν dial up, εμείς οι προνομιούχοι με 384 ^_^

Aυτά :-)
Φιλε Αντωνη, αν ηξερα να τα κανω ολα αυτα δεν θα εγραφα το προβλημα μου εδω, παντως σε ευχαριστω για την βοηθεια, δεν ξερω αν μπορει να μου τα κανει και καποιος τεχνικος! οσο για την συγκριση καποτε ειχα δουλεψει με 56κ σε δουλειες που ημουν κτλ. και οταν εκανα το τεστ του σηνημενου το κατεβασε και σχετικα γρηγορα, το εχω κατεβασει και με πολυ χειροτερες ταχυτητες...

........Auto merged post: don p added 3 Minutes and 16 Seconds later........


Πριν πάτε ρίξτε και μια ματιά από την πίσω μεριά. Έχουν ήδη βάλει στα παράθυρα και την TV για τριπλ πλεϊ..
Φλε μου τι ενοεις? δεν σε καταλαβαινω....

........Auto merged post: don p added 3 Minutes and 5 Seconds later........


Πριν πάτε ρίξτε και μια ματιά από την πίσω μεριά. Έχουν ήδη βάλει στα παράθυρα και την TV για τριπλ πλεϊ..

Τι ενοεις φιλε μου?? δεν σε καταλαβαινω.....

don p
14-01-08, 22:38
Αυτο ενοουσα οταν ελεγα οτι το εχω κατεβασει και με χειροτερες ταχυτητες.....:evil:

antonis_GR
14-01-08, 23:32
Φιλε Αντωνη, αν ηξερα να τα κανω ολα αυτα δεν θα εγραφα το προβλημα μου εδω, παντως σε ευχαριστω για την βοηθεια, δεν ξερω αν μπορει να μου τα κανει και καποιος τεχνικος! οσο για την συγκριση καποτε ειχα δουλεψει με 56κ σε δουλειες που ημουν κτλ. και οταν εκανα το τεστ του σηνημενου το κατεβασε και σχετικα γρηγορα, το εχω κατεβασει και με πολυ χειροτερες ταχυτητες...


Τεχνικός δεν χρειάζεται :-)
Διαθεση και χρόνο να έχεις για να ψάξεις αυτα και το adslgr.:worthy:

Αν εχεις antivirus, κάνε update στα definitions και μετά full scan to pc σου.
Αυτο για να δούμε αν έχεις τρογιαν :)
Αν δεν έχεις antivirus :nono:, κατέβασε αυτό http://free.grisoft.com/
(το δωρεάν που λέει, στα αριστερα)

Μετά κατέβασε κάτι σαν αυτό http://www.freedownloadmanager.org/
Kανε εγκατάσταση και βαλε τα links από τον explorer και κατέβασε
ταυτόχρονα και τα 2 μέσω του download manager και γραψε μας με πόσο κατεβάζεις
συνολικά.

Αν είναι εύκολο να γινουν με ethernet οι δοκιμές :)
Screenshots μη σε αγχώνουν, θα σε πιστέψουμε για το kb/s

Βtw, αν φτιάξουμε κατι παρέα θέλω να πατε με τον αδερφό σου απο της hol και
να τους πείτε να μου κόψουν κανα πάγιο ,
τοσα τραπέζια ενδέχεται να τους γλυτώσουμε :clap:

don p
15-01-08, 00:28
:worthy: Αντωνη... εισαι θεος.....:worthy: Δυστηχως δεν ξερω να κανω τιποτα απο αυτα που λες:( Θα ερθει ενας φιλος προγραματιστης να το δει, παντως να εισαι καλα.... Υ.Σ μια απο τις απαντησεις που μου εδωσαν απο χολ ηταν οτι λογω αυξημενης κινησης γινονυαι ολα τα παραπανω!!! και οταν το ειπα στον αδερφο μου μου ειπε οτι θα παμε στα γραφεια τους και μετα απο κει και περα θα μας παρεχουν το δυκτιο μονο για εμας!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχχααχαχχα εχουμε λιωσει στο γελιο...... μεσα στην απογοητευση μας κανουμε και πλακιτσα για να περναει ευχαριστα η ωρα..... Αντωνη... θα σου δωσω και εσενα δυκτιο.... μην ανυσυχεις χαχαχαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol:

antonis_GR
15-01-08, 00:58
:)
Κανονισε να σε φτιαξει ο φιλος σου και μετα να μην μείνει bandwidth για εμάς.:twisted:
Θα παω εγω στα γραφεία τότε :p

Οσον αφορα το help, για αυτό υπάρχει το forum :-)

Kαλως ήρθες στο forum!

@ ADSLgr.com All rights reserved.