PDA

Επιστροφή στο Forum : rapidshare premium και μετρηση των 25gb



katdoc
14-01-08, 14:18
Καλημερα παιδες

Εχω παρατηρησει οτι πχ εχω βαλει να κατεβαινουν 2 ολοκληρα dvd χωρητικοτητας 9,5 γιγα και στο account βλεπω οτι εχει μετρησει αρκετα παραπανω ,περιπου 10,5-11 γιγα.Το εχετε παρατηρησει?Συμβαινει σε καποιον?

LOUKAS32
14-01-08, 14:23
ειναι 25GB καθε 5 ημερες σωστα????????

katdoc
14-01-08, 14:26
ναι.Εγω την ερωτηση παντως την κανω γενικα,τον τροπο μετρηματος του rapidshare....

LOUKAS32
14-01-08, 14:29
ναι καταλαβα απλα ιθελα να πω τον πονο μου για τα 25 ΓΚΙΓΚΑ μΟΝΟ!!!

kasadi
14-01-08, 14:29
νομίζω πως αν σε ενα λινκ κανεις pause και μετά το ξαναρχίσεις σου μετράει παραπάνω

katdoc
14-01-08, 14:54
ναι καταλαβα απλα ιθελα να πω τον πονο μου για τα 25 ΓΚΙΓΚΑ μΟΝΟ!!!

Ειδικα με την ταχυτητα που εχεις σε 1 μερα εχεις τελειωσει το οριο:whistle:Καταλαβαινεις οτι θα γινοταν της που... αν ηταν εντελως free...;)


νομίζω πως αν σε ενα λινκ κανεις pause και μετά το ξαναρχίσεις σου μετράει παραπάνω

Δεν τοχω κανει σχεδον ποτε αυτο...Καποιες φορες χαμηλωνω το οριο στο flashget για να μπορω να σερφαρω...

Simon Georgiou
15-01-08, 11:38
Μαλλον θα συμβαιει αυτο:

#Απο τα FAQ του Rapidshare

Which download-accelerators can I use?

Right now we have tested the following programs successfully: GetRight, FlashGet, GoZilla and IDM.
Please notice that due to the nature of the TCP-protocol and the fact that some download managers are poorly designed, its possible that your download logs show more traffic than you have evidently downloaded. However, this is not a bug within RapidShare because we log exactly the traffic leaving our network. The more streams you use in parallel, the more "overhead-traffic" might be logged.

katdoc
15-01-08, 12:13
Μαλλον θα συμβαιει αυτο:

#Απο τα FAQ του Rapidshare

Which download-accelerators can I use?

Right now we have tested the following programs successfully: GetRight, FlashGet, GoZilla and IDM.
Please notice that due to the nature of the TCP-protocol and the fact that some download managers are poorly designed, its possible that your download logs show more traffic than you have evidently downloaded. However, this is not a bug within RapidShare because we log exactly the traffic leaving our network. The more streams you use in parallel, the more "overhead-traffic" might be logged.

Πολυ χρησιμο φιλε μου.Ευχαριστω:oneup: Αρε γμτ γιατι ποτε να μην διαβαζω τα faqs:whistle::oops:
Κοινως να μην κοπαναμε 10 αρχεια να κατεβαινουνε...

LOUKAS32
15-01-08, 12:23
εγω το εχω ρυθμισει να κατεβαζει ενα ενα τα αρχεια για συγουρα

Simon Georgiou
15-01-08, 13:20
εγω το εχω ρυθμισει να κατεβαζει ενα ενα τα αρχεια για συγουρα

Και εγω το ιδιο...Και κατεβαινουν και γρηγοροτερα εχω την εντυπωση...

fadasma
15-01-08, 13:34
"The more streams" μάλλον εννοεί περισσότερα connections ανά αρχείο.
Οπότε μήπως είναι καλύτερο να κατεβάζουμε περισσότερα αρχεία ταυτόχρονα παρά ένα αρχείο με πολλά connections;

katdoc
15-01-08, 19:06
Ευχομαι καποιος που γνωριζει στα σιγουρα να μας το ξεκαθαρισει.

LOUKAS32
15-01-08, 23:10
εγω ειιμαι χαρουμενος....κατεβαζω φουλ καθε αρχειο...1100-1200 αφου δεν παει παραπανω ι γραμμη πιο ειναι το νοημα?

katdoc
16-01-08, 01:05
εγω ειιμαι χαρουμενος....κατεβαζω φουλ καθε αρχειο...1100-1200 αφου δεν παει παραπανω ι γραμμη πιο ειναι το νοημα?

αυτο ομως δεν εχει σχεση με αυτο που λεμε:hmm:

tallsman
16-01-08, 02:32
Ειναι σιγουρο οτι σου δειχνει παραπανω απο οτι εχεις κατεβασει.Ειναι εξακριβομενο.Θελουν απο το σερβερ να καταναλωσεις πιο γρηγορα τα 5GB την μερα(κοινως σου κλεβουν GB)

Umbra
16-01-08, 02:48
Κοιτα να δεις, πολυ σημαντικος παραγοντας ειναι και ο download manager που χρησιμοποιεις..
πχ εγω χρησιμοποιω τον flashget ο οποιος κανει πολλες παραλληλες συνδεσεις για να κατεβασει ενα αρχειο (για να επιτυχει καλυτερη ταχυτητα), αυξανοντας έτσι και τα GB που κατεβαζεις.

Gordito
16-01-08, 02:51
Oλοι οι σοβαροι managers σε αφηνουν να ορισεις εσυ τα connections.

Umbra
16-01-08, 02:53
Και στον flashget μπορεις να τα ρυθμισεις, απλα εχω την εντυπωση οτι ο εχει default πολλες παραλληλες συνδέσεις

minovg
18-01-08, 00:37
To Rapidshare Manager (http://rapidshare.com/en/rsm.html) το έχετε δοκιμάσει;

Δείχνει πολύ καλό, όμως σε μένα κατεβάζει μέχρι 5-10Κ/sec παρόλο που έχω ορίσει MAX ταχύτητα κατεβάσματος. :blink: Και στο ανέβασμα και πάλι δεν ανεβάζει μαξ.

tallsman
20-01-08, 03:19
Σημειωστε τα GB που σας δειχνει η προσωπικη σας σελιδα στο rapid οτι εχεται καταναλωσει.Κατεβαστε ενα αρχειο
100MB χωρις DOWNLOAD MANAGER και ελεγξτε ποσο σας εχει αφαιρεσει

katdoc
20-01-08, 22:37
τελικα πολλα αρχεια πολλα μαζι ή ενα ενα?:p

Gordito
20-01-08, 22:38
Εγω τα εχω δυο δυο.

katdoc
20-01-08, 22:43
ετσι το εχω καιγω και βλεπω μου τρωει.:hmm:

minovg
20-01-08, 22:45
Πόσα σας τρώει ρε παιδιά; Άντε 1 γίγα; 2; Αντί για 25 ας κατεβάσετε 22-23 γιγα ανά 5 μέρες. Τι να τα κάνετε; Εγώ μέχρι 13-14 το έχω φτάσει. Τι άλλο να κατεβάσουμε πια; Επαγγελματίες downloaders είστε;

katdoc
20-01-08, 22:58
Πόσα σας τρώει ρε παιδιά; Άντε 1 γίγα; 2; Αντί για 25 ας κατεβάσετε 22-23 γιγα ανά 5 μέρες. Τι να τα κάνετε; Εγώ μέχρι 13-14 το έχω φτάσει. Τι άλλο να κατεβάσουμε πια; Επαγγελματίες downloaders είστε;

:rofl::rofl::whistle::whistle:ελα ντε.Τι αλλο?
μεχρι 13-14???:hmm:Παρακαλω το username kai password σου:whistle::p

Blackberet
24-01-08, 18:22
To Rapidshare Manager (http://rapidshare.com/en/rsm.html) το έχετε δοκιμάσει;

Δείχνει πολύ καλό, όμως σε μένα κατεβάζει μέχρι 5-10Κ/sec παρόλο που έχω ορίσει MAX ταχύτητα κατεβάσματος. :blink: Και στο ανέβασμα και πάλι δεν ανεβάζει μαξ.


Φίλε μου έχω παρατηρήσει το εξής παράξενο:

1. Αν ανοίξεις το Rapidshare Manager, ξεκινήσεις downloading και είσαι στην καρτέλα (tab) download και το παρατηρείς, τότε πραγματικά οι ταχύτητες που πιάνεις είναι το πολύ 12 Kb/sec.

2. Αν όμως ανοίξεις (ενόσω γίνεται downloading) μια άλλη καρτέλα (π.χ. Upload ή Info) ή ακόμα αν κάνεις το πρόγραμμα minimize, τότε οι ταχύτητες αυξάνονται πολύ και πιάνουν όντως τα όρια που έχεις θέσει. Πράγματι αν επιστρέψεις στην καρτέλα download τότε θα διαπιστώσεις για λίγο τις μεγάλες αυτές ταχύτητες οι οποίες θα αρχίζουν να πέφτουν όσο παραμένεις στην συγκεκριμένη καρτέλα!! Με άλλα λόγια φαίνεται πώς το προγραμματάκι είναι λίγο ντροπαλό...:) . Μόλις σταματήσεις να το παρατηρείς και να ασχολήσαι με αυτό που το βάζεις να κάνει, τότε αυτό αρχίζει να δουλεύει πραγματικά!! Πώς σου φαίνεται αυτό?? :)

3. Yποθέτω κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και στην περίπτωση που κάνεις uploading...

Sleeper
24-01-08, 18:34
Φίλε μου έχω παρατηρήσει το εξής παράξενο:

1. Αν ανοίξεις το Rapidshare Manager, ξεκινήσεις downloading και είσαι στην καρτέλα (tab) download και το παρατηρείς, τότε πραγματικά οι ταχύτητες που πιάνεις είναι το πολύ 12 Kb/sec.

2. Αν όμως ανοίξεις (ενόσω γίνεται downloading) μια άλλη καρτέλα (π.χ. Upload ή Info) ή ακόμα αν κάνεις το πρόγραμμα minimize, τότε οι ταχύτητες αυξάνονται πολύ και πιάνουν όντως τα όρια που έχεις θέσει. Πράγματι αν επιστρέψεις στην καρτέλα download τότε θα διαπιστώσεις για λίγο τις μεγάλες αυτές ταχύτητες οι οποίες θα αρχίζουν να πέφτουν όσο παραμένεις στην συγκεκριμένη καρτέλα!! Με άλλα λόγια φαίνεται πώς το προγραμματάκι είναι λίγο ντροπαλό...:) . Μόλις σταματήσεις να το παρατηρείς και να ασχολήσαι με αυτό που το βάζεις να κάνει, τότε αυτό αρχίζει να δουλεύει πραγματικά!! Πώς σου φαίνεται αυτό?? :)

3. Yποθέτω κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και στην περίπτωση που κάνεις uploading...


Όντως αυτό το πρόσεξα και εγώ μόλις!!! χαχαχαχα ντροπαλό μας βγήκε :rofl:

zafx
25-01-08, 13:20
Φίλε μου έχω παρατηρήσει το εξής παράξενο:

1. Αν ανοίξεις το Rapidshare Manager, ξεκινήσεις downloading και είσαι στην καρτέλα (tab) download και το παρατηρείς, τότε πραγματικά οι ταχύτητες που πιάνεις είναι το πολύ 12 Kb/sec.

2. Αν όμως ανοίξεις (ενόσω γίνεται downloading) μια άλλη καρτέλα (π.χ. Upload ή Info) ή ακόμα αν κάνεις το πρόγραμμα minimize, τότε οι ταχύτητες αυξάνονται πολύ και πιάνουν όντως τα όρια που έχεις θέσει. Πράγματι αν επιστρέψεις στην καρτέλα download τότε θα διαπιστώσεις για λίγο τις μεγάλες αυτές ταχύτητες οι οποίες θα αρχίζουν να πέφτουν όσο παραμένεις στην συγκεκριμένη καρτέλα!! Με άλλα λόγια φαίνεται πώς το προγραμματάκι είναι λίγο ντροπαλό...:) . Μόλις σταματήσεις να το παρατηρείς και να ασχολήσαι με αυτό που το βάζεις να κάνει, τότε αυτό αρχίζει να δουλεύει πραγματικά!! Πώς σου φαίνεται αυτό?? :)

3. Yποθέτω κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και στην περίπτωση που κάνεις uploading...

Σε εμένα πάντως δεν πιάνει αυτό το τέχνασμα, χρησιμοποιώ το Rapidshare Manager μονο για uploading και πάνω από 75 KB/s δεν πάει με τίποτα, χωρίς να έχει πρόβλημα η γραμμή μου ή να την χρησιμοποιεί άλλο πρόγραμμα στο παρασκήνιο.

Με το παλιό Rapid Uploader έπιανα τα 100 μόνιμα (για upload μιλάμε πάντα), τι στο καλό αντί να το κάνουν καλύτερο χειρότερο το κάνανε;

Έχει βρει κανείς καμία λύση ή πάλι πίσω στα παλιά 100 MB ανα αρχείο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.