PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρονος ενεργοποιησης



lesas
14-01-08, 21:43
ρε μαγκες εχω την εξης απορια. κατοπιν τηλεφωικης εγγραφης για το double play στις 24\12 μου εστειλαν το ρουτερ Netspeed Intracom+την αιτηση.πριν καμια εβδομαδα που τουσ τηλεφωνησα μου ειπαν οτι στις 16\1 δηλαδη σε 2 μερες απο τωρα θα γινει η συνδεση μου κ μαλιστα το επαληθευσαν βλεποντας κ την ημερομηνια διακοπης αποτ τον ΟΤΕ που τους εδειχνε στισ 16\1.Αυτο με εκανε ιδιαιτερα χαρουμενο καθωσ το χρονικο διαστημα μου φανηκε λογικο κ ταυτοχρονα ολα εγιναν πολυ γρηγορα!!πολυ καλα ωσ εδω!
Η απορια μου ειναι η εξης: Εμπειρικα απο την ημερομηνια που θα σου πουν ποσες ωρες χρειαζετε για να ολοκληρωθει η διαδικασια??ρωταω επειδη σε ενα φιλο που ηταν αυτες τις μερες να γινει η τραμπα κ αυτουνου του το εκοψαν την παρασκευη 11/1 κ μεχρι σημερα 141 το σταθερο του ειναι νεκρο κ το ιντερνετ επισης.Κοινως δε του ενεργοποιηθηκε ακομη η υπηρεσια!
Και σε γενικες γραμμες ποσο καιρο παιρνει η ενεργοποιηση, ωρες η ημερες??? ΤΗΑΝΚΣ:respekt:

........Auto merged post: lesas added 0 Minutes and 52 Seconds later........

Ξεχασα να σας πω οτι βρισκομαι στην περιοχη Νικαια!!

artinpet
14-01-08, 21:51
"Συνήθως" έχεις αμέσως ιντερνέτ και σε μερικές ώρες τηλέφωνο (το 213 γιατί το 210 αργεί λίγο παραπάνω).

lesas
14-01-08, 21:59
Κοιτα για το 213 δε κσερο τι παιζει γιατι πανω στο ρουτερ δεν εχω συνδεσει καποια συσκευη τηλεφωνου ακομη.Και επισης πως θα το καταλαβω οτι μου ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια??

artinpet
14-01-08, 22:11
Αν έχεις τα πάντα σωστά (ρυθμίσεις και συνδέσεις), θα σου ανάψει το ADSL λαμπάκι και δεν θα λειτουργεί το τηέφωνο σου.

theopan
14-01-08, 23:46
Κοιτα για το 213 δε κσερο τι παιζει γιατι πανω στο ρουτερ δεν εχω συνδεσει καποια συσκευη τηλεφωνου ακομη.Και επισης πως θα το καταλαβω οτι μου ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια??

Και για το 210 πλέον πάνω στο ρουτερ θα πρεπει να συνδεεις συσκευή. Οπότε μια μέρα (δεν ξέρω αν θα είναι η 16/1 αυτή) θα σηκώσεις το ακουστικό σου και δε θα ακούσεις τίποτα. Έτσι θα καταλάβεις ότι κάτι γίνεται. Αν βάλεις τότε πάνω το ρούτερ και δουλέψει κιόλας είσαι από τους τυχερούς.

@ ADSLgr.com All rights reserved.