PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗ HOL



Σελίδες : [1] 2

JohnDro
14-01-08, 22:49
Γεια σας παιδιά
Επειδή διάβασα πολλά παράπονα σχετικά με την εξυπηρέτηση πελατών της HOL και τις ενεργοποιήσεις των hibox και double play θα ήθελα να σας πω τα εξής:
Έκανα με fax αίτηση double play στις 17/12/07. Την ίδια μέρα επικοινώνησα μέ την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι η ενεργοποίηση θα γίνει σε 30 εργάσιμες. Στις 9/1/08 ξανατηλεφώνησα να ρωτήσω για τον εξοπλισμό και μου είπαν ότι τον έστειλαν και ότι θα τον έπαιρνα την ίδια ημέρα όπως και έγινε. Ρωτώντας τυχαία τι γίνεται με την ενεργοποίηση μου είπαν ότι θα γινόταν την επόμενη ημέρα δηλ. στις 10/1/08. Εμεινα έκπληκτος και απλά περίμενα την αυριανή ημέρα να δω τι θα γίνει. Η ενεργοποίηση όντως έγινε και θα ήθελα να δώσω τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ μου για την συνέπειά τους και την σύντομη ενεργοποίηση.

artinpet
14-01-08, 22:50
:clap: Οχι μόνο παράπονα!!!

sdikr
14-01-08, 22:58
Γεια σας παιδιά
Επειδή διάβασα πολλά παράπονα σχετικά με την εξυπηρέτηση πελατών της HOL και τις ενεργοποιήσεις των hibox και double play θα ήθελα να σας πω τα εξής:
Έκανα με fax αίτηση double play στις 17/12/07. Την ίδια μέρα επικοινώνησα μέ την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι η ενεργοποίηση θα γίνει σε 30 εργάσιμες. Στις 9/1/08 ξανατηλεφώνησα να ρωτήσω για τον εξοπλισμό και μου είπαν ότι τον έστειλαν και ότι θα τον έπαιρνα την ίδια ημέρα όπως και έγινε. Ρωτώντας τυχαία τι γίνεται με την ενεργοποίηση μου είπαν ότι θα γινόταν την επόμενη ημέρα δηλ. στις 10/1/08. Εμεινα έκπληκτος και απλά περίμενα την αυριανή ημέρα να δω τι θα γίνει. Η ενεργοποίηση όντως έγινε και θα ήθελα να δώσω τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ μου για την συνέπειά τους και την σύντομη ενεργοποίηση.

Θέλεις να πεις δηλάδη, οτι δεν σε ρωτήσαν απο ποιο νουμέρο έστειλες το φαξ (εφόσον περιμένες 1 ώρα αναμονή στην επιλόγη 2) καθώς και οτι το βρήκαν το φαξ;

3 αίτησεις ως τώρα and counting (τις δύο εκει που τις βρήκαν ξαφνικα τις χάσανε) τώρα στην 3η είμαι με δυο φορές αποστολή εξοπλισμου και φυσικά χωρίς play

tolisp
14-01-08, 23:25
Θέλεις να πεις δηλάδη, οτι δεν σε ρωτήσαν απο ποιο νουμέρο έστειλες το φαξ (εφόσον περιμένες 1 ώρα αναμονή στην επιλόγη 2) καθώς και οτι το βρήκαν το φαξ;

3 αίτησεις ως τώρα and counting (τις δύο εκει που τις βρήκαν ξαφνικα τις χάσανε) τώρα στην 3η είμαι με δυο φορές αποστολή εξοπλισμου και φυσικά χωρίς play

Το πιστεύει κανεις όλο αυτό? :rofl::rofl::rofl:

jacobgr
14-01-08, 23:41
Εγώ απο προσωπική πείρα ψηφίζω Sdikr !!!! Δαγκωτό... :p

Tem
14-01-08, 23:48
το γεγονός ότι η hol έκανε ενεργοποίηση σε 3 εβδομάδες περίπου , δεν μου φαίνεται εντυπωσιακό με τα σημερινά δεδομένα.

traderman
14-01-08, 23:48
αν αληθευει τρεχα για λαχειο.

parafuelos
14-01-08, 23:52
Γεια σας παιδιά
Επειδή διάβασα πολλά παράπονα σχετικά με την εξυπηρέτηση πελατών της HOL και τις ενεργοποιήσεις των hibox και double play θα ήθελα να σας πω τα εξής:
Έκανα με fax αίτηση double play στις 17/12/07. Την ίδια μέρα επικοινώνησα μέ την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι η ενεργοποίηση θα γίνει σε 30 εργάσιμες. Στις 9/1/08 ξανατηλεφώνησα να ρωτήσω για τον εξοπλισμό και μου είπαν ότι τον έστειλαν και ότι θα τον έπαιρνα την ίδια ημέρα όπως και έγινε. Ρωτώντας τυχαία τι γίνεται με την ενεργοποίηση μου είπαν ότι θα γινόταν την επόμενη ημέρα δηλ. στις 10/1/08. Εμεινα έκπληκτος και απλά περίμενα την αυριανή ημέρα να δω τι θα γίνει. Η ενεργοποίηση όντως έγινε και θα ήθελα να δώσω τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ μου για την συνέπειά τους και την σύντομη ενεργοποίηση.


Μακάρι η περίπτωση σου να αποτελούσε κανόνα αλλά δυστυχώς είναι μια εξαίρεση! ευχάριστη δε!:oneup:

gmaitre
15-01-08, 00:01
Κάποιος θα έκανε ακύρωση αίτησης την ίδια μέρα έμεινε πόρτα κενή στο ίδιο dslam και σε βάλανε...:p:):p:):p:):p:):p:rofl::rofl:

theopan
15-01-08, 00:47
Κάποιος θα έκανε ακύρωση αίτησης την ίδια μέρα έμεινε πόρτα κενή στο ίδιο dslam και σε βάλανε...:p:):p:):p:):p:):p:rofl::rofl:

Χα χα χα. Ας γελάσω τρις. Και ποιος σου είπε ότι με το που ζητάς ακύρωση αίτησης, αποδεσμεύεται η πόρτα αμέσως; Ακριβώς επειδή δεν συμβαίνει αυτό έχουμε πάρα πολλοί περιπέτειες! Θα σας πω ένα "μυστικό" γιατί δεν υπάρχουν πόρτες (ενώ στην αρχή εμφανίζεται διαθεσιμότητα) και γιατί γίνονται τόσα μπερδέματα, όταν θα το έχω γραπτά στα χέρια μου σε λίγες μέρες-εβδομάδες...
Με αυτά που έχω περάσει το μυστήριο αρχίζει να ξεδιαλύνεται σιγά σιγά και αρχίζω και καταλαβαίνω αρκετά για το πόσο ανόητα έχει στηθεί το όλο σύστημα.

whitehed
15-01-08, 00:49
Πω-πω τι κανουν οι ανθρωποι μπραβο ρε...:down:

desmios
15-01-08, 02:07
28290
αν αληθευει τρεχα για λαχειο.

4 μερες...

coolaris2002
15-01-08, 02:12
Υπάρχουν και τυχεροί! ;);)

jog
15-01-08, 02:14
Εγώ έχω να πω συγχαρητήρια για τα pings/browsing/ταχύτητες.

Πάμε πολύ καλά.

Συγχρονίζω στα 18,τις ώρες αιχμής έχω 7+ mbps download,τις υπόλοιπες 15+,browsing γρήγορο και σε pings κοντράρω τον ΟΤΕ

:)

rho
15-01-08, 02:16
Αυτό είναι είδησάρα!!!

Όπως ειδησάρα θα ήταν μια χορτοφάγα τίγρης! :lol:

SouthDog
15-01-08, 02:25
Γεια σας παιδιά
Επειδή διάβασα πολλά παράπονα σχετικά με την εξυπηρέτηση πελατών της HOL και τις ενεργοποιήσεις των hibox και double play θα ήθελα να σας πω τα εξής:
.... Η ενεργοποίηση όντως έγινε και θα ήθελα να δώσω τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ μου για την συνέπειά τους και την σύντομη ενεργοποίηση.

Welcome to the jungle :)

Σου ευχόμαστε καλή τύχη και καθόλου προβλήματα,
γιατί αν σου κάτσουν σου αλλάζουν τη ζωή :lol: (και πιθανότατα isp αργότερα ;))


Εγώ έχω να πω συγχαρητήρια για τα pings/browsing/ταχύτητες.
Πάμε πολύ καλά.
Συγχρονίζω στα 18,τις ώρες αιχμής έχω 7+ mbps download,τις υπόλοιπες 15+,browsing γρήγορο και σε pings κοντράρω τον ΟΤΕ :)

Δηλαδή έχεις διακυμάνσεις στις ταχύτητες....

Από ping σε σύγκριση με οτε, το χεις διασταυρώσει με κανα γνωστό σου
που χει παρόμοιο attenuation με το δικό σου, kαι isp οτε?

jog
15-01-08, 02:34
Welcome to the jungle :)

Σου ευχόμαστε καλή τύχη και καθόλου προβλήματα,
γιατί αν σου κάτσουν σου αλλάζουν τη ζωή :lol: (και πιθανότατα isp αργότερα ;))



Δηλαδή έχεις διακυμάνσεις στις ταχύτητες....

Από ping σε σύγκριση με οτε, το χεις διασταυρώσει με κανα γνωστό σου
που χει παρόμοιο attenuation με το δικό σου, kαι isp οτε?

Όταν είναι όλοι στο pc (τις βαρβάτες ώρες,έχω τα 700kb/sec που μου αρκούν).Ναι το έχω διασταυρώσει :)

19 attenuation εγώ,21 αυτός.

SouthDog
15-01-08, 02:41
Όταν είναι όλοι στο pc (τις βαρβάτες ώρες,έχω τα 700kb/sec που μου αρκούν).Ναι το έχω διασταυρώσει :)

19 attenuation εγώ,21 αυτός.

Ίσως να ναι αυτός ο λόγος, εχεις καλύτερο attenuation απ το φίλο σου.

Επίσης αν δεν κάνω λάθος, οι της χολ βορειου Ελλάδος,
έχουν κατα κάποιο τρόπο προτεραιότητα σε σχέση με τους υπόλοιπους χολεριάρηδες:lol:
και ο οτε δρομολογεί τις συνδέσεις εξωτερικού αλλιώς.

Anyway έχω την εντύπωση ότι ακόμη έχει καλύτερα Ping ο οτες
έστω και αν παρατηρείται κάποια βελτίωση τελευταία στη χολ,
ειδικά στο εξωτερικό.

ioannis8828
15-01-08, 02:55
Τα πιστευει αυτα κανενας γιατι εμενα μου φαινονται πολυ ....ΨΕΥΤΙΚΑ!!!!!!!!

SouthDog
15-01-08, 03:18
Τα πιστευει αυτα κανενας γιατι εμενα μου φαινονται πολυ ....ΨΕΥΤΙΚΑ!!!!!!!!

:hmm:ακούγεται too good to be true, με βάση όσα ξέρουμε από 1ο χέρι
και όσα διαβάζουμε εδω περα, αλλά έστω και στατιστικά/θεωρητικά δεν είναι αδύνατο.

Έχεις τα δίκια σου να σου φάινεται φτιακτη η ιστορία,
ν' ανοίγεται ολόκληρο θέμα τη στιγμή που το υπο-forum
της χολ έχει τιγκαρει με θέματα διαμαρτυρίας και δυσαρέσκειας.

Ο καιρός 8α δείξει...

jog
15-01-08, 03:22
Παιδιά σχετικό/άσχετο πως μπορώ να βγάλω μια εικόνα με το stats του dumeter και να την ποστάρω?

SouthDog
15-01-08, 03:25
Παιδιά σχετικό/άσχετο πως μπορώ να βγάλω μια εικόνα με το stats του dumeter και να την ποστάρω?

Μπορείς να την βάλεις σαν επισυναπτόμενη, ή να την ανεβάσεις
σε κάποιο απ τα site που κάνουν αυτη τη δουλειά, και να την εισάγεις
σαν εικόνα.

jog
15-01-08, 03:27
Μπορείς να την βάλεις σαν επισυναπτόμενη, ή να την ανεβάσεις
σε κάποιο απ τα site που κάνουν αυτη τη δουλειά, και να την εισάγεις
σαν εικόνα.

Εννοώ πως γίνεται να <βγάλω φωτό> του dumeter όταν δείχνει το bandwidth και όχι πως να την ανεβάσω....;)

SouthDog
15-01-08, 03:30
Εννοώ πως γίνεται να <βγάλω φωτό> του dumeter όταν δείχνει το bandwidth και όχι πως να την ανεβάσω....;)

PrintScreen και paste στη ζωγραφική

jog
15-01-08, 03:45
Κάτι πρόχειρο...

gkaska189
15-01-08, 09:41
ΤΥΧΕΡΕ !!!!!!!!!!!!!! :)

CORDOBAN
15-01-08, 10:12
Εγώ έκανα αίτηση 27/11/07 τηλ. και έστειλα το φάξ στις 28/11/07 και στις 13/12/07 ήμουν full llu,τώρα όσο αφορά το ping δεν νομίζω ότι μπορείνα χτυπήσει τον ΟΤΕ καθώς δεν έχω πέσει κατω από 140 ποτέ!!και τις ώρες αιχμης π.χ χτές το βράδυ από τις 8 εώς τις 12 που ταπαράτησα σερνόμουν κυριολεκτικά!!Δεν ξέρω αν είχε κανείς άλλοςτο ίδιο πρόβλημα.

Tem
15-01-08, 10:26
Εγώ έκανα αίτηση 27/11/07 τηλ. και έστειλα το φάξ στις 28/11/07 και στις 13/12/07 ήμουν full llu,τώρα όσο αφορά το ping δεν νομίζω ότι μπορείνα χτυπήσει τον ΟΤΕ καθώς δεν έχω πέσει κατω από 140 ποτέ!!και τις ώρες αιχμης π.χ χτές το βράδυ από τις 8 εώς τις 12 που ταπαράτησα σερνόμουν κυριολεκτικά!!Δεν ξέρω αν είχε κανείς άλλοςτο ίδιο πρόβλημα.
υπήρχε χθές αυτό το πρόβλημα. Αντίθετα με ΟΤΕ στην ίδια γραμμή πετούσε ;)

Stefanos83
15-01-08, 11:46
Εμενα το παραπονο μου είναι εδω στην Αγια Παρασκευη μας εχει ψοφήσει ο ΟΤΕ .Κάθε αλλαγη που χρειάζεται να παρέμβει τεχνικός ΟΤΕ μπορεί να παρει απο 1 βδομάδα εως και 1 μηνα περισσότερο . Και το τραγικότερο είναι οτι σου λένε να απευθυνθείς στον Παροχο σου.... Και ρωτάω κι εγω ολο απορια , και τι να ρωτήσω στον παροχο μου ? Και δεν παιρνω απαντηση . Μπράβο και στον ΟΤΕ και στην HOL καμια φορά το νιώθουν και ενεργοποιούν συνδρομητές στην ώρα τους .

Υ.Γ. Εννοειται οτι πριν απευθυνθώ στον ΟΤΕ εχω τσεκάρει τα παντα στο CRM και ξέρω οτι απο δω και περα είναι καθαρα θέμα ΟΤΕ γιαυτο και παω σε αυτους.

CORDOBAN
15-01-08, 13:33
υπήρχε χθές αυτό το πρόβλημα. Αντίθετα με ΟΤΕ στην ίδια γραμμή πετούσε ;)

Tην τελευταία εβδομαδα υπάρχει συνέχεια αυτό το πρόβλημα,ας ελπίσουμε να το λύσουν γρήγορα γιατί καταντάει σπαστικό.

lesas
15-01-08, 14:09
Μπραβο κωλοφαρδια αδερφακι μου ,τραβα χωσου κ σε καμια γκομενα ...

ditheo
15-01-08, 17:27
Γεια σας παιδιά
Επειδή διάβασα πολλά παράπονα σχετικά με την εξυπηρέτηση πελατών της HOL και τις ενεργοποιήσεις των hibox και double play θα ήθελα να σας πω τα εξής:
Έκανα με fax αίτηση double play στις 17/12/07. Την ίδια μέρα επικοινώνησα μέ την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι η ενεργοποίηση θα γίνει σε 30 εργάσιμες. Στις 9/1/08 ξανατηλεφώνησα να ρωτήσω για τον εξοπλισμό και μου είπαν ότι τον έστειλαν και ότι θα τον έπαιρνα την ίδια ημέρα όπως και έγινε. Ρωτώντας τυχαία τι γίνεται με την ενεργοποίηση μου είπαν ότι θα γινόταν την επόμενη ημέρα δηλ. στις 10/1/08. Εμεινα έκπληκτος και απλά περίμενα την αυριανή ημέρα να δω τι θα γίνει. Η ενεργοποίηση όντως έγινε και θα ήθελα να δώσω τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ μου για την συνέπειά τους και την σύντομη ενεργοποίηση.


Τυχερέ εγώ έκανα αίτηση 11 μέρες πριν από σένα και ακόμα περιμένω!

pskouras
15-01-08, 19:35
καλα...ρωτα και εμας ολους στο βολο που περιμενουμε απο παρασκευη χωρις τηλ....

καλο μηνα.....

B3rny
15-01-08, 19:38
Aμα εχεις τυχη διαβαινε λεει μια παροιμια;)
Δοκιμασε κανενα λαχειο/λοττο τωρα :p

2007-11-20 21:42:25 Κ5 ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ .
2008-01-09 16:53:18 Κ3 ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ ΣΕ ΠΙΛΟΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ .
2008-01-09 16:53:18 Κ3 ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ ΣΕ ΠΙΛΟΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ .
2008-01-10 17:08:21 Κ14 ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ .
2008-01-10 17:08:21 Κ14 ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ .


Απλα για μια αναβαθμιση απο 12 σε 24,που ειναι 14:rofl:
Η αιτηση εγινε 2007-11-20,καθως πριν την ενεργοποιηση του DB ειχε γινει αιτηση για εως 24,αλλα στην πορεια αλλαξε και εγινε 12.....

ditheo
15-01-08, 19:41
εσείς έχετε internet και σας συνδέσαν! πέσατε και σε παρασκευή! το είχαν πάθει και μεμονωμένοι πελάτες στην Ηλιούπολη θεσσαλονίκης τους σύνδεσαν παρασκευή και τηλέφωνο είχαν Τετάρτη.

Εγώ μιλώ για άλλο πράγμα. Έχω κάνει αίτηση 4/12/07 και στις 20/12/07 μου είπαν πως δεν έχουν πόρτες. Τον φίλο όμως τον σενέδεσαν στις 10.1.08 ενώ είχε κάνει αίτηση μετά από εμένα... τυχερός ο φίλος , άτυχος εγώ... αλλά θα το κυνηγήσω το θέμα και θα δω που μπορεί να βγει...

SouthDog
15-01-08, 20:49
Aπ ότι φαίνεται ο τύπος που άνοιξε το thread ήταν απλά εξαίρεση,
ή είχε γρηγορόσημο...

Quadcore
15-01-08, 20:59
Καλα ειναι καλο?!?! και λεμε μπαβο στην HOL?!?!?! που εκανε ΜΟΝΟ 23 μερες?!?!?!?!? :wall::wall::wall:

Ωρε μπραβο μας...

Και στον ΟΤΕ παραπονιομαστε οταν κανει πανω απο 2 μερες το upgrade και πανω απο εβδομαδα τη νεα γραμμη...:drunk:

Καλα μας κανουν....

stratus
15-01-08, 21:24
Eγω παντως απο χολ περυσι τον Φεβρουαριο ενεργοποιηθηκα σε 5 ημερες.Αρα κατεχω το ρεκορ.

gadg3takias
15-01-08, 21:31
Εγώ είχα ενεργοποιηθεί σε 8 μέρες (αν και δεν ξέρω αν "ευθύνεται" ο ΟΤΕ γι'αυτό γιατί είμαι ακόμα μέσω ΟΤΕ) αλλά από ping ας μην το συζητήσουμε καλύτερα γιατί από τις τόσες πληγές που θα ξυθούν θα γεμίσει αίματα το forum!!!:down:

SteVen200984
15-01-08, 21:32
Πάντως και εγώ (που δεν είμαι bot ούτε εμφανίστηκα πρόσφατα σαν κομήτης στο φόρουμ), πέρα από τους 3 μήνες για την ενεργοποίηση (που τους περίμενα) και το αρχικό 20ήμερο προβληματικής παροχής υπηρεσιών (που ήταν καθαρά δικό μου λάθος) είμαι ευχαριστημένος από τη HOL. Πληρώνω το πακέτο 6/1 και έχω σταθερά συγχρονισμό πάνω από 6 (τώρα στα 8022), ενώ οι αποσυνδέσεις είναι στιγμιαίαες και πολύ σπάνια σε ώρες που δουλεύω (πρωϊνές/απογευματινές). Η δε τηλεφωνία με ποιότητα εφάμιλλη του ΟΤΕ και αδιάλειπτα παρεχόμενη. Έχω σετάρει και το ΦΡΙΤΖΟΥΛΑ και έχω ΑΚΡΙΒΩΣ τη συμπεριφορά της ISDN που είχαν συνηθίσει όλοι μέσα στο σπίτι τόσα χρόνια. Προσωπικά φαινόμενα χαμηλής ταχύτητας downloading ή "σερνόμενης γραμμής" δεν είχα ποτέ (τώρα κατεβάζω από utorrent με 600 και ταυτόχρονα η αδερφή μου μιλάει στο στεθερό, και είναι "επικίνδυνη" απογευματινή ώρα).

Και επειδή έχω δασκαλέψει όλους μέσα στο σπίτι και δεν παίρνουν πλέον κινητά ο λογαριασμός έρχεται το πολύ 36-37€ το μήνα (με κάτι λίγα κινητά ή εξωτερικό), δεν πληρώνω τίποτα στον ΟΤΕ (στον τελευταίο λογαριασμό μάλιστα μου είχαν επιστροφή 2€ τα οποία πήγα σα βλάχος καμαρωτός και τα πήρα -καλά, για να δώσω το NETMOD πήγα μη βαράτε, τσιγάρα τα αγόρασα απευθείας!). Γενικά ότι περίμενα και άρα απόλυτα ευχαριστημένος. Και η μπηχτή μου προς τους υπολοίπους είναι ότι μέχρι να γράψω αυτό το ποστ (10 λεπτάκια περίπου) κατέβηκε ένα ολόκληρο επεισόδιο ελληνικής σειράς που τώρα θα δω, αν κατέβαινε σε 3 λεπτά τι θα κέρδιζα;

traderman
15-01-08, 21:58
δηλαδη εσυ καταλαβες και μας την εμπηξες οτι ολοι εμεις παραπονιομαστε για να κερδισουμε 3-5-10-20 λεπτακια?
σε συμβουλευω να καπνιζεις λιγοτερο.

SteVen200984
15-01-08, 22:01
δηλαδη εσυ καταλαβες και μας την εμπηξες οτι ολοι εμεις παραπονιομαστε για να κερδισουμε 3-5-10-20 λεπτακια?
σε συμβουλευω να καπνιζεις λιγοτερο.


Ααα, ο διάσημος δάσκαλος του φόρουμ!
Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου δάσκαλε, σε πιστεύω!

miltosk
15-01-08, 22:09
Και ενα χαλασμενο ρολοϊ δειχνει σωστα την ωρα δυο φορες τη μερα...

Quadcore
15-01-08, 22:16
Και ενα χαλασμενο ρολοϊ δειχνει σωστα την ωρα δυο φορες τη μερα...

+1 :oneup:

pavlos13
15-01-08, 22:21
Εγώ έχω ζητήσει αναβάθμιση από τα 4 στα 24 από τις 14/12/07 και. ακόμα…στα 4 είμαι:oops:

ela002
15-01-08, 22:33
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε?

Tem
16-01-08, 00:14
συγχαρητήρια επίσης γιατί όταν στείλεις αίτηση ακύρωσης παροχής υπηρεσιών γίνεται αυθημερόν η διακοπή :oneup:

SouthDog
16-01-08, 01:18
Και η μπηχτή μου προς τους υπολοίπους είναι ότι μέχρι να γράψω αυτό το ποστ (10 λεπτάκια περίπου) κατέβηκε ένα ολόκληρο επεισόδιο ελληνικής σειράς που τώρα θα δω, αν κατέβαινε σε 3 λεπτά τι θα κέρδιζα;

Δεν έχεις κοιτάξει τι προβλήματα παίζουν με τους υπόλοιπους
οπότε η μπηχτή σου ήταν άχρηστηκαι άσκοπη. Σε όλο το υπο-φόρουμ
δεν γίνεται λόγος για διαφορές 7 λεπτών ;) αλλά γίνεται λόγος
για σοβαρότερα προβλήματα....

Ας συνεχίσω το ποστ με μια αληθινή καθημερινή ιστορία
που ΣΤΗ ΧΟΛ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΙΘΙΣΜΕΝΗ
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...


Μέσα Οκτώβρη που μας πέρασε ένας φίλος μου κάνει
αιτηση για double play εντώς του δήμου Αθηναίων και
του λένε κάποια στιγμη 8α σας ειδοποιήσουμε για τη σύνδεση...

Ξέρετε πότε τον πήραν τηλέφωνο???
ΜΕΣΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ (δηλ. αυτές τις μέρες)
Πήγαν χτες τεχνικοί στο σπίτι και δουλειά
δεν έγινε γιατι κάποια τζιμάνια απ τη χολ είχαν
γράψει κάποια λάθος στοιχεία :whistle:

Η αναμονή συνεχίζεται... και το δικαιολογημένο θάψιμο επίσης :rolleyes:

SteVen200984
16-01-08, 02:26
Δεν έχεις κοιτάξει τι προβλήματα παίζουν με τους υπόλοιπους
οπότε η μπηχτή σου ήταν άχρηστηκαι άσκοπη. Σε όλο το υπο-φόρουμ
δεν γίνεται λόγος για διαφορές 7 λεπτών ;) αλλά γίνεται λόγος
για σοβαρότερα προβλήματα....


Αγαπητέ φίλε, με μια απλή ανάγνωση του υπο-φόρουμ θα διαπιστώσεις ότι υπάρχουν κάποιοι χρήστες που διαμαρτύρονται και θέλουν να κάνουν καταγγελία ή αγωγή επειδή η ταχύτητα στην οποία κλειδώνει (ένα αποδεδειγμένα προβληματικό σα μηχάνημα για DP) ΦΡΙΤΖ είναι 13 Mbps και όχι 24 που (νόμιζαν ότι) τους υποσχέθηκαν ή 20 που (θεωρούν ότι) είναι λογικό.
Προς αυτούς κατευθύνεται η μπηχτή (και μάλιστα καλοπροαίρετα, με την έννοια να χαρούν αυτό που έχουν και να μη γκρινιάζουν) και όχι προς τους μη έχοντες τηλέφωνο ή προς τους έχοντες 5 kB/s download. Είναι νομίζω σαφής ο διαχωρισμός.

Πάντως για να κάνω ένα βήμα πίσω, το νόημα του προηγούμενου ποστ μου δεν ήταν αυτό. Ήταν να επιβεβαιώσω ότι (έστω) ένας πελάτης double play της HOL είναι ευχαριστημένος από αυτό που του δίνουν. Έστω ένας, έστω από τύχη. Επειδή οι φωνές διαμαρτυρίας εδώ μέσα υπερκαλύπτουν τους (όσους) έχουν καλή παροχή υπηρεσιών. Συγγνώμη αν με την τελευταία αυτή φράση (ξανα)ενόχλησα κάποια αυτιά.

SouthDog
16-01-08, 02:45
Προς αυτούς κατευθύνεται η μπηχτή (και μάλιστα καλοπροαίρετα, με την έννοια να χαρούν αυτό που έχουν και να μη γκρινιάζουν) και όχι προς τους μη έχοντες τηλέφωνο ή προς τους έχοντες 5 kB/s download. Είναι νομίζω σαφής ο διαχωρισμός.

Αν το εννούσες έτσι ΟΚ, δεν ήταν όμως ξεκάθαρο.

Γι αυτούς όμως που διαμαρτύρονται για τα 24αρια,
έχουν τα δίκια τους...ας έκανε έλεγχο η χολ πριν
τις ενεργοποιήσεις ότι τα σηκώνουν οι γραμμές,
και όχι μετά από μήνες και μετά από πολλά παράπονα.

Αμα παίρνουν το μισό απ το προβλεπόμενο
έστω και ονομαστικό * υπάρχει λόγος να διαμαρτύρονται.

*Το overhead είναι ελληνική δικαιολογία, γιατί στο εξωτερικό
παίρνουν ότι πληρώνουν? επειδή είμαστε λιγότερο απαιτητικοί
ή περισσότερο άσχετοι/υποαναπτυκτοι?

Ας μην τους φλομωνε στο ψέμα και να μην τους
έταζε λαγούς με πετραχήλια απ τη στιγμή που δεν
είχε τη δυνατότητα να τους τους δώσει.

Μόνο να τους αρπάξουν τα λεφτά δηλαδή
και να κλείσουν τα συμβολαια?

Περα απ αυτά υπάρχουν κι άλλα προβλήματα όμως...

@ ADSLgr.com All rights reserved.