PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ – ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗΣ μετα την επιστροφή στον ΟΤΕ



Tem
15-01-08, 11:37
εδώ και τρείς εβδομάδες περίπου επέστρεψα στον ΟΤΕ καταργώντας την HOL sharedLLU σύνδεση που είχα υποβάλλοντας σχετική α'ιτηση και εξουσιοδότηση προς τον ΟΤΕ. Τρείς εβδομάδες μετά εξακολουθώ να έχω τη δυνατότητα χρήσης των κωδικών που είχα με την HOL για σύνδεση στο internet.
Μάλλον είναι απαραίτητο να στείλω αίτηση διακοπής προς την HOL ?

Stefanos83
15-01-08, 12:03
εδώ και τρείς εβδομάδες περίπου επέστρεψα στον ΟΤΕ καταργώντας την HOL sharedLLU σύνδεση που είχα υποβάλλοντας σχετική α'ιτηση και εξουσιοδότηση προς τον ΟΤΕ. Τρείς εβδομάδες μετά εξακολουθώ να έχω τη δυνατότητα χρήσης των κωδικών που είχα με την HOL για σύνδεση στο internet.
Μάλλον είναι απαραίτητο να στείλω αίτηση διακοπής προς την HOL ?

Επεστρεψες μεν στον ΟΤΕ αλλα οχι καταργωντας HOL. Πρέπει να στείλεις φαξ που να περιέχει φωτοτυπία δελτίου ταυτότητας και να αναγράφει στον κενο χώρο οτι "Επιθυμώ την διακοπή παροχής υπηρεσιών ιντερνετ στον αριθμο ΧΧΧΧΧΧΧΧ " . Ο αριθμός αποστολής είναι 2130005769 , παει απευθείας στο τμήμα πωλήσεων που κάνει τις διακοπές . Αν η σύνδεση σου , ήταν για λιγότερο απο χρόνο καλείσαι να πληρώσεις και 55 ευρο τέλος αποδέσμευσης .

Tem
15-01-08, 13:22
Επεστρεψες μεν στον ΟΤΕ αλλα οχι καταργωντας HOL. Πρέπει να στείλεις φαξ που να περιέχει φωτοτυπία δελτίου ταυτότητας και να αναγράφει στον κενο χώρο οτι "Επιθυμώ την διακοπή παροχής υπηρεσιών ιντερνετ στον αριθμο ΧΧΧΧΧΧΧΧ " . Ο αριθμός αποστολής είναι 2130005769 , παει απευθείας στο τμήμα πωλήσεων που κάνει τις διακοπές . Αν η σύνδεση σου , ήταν για λιγότερο απο χρόνο καλείσαι να πληρώσεις και 55 ευρο τέλος αποδέσμευσης .
:oneup: το στέλνω λοιπόν άμεσα και δεν πληρώνω τίποτα αφού ήμουν παλαιός πελάτης της ΗΟL

........Auto merged post: Tem added 63 Minutes and 30 Seconds later........

τέλος εποχής λοιπόν. Εφυγε η σχετική αίτηση διακοπής παροχής υπηρεσιών ιντερνετ :)

theopan
15-01-08, 13:36
:oneup: το στέλνω λοιπόν άμεσα και δεν πληρώνω τίποτα αφού ήμουν παλαιός πελάτης της ΗΟL

........Auto merged post: Tem added 63 Minutes and 30 Seconds later........

τέλος εποχής λοιπόν. Εφυγε η σχετική αίτηση διακοπής παροχής υπηρεσιών ιντερνετ :)

Περιττή ήταν η κίνησή σου. Δεν αναφέρει πουθενά το RUO ότι πρέπει να ειδοποιούμε τον παλιό πάροχο ...για το προφανές (ότι φύγαμε από αυτόν). Τους καλομαθαίνουμε με κάτι τέτοια και δεν κάνουν τη δουλειά τους.

Tem
15-01-08, 14:01
Περιττή ήταν η κίνησή σου. Δεν αναφέρει πουθενά το RUO ότι πρέπει να ειδοποιούμε τον παλιό πάροχο ...για το προφανές (ότι φύγαμε από αυτόν). Τους καλομαθαίνουμε με κάτι τέτοια και δεν κάνουν τη δουλειά τους.
ναι αλλά αν δεν κάνεις αυτή την κίνηση είναι πολύ πιθανό να συνεχίσεις να χρεώνεσαι χωρίς λόγο

theopan
15-01-08, 15:27
ναι αλλά αν δεν κάνεις αυτή την κίνηση είναι πολύ πιθανό να συνεχίσεις να χρεώνεσαι χωρίς λόγο

Παρανόμως. Πρέπει επιτέλους να δείξουμε έμπρακτα ότι μας ενδιαφέρει η εφαρμογή των κανόνων σε αυτή τη χώρα. Και δεν το πετυχαίνουμε με το να πηγαίνουμε με τα νερά τους και να ικανοποιούμε τις παράλογες απαιτήσεις τους. Μην το πάρεις προσωπικά, γενικό σχόλιο είναι.

ela002
15-01-08, 18:21
. Αν η σύνδεση σου , ήταν για λιγότερο απο χρόνο καλείσαι να πληρώσεις και 55 ευρο τέλος αποδέσμευσης .

Το συμβόλαιό μου εμένα δεν έλεγε να πληρώσω τίποτα απλά για σοβαρό λόγο να διακόψω (είχα βλάβη που δεν φτιάχναν και δεν ήξεραν πότε θα το φτιάξουν). Επίσης κάνω και διακοπή της γραμμής απο ΟΤΕ δηλαδή θα μείνουν με το καλώδιο στο χέρι.

Tem
15-01-08, 20:24
Tώρα πλέον στο Management tools βλέπω
Κατάσταση Αιτήματος ADSL
Σύμφωνα με τα στοιχεία μας, δεν έχει καταχωρηθεί αίτημα για ενεργοποίηση κυκλώματος για τον tem. ;):oneup:

Λίγη ώρα μετά την υποβολή της αίτησης διακοπής με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση.Μου ζήτησαν αρχικά να πληρώσω τα 55€ τέλη διακοπής αφού η τελευταία αίτηση ανανέωσης είχε γίνει στις αρχές Δεκεμβρίου 2007 αλλά τους επισήμανα ότι ήμουν ήδη συνδρομητής απο πολύ παλαιότερα οπότε το θέμα έκλεισε εκεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.