PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταχύτητες Ra-Tan-Plan στην HOL



tolisp
15-01-08, 14:29
Ημερ/νία Έναρξης: 13/12/2007 18:56

Τελευταία Τροποποίηση: 15/01/2008 12:33

18/12/2007 16:31 Σχόλια

15/01/2008 12:33 Ανάθεση σε μηχανικό


Το πιο σύντομο ανέκδοτο... τεχνική υποστήριξη HOL Ιανουάριος 2008 - 1 μηνα και κάτι μετά
ακόμα... το αναθέτουν σε μηχανικό :rofl::rofl::rofl:

(έχω πάψει να ασχολούμαι μαζί τους από τις 20 κάτι Δεκεμβρίου... μονοι τους ανοιγοκλείνουν τα tickets)

SteVen200984
15-01-08, 21:35
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, νομίζω κάπου γίνεσαι κακόβουλος και επιμένεις σε πράγματα που ήδη αναλυτικότατα μας έχει περιγράψει/εκθέσει τις απόψεις σου.

Κάπου είναι καλό να βάζουμε μια τελεία. Ειδικά αν δεν έχουμε τίποτα καινούριο να πούμε...

PS: Και το όνομα του σκύλου είναι Ραν Ταν Πλαν.

tolisp
15-01-08, 22:12
Νομίζω στο forum έχουμε την δημοκρατία να δημοσιεύουμε οτιδήποτε θέλουμε αρκεί να μην αντιβαίνει στους κανόνες του. Αν τα post μου σε κουράζουν μπορείς να τα αγνοήσεις...

Αν και δεν νιώθω να έχω λόγο να απολογηθώ για το post, το έκανα γιατί μου φάνηκε πολύ ΑΣΤΕΊΟ 32 μέρες μετά την δήλωση της βλάβης και 2 βδομάδες μετά την διακοπή η αντίδραση της HOL να είναι να ανοίξουν AΛΛΟ ένα ticket "ανάθεσης σε μηχανικό"....

BillyVan
15-01-08, 22:59
Μια απο τα ιδια και εγω...απο 12/12/07 σε 2 αριθμους αιτηση για αλλαγη στο 6/1 απο 24/1 και εκαναν 20 μερες.

Εχω δωσει βλαβη διακοπων στην τηλεφωνια απο 7/1/08 και ακομα περιμενω.

Τα εχω δει ολα μαζι τους.

theopan
16-01-08, 01:45
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, νομίζω κάπου γίνεσαι κακόβουλος και επιμένεις σε πράγματα που ήδη αναλυτικότατα μας έχει περιγράψει/εκθέσει τις απόψεις σου.

Κάπου είναι καλό να βάζουμε μια τελεία. Ειδικά αν δεν έχουμε τίποτα καινούριο να πούμε...

PS: Και το όνομα του σκύλου είναι Ραν Ταν Πλαν.

Πολύ καλά κάνει και επιμένει να τους θάβει. Να μπαίνουν μέσα στο φόρουμ όσα στελέχη των εταιριών το κάνουν και να φοβούνται-ντρέπονται να ανοίξουν νήμα. Είναι άχρηστοι όλοι τους. Πραγματικά σκέφτηκα τις τελευταίες μέρες ότι δεν αξίζουν να πάρουν ούτε τα 18-25€ το μήνα που (θα) τους δίνουμε...
Φτάσαμε στο σημείο να παίρνω εγώ τηλέφωνο την εταιρία που επέλεξα να μου παρέχει υπηρεσίες, για να τις δώσω οδηγίες τι πρέπει να κάνει για να με κάνει πελάτη της (!!!), γιατί φάνηκε ανίκανη εδώ και ένα μήνα να το καταφέρει μόνη της με αποτέλεσμα να είμαστε ακόμα στο μηδέν ...

Stefanos83
16-01-08, 13:52
Πολύ καλά κάνει και επιμένει να τους θάβει. Να μπαίνουν μέσα στο φόρουμ όσα στελέχη των εταιριών το κάνουν και να φοβούνται-ντρέπονται να ανοίξουν νήμα. Είναι άχρηστοι όλοι τους. Πραγματικά σκέφτηκα τις τελευταίες μέρες ότι δεν αξίζουν να πάρουν ούτε τα 18-25€ το μήνα που (θα) τους δίνουμε...
Φτάσαμε στο σημείο να παίρνω εγώ τηλέφωνο την εταιρία που επέλεξα να μου παρέχει υπηρεσίες, για να τις δώσω οδηγίες τι πρέπει να κάνει για να με κάνει πελάτη της (!!!), γιατί φάνηκε ανίκανη εδώ και ένα μήνα να το καταφέρει μόνη της με αποτέλεσμα να είμαστε ακόμα στο μηδέν ...

Εισαι άδικος διοτι τα στελεχη των εταιριων σε ορισμενες περιπτωση μπορουν να βοήθησουν . Προσωπικά εχω λύσει αμεσα τα προβλήματα αρκετών μελών του forum και δεν ξέρω ποσα ακομα εμμεσα . Απο κει και περα αυτό που έχω να σου πω για την περίπτωση σου είναι οτι πρέπει δυστυχώς ο συνδρομητής να ξέρει πως ακριβώς ονομάζεται ο βρόχος του για να μπορέσει να καταθέσει τη σωστή αίτηση. Αυτό λοιπόν που μπορεί να κάνει ο συνδρομητής αν δεν το γνωρίζει με σιγουριά είναι να καλέσει τον πάροχο από τον οποίο παίρνει internet για να ενημερωθεί. Αν δεν βγάλει άκρη με τον πάροχό του μπορεί να το μάθει μέσω του 134 του ΟΤΕ.

Υ.Γ. Και ουτε φοβάμαι ουτε ντρέπομαι κανένα, χαίρομαι για αυτό που κανω :oneup:

theopan
16-01-08, 14:48
Εισαι άδικος διοτι τα στελεχη των εταιριων σε ορισμενες περιπτωση μπορουν να βοήθησουν . Προσωπικά εχω λύσει αμεσα τα προβλήματα αρκετών μελών του forum και δεν ξέρω ποσα ακομα εμμεσα . Απο κει και περα αυτό που έχω να σου πω για την περίπτωση σου είναι οτι πρέπει δυστυχώς ο συνδρομητής να ξέρει πως ακριβώς ονομάζεται ο βρόχος του για να μπορέσει να καταθέσει τη σωστή αίτηση. Αυτό λοιπόν που μπορεί να κάνει ο συνδρομητής αν δεν το γνωρίζει με σιγουριά είναι να καλέσει τον πάροχο από τον οποίο παίρνει internet για να ενημερωθεί. Αν δεν βγάλει άκρη με τον πάροχό του μπορεί να το μάθει μέσω του 134 του ΟΤΕ.

Υ.Γ. Και ουτε φοβάμαι ουτε ντρέπομαι κανένα, χαίρομαι για αυτό που κανω :oneup:

Δεν είμαι άδικος Στέφανε. Χθες πήρα τηλέφωνο (μόλις έμαθα από τον ΟΤΕ ότι διεύθετησαν το θέμα μου και μου είπαν "πάρε τη HOL να ρίξει πάλι την αίτηση-θα περάσει τώρα").
Αυτός με τον οποίο μίλησα, διάβασε εκείνη τη στιγμή (μου είπε να περιμένω να το διαβάσει δηλαδή) το σχετικό ticket που είχα ανοίξει από ...τις 8/1/2008. Μια εβδομάδα δηλαδή, δεν έδωσε σημασία κανείς... Την περασμένη Τετάρτη-Πέμπτη είχα έρθει στα γραφεία σας. Αφού πήραν μια ιδέα για το πρόβλημα με διαβεβαίωσαν οι κοπέλες που μίλησα, ότι για να μην περιμένω άδικα εκεί, θα με καλέσουν άμεσα να μου δώσουν λεπτομέρειες . "Θα με καλέσετε να μείνω ήσυχος, ή να περιμένω;" τις ρώτησα. "Βεβαιώς σήμερα!". Ε ακόμα περιμένω τηλέφωνο... Και όλα αυτά τη στιγμή που έχει περάσει 1,5 μήνας χωρίς να έχει προχωρήσει η διαδικασία ουσιαστικά ούτε βήμα (την αποστολή του "εξοπλισμού" δεν τη θεωρώ εξέλιξη φυσικά).
Δε λέω ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις. Ούτε αναφέρθηκα σε εσένα ότι πρέπει να ντρέπεσαι. Ένας κούκος όμως δε φέρνει την άνοιξη. Και το προφανές είναι ότι και η HOL δε λειτουργεί όπως θα έπρεπε και έχει εξίσου πολλά προβλήματα με τους άλλους. Σίγουρα κάποιοι από αυτούς που παίρνουν αποφάσεις διαβάζουν. Σε αυτούς αναφέρομαι.

pskouras
16-01-08, 15:07
Εισαι άδικος διοτι τα στελεχη των εταιριων σε ορισμενες περιπτωση μπορουν να βοήθησουν . Προσωπικά εχω λύσει αμεσα τα προβλήματα αρκετών μελών του forum και δεν ξέρω ποσα ακομα εμμεσα . Απο κει και περα αυτό που έχω να σου πω για την περίπτωση σου είναι οτι πρέπει δυστυχώς ο συνδρομητής να ξέρει πως ακριβώς ονομάζεται ο βρόχος του για να μπορέσει να καταθέσει τη σωστή αίτηση. Αυτό λοιπόν που μπορεί να κάνει ο συνδρομητής αν δεν το γνωρίζει με σιγουριά είναι να καλέσει τον πάροχο από τον οποίο παίρνει internet για να ενημερωθεί. Αν δεν βγάλει άκρη με τον πάροχό του μπορεί να το μάθει μέσω του 134 του ΟΤΕ.

Υ.Γ. Και ουτε φοβάμαι ουτε ντρέπομαι κανένα, χαίρομαι για αυτό που κανω :oneup:

φιλέ στέφανε να σου πω...
Είμαι νέος στη χολ. Από την Παρασκευή εγώ και αρκετοί άλλοι στο βόλο είμαστε χωρίς τηλ. Την παρασκευή μου είπαν το βράδυ θα έχετε τηλ. Την δευτέρα μέχρι το απόγευμα. την τρίτη πάλι μέχρι το βράδυ. Σήμερα μέχρι το βράδυ..(όλα αυτά η ΤΥ), Μου είπαν ότι θα με καλέσουν στο κιν αυτοί 2 φόρες (πηρα 2 φόρες το 13844 για να μην περιμένω 1 ωρα) για να μην πληρώνω αλλά δεν ακουστήκαν. Ένας μου το έκλεισε....Ότι τικετ και να ανοίξω δεν τα έχει δει κανένας...και σε ρωτώ...τι θα έκανες στη θέση μου? θα τους έστελνες το λογαριασμού κινητού? εγώ παντός έχω απελπιστεί και το έχω μετανιώσει.....

Αυτά έχω να πω....
ΥΓ. Αν μου είχαν πει από την αρχή σε μια εβδομάδα θα έχεις τηλ τώρα δεν θα είχα κανένα παράπονο... υποτιμάται εμένα και την νοημοσύνη μου.... λίγη ειλικρινια δεν κάνει κακό..

aa144
16-01-08, 15:15
Παιδιά, σε τέτοιες περιπτώσεις, πάρτε τους τηλέφωνο από καρτοτηλέφωνο και όχι από κινητό, έχει και ακτινοβολία στον εγκέφαλο όση ώρα περιμένεις στην αναμονή, χώρια το πόσο το πληρώνεις. Ενώ σε καρτοτηλέφωνο, χαζεύεις και την κίνηση όσο περιμένεις.

KwstasV
16-01-08, 20:36
φιλέ στέφανε να σου πω...
Είμαι νέος στη χολ. Από την Παρασκευή εγώ και αρκετοί άλλοι στο βόλο είμαστε χωρίς τηλ. Την παρασκευή μου είπαν το βράδυ θα έχετε τηλ. Την δευτέρα μέχρι το απόγευμα. την τρίτη πάλι μέχρι το βράδυ. Σήμερα μέχρι το βράδυ..(όλα αυτά η ΤΥ), Μου είπαν ότι θα με καλέσουν στο κιν αυτοί 2 φόρες (πηρα 2 φόρες το 13844 για να μην περιμένω 1 ωρα) για να μην πληρώνω αλλά δεν ακουστήκαν. Ένας μου το έκλεισε....Ότι τικετ και να ανοίξω δεν τα έχει δει κανένας...και σε ρωτώ...τι θα έκανες στη θέση μου? θα τους έστελνες το λογαριασμού κινητού? εγώ παντός έχω απελπιστεί και το έχω μετανιώσει.....

Αυτά έχω να πω....
ΥΓ. Αν μου είχαν πει από την αρχή σε μια εβδομάδα θα έχεις τηλ τώρα δεν θα είχα κανένα παράπονο... υποτιμάται εμένα και την νοημοσύνη μου.... λίγη ειλικρινια δεν κάνει κακό..


Να συμφωνήσω και εγώ με τα παραπάνω.
Όταν έκανα αίτηση μου είπαν "δε θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο πάνω από 2-3 ώρες". Και έχω ήδη 2 μέρες. Και προφανώς θα μείνω και άλλες εφόσον βλέπω ότι άλλοι ομοιοπαθείς έχουν σχεδόν βδομάδα.
Κάποιος εδώ μέσα είπε ότι του είπαν από την Τ.Υ. για πρόβλημα στον server του Βόλου σε σχέση με την τηλεφωνία. Να το δεχτώ. Έχουν όμως και τα κινητά μας και τα emails μας. Και δεν είμαστε και άπειροι όσοι περιμένουμε ενεργοποίηση στο Βόλο. Ένα sms ή ακόμα πιο απλά ένα ενημερωτικό email θα ήταν πρόβλημα; Αλλά τι λέω; Ας απαντούσαν στην Τ.Υ. σε λιγότερο από 1 ώρα αναμονή και θα ήμουν πανευτυχής. Τι στον κόσμο να σήκωνε κάποιος της Τ.Υ. το τηλέφωνο στα 1-2 λεπτά από την κλήση και ας μου έλεγε απλά καλημέρα!!!

με άλλα λόγια αυτό που ζητάω δεν είναι τα πάντα 'εδώ και τώρα". Δόξα το θεώ έχω ζήσει και σε εποχές χωρίς καθόλου τηλέφωνο και εποχές που περίμενες χρόνια για να σε συνδέσουν (όχι δεν είμαι αρχαίος...). Αξιοπρέπεια ζητάμε όλοι εδώ και αντιμετώπιση που δε θα υποτιμά τη νοημοσύνη κανενός. Γιατί δεν μπορεί να έχεις άψογη εικόνα ως πωλητής και διαφορετική εικόνα ως υποστηρικτής των υπηρεσιών σου...

georgep138
16-01-08, 20:53
Απο κει και περα αυτό που έχω να σου πω για την περίπτωση σου είναι οτι πρέπει δυστυχώς ο συνδρομητής να ξέρει πως ακριβώς ονομάζεται ο βρόχος του για να μπορέσει να καταθέσει τη σωστή αίτηση. Αυτό λοιπόν που μπορεί να κάνει ο συνδρομητής αν δεν το γνωρίζει με σιγουριά είναι να καλέσει τον πάροχο από τον οποίο παίρνει internet για να ενημερωθεί. Αν δεν βγάλει άκρη με τον πάροχό του μπορεί να το μάθει μέσω του 134 του ΟΤΕ.

Υ.Γ. Και ουτε φοβάμαι ουτε ντρέπομαι κανένα, χαίρομαι για αυτό που κανω :oneup:

Σας παρακαλώ να μου εξηγήσετε αν είναι δυνατόν, τι εννοείτε όταν λέτε "να ξέρει πως ακριβώς ονομάζεται ο βρόχος"
Πρώτη φορά βλέπω αυτή την ορολογία

aa144
16-01-08, 21:12
Είναι εσωτερική πληροφορία των παρόχων, αφορά την διάκριση με τη βοήθεια αριθμών και γραμμάτων της δικής σου γραμμής μέσα σε ένα καλώδιο που περιέχει δεκάδες γραμμές.

Φυσικά ένας πελάτης λιανικής δεν μπορεί να την έχει αυτή την πληροφορία, ή αν τυχόν την έχει, να ελέγξει την ορθότητά της.

@ ADSLgr.com All rights reserved.