PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά OnDsl Kit



ToSofoPaidi
16-01-08, 13:23
Καλημέρα.

Φίλος αγόρασε ένα OnDSL kit από την Otenet και έκανε αίτηση για να το ενεργοποιήσει σπίτι του. Μετά από 2 βδομάδες επικοινώνησε με την Οtenet και του είπαν πως ΔΕΝ γίνεται να ενεργοποιηθεί διότι η γραμμή δεν ανήκει στον ΟΤΕ. Όντως η γραμμή του έχει μεταφερθεί στην Teledome, μετά από περίεργες διαδικασίες. Ο ίδιος πλέον έχει αποφασίσει να μεταφέρει τη γραμμή του σε άλλο εναλλακτικό.

Το πακέτο ωστόσο που ξέμεινε αποφάσισα να το πάρω εγώ που αυτή τη στιγμή ψάχνομαι για σύνδεση στο σπίτι μιας και έχω ακόμα pstn.

Η λογική λέει πως δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα, ωστόσο μετά από επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, μου είπαν πως πρέπει να κάνω αίτηση μεταφοράς Ondsl Line. Όταν τους είπα πως δεν επιθυμώ να χρεωθώ, αφού δεν μεταφέρω τη γραμμή, απλώς ΘΑ χρησιμοποιήσω το πακέτο σε άλλη γραμμή μιας και ουσιαστικά ουδέποτε ενεργοποιήθηκε στην αρχική αίτηση, μου είπαν, στείλτο εσύ και δε θα σε χρεώσουμε εμείς. Δυστυχώς, και μη έχοντας το όνομα του υπαλλήλου, δεν μπορώ να εμπιστευτώ το χαοτικό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και πιστεύω πως πιθανότατα το λογιστήριό τους να με χρεώσει κανονικά και μετά εγώ να τρέχω...

Θα προσπαθήσω να περάσω απευθείας μια νέα αίτηση με την ελπίδα να μην αντιμετωπίσω προβλήματα. Έχει κάποιος τύχει σε κάτι παρόμοιο να μου πει μια άποψη; :oops:

@ ADSLgr.com All rights reserved.