PDA

Επιστροφή στο Forum : Έλλειψη πορτών ADSL (Χορτιατης Θεσ/νικης)



paolinio
16-01-08, 18:37
μια ερωτηση παιδια.εχω παραπανω απο ενα μηνα που εκανα αιτηση στον οτε για συνδεση conexx . moy eipan οτι στην περιοχη μου υπαρχει εγκαταστημενη τεχνολογια adsl αλλά προς το παρόν δεν υπάρχουν διαθέσιμες προσβάσεις (πόρτες ADSL).πριν 20 μερες με πηραν τηλ απο οτε και με ενημερωσαν οτι υπαρχει μια θεση και με ρωτησαν αν επιθυμω .απαντησα θετικα.μετα απο δεκα μερες ξαναπαιρνω τηλ και μου λενε οτι υπηρχε αλλος στην σειρα .ρωτησα ποσες αιτησεις υπαρχουν πριν απο μενα και μου απαντησαν πως δεν ξερουν.
ποσο πρεπει να περιμενω?
στην περιοχη μου βεβαια δεν εχει καμμια αλλη εταιρια δικτυο

ariadgr
16-01-08, 21:34
Mια επίσκεψη στον ΟΤΕ της περιοχής σου, για να ρωτήσεις πότε θα έχουν διαθέσιμες πόρτες, δεν θα έβλαπτε.
Για ποιά περιοχή πρόκειται;

k_koulos
16-01-08, 22:03
χα στην φάγανε την πόρτα για να καλύψουν "δικό" τους, ή τεσπα άτομο που δεν ήταν σειρά του [π.χ. εταιρία, ΟΤΑ, ΑΜΕΑ, φίλο, εργαζόμενο ΟΤΕ, κτλ τκλ]

λογικά περιμένεις ή την αναβάθμιση του dslam [να μπουν νέες πόρτες] ή το να δώσει μέχρι 24 στην περιοχή [οπότε λογικά θα μπεί νεο dslam και άρα και νέες πόρτες!]

scorpios
16-01-08, 22:41
Καλησπέρα.
Λοιπόν αν θέλεις να κανεις τη δουλεια σου, θα παίρνεις το 134 καθημερινα!!
Θα τους ρωτας και θα εκφραζεις το παράπονο σου για την καθυστερηση.
Σε μενα και σε ένα φιλο έπιασε...
Καλή τύχη με τον (π)οτε που μπλέξαμε.

No-Name
16-01-08, 22:44
Δεν έχετε LLU να πάτε σεις που μπλέξατε?

Darkie
17-01-08, 01:24
Ρε εμενα μου χανε παει πως ητανε ενεργοποιημενη η γραμμη
απο την τριτη και οταν πηρα το κωλοσατζεμ το μοντεμ
ουτε adsl αναβε ουτε με το πισι επικοινωνουσε...
Επισης οταν ξαναπηρα τηλ μου το κλεισανε στα μουτρα
μηπως ειναι ωρα να τους βρισω λιγακι?

Sakoulas
17-01-08, 05:43
Ρε εμενα μου χανε παει πως ητανε ενεργοποιημενη η γραμμη
απο την τριτη και οταν πηρα το κωλοσατζεμ το μοντεμ
ουτε adsl αναβε ουτε με το πισι επικοινωνουσε...
Επισης οταν ξαναπηρα τηλ μου το κλεισανε στα μουτρα
μηπως ειναι ωρα να τους βρισω λιγακι?

Ο (π)ΟΤΕ και η εκπληκτικη εξυπηρετηση πελατων σε ολο της το μεγαλειο... :whistle:

Και να τους βρισεις, εσυ θα χαλαστεις ποιο πολυ. Αυτοι θα μεινουν ασυγκινητοι...
Πιο πανω διαβασα ενα καλο. Τηλεφωνο καθε μερα και παραπονα. Ομως ΚΑΘΕ μερα...
Πιο καλα μου ακουγεται να τους τα σπασεις, παρα να αναλωθεις σε βρισιμο...

gogos888
17-01-08, 09:30
Πόσα κοστίζει ένα κ@λ@dslam να το βάλουν για να καλύψουν την ζήτηση;

paolinio
20-01-08, 20:49
μιλαω για περιοχη χορτιατη θεσ/νικης.
πηγα ρωτησα και σε καταστημα οτε αλλα μια ηταν η απαντηση ,οτι δεν ξερουν...:worthy:
134 καθε μερα.
ρωτησα και στην vodafone για το LLU αγνωστο ποτε και εκει :down:

diamat
20-01-08, 21:21
Ούτε στο 134 ξέρουν κάθε πότε μπαίνουν πόρτες. Τηλεφωνικό κατάστημα είναι, δεν έχει ενημέρωση για οτιδήποτε αφορά τον ΟΤΕ...

sdikr
20-01-08, 22:41
Ο (π)ΟΤΕ και η εκπληκτικη εξυπηρετηση πελατων σε ολο της το μεγαλειο... :whistle:

Και να τους βρισεις, εσυ θα χαλαστεις ποιο πολυ. Αυτοι θα μεινουν ασυγκινητοι...
Πιο πανω διαβασα ενα καλο. Τηλεφωνο καθε μερα και παραπονα. Ομως ΚΑΘΕ μερα...
Πιο καλα μου ακουγεται να τους τα σπασεις, παρα να αναλωθεις σε βρισιμο...


Πόσα κοστίζει ένα κ@λ@dslam να το βάλουν για να καλύψουν την ζήτηση;


Ανταγωνισμό έχουμε, ρωτήστε τους εναλλακτικους, πόσο κοστίζει το dslam; πολλά λεφτά Αρη

xaris66
20-01-08, 23:05
καλησπερα παιδια εγ συμφωνω μα το φιλο scorpios και αυτο κανω καθημερινα τουσ κανω καμια 20αρια τηλ. τν ημερα και οχι μονο 134 αλλα και 121 γιατι μοθ δωσαν το δικαιωμα.ειχα 2αρα τωρα δενε εχω τιποτα. γιατι? κανω αιτηση για αναβαθμιση απο 2 σε 24 στισ 4/1/2008 και περιμενω,στισ 14 του μηνα κοωετε η 2αρα και περιμενω απο ωρα σε ωρα να μου ρθει η 24 περιμενω λοιπον 1 ωρα 2 ωρες πιασαμε 12 το βραδυ ελεω αυριο θα παρω τηλ να μαθω τι γινετε.την επομενη περνω τηλ.κυριε μου λενε η αναβαθμιση κανει 3 ωρες περιπουαντε λεω χαρη μι χαλιεσε περιμενε ακομα λιγο,πανουμε βραδυ τιποτα ουτε 2αρα δεν ειχα περνω τηλ,ειναι σε αναμονη μου λενε ζητημα ωρων.παει και αυτη η μερα.παινοθμε 16 του μηνα παλι τηλ. τι γινετε ρε παιδια λεω μου κοπσατε και τη 2αρα και δεν μπορω να κανω τη δουλεια μου καντε λιγη υπομονη μου λενε,ξανα το μεσημερι τηλ.η αλλαγη εγινε μου λενε μα δεν εχω καν σημα στο μοντεμ τιποτα νεκρα,παρτε 121 και δηλωστε συγχρονισμο το κανω και αυτο το παραμυθι τιποτα τσιφοσ μαπα το καρπουζι παει και αυτη η μερα
.παμε στις 17 του μνα τα γνωστα απο το 121 το δωσαμε στουσ τεχνικους θα γινει συντομα ερχετε απογευμα τιποτα παλι ξανα 121 μπλ μπλαμπλα δηλωνουμε βλαβη τωρα μαμισετα δηλαδη απο τοτε τουσ κανω ανα μια ωρα τηλεφωνο τουσ εχω σπασει τα νευρα με εχουν μαθει ολοι εκει μεσα δεν χρειαζετε να πω τον αριθμο μου .τεσπα ακομα δεν εχω τιποτα τουσ λεω κουμπωστεμε σε μια 2αρα και οταν γινι ι ωλαβη με δινετε τν 24 δεν γινετε αυτο κυριε μα τι στο διαλο γινετε.περνω ενα φιλο στον οτε και μου λεει ξεχασετο δεν υπαρχει περιπτωση να παρεισ 24αρα νωριτερα απο 1 μηνα γιατι λεω μας τισ εχει μπλοκαρει η αθηνα και δεν μας δινει.βρασε οριζα δηλαδη και εγω εχασα και αυτο που ειχα μαυρη η ωρα που εκανα αναβαθμιση.
συγνωμη αν σας τα επριξα αλλα να μην την πατισει κανεισ αλλοσ ασ περασει κανα τριμηνο κασι μετα καντε αναβαθμιση.
το μονο που θελω αν γνωριζει καποιος κανα τηλ απο κανα προισταμενο του οτε που να σηκωνει το τηλ.ομως γιατι εχω καμια 10αρια αλλα δεν απανταει κανεισ.με pm.
σας ευχαριστω

cuper
21-01-08, 01:00
ποσο πρεπει να περιμενω?


Υπομονή και επιμονή (να τους ταράξεις στα τηλέφωνα), μέχρι να βάλουν πόρτες.

Μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ( :twisted: εμένα, δεν σημαίνει ότι ισχύει στην πραγματικότητα)
ότι από τα Χριστούγεννα που γίνεται πανικός με τις αναβαθμίσεις, στη Θεσσαλονίκη,
δίνουν προτεραιότητα στους κόμβους που υπάρχουν εναλλακτικοί (Δήμοι: Αμπελοκήπων, Νεάπολης, Σταυρούπολης, Συκεών, Εύοσμου, Θεσσαλονίκης, Καλαμαριάς, Απ. Παύλου και κανέναν ακόμη που ξεχνάω) ώστε να γίνεται σύγκριση.

Ν.Ευκαρπία, Χορτιάτης, Πεύκα, Ωραιόκαστρο, Φίλυρο, Πανόραμα, Ν.Επιβάτες, Τρίλοφος, Λητή κλπ κλπ, ο ΟΤΕ "παίζει" μόνος, οπότε χαλαραααά :whistle:

Υ.Γ. 1 μήνας ακριβώς για αναβάθμιση 2Mbps->έως 24Mbps και περιμένω, ενώ το 134 "απορεί για την καθυστέρηση". 3 χιλιόμετρα ποιο κάτω να έμενα (Α/Κ Ν.Βάρνας) σε 5-6 εργάσιμες θα με έφτιαχναν άραγε; :hmm::evil:

gravis
21-01-08, 01:03
Γενικα στην Ελλαδα παρατηρειτε μια ελλειψη απο πορτες, το ιδιο και στην περιοχη μου

Sakoulas
21-01-08, 06:56
Τουλαχιστον, αφου υπαρχει ελλειψη πορτων, ας δωσουν κανα παραθυρο...
:sneer:
Να λεμε και καμια μλκ, να μην χανουμε το χιουμορ μας...

@ ADSLgr.com All rights reserved.