PDA

Επιστροφή στο Forum : Mobile WI-FI



zebuda
17-01-08, 16:03
Ξεκινάω ένα thread που μάλλον θα ε'ιναι χρήσιμο σε πολλούς. (Δεν γνωρίζω εαν πρέπει να ποσταριστεί κάπου αλλού)

Επειδή έχω βρεί "στη γύρα " για ένα κινητο με wi fi θα ήθελα πληροφορίες απο χρήστες επι του θέματος.
Μια κύρια απορία που έχω και που ο καθένας δίνει και απο μια απάντηση χωρίς να έχει ιδέα (Α ρε αθάνατε ξερόλα Ελληνα) ειναι ¨: Μπρείς να κάνεις browsing ολες τις σελλίδες στο internet ή θα πρέπει το κάθε site να παρέχεται σε mobile format;
Σώνεις κανονικά πράγματα όπως με τους PC browsers?
Ποιά είναι η γνώμη τυχόν χρηστών έως τώρα; (ΧΡΗΣΤΩΝ παρακαλώ)
Εαν υπάρχουν συγκεκριμένα threads παρακαλώ να τα αναφέρετε
Ευχαριστώ πολύ:cool:

RASTAVIPER
17-01-08, 18:01
Εγώ ως κάτοχος του Ν95 (symbian) με καθημερινή χρήση του wi-fi είμαι απόλυστα ευχαριστημένος από το site browsing και από το MSN messenger.
Ειδικά στο θέμα των sites με τον OPERA explorer βλέπω όλα τα site σφαίρα και τέλεια.Έχω κατεβάσει και αρχεία μέσω http και γνωρίζω ότι υπάρχουν και εφαρμογές για torrents και ftp μέσω κινητού, αλλά δεν έχει τύχει να τα χρειαστώ, οπότε δεν έχω κάποια εμπειρία από αυτά.

treli@ris
18-01-08, 22:10
Ειμαι κατοχος ενος Sony Ericsson P1i. Για να δεις κανονικα μια σελιδα του ιντερνετ θα πρεπει να εχεις εγκατεστημενο εναν browser πχ. Opera Mini. Ο ηδη εγκατεστημενος browser που εχει το τηλεφωνο χρησιμοποιειται κατα 95% μονο για wap σελιδες, δεν κανει για τιποτε αλλο.

DonMolina
18-01-08, 23:58
Το W960i έχει ενσωματομένο Opera που κεντάει.

Ελαφρύς και αποτελεσματικός.
Αν μάθεις λίγο τις συντομεύσεις πετάς.


Όσο για εφαρμογές, σχεδόν ότι θες (εκτός από flash)
Παίζει το OrbCast για streaming media από το PC που δεν κλείνει ποτέ στο σπίτι και μέχρι και το WebUI απο το μTorrent μου βγάζει...

Για αποθήκευση αρχείων, μπορείς κανονικότατα να κατεβάσεις ότι θέλεις από κάποιο site και να τα αποθηκεύσεις όπου θέλεις μέσα στο τηλέφωνο.

Κοινώς, αν δεν έχεις πρόβλημα ιδιαίτερο με τους περιορισμούς της μικρής οθόνης και του προσαρμοσμένου σε αυτήν browsing (μέχρι να συνηθίσεις δλδ) μην το σκέφτεσαι.

zebuda
20-01-08, 00:47
Ευχαριστώ όλους τους παραπάνω φίλους.

Τα πράγματα ακούγονται καλά μιας και η κύρια χρήση μου θά ειναι επαγγελματική/παραγωγική ελπίζω να μου λύσει κάπως τα χέρια

και πάλι ευχαριστώ και περιμένω και άλλες γνώμες φίλων εαν υπάρχουν;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.