PDA

Επιστροφή στο Forum : Siemens 1-Ηράκλειο-Dsl->OFF?



androu
25-04-05, 23:51
Απο τις 7 το απόγευμα έχει πέσει η γραμμή μου .. αναβοσβήνει το κόκκινο φωτάκι .. Μόνο κόκκινο και απ' ότι μου είπαν απο τη 4θνετ .. φταίει ο ΟΤΕ... Μήπως έχει και κανείς άλλος πρόβλημα????

lefterism
26-04-05, 00:11
εγω απο Dslam Κνωσσου, SIEMENS, δεν εχω κανενα προβλημα, και κατεβαζω με 35 απο την πεμπτη!!!!!!!!!!!1

androu
26-04-05, 23:07
εμένα ακόμα πεσμένο είνια . πήρα το 121 το έδωσα στις βλάβες αλλά δεν έγινε τπτ απο το μεσημέρι μέχρι τώρα... Αυριο θα τους ξαναπάρω γιατί δεν την παλεύω....

androu
27-04-05, 10:56
τώρα σηκώθηκε η γραμμή αλλά συμβαίνει το εξής παράδοξο... απο 448/160 ->448/96 Φυσικά ούτε λόγος να πιάσω 330 οχι 448..

http://i4.photobucket.com/albums/y137/andrant/untitled.jpg

ermis333
27-04-05, 12:27
Πάρε τηλέφωνο το 121 και ζήτα να σου κάνουν reset τη γραμμή.

androu
27-04-05, 13:35
Το θέμα είναι ότι ξανακόπηκε η γραμμή....
Ο τεχνικός που επικοινώνησε μαζί μου... λέει "ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΔΩ" δηλ. αν δεν μπορεί αυτός πως θα μπορέσω εγΩ?? κατα τα άλλα .. λέμε γιατί δεν έχουμε T1 στην ΕΛλάδα... Μαυτούς.. που έχουμε μπλέξει ..θα ανατιναχτούμε....

Μου ανέπτυξε τη θεωρία περι φίλτρων οτι και καλά επρεπε να έχω splitter αντι για φίλτρα στις τηλεφωνικές συσκευές... Και πως δουλεύει ένα χρόνο ?

Η κανένα βραχυκύκλωμα παίζει απο μεριά τους... και ρίχνει την γραμμή ή το μόντεμ μου τα έπαιξε αλλα άν ήταν ετσι γιατί άλλαξε ο χρονισμός στη γραμμή?

Επίσης το εξής κουφό...: πάρε το 121 να το βάλεις στις βλάβες...

-Αφού χθές το έκανα αυτό ρε κουμπάρε!!!!!!!
- ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ναι !! σωστα

Τώρα ξαναεπέστρεψε η γραμμή μου.. αντε να δούμε ελπίζω να μην ξαναγίνει .. Αφήστε που θα πάνε για διακοπές απο αυριο οι ΟΤΕΤζηδες οπότε καλά 40 .. Τουλάχιστον μπορώ να παγώσω την forthnet αν πέσει για καμμιά εβδομάδα να μην πήγαίνουν οι μέρες άδικα??

lefterism
27-04-05, 18:04
παρε netcarta, παιζει με adsl, και εγω το σκεφτομαι σοβαρα πλεον

και στο 1242 για βλαβες adsl και στο helpdesk της εταιριας να περνεις....
συνεχεια θελει πιεση

androu
28-04-05, 00:01
δεν εχει σχεση η netcarta .. αφου απο τον ΚΟΤΕ ειναι το πρόβλημα

Ρε παιδια ... υπάρχει περιπτωση να τα εχει παιξει το μοντεμ και καθε λιγο και λιγακι να με πεταει εξω και μετα απο 1-2 -3 ωρες να ξανασυνδεεται ??\

@ ADSLgr.com All rights reserved.