PDA

Επιστροφή στο Forum : Τιμολόγια conn-x 768



rekwglrekjg1
19-01-08, 17:18
Δεν μου εχει ερθει ακομα λογαριασμος στο conn-x 768 αοριστου.
Μολις αρχισα το υποχρεωτικο 6μηνο.
Εδω λεει:
http://adslgr.com/features/ispsdirectory/isp_info.php?ispinfo=2

Πρακτικα, οσοι εχετε αυτο το πακετο εως τωρα πληρωνετε και παγιο 14,10 εκτός του 128,42 ευρω που αναφερει ο πινακας για το εξαμηνο;


Δηλαδη, ποσο πληρωνετε στο λογαριασμο που σας ερχεται στο τελος του διμηνου;

giorgosts
19-01-08, 19:11
1. Το link που αναφέρεις δεν είναι conn-x. Το conn-x κάνει 16,50/μήνα όλα πληρωμένα (συμπ. ΦΠΑ), και υπάρχει σε 1024 και άνω. (Το 768 καταργήθηκε). http://adslgr.com/features/ispsdirectory/isp_info.php?ispinfo=14 Κοίτα μην έχεις μπει σε παλιότερο πακέτο, που ήταν 1 ευρώ το μήνα ακριβότερο (17,50)

2. Το conn-x δεν είναι αορίστου. Έχει 1 υποχρεωτικό εξάμηνο, και 1 προαιρετικό. Σύνολο 1 έτος.

3. Τα πάγια του τηλεφωνικού σου λογαριασμού θα είναι γύρω στα 65 ευρώ/δίμηνο. Ο πρώτος λογαριασμός (αν δεν έχεις ήδη τηλεφωνική γραμμή) θα έχει αναδρομικά, (δηλ. από την ημερομηνία ενεργοποίησης μέχρι την έκδοση του λογαριασμού), και 2 μήνες πάγια προκαταβολικά, δηλ. γύρω στα 110-120 ευρώ (μόνο πάγια).

rekwglrekjg1
19-01-08, 21:21
Kαταρχην, ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!


1. Το link που αναφέρεις δεν είναι conn-x. Το conn-x κάνει 16,50/μήνα όλα πληρωμένα (συμπ. ΦΠΑ), και υπάρχει σε 1024 και άνω. (Το 768 καταργήθηκε). http://adslgr.com/features/ispsdirectory/isp_info.php?ispinfo=14 Κοίτα μην έχεις μπει σε παλιότερο πακέτο, που ήταν 1 ευρώ το μήνα ακριβότερο (17,50)
Mπηκα τελη Nοεμβριου, τοτε που ειχε προσφορα.
Mαλλον 17.50 λεγανε στα διαφημιστικα.
Aπλα, ψαχνοντας να βρω ποσα θα πληρωνω οταν ερθει ο λογαριασμος, βρηκα ενα χαρτι που μου δωσανε μολις αγορασα το πακετο. Aναγραφεται "Πληροφοριες πωλησης". Eκει γραφει:
Συνολικη αξια με μηνιαια χρεωση (με Φ.Π.A.): 22,49 ευρω.
Tι ειναι αυτο;


2. Το conn-x δεν είναι αορίστου. Έχει 1 υποχρεωτικό εξάμηνο, και 1 προαιρετικό. Σύνολο 1 έτος.


Aυτο το προαιρετικο τι ειναι;
Για να συνεχισεις περαν του εξαμηνου θελει καποια αιτηση ή συνεχιζει αυτοματως και σου ερχονται νεοι λογαριασμοι;



3. Τα πάγια του τηλεφωνικού σου λογαριασμού θα είναι γύρω στα 65 ευρώ/δίμηνο. Ο πρώτος λογαριασμός (αν δεν έχεις ήδη τηλεφωνική γραμμή) θα έχει αναδρομικά, (δηλ. από την ημερομηνία ενεργοποίησης μέχρι την έκδοση του λογαριασμού), και 2 μήνες πάγια προκαταβολικά, δηλ. γύρω στα 110-120 ευρώ (μόνο πάγια).

Eχω ηδη τηλεφωνικη γραμμη.Eπομενως λες:
α) Oυτως ή αλλως πληρωνα εως τωρα λογω τηλεφωνου αυτα τα 65 ευρω.
β) Δεν θα πληρωσω ουτε αναδρομικα ουτε αλλους 2 μηνες προκαταβολικα.

giorgosts
19-01-08, 22:34
Mπηκα τελη Nοεμβριου, τοτε που ειχε προσφορα. Mαλλον 17.50 λεγανε στα διαφημιστικα. Aπλα, ψαχνοντας να βρω ποσα θα πληρωνω οταν ερθει ο λογαριασμος, βρηκα ενα χαρτι που μου δωσανε μολις αγορασα το πακετο. Aναγραφεται "Πληροφοριες πωλησης". Eκει γραφει: Συνολικη αξια με μηνιαια χρεωση (με Φ.Π.A.): 22,49 ευρω. Tι ειναι αυτο;

Μάλλον το πακέτο που αγόρασες κάνει 22,49/μήνα, δηλ. 45/δίμηνο, + 30 πάγια= €75 πάγια τηλεφώνου και internet



Aυτο το προαιρετικο τι ειναι; Για να συνεχισεις περαν του εξαμηνου θελει καποια αιτηση ή συνεχιζει αυτοματως και σου ερχονται νεοι λογαριασμοι;

Για ένα εξάμηνο χρεώνεσαι υποχρεωτικά, χωρίς να μπορείς να αλλάξεις σε φτηνότερο πακέτο, αν έχει βγει. Μετά από το εξάμηνο, και για ένα εξάμηνο ακόμη, χρεώνεσαι με την ίδια τιμή, αλλά μπορείς να αλλάξεις πακέτο, πιό ευνοϊκό. Μετά το έτος, χρεώνεσαι αορίστου, που νομίζω είναι ακριβότερο.


Eχω ηδη τηλεφωνικη γραμμη.Eπομενως λες:
α) Oυτως ή αλλως πληρωνα εως τωρα λογω τηλεφωνου αυτα τα 65 ευρω.
β) Δεν θα πληρωσω ουτε αναδρομικα ουτε αλλους 2 μηνες προκαταβολικα.

α) τα πάγια του τηλεφώνου είναι 30 ευρώ το δίμηνο. μαζί με το internet θα πληρώνεις τώρα 75.
β) Δεν θα πληρώσεις βεβαίως αναδρομικά για το πάγιο της γραμμής, αλλά θα πληρώσεις για το internet. Δηλ. ο πρώτος σου λογαριασμός θα έχει

€30 πάγια τηλεφώνου
€45 πάγια internet
€30-40 αναδρομικά πάγια internet (εξαρτάται από την ημερομηνία ενεργοποίησης του conn-x σε σχέση με την ημερομηνία έκδοσης του τηλ. λογαριασμού)

Σύνολο δηλ. €105-115 πάγια.

rekwglrekjg1
20-01-08, 14:35
Μάλλον το πακέτο που αγόρασες κάνει 22,49/μήνα, δηλ. 45/δίμηνο,


Μη μου λες τετοια...:sorry:.
Τωρα πηρα και ρωτησα στο 8011135555 (πληροφοριες του Otenet ADSL) τι ειναι αυτο το χαρτι με τα 22.49 ευρω και μου ειπε οτι απλα αυτα τα χαρτια ειναι ετοιμες φορμες για να γραφουν τον κωδικο και το συνθηματικο πελατη. Τα δινουν σε ολους, ειτε παρουν conn-x ειτε Οndsl kit.
Περισσοτερες λεπτομερειες αυριο απο το 134.

rekwglrekjg1
22-01-08, 14:54
Δηλ. ο πρώτος σου λογαριασμός θα έχει

€30 πάγια τηλεφώνου
€45 πάγια internet
€30-40 αναδρομικά πάγια internet (εξαρτάται από την ημερομηνία ενεργοποίησης του conn-x σε σχέση με την ημερομηνία έκδοσης του τηλ. λογαριασμού)

Σύνολο δηλ. €105-115 πάγια.

Λοιπον ηρθε:
29,50 παγια τηλεφωνου.
16,50 ευρω αναδρομικα ενος μηνος (τοσο απεχει η ενεργοποιηση απο το λογαριασμο).
33 ευρω παγια για τους επομενους 2 μηνες.


Αρα στον επομενο λογαριασμο θα πληρωσω 16,50 ευρω λιγοτερο (ελπιζω τουλαχιστον).


Τα καλα νεα αυτου του πρωτου λογαριασμου που μου ηρθε:
Αυτοματως αναγραφεται 1Mbps και οχι 768 Kbps που ειχε το κουτι που αγορασα.
Απευθειας πληρωνω τις νεες, φθηνοτερες τιμες (16,50 ευρω το μηνα).
Αρα μας λυθηκε η απορια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.