PDA

Επιστροφή στο Forum : DNS server



kyriakos7
20-01-08, 01:39
παιδια εκει που ημουν στο νετ, browsing, δεν μου ανοιγε τις σελιδες. βλεπω τις ρυθμισεις του ρουτερ μου και ημουν κανονικα στο νετ αλλα εκει που γραφει την ip Και κατι αλλους αριθμους ειχαν μηδενιστει, αλλα ημουν κανονικα στο νετ γιατι στην ταχυτητα μου την εδιχνε κανονικα.
προσπαθω να μπω στο msn και μου εβγαλε σφαλμα και του κανο ελεγχο που λεει και ειχε προβλημα εκει που λεει DNS, παραω διορθωση και μετα εμπαινε παλι κανονικα.

ξερετε τι μπορει να συνεβη ?? τωρα ειναι κανονικα, μια φορα μου το ειχε κανει μονο.

ευχαριστω.

Eskaz
20-01-08, 01:42
γιατί πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό? αφού όλα τώρα είναι οκ

kyriakos7
20-01-08, 01:44
γιατί πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό? αφού όλα τώρα είναι οκ

απλα το λεω για να δω τι εφταιξε.

dpa2006
20-01-08, 01:49
παιδια εκει που ημουν στο νετ, browsing, δεν μου ανοιγε τις σελιδες. βλεπω τις ρυθμισεις του ρουτερ μου και ημουν κανονικα στο νετ αλλα εκει που γραφει την ip Και κατι αλλους αριθμους ειχαν μηδενιστει, αλλα ημουν κανονικα στο νετ γιατι στην ταχυτητα μου την εδιχνε κανονικα.
προσπαθω να μπω στο msn και μου εβγαλε σφαλμα και του κανο ελεγχο που λεει και ειχε προβλημα εκει που λεει DNS, παραω διορθωση και μετα εμπαινε παλι κανονικα.

ξερετε τι μπορει να συνεβη ?? τωρα ειναι κανονικα, μια φορα μου το ειχε κανει μονο.

ευχαριστω.

καλησπερα,το ιδιο εχω παρατηρησει εδω και λιγο καιρο με το philips.μια λυση ειναι να βαλεις χειροκινητα τους DNS servers ως καταχωρησεις στο web interface του Baudtec.εγω οταν παρατηρω τετοια κατασταση(συχνα το τελευτοιο 10ημερο) κανω ενα restart το ρουτερ απο το web inteface και ολα καλα:)

deniSun
20-01-08, 13:14
Βάλε opendns στις ρυθμίσεις της κάρτας σου για να μην αγχώνεσαι.

ttsgr
20-01-08, 13:15
Το περιστατικό που περιγράφεις δεν είναι κάτι το ανησυχητικό..

Το MSN κατά την διάρκεια της σύνδεσης βγάζει μερικές φορες αυτό το πρόβλημα συνήθως όταν η γραμμή είναι κορεσμένη επειδή δίνει πολύ στενά χρονικά περιθώρια στο DNS server να απαντήσει.;)

kyriakos7
20-01-08, 15:13
σας ευχαριστω. ναι και γω με μια επανεκινηση του ρουτερ μετα ειναι οκ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.