PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet & Προβληματικό Upload στο MSN



oekab1992
20-01-08, 19:53
Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με msn. Όταν στέλνω αρχεία σε διάφορους φίλους με συνδέσεις ισάξιες με εμένα και όχι μόνο, το upload στο msn δεν ξεπερνάει τα 30, αντε 40 kb/sec, ενώ η γραμμή μου σηκώνει μέχρι 100. Δεν εχω κανένα πρόβλημα, στα speed tests πιάνω 900 kbps, ενώ κάνοντας upload σε rapidshare αλλά και στην ιστοσελίδα της δουλειάς μου, πιάνω 98-102 kb/sec. Επίσης με τις ίδιες ταχύτητες στέλνω και email. Πριν απο 2 μήνες, με το upload της 4νετ ακόμα στα 512, έστελνα με 54 kb/sec, ξαφνικά όμως έπεσε στα 20, και παρότι μας πήγε η forthnet στο 1 mbit, ακόμα και εγώ αλλά και φίλου μου διάφοροι σε αλλεπάλληλα αμφίδρομα τέστ, δεν βλέπουμε ταχύτητες μετάδοσης πάνω απο 30. Έχετε δεί και άλλοι το ίδιο πρόβλημα? Αν ναι τι κάνουμε?

Να σημειώσω οτι έχω κάνει άνοιγμα στο router όλων των σχετικών ports του msn σε tcp/udp, μέχρι και QoS ενεργοποίησα για τις πόρτες του msn με high priority, αλλά τίποτα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

hel
20-01-08, 20:27
Δεν έχει καμία σχέση η forthnet με αυτό.
Το msn δεν ανεβάζει μερικές φορές με την μέγιστη ταχύτητά σου όπως και στο hotmail. Εμένα κόλαγε στα 20.
Ενώ πχ με gmail έπιανα μέγιστα upload.

vigor83
20-01-08, 21:44
Επιβεβαιώνω. Κι εδώ μια από τα ίδια.

oekab1992
21-01-08, 02:09
το skype ανεβάζει καλύτερα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.