PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα αστάθειας ταχυτήτων στη Μυτιλήνη



mobiler
20-01-08, 23:16
Καλή χρονιά σε όλους (λίγο αργά είναι αλήθεια :rolleyes: ).

Είμαι κάτοχος ConnX 2048 στη Μυτιλήνη. Από τη Κυριακή, η γραμμή μου συμπεριφέρεται με παράξενο τρόπο. Γενικά είναι εξαιρετικά αργή, αλλά με κάποιες σύντομες (διάρκειας δευτερολέπτων) αναλαμπές κανονικής ταχύτητας. Ακόμα και το απλό web browsing είναι απελπιστικά αργό, με κάποιες φορές να επιστρέφονται πίσω κενές σελίδες και να χρειάζεται refresh για να εμφανιστούν σωστά.

Για P2P φυσικά, ούτε λόγος να γίνεται! :( :mad:

Απ' ότι ακούω, το ίδιο πρόβλημα έχουν και άλλοι πολλοί κάτοχοι ConnX στο νησί. :mad: Έχω δε την υποψία, ότι εντοπίζεται σε G.DMT συνδέσεις και όχι στις νεοφερμένες ADSL2+, αλλά δεν είμαι σίγουρος γιαυτό...

Παραδόξως, η IP τηλεφωνία που χρησιμοποιώ κατά κόρον, δεν δείχνει να έχει κάποιο πρόβλημα. Λέτε το κόλλημα να έχει να κάνει με το μέγεθος των πακέτων;

Να σημειώσω ότι το πρόβλημα δεν παρουσιάζεται σε συνδέσεις άλλων παρόχων, ακόμα και αν είναι μέσω ΑΡΥΣ.

gravis
21-01-08, 01:14
βασικα και μενα τα βραδια πεφτει απελπιστικα αργα η ταχυτητα, αλλα εχει να κανει με τις αναβαθμισεις του ΟΤΕ που ξεκινανε 12 το βραδυ και τελιωνουν 6 το πρωι. αυτο θα συνεχιστει μεχρι τις 31/1 . Υπομονη

deniSun
21-01-08, 13:47
Ζήτησε να σου γίνει έλεγχος στη γραμμή σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.