PDA

Επιστροφή στο Forum : Κανενα Προβλημα Στο Περαμα



kos_greece
21-01-08, 14:38
Παιδια καλησπερα,στο περαμα δεν υπαρχει κανενα προβλημα απο την fothnet...
5 Συνδεσειs εχουμε κανει 5 φιλοι και ο μεσοs οροs για την ενεργοποιηση τηs υπηρεσιαs 2play ειναι 19 με 22 μερεs στανταρ...
Ουτε διακοπεs το τηλεφωνο και ουτε προβλημα με το internet...
http://img87.imageshack.us/img87/1976/2playmo2.th.png (http://img87.imageshack.us/my.php?image=2playmo2.png)


Ζητω ταπηνα να με συνχωρεσουν τα παιδια που εχουν η ειχαν προβλημα με την forthnet και εχουν ταλαιπωρηθει αλλα ηθελα να το αναφερω να δουμε και την καλη πλευρα τηs εταιριαs εστω απο την περιοχη του περαματοs...

Φιλικα kos_greece.

deniSun
21-01-08, 17:44
Να και ένα μήνυμα που λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Shade
21-01-08, 17:56
Γενικά υπάρχουν κάποια προβλήματα αλλά δεν πιστεύω ότι αντιπροσωπεύουν την εταιρία.

Όπως βλέπουμε (και δεν είστε οι μόνοι) πολλοί είναι αυτοί που δεν έχουν προβλήματα και όλα δουλεύουν ρολόι.

Τα προβλήματα είναι στο μικρότερο μέρος των καταναλωτών. Και για κάποια από αυτά δεν είναι πάντα υπεύθυνη η εταιρία αλλά ο ίδιος ο χρήστης των υπηρεσιών! Και μη ξεχνάτε ότι η εταιρία και όπως και άλλες είναι ακόμη σε βρεφικό στάδιο.

Φανταστείτε τον Οτε (που είναι μεγάλος είναι τεράστιος) είναι πολλά χρόνια στη δουλεία και αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα.

jimakos_a35gr
21-01-08, 18:19
Έτσι ρε παιδιά να λέμε και τα υπέρ γιατί έχουμε φλομώση στην κλάψα και στο ανάθεμα και όλα αυτά όταν πριν λίγο καιρό χερόμασταν που είχαμε την πανάκριβη istn.;)

hel
21-01-08, 23:28
Όχι στο πέραμα υπάρχει πρόβλημα.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.:) Γρήγορα καταγγελία στην ΕΕΤΤ για τους κανονικούς χρόνους αναμονής.

sdikr
21-01-08, 23:41
Γενικά υπάρχουν κάποια προβλήματα αλλά δεν πιστεύω ότι αντιπροσωπεύουν την εταιρία.

Όπως βλέπουμε (και δεν είστε οι μόνοι) πολλοί είναι αυτοί που δεν έχουν προβλήματα και όλα δουλεύουν ρολόι.

Τα προβλήματα είναι στο μικρότερο μέρος των καταναλωτών. Και για κάποια από αυτά δεν είναι πάντα υπεύθυνη η εταιρία αλλά ο ίδιος ο χρήστης των υπηρεσιών! Και μη ξεχνάτε ότι η εταιρία και όπως και άλλες είναι ακόμη σε βρεφικό στάδιο.

Φανταστείτε τον Οτε (που είναι μεγάλος είναι τεράστιος) είναι πολλά χρόνια στη δουλεία και αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα.

Ναι πάντα φταίει ο χρήστης, αλλώστε αυτός εκάνε το συμβόλαιο.........

kos_greece
22-01-08, 00:28
1)Τα πρωτο που καναμε ηταν να δουμε στο internet αν υπαρχει δικτυο τηs forthnet:lamer
2)Υστερα να τουs παρουμε τηλεφωνο και να τουs ρωτησουμε ξανα:music:
3)Μετα να παμε απο εκει στα κεντρικα στην καλλιθεα να συμπληρωσουμε την αιτηση και να
τουs ξαναρωτησουμε γιατι ειναι και λιγο ασχετοι μερικοι υπαλληλοι:allcards:
4)Να διαβασουμε την αιτηση:closed:
5)Να ειναι πληρωμενοι ολοι οι λογαριασμοι του οτε και να δειξουμε τουs 3 τελευταιουs λογαριασμουs και να τουs υποχρεωσουμε να τουs βγαλουν φοτοτυπια;);)...
6)Να τουs πουμε επεισηs πωs ακουμε πολλα παραπωνα απο την εταιρια και ελπιζουμε να μην γινει και με εμαs το ιδιο!!!!
7)Και ολα αυτα φυσικα τα καταγραφουμε για καλο και για κακο για να εχουμε και το κεφαλι μαs ησυχο...

Μετα απο 19 με 21 ημερεs ειχαμε 2play...

Δεν ειναι παραδειγματα που πρεπει να κανετε αλλα εγω και οι φιλοι μου αυτο καναμε...
Και κανενα προβλημα:clap:

Shade
22-01-08, 01:20
1)Τα πρωτο που καναμε ηταν να δουμε στο internet αν υπαρχει δικτυο τηs forthnet:lamer
2)Υστερα να τουs παρουμε τηλεφωνο και να τουs ρωτησουμε ξανα:music:
3)Μετα να παμε απο εκει στα κεντρικα στην καλλιθεα να συμπληρωσουμε την αιτηση και να
τουs ξαναρωτησουμε γιατι ειναι και λιγο ασχετοι μερικοι υπαλληλοι:allcards:
4)Να διαβασουμε την αιτηση:closed:
5)Να ειναι πληρωμενοι ολοι οι λογαριασμοι του οτε και να δειξουμε τουs 3 τελευταιουs λογαριασμουs και να τουs υποχρεωσουμε να τουs βγαλουν φοτοτυπια;);)...
6)Να τουs πουμε επεισηs πωs ακουμε πολλα παραπωνα απο την εταιρια και ελπιζουμε να μην γινει και με εμαs το ιδιο!!!!
7)Και ολα αυτα φυσικα τα καταγραφουμε για καλο και για κακο για να εχουμε και το κεφαλι μαs ησυχο...

Μετα απο 19 με 21 ημερεs ειχαμε 2play...

Δεν ειναι παραδειγματα που πρεπει να κανετε αλλα εγω και οι φιλοι μου αυτο καναμε...
Και κανενα προβλημα:clap:

Και έναν δικηγόρο μαζί για καλό και για κακό…:lol:

kos_greece
22-01-08, 02:38
:):)Τα χρειαζωνται αυτα...

deniSun
22-01-08, 09:42
1)Τα πρωτο που καναμε ηταν να δουμε στο internet αν υπαρχει δικτυο τηs forthnet:lamer
2)Υστερα να τουs παρουμε τηλεφωνο και να τουs ρωτησουμε ξανα:music:
3)Μετα να παμε απο εκει στα κεντρικα στην καλλιθεα να συμπληρωσουμε την αιτηση και να
τουs ξαναρωτησουμε γιατι ειναι και λιγο ασχετοι μερικοι υπαλληλοι:allcards:
4)Να διαβασουμε την αιτηση:closed:
5)Να ειναι πληρωμενοι ολοι οι λογαριασμοι του οτε και να δειξουμε τουs 3 τελευταιουs λογαριασμουs και να τουs υποχρεωσουμε να τουs βγαλουν φοτοτυπια;);)...
6)Να τουs πουμε επεισηs πωs ακουμε πολλα παραπωνα απο την εταιρια και ελπιζουμε να μην γινει και με εμαs το ιδιο!!!!
7)Και ολα αυτα φυσικα τα καταγραφουμε για καλο και για κακο για να εχουμε και το κεφαλι μαs ησυχο...

Μετα απο 19 με 21 ημερεs ειχαμε 2play...

Δεν ειναι παραδειγματα που πρεπει να κανετε αλλα εγω και οι φιλοι μου αυτο καναμε...
Και κανενα προβλημα:clap:

Το ότι είχες δίκτυο σε 19-21 ημέρες δεν ήταν επακόλουθο (όπως γράφεις και εσύ) των όσων έκανες.
Απλά έπεσες σε περίοδο που υπήρχαν πόρτες κλπ και όλα πήγαν καλά.
Κάποιοι άλλοι περιμένουν πολύ περισσότερο.

ΥΓ. Η καταγραφή συνομιλιών μπορεί να σε φέρει σε πολύ δύσκολη θέση.
Ρώτα και κάποιον δικηγόρο.
Σχεδόν όλοι εδώ μέσα είναι κοινοί θνητοί.
Δεν είναι ούτε Θέμος ούτε Μάκης :whistle:

kos_greece
22-01-08, 10:53
Φιλε μου τα χρειαζονται αυτα πιστεψε με γιατι ακρη δεν βγαζειs αλλιωs,εχω κανει καταγγελιεs στο ινκα στιs προηγουμενεs εταιριεs,δεν την ξαναπαταω και χρειαζεται και μακηs θα γεινω και θεμοs γιατι αν με καθυστερουσαν αλλο ενα χαρτι σαν κι'αυτο θα εστελνα,απο τιs προηγουμενεs καταγγελιεs μαζι με αλλουs που καναμε...
Δεν θα αφεινω να με κοροιδευουν αλλο και αs κανω με τα χαρτια των καταγγελιων τραπουλα...

http://img227.imageshack.us/img227/3032/eettix6.th.png (http://img227.imageshack.us/my.php?image=eettix6.png)

1)Οταν σε παιρνουν με αποκρυψη και τουs λεs (γιατι) δεν σου λενε?
2)Εκεινοι γιατι καταγραφουν τιs συνομιλιεs?
3)Οταν σε προβλημα σου τουs λεs να σε συνδεσουν με καποιο ανωτερο για καποιο προβλημα σου γιατι δεν το κανουν?

Στην ελλαδα ειμαστε στην χωρα των θαυματων!!!

Και εγω λοιπον τουs καταγραφω και δεν θα τουs λεω γιατι και αs μιλησουν να πουν καιτι και τα λεμε...
Ειδα και τιs αλλεs εταιριεs,με μια καταγγελια ετρεμαν...
Αυτην την κοροιδεια δεν την ανεχωμαι σαν ελληναs πολιτηs γιατι ειναι απαραδεχτο αυτο προs εμαs απο μια εταιρια που τηs δινουμε την δυνατοτητα να ειμαστε πλαι τηs...

ZORO
22-01-08, 11:36
Όταν σε ηχογραφούν, σε ενημερώνουν γιαυτό πριν αρχίσει η συζήτηση. Έαν έκανες και εσύ το ίδιο είσαι νόμιμος.

deniSun
22-01-08, 12:00
Ακριβώς αυτό που είπε ο ZORO.

kos_greece
22-01-08, 15:16
Φυσικα και το λεω!!
Γι'αυτο ειπα πριν αν μου πουνε γιατι και τα λεμε...
Κουραστηκα να με κοροιδευουν αλλο και γι'αυτο θα παιξω το παιχνιδι τουs με τον δικο μου τροπο ομωs και αs κανουν κι'αλλιωs.
Αντιρριση μου ειπαν βεβαια πωs (η εταιρια μαs ειναι αξιοπηστη και τηρει τιs ημερομηνιεs)
Με αυτα που εκουσα μπορουσα να μην προσπαθησω αλλη μια φορα...

Παιδια εχω ταλαιπωρηθει πολυ απο το 02/03/2007 μεχρι τελοs 2007

Μου προτεινανε η ΕΕΤΤ με ενα τηλεφωνο να συνβουλευτω καποιουs δικηγορουs για αυτο το θεμα και το εκανα...

deniSun
22-01-08, 15:28
Σε συμβούλεψε δικηγόρος να καταγράψεις την συνομιλία σας εν αγνεία του συνομιλητή;
Μην τρελαθούμε τελείως.

kos_greece
22-01-08, 15:56
Η κανετε πωs δεν καταλαβαινετε η δεν ξερω και εγω τι αλλο νομιζετε,εχω δικαιωμα να γραψω οτι λενε σαν καταναλωτηs,ο δικηγοροs μου ειπε πωs θα παρειs μαζι σου τιs καταγγελιεs και θα τιs δηξειs και επειδη εχειs ταλαιπωρηθει πολυ με αυτο το θεμα θα τουs ηχογραφησειs και θα τουs ενημερωσειs πωs το κανειs και θα καλεσειs και τον διευθηντη του τμηματοs στην προκυμενει περιπτωση στην καλλιθεα στην συγκρου και θα του το αναφερειs και αν θελει με αυτο τον τροπο να προχωρησει η διαδικασια μου με τα δικα μου δεδομενα δηλαδη,ειπε ναι και τελοs...
Αυτο ηταν με την περιβοητη ηχογραφιση...
Οποιοs θελει ομωs να του τα πω και απο κοντα και να τα δει και ο ιδιοs μπορει να ερθει στο περαμα να το διαπηστωσει...

Δεν μπορει να αρνηθει προσεξτε,αυτο ειναι το κολπο γιατι μετα θα ειναι εμεσοs πλυν σαφοs αναξοιοπηστη σαν εταιρια ειs βαροs του πελατη με αυτα που υποστιριζει σαν εταιρια,το τηλεφωνο και το internet ειναι πολυτιμοτερα αγαθα για καθε οικογενεια...Δουλεια,κοινωνικεs υποχρεωσειs,θεμα υγειαs κτλπ...κτλπ(λογια δικηγορου)
Λεs και λιγα παραπανω εχω αρρωστουs στο σπιτι,το internet ειναι για την δουλεια πολυτιμο και τα σχετικα,κατι που ησχυει αλλωστε οχι ετσι οπωs το ειπα ομωs και μετα αs μην με συνδεσουν αν θελουν...

deniSun
22-01-08, 16:27
α) Το ότι τους ενημέρωσες πρώτα τώρα το αναφέρεις για πρώτη φορά.
β) Το να ζητήσει να μην καταγραφεί η συνομιλία ή ότι δεν προχωράει σε επικοινωνία μαζί σου γιατί εσύ θέλεις να τον καταγράψεις είναι δικαίωμά του, όπως ακριβώς είναι δικαίωμά σου να ζητήσεις από οποιοδήποτε να καταγράψει τα όσα λες.
γ) Τελικά θα πρέπει να είναι πολύ χαζές οι εταιρείες ή μάλλον αυτοί που τις διοικούν.
Αφού είναι τόσο εύκολο να τις κοροϊδέψεις λέγοντας ότι έχεις διάφορα προβλήματα και αυτοί ψαρωμένοι να σε εξυπηρετήσουν, τι να πω.
Πραγματικά είναι για λύπηση...
Α ρε αθάνατε Έλληνα...

kos_greece
22-01-08, 16:48
Πριν το ανεφερα πωs τουs το ειπα πωs θα τουs ηχογραφησω με την λεξη (Φυσικα και το λεω!!) δεν ειναι χαζεs αλλα νομιζουν πωs αυτεs θα μαs κοροιδεψουν,οταν σε βλεπουν ανετο και πωs αν δεν κανουν αυτα που λενε θα τουs κυνηγησειs και ασχημα κι'ολλαs τρεχουν και δεν φτανουν φιλε μου...
Εξαλλου τα εβλεπα εγω με μια απλη καταγγελια πωs ετρεχαν και ηξεραν απο που θα φυγουν...
Αυτα που λενε μπορουν να τα κανουν ολα αλλα οπωs ειπεs (αθανατε ελληνα) ειναι μερικοι υπαλληλοι στο τμημα που ενεργοποιουν τιs συνδεσειs δεν ξερω πωs λεγετε τελοs παντων εκει και δεν ασχολουνται καθολου και ξυνουν και ξερειs τι,το ιδιο θα εκανα και εγω και το λεω αν ειχα τετοια ελευθερια,λενε πωs εισαι στην αναμονη γιατι μιλανε με πολλουs πελατεs ψεματα και μαλιστα στηs 2 και 3 τα μεσανυχτα η το πρωι 6 και 7 ηωρα,που τα πουλανε αυτα...
Και εμειs δουλεψαμε σε τηλεφωνικα κεντρα μια περιοδο και ξερω τι κανουν...
Τωρα αν νομιζω εγω παλι οτι τουs κοροιδεψα οχι δεν το εκανα απλα εκανα αυτα που επρεπε να κανω γιατι το αξηζω εγω,εσυ και ο καθε πολιτηs...
Σε ολη την ελλαδα το ιδιο γινετε με τιs υπηρεσιεs...
Δεν χρειαζεται να φοβειθω τιποτα και κανεναν αν εχω δικιο?
Καθυστερεισε εναν λογαριασμο τηs forthnet και θα δειs πωs μετα δικηγοροι,εφοριεs και καθε λογειs κατασταση για να σε καταστρεψουν ολο και ποιο πολυ,εμειs γιατι ανεχωμαστε αυτα που κανουν μου λεs!!!!!! με λιγα λογια δεν το ανεχωμαι...

@ ADSLgr.com All rights reserved.