PDA

Επιστροφή στο Forum : ΙSDN τηλεφωνο ;;;



jenny_v
21-01-08, 15:04
Kαλημερα, θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με τα τηλεφωνα ISDN. Πριν χρονια που πρωτο εβαλα την γραμμη ISDN ειχα παρει ενα τηλεφωνο της siemens (profiset 30) το οποιο ειχε την δυνατοτητα να δειχνει τον αριθμο της δευτερης γραμμης που με καλει.
Πριν 3 χρονια το αλλαξα με ενα κοινο το οποιο δεν εβγαζε την δευτερη γραμμη. Εχετε ιδεα αν αυτο ηταν προβλημα του συγκεκριμενου τηλεφωνου ή πρεπει να έχω οπωσδηποτε τηλεφωνο που να υποστηριζει ISDN γραμμη ; Στα μαγαζια που έχω ρωτησει,ΠΛΑΙΣΙΟ κ ΓΕΡΜΑΝΟΣ, δεν μου δινουν σαφης απαντηση ...:hmm:

named
22-01-08, 06:39
Δεν πρόκειται για υπηρεσία ISDN καθώς έχω δει να εμφανίζεται σε απλή τηλ συσκευή ο αριθμός που είναι σε αναμονή κατά τη διάρκεια κλίσης σε PSTN τηλ σύνδεση.

Είναι θέμα συσκευής

Tem
22-01-08, 08:20
Kαλημερα, θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με τα τηλεφωνα ISDN. Πριν χρονια που πρωτο εβαλα την γραμμη ISDN ειχα παρει ενα τηλεφωνο της siemens (profiset 30) το οποιο ειχε την δυνατοτητα να δειχνει τον αριθμο της δευτερης γραμμης που με καλει.
Πριν 3 χρονια το αλλαξα με ενα κοινο το οποιο δεν εβγαζε την δευτερη γραμμη. Εχετε ιδεα αν αυτο ηταν προβλημα του συγκεκριμενου τηλεφωνου ή πρεπει να έχω οπωσδηποτε τηλεφωνο που να υποστηριζει ISDN γραμμη ; Στα μαγαζια που έχω ρωτησει,ΠΛΑΙΣΙΟ κ ΓΕΡΜΑΝΟΣ, δεν μου δινουν σαφης απαντηση ...:hmm:
το τηλέφωνο που έχεις βάλει είναι προφανώς αναλογικό και βέβαια το έχεις συνδέσει σε αναλογική θύρα.

isurfer
22-01-08, 10:01
Είναι θέμα συσκευής (θα πρέπει να υποστηρίζει αναγνώριση κλήσης και για τις κλήσεις που είναι σε αναμονή).

fadasma
22-01-08, 10:26
Υπάρχει μια υπηρεσία που λέγεται Off-hook caller id. Λειτουργεί σε συνδιασμό με την αναγνώριση κλήσης και ενεργοποιείται βάζοντας ένα κωδικό στο τηλέφωνο (πχ *xx#)
Ρώτησε στο 134 πως ενεργοποιείται και αν δεν βγάλεις άκρη στείλε μου ένα pm να βρω τον κωδικό ενεργοποίησης στο manual.

gravis
24-01-08, 19:56
το τηλεφωνο σου θα πρεπει να υποστηριζει την αναγνωριση κλησης σε αναμονη ,και οχι μονο σκετο αναγνωριση κλησης , και δεν το υποστηριζουν ολα τα τηλεφωνα αυτο

Manolis_karas
25-01-08, 13:50
Στο 134 δεν θα ξέρουν, τηλεφώνησε στο help desk για ISDN, τα παιδιά που δουλεύουν εκεί [B]ξερουν[B], το τηλέφωνο αυτό και τα User manual για τον εξοπλισμό ISDN που παρέχει ο ΟΤΕ, υπάρχουν στο site του ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.