PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με αναβάθμιση στα 24!



mpikounis
21-01-08, 18:27
Καλησπέρα,

Εδώ και μια εβδομάδα έχω μείνει χωρίς adsl! Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στην αναβάθμιση που είχα ζητήσει (από 8 -> 24) αλλα τα συμπτώματα είναι κανένα από τα 3 modems που δοκίμασα δεν συγχρονίζει και βγάζουν ολα το μηνυμα οτι η DSL μου είναι κάτω και να ελεγξω το καλωδιο!

Αυτο το κανει οταν δεν καταφερνει να συγρονισει λογω ταχυτητας ή είναι αλλη βλαβη; Το εχω δωσει στον ΟΤΕ αλλα περιμενω ακομα και δεν εχει παρει κανεις τηλεφωνο. Σκεφτομαι να τους παρω στο 134 να τους πω να με πανε πισω στα 8 ή ακομα και στα 4 αλλα μηπως ειναι αλλη βλαβη και χασω τη ταχυτητα χωρις λογο;

Ευχαριστω,
Μιχαλης

υγ. ειμαι στο κεντρο της αγ. παρασκευης...

tsaltinho
21-01-08, 18:35
δεσ αν εχεις βαλει σωστα το φιλτρο που σου εδωσαν με το modem.δηλαδη το καλωδιο του modem να μπαινει στη θυρα που γραφει dsl και του τηλ. στο phone! αν καταφερει και συγχρονισει δες το srn σου. αν ειναι μικρο πρεπει να ζητησεις υποβαθμιση

mpikounis
21-01-08, 18:37
Μολις με πηραν τηλεφωνο απο τον ΟΤΕ (περιμενω 1 εβδομαδα και περνουν 3 λεπτα αφου βαλω το thread!!) και μου ειπαν οτι συγρονιζει αλλα οριακα στα 8 οποτε προτεινουν υποβαθμιση... αρα παμε παλι πισω στα 8 και βλεπουμε! Κριμα...

hel
22-01-08, 04:02
Μολις με πηραν τηλεφωνο απο τον ΟΤΕ (περιμενω 1 εβδομαδα και περνουν 3 λεπτα αφου βαλω το thread!!) και μου ειπαν οτι συγρονιζει αλλα οριακα στα 8 οποτε προτεινουν υποβαθμιση... αρα παμε παλι πισω στα 8 και βλεπουμε! Κριμα...

Tα στοιχεία σύνδεσης θα βοηθούσαν να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα.

kosmasgr
22-01-08, 16:35
Εγώ έβαλα 8άρα και έχει τέλειες τιμές σε margin και att. Μέσο όρο με 810 κατεβάζω όλη τη μέρα

@ ADSLgr.com All rights reserved.