PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγες στο cc?



viper151
22-01-08, 22:09
Προσεξε κανεις αλλος αλλαγες στο cc της 4νετ? :) Πηρα 4-5 φορες χτες και σημερα και ολες τις φορες απαντησαν σχεδον αμεσως..ουτε ενα λεπτο δεν περιμενα..
Απο περιεργεια πηρα να ξαναρωτησω τι γινεται και μου ειπαν οτι εκαναν καποιες αλλαγες σημαντικες (δεν μου ειπε παραπανω η κοπελα) και απο δω και περα ετσι θα ειναι.Μακαρι και μακαρι να μην ηταν τυχαιο ολο αυτο..

Το τεχνικο τμημα που δοκιμασα δυστυχως συνεχιζει τα ιδια..Δηλαδη στο κλεινει ο τηλεφωνητης αν υπαρχει ουρα.. 3 φορες δοκιμασα και δεν πετυχα γραμμμη .

ΥΓ Δεν ειδα να υπαρχει αντιστοιχο θεμα γι αυτο το εφτιαξα νεο..Αν υπαρχει καποιος ας το μεταφερει.

sdikr
22-01-08, 22:42
Προσεξε κανεις αλλος αλλαγες στο cc της 4νετ? :) Πηρα 4-5 φορες χτες και σημερα και ολες τις φορες απαντησαν σχεδον αμεσως..ουτε ενα λεπτο δεν περιμενα..
Απο περιεργεια πηρα να ξαναρωτησω τι γινεται και μου ειπαν οτι εκαναν καποιες αλλαγες σημαντικες (δεν μου ειπε παραπανω η κοπελα) και απο δω και περα ετσι θα ειναι.Μακαρι και μακαρι να μην ηταν τυχαιο ολο αυτο..

Το τεχνικο τμημα που δοκιμασα δυστυχως συνεχιζει τα ιδια..Δηλαδη στο κλεινει ο τηλεφωνητης αν υπαρχει ουρα.. 3 φορες δοκιμασα και δεν πετυχα γραμμμη .

ΥΓ Δεν ειδα να υπαρχει αντιστοιχο θεμα γι αυτο το εφτιαξα νεο..Αν υπαρχει καποιος ας το μεταφερει.

Θες να πεις πλέον στις πωλήσεις απαντάνε άμεσα;

viper151
22-01-08, 23:01
Yep :) :oneup:

panos_777
22-01-08, 23:06
Επιβεβαιωνω και γω!
Σε λιγοτερο απο λεπτο,μιλησα!!

nnn
22-01-08, 23:06
Και εγώ πήρα σήμερα και μάλιστα ~ στις 12.30 και απάντησαν σε 3 λεπτά, φαίνεται επιτέλους πήραν κόσμο.
Υπάρχει και αγοραστής .....

vigor83
23-01-08, 01:19
Εγώ στις πωλήσεις δεν έχω δοκιμάσει, αλλά από τον Δεκέμβριο που έχω πάρει 3 ή 4 φορές το τεχνικό τμήμα για χαμηλό συγχρονισμό, απαντάνε ταχύτατα. Βέβαια από ό,τι έχω καταλάβει δεν μιλάς με τεχνικό αλλά με κάποιον που καταγράφει το πρόβλημά σου και μετά σε καλεί τεχνικός. Πράγματι την πρώτη φορά με καλέσανε για να μου πούνε να ελέγξω κάποια πράγματα μήπως οφείλεται σε μένα το πρόβλημα. Τις υπόλοιπες απλά έμειναν στην υπόσχεση.

psytransas
23-01-08, 01:25
Καλα...:rolleyes:

Για παρτε την τεχνικη(και καλα) υποστηριξη να δειτε....:mad:

12 η ωρα χτες το βραδυ και περιμενα γυρω στα 15-20 λεπτα.

hel
23-01-08, 01:48
Καλα...:rolleyes:

Για παρτε την τεχνικη(και καλα) υποστηριξη να δειτε....:mad:

12 η ωρα χτες το βραδυ και περιμενα γυρω στα 15-20 λεπτα.

Tέτοια ώρα θα αφήνουν έναν για να σβήνει τα φώτα:)
Στις πωλήσεις που είχα πάρει 2-3 φορές πριν από 1 μήνα απαντούσαν μέσα σε 3-5 λεπτά και Σάββατο.

psytransas
23-01-08, 04:00
Tέτοια ώρα θα αφήνουν έναν για να σβήνει τα φώτα:)
Στις πωλήσεις που είχα πάρει 2-3 φορές πριν από 1 μήνα απαντούσαν μέσα σε 3-5 λεπτά και Σάββατο.

Πωλησεις ναι, συμφωνω :)

Εγω μιλησα για Τ.Υ...

TEO_Q
23-01-08, 04:24
Στο τεχνικό τμήμα μου απάντησαν μέσα στο δεκάλεπτο για να καταγράψουν το πρόβλημα μου και επικοινώνησαν μετά από κανα 3ωρο, για να τσεκάρουμε κάποια πράγματα. Αυτά πριν από 5-6 μέρες.

wireless_surfer
23-01-08, 04:29
Και εγώ πήρα σήμερα και μάλιστα ~ στις 12.30 και απάντησαν σε 3 λεπτά, φαίνεται επιτέλους πήραν κόσμο.
Υπάρχει και αγοραστής .....

συνήθως γίνεται στην αλλαγή ΔΣ και στον "πρώτο έλεγχο" τους, πλέον θα τα έχουμε και με τις αγοραπωλησίες

ardi21
23-01-08, 05:19
Στις Πωλησεις απαντανε εδω και και πολυ καιρο γρηγορα (τουλαχιστον οσες φορες εχω παρει).

Στην Τ.Υ πρεπει να παρω 5-6 φορες απανωτα για να πιασω γραμμη (συνηθως) και το σηκωνουν στα 6-7 λεπτα. Τουλαχιστον στις 3 τελευταιες φορες που πηρα.

Το θεμα ειναι οτι αυτοι που το σηκωνουν δεν πρεπει να ειναι τεχνικοι -οπως ειπε και ενα παιδι- αλλα απλα υπαλληλοι που σου λενε τα βασικα τα οποια εχεις κανει και απο μονος σου. Εχω παρει 3 φορες για τις αποσυνδεσεις, υποτιθεται οτι στελνουν την γραμμη μου για "παρακολουθηση" και ανεβαζουν το SNR αλλα βελτιωση δεν εχω δει (εκτος απο μια περιοδο μερικων ημερων).

Το 'χω παρει αποφαση οτι θα 'χω 1 στις 2-3 μερες ΣΙΓΟΥΡΑ.:(

djbok21
23-01-08, 20:50
Το 'χω παρει αποφαση οτι θα 'χω 1 στις 2-3 μερες ΣΙΓΟΥΡΑ.:(

Πλάκα μας κάνεις φαντάζομαι!!!
Θεωρείς το οτί έχεις 1 αποσύνδεση στις 2 με 3 μέρες πρόβλημα ... ε τι να πω φίλε μου μόνο ένα πράγμα---> Μερικοί σ αυτή την χώρα πρεπέι να έχουν dial up σύνδεση και όχι ADSL2+ γιατί γίνονται αχόρταγοι.
ΤΕΛΟΣ

ardi21
23-01-08, 21:25
Πλάκα μας κάνεις φαντάζομαι!!!
Θεωρείς το οτί έχεις 1 αποσύνδεση στις 2 με 3 μέρες πρόβλημα ... ε τι να πω φίλε μου μόνο ένα πράγμα---> Μερικοί σ αυτή την χώρα πρεπέι να έχουν dial up σύνδεση και όχι ADSL2+ γιατί γίνονται αχόρταγοι.
ΤΕΛΟΣ

Eσυ μου κανεις πλακα φανταζομαι! Ξερεις τι σημαινει dsl?

Το γεγονος οτι καποιοι ειναι σε πολυ χειροτερη θεση απο μενα δεν σημαινει οτι η δικια μου περιπτωση ειναι νορμαλ και πρεπει να ευχαριστω και τον Θεο.

Επρεπε να ειχα 17 αποσυνδεσεις την ημερα για να το θεωρησω προβλημα ε? Οπως και αντιστοιχα καποιος πρεπει να κατεβαζει σαν 1mbit για να παραπονεθει, με 5 ειναι ενταξει...

Τι να πω, ισως η ποιοτητα των υπηρεσιων που λαμβανουμε τοσα χρονια να μας εχει "κοιμισει" και να εχουμε ριξει παρα πολυ τα στανταρ μας.

Ακου λεει ειμαι αχορταγος επειδη εχω ανα 2 μερες αποσυνδεση και παραπονιεμαι...:lol::rofl:

ΤΕΛΟΣ

djbok21
23-01-08, 21:37
Ακου λεει ειμαι αχορταγος επειδη εχω ανα 2 μερες αποσυνδεση και παραπονιεμαι...:lol::rofl:
Δυστυχώς ξέρω τι σημαίνει adsl και γι αυτό το λόγο εγραψα αυτά που έγραψα.
Το οτι έχεις μία φορά στις 2 με 3 μέρες αποσύνδεση και αυτό σε κάνει να πιστεύεις ότι είναι πρόβλημα και κακή ποιότητα υπηρεσίας τότε μάλλον εσύ δεν ξέρεις τι σημαίνει adsl.
Αν θες φίλε μου να είσαι always up πήγαινε να βάλεις μισθωμένη ...
Tο συγκεκριμένο παράπονο σου ξεπερνάει καθε όριο ανοχών της adsl.

Tsour_ee
23-01-08, 21:42
Εντάξει βρε παιδιά ηρεμήστε:cool:Μιας και πλέον το cc είναι βελτιωμένο θα μπορεί να διαχειριστεί και τα μικροπροβλήματα(πχ σαν του ardi21) για να είναι όλοι ικανοποιημένοι:cool:

ardi21
23-01-08, 21:47
Καλα εσυ το τραβηξες στα ακρα με την μισθωμενη που ειπες.

Μισθωμενη επισης παιρνεις για εγγυηση ταχυτητας βρεξει-χιονισει και προταιρεοτητα στην Τ.Υ. Δεν παραπονιεμαι για τα 3Mbps λιγοτερα που κλειδωνω απο οσο μπορω πραγματικα, δεν θα παραπονιομουν και αν τα 3 ηταν 5-6.

Αλλα μιλαμε για αλλο πραγμα: Εχω αποσυνδεση το πολυ στις 2-3 μερες και ορισμενες φορες καθε μερα απο 10 μεχρι 30 λεπτα.

Αν νομιζεις οτι αυτο ξεπερναει τα ορια ανοχης τοτε τι να σου πω... Μαλλον τον προηγουμενο χρονο που δεν ειχα δει disconnect (με γραμμη ΟΤΕ) λαθος θα εκαναν και θα μου ειχαν δωσει μισθωμενη:whistle:

Τεσπα, τελος το offtopic:)

djbok21
23-01-08, 22:05
Αλλα μιλαμε για αλλο πραγμα: Εχω αποσυνδεση το πολυ στις 2-3 μερες και ορισμενες φορες καθε μερα απο 10 μεχρι 30 λεπτα.

Αν νομιζεις οτι αυτο ξεπερναει τα ορια ανοχης τοτε τι να σου πω... Μαλλον τον προηγουμενο χρονο που δεν ειχα δει disconnect (με γραμμη ΟΤΕ) λαθος θα εκαναν και θα μου ειχαν δωσει μισθωμενη:whistle:


Εγώ αναφερόμουν μόνο στη 1 αποσύνδεση στις 2 με 3 μέρες φίλε μου (μη προσπαθείς διαστρέβλωση των όσων είπα) και όχι στο να έχεις κάθε 10 με 30 λεπτά αποσύνδεση αυτό σαφώς και είναι πρόβλημα.
BTW αν όντως σου άλλαξαν το snr τότε για πες μας που είναι τώρα γιατί στο προφιλ σου γράφεις 6.5dB.
Αnyway όντως είμαστε off-topic αλλά έδωσες εντύπωση ότι δεν έχεις μέτρο λέγοντας ότι είναι πρόβλημα η 1 αποσύνδεση στις 2 με 3 μέρες και δεν κρατήθηκα να μην το σχολιάσω.

ardi21
23-01-08, 22:14
Εγώ αναφερόμουν μόνο στη 1 αποσύνδεση στις 2 με 3 μέρες φίλε μου (μη προσπαθείς διαστρέβλωση των όσων είπα) και όχι στο να έχεις κάθε 10 με 30 λεπτά αποσύνδεση αυτό σαφώς και είναι πρόβλημα.
BTW αν όντως σου άλλαξαν το snr τότε για πες μας που είναι τώρα γιατί στο προφιλ σου γράφεις 6.5dB.
Αnyway όντως είμαστε off-topic αλλά έδωσες εντύπωση ότι δεν έχεις μέτρο λέγοντας ότι είναι πρόβλημα η 1 αποσύνδεση στις 2 με 3 μέρες και δεν κρατήθηκα να μην το σχολιάσω.

Εγω αυτο ειπα?
Ειπα οτι εχω το πολυ 1 στις 2-3 μερες και ορισμενες φορες ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ απο 10 μεχρι 30 λεπτα (χρονος αποσυνδεσης) και οχι ΚΑΘΕ 10 με 30 λεπτα. Τι δεν εχεις καταλαβει?

Το SNR δεν μου το αλλαξαν φυσικα (αν διαβασεις το ποστ #12 ξανα, λεω "υποτιθεται οτι ανεβαζουν το SNR") για αυτο εχω ακομα 6.5.

Γενικα παιζει απο 5 μεχρι 8.

nnn
23-01-08, 22:16
Κύριοι είστε λίγο off topic, για τα προβλήματα έχουμε άλλα θέματα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.