PDA

Επιστροφή στο Forum : Firefox BBCode extension ADSLgr smilies



Σελίδες : [1] 2 3

yiapap
01-05-05, 01:19
Αφού ο Insomniac με πρόλαβε στο custom search του Firefox (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14890&highlight=firefox+search), τώρα που βρήκα χρόνο, έκανα την πιο άχαρη δουλειά: Να προσαρμόσω τα smilies του BBCode extension στο ADSLgr.

Για όσους δεν το ξέρουν το BBCode είναι ένα εξαιρετικά χρήσιμο extension που βοηθά στη συγγραφή σε phpBB, vBulletin forum. Δυστυχώς όλα τα νέα και ωραία smilies του ADSLgr δεν περιλαμβάνονται στη λίστα του, ενώ από αυτά που έχει τα περισσότερα δε συμπεριλαμβάνονται στο ADSLgr... Έτσι έχει γίνει άσκηση θάρους το άνοιγμα του παραθύρου των smilies και το copy/paste!

Όχι πλέον :cool:

Εγκατάσταση: Κατεβάστε το συννημένο .xpi. Τραβήξτε το (drag&drop) σε ένα παράθυρο του Firefox. Μετα από 2-3 δευτερόλεπτα πατήστε Εγκατάσταση. Done

Αν βρείτε κάποιο λάθος στα smilies... πείτε μου... Η όλη διαδικασία είναι μεν εύκολη αλλά και ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ άχαρη (τα άχαρα δεν είναι το δυνατό μου σημείο!)

Ένα ακόμη σημείο είναι ότι τα smilies είναι αλφαβητικά δλδ το rotfl είναι αμέσως πριν το rtfm

Changelog
Updated 17/5/2005
0.4.1.2

Updated 1/12/2005
0.4.1.4
Firefox 1.5 Compatible

Updated 29/1/2006
0.4.1.5
Προσθήκη νέων smilies
Μεταφορά των ADSLgr Smilies στο πρώτο Popup για ευκολότερη πρόσβαση
Δημιουργία 3ων υπομενού για τα smilies (ευκολότερη πρόβαση επίσης)

Updated 29/9/2006
0.4.1.6
Firefox 2.0 Compatible

Updated 29/9/2006 (ήταν να μην το πιάσω)
0.4.1.7
Διόρθωση λάθος (παλιών) smilies
Προσθήκη νέων smilies
Προσθήκη της κατηγορίας Nasties, για... κακούς moderators

Updated 1/7/2008 (ήταν να μην το αφήσω)
0.4.1.8

Προσθήκη :crazy: smilie (απαραίτητο λέμεεεε)
Firefox 3.5 compatible
Αφαίρεση του αυτόματου update μέχρι να βρω κουράγιο να ασχοληθώ με τις συμβουλές του Insomniac για το Signing :(


Updated 24/4/2010
0.5.3.2

Firefox 3.6 compatible
Χρησιμοποιεί το νέο κώδικα της έκδοσης 0.5.3.1 του bbCode



Updated 12/2/2014
0.5.3.3 by Wantilles

Firefox <=29 compatible :yahoo:

sdikr
01-05-05, 03:29
:clap :respekt: :thumb_dup

Μπράβο!!! thank you!! :yahoo:

euri
01-05-05, 04:05
well done mr YiaPap :D

odd
01-05-05, 12:29
Μπράβο yiapap! Δύο ερωτήματα:

1. Που βρήκες τον κώδικα του bbCode (χθες έφαγα 2 ώρες search και δεν τον βρήκα..);
2. Ξέρεις κανά tutorial για κατασκευή extension;

-edit-

Μόλις έφαγα φλας! Μήπως απλά κατεβάζεις το xpi και το κάνεις rename σε zip;;;;

yiapap
02-05-05, 12:35
Μπράβο yiapap! Δύο ερωτήματα:

1. Που βρήκες τον κώδικα του bbCode (χθες έφαγα 2 ώρες search και δεν τον βρήκα..);
2. Ξέρεις κανά tutorial για κατασκευή extension;

-edit-

Μόλις έφαγα φλας! Μήπως απλά κατεβάζεις το xpi και το κάνεις rename σε zip;;;;

1. Όλα τα xpi... είναι zip!!! :wink:
2. Κάπου στο site του mozilla είχα βρει ένα... Αλλά δε θυμάμαι που. Γενικά για άλλη μια φορά: Google it

EvilHawk
02-05-05, 22:24
:worthy: Well Done!
Ξεχάσατε να το κάνετε sticky, το έκανα εγώ! ;)

yiapap
03-05-05, 12:36
:worthy: Well Done!
Ξεχάσατε να το κάνετε sticky, το έκανα εγώ! ;)
Δεν το ξέχασα...
Απλά η μετριοφροσύνη μου με εμπόδισε :cool:

yiapap
08-05-05, 16:23
Updated 8/5/05
Έκδοση 0.3.7.2

Διόρθωση του :cool: και :twisted: (έλειπε ένα single quote και δεν εμφανιζόταν).
Κατεβάζετε το zip, το μετονομάζετε σε xpi και drop σε παράθυρο του Firefox. Το update θα γίνει με την επανεκκίνηση του Firefox.

odd
08-05-05, 18:03
yiapap μου βγάζει μήνυμα Update για το bbcode. Παρατήρησα πως η έκδοση που δίνεις είναι η 0.3.7.* ενώ στο update μου δίνει την official που έχει φτάσει 0.5.9.2

Δεν κρατάς τον ίδιο αριθμό έκδοσης με το official;

odd
08-05-05, 18:52
χμμ επίσης με το καινούριο update του bbcode_Adslgr εξαφανίστηκαν όλα τα extra smilies και υπάρχουν μόνο τα default του official!!! Τί μ@#%κία έκανα πάλι;;;;;

Yiapap HELP!

yiapap
08-05-05, 20:26
Το bbCode που χρησιμοποιώ είναι από εδώ (http://jedbrown.net/1.0/mozilla/extensions/#BBCode)
Τελευταία έκδοση 0.3.7 !!! (το 4ο ψηφίο είναι δικό μου)
Μήπως έβαλες άλλο exntesion?

odd
08-05-05, 21:37
sorry δικό μου λάθος! Πάντως το πρόβλημα με τα smilies παραμένει...

Με τη καινούρια έκδοση δεν έχω τα νέα smilies (ξέρεις αυτά με τα ... τσεκούρια) αλλά μόνο τα παλιά που έχει έτσι κι αλλιώς η official!

Thanx!

yiapap
08-05-05, 21:44
Να το ξαναπώ.
Αυτό το extension που έχεις μάλλον δεν είναι το ίδιο με αυτό που χρησιμοποιώ εγώ.
Οι λύσεις είναι 2:
1. Δώσε μου ένα link να δοκιμάσω το δικό σου extension
2. Κάνε unisntall το δικό σου Extension και βάλε το δικό μου.

Υπάρχει φυσικά και ένα ενδεχόμενο ο τύπος να "κληροδότησε" το extension σε άλλους οι οποίοι να το συνεχίζουν. Έχεις κάποιος link από αυτό που εγκατέστησες εσύ;
Γιατί αν είναι έτσι μάλλον όταν περνάς "παλιά" έκδοση δεν κάνει update την υπάρχουσα.

odd
08-05-05, 21:54
όχι δεν κατάλαβες το "sorry δικό μου λάθος" απευθυνόταν στην έκδοση.

Τελικά έβγαζε update για το flashgot 0.5.9.2!! Όχι για το bbcode! Έτσι στην έκδοση είμαστε εντάξει!

Αλλά λέω ότι όταν έβαλα το σημερινό update το δικό σου, εξαφανίστηκαν τα ωραία smilies. Αυτά που είχες στην πρώτη έκδοση...

Σορυ αν σε μπέρδεψα..

yiapap
09-05-05, 05:57
odd...
Κάτι έχει πάει, πολύ, πολύ λάθος
(εξευγενισμένος τρόπος να πω πως "έχεις κάνει μεγάλη, μεγάλη μλκία" :D )
Κάνε απεγκατάσταση το bbCode, restart Firefox, εγκατάσταση ξανά.

Αν συνεχίσει να μη δουλεύει, αύριο κατά το απόγευμα ρίξε ένα IM (MSN) να μπω με radmin (θα σε οδηγήσω στην εγκατάσταση) γιατί θα με ενδιέφερε να δω τι γίνεται. Αν φυσικά θέλεις.

euri
09-05-05, 09:37
Το ότι στο μενού του bbcode οι φατσούλες βγαίνουν παραμορφωμένες (σα να τις πάτησε οδοστρωτήρας...) είναι feature ή πρόβλημα απεικόνισης σε μένα;

ΕΔΙΤ: η φατσούλα :lol: εμφανίζεται δύο φορές στο μενού του bbcode mod. Για την ακρίβεια στις θέσεις 8 και 14.

EvilHawk
09-05-05, 11:09
η φατσούλα εμφανίζεται δύο φορές στο μενού του bbcode mod. Για την ακρίβεια στις θέσεις 8 και 14.
Φυσιολογικό είναι γιατί στο forum αντιστοιχεί σε 2 bbcodes το ίδιο εικονίδιο! ;)

euri
09-05-05, 11:14
Φυσιολογικό είναι γιατί στο forum αντιστοιχεί σε 2 bbcodes το ίδιο εικονίδιο! ;)Multiplicity or redundancy ? :p

WAntilles
09-05-05, 12:06
Adaptation :mrgreen:

EvilHawk
09-05-05, 12:27
Kai οι 2 σωστοί είστε! Αντιστοιχεί σε 2 bbcodes, όπως και 1-2 ακόμα να θυμάμαι καλά, για 2 κυρίως λόγους, για να καλύψει τα μυνήματα που υπήρχαν στο παλιο forurm software και να αντιστοιχούν και στα εικονίδια του οriginal bbcode extension για firefox & maxthon! ;)

yiapap
09-05-05, 14:50
Multiplicity or redundancy ? :p
Stupidity and weak memory.
Το είχα δει και ξέχασα να το βγάλω!
Στην επόμενη έκδοση ;)

Όσο για την παραμόρφωση...
:confused:
Στην 1η μου προσπάθεια νόμιζα ότι έπρεπε να αλλάξω τα smilies στο προΰπάρχων μέγεθος (16x16). Έκανα ένα μου βγήκε άθλιο, μου πήρε κανένα 10λεπτο να το στρώσω και γι αυτό και τα παράτησα για κανένα μήνα.
Στην 2η προσπάθεια λέω "βρε λες" και τα έβαλα όπως είναι (χωρίς αλλαγή μεγέθους). Μου έπαιξε άψογα αφού το μενού προσαρμόζεται στο μέγεθος!!!
Άρα ΔΕ θα έπρεπε να σου τα παραμορφώνει!!!

Ερωτήσεις:
1. Δοκίμασες άλλη ανάλυση; Τώρα τι δουλεύεις;
2. Κάνε μερικά screenshot να δω τι εννοείς.

odd
09-05-05, 16:51
@yiapap

Πάλι μπερδευτήκαμε!!

Ιστορικό:

1. Στον firefox έχω εγκατεστημένα τα extension bbcode και flashgot.

2. Μια καλή πρωΐα έρχεται ο φίλτατατος yiapap και λέει "πάρτε μια έκδοση bbcode designed for adslgr"!

3. Ο χρήστης odd λέει "ουάου" αυτό που έψαχνα. Κατεβάζει την optimized 4 adslgr έκδοση, ευχαριστεί τον yiapap και αρχίζει να κάνει καγκουριές με τα καινούρια smilies!

4. Κατόπιν έρχεται μια άλλη καλή πρωΐα, οπότε στην οθόνη του χρήστη odd βγαίνει "update για flashgot".

5. Ο χρήστης odd, επειδή είχε κοιμηθεί λίγες ώρες, ενώ η αθόνη του γράφει flashgot διαβάζει bbcode! Επιλέγει να μην την κατεβάσει γιατί θυμάται πως αν υπάρρξει update στην επίσιμη έκδοση του bbcode, ο yiapap θα ανανεώση και την δική του έκδοση και θα την κατεβάσει από αυτόν.

6. Την επόμενη μπαίνει στο adslgr ο χρήστης odd, και βλέπει πως υπάρχει Upadate στην έκδοση bbcode (ειρωνία της τύχης!), αυτόματα όλα τα κομμάτια του παζλ δένουν! Ο χρήστης odd επιβεβαιώνεται ότι τη προηγούμενη του χε έρθει αναφορά για update στο bbcode, αφού την επόμενη κι ο yiapap ανανέωσε την δική του έκδοση.

7. Πάει λοιπόν ο χρήστης odd να βάλει την έκδοση του yiapap αλλά βλέπει πως οι αριθμοί των εκδόσεων δεν ταιριάζουν. Αντί να κάτσει να το ψάξει (για να βρει ότι σύγκρινε εκδόσεις διαφορετικών extensions) κάνει μια ερώτηση στον yiapap, για το άν ακολουθεί τον αριθμό της official έκδοσης.

8. Ο yiapap απαντά στον χρήστη odd ότι ακολουθεί τον ίδιο αριθμό έκδοσης και του δίνει τα ανάλογα link.

9. ο χρήστης odd βλέπει τα λινκ τσεκάρει και τα extensions στο σύστημά του και αντιλαμβάνεται ότι έχει μπλέξει τις βούρτσες με τις ...τσατσάρες (δηλαδή το Bbcode με το flashgot). Κάνει κανονικά Update το flashgot και κατεβάζει την καινούρια έκδοση του yiapap για το bbcode optimized 4 adslgr.

10. To flashgot δουλεύει κανονικά, ενώ το καινούριο bbcode του yiapap δεν έχει τα smilies που είχε η προηγούμενη έκδοση του Yiapap.

11. ο χρήστης odd απεγκαθιστά τελείως το bbcode και το ξαναπερνά από την αρχή (πάντω μιλάω για το bbcode optimized 4 adslgr), αλλά πάλι τα smilies δεν υπάρχουν! Τα μόνα smilies που βλέπει είναι αυτά στη φωτό.

12. ο χρήστης odd αναρωτιέται μήπως υπάρχει κάποιο bug, γιατί εν τω μεταξύ και άλλοι παραπονιούνται για τα smilies. Βέβαια σε αυτούς υπάρχουν αλλά δεν φένονται καλά...

Ελπίζω να είμαι κατατοπιστικός τώρα ;)

Μήπως μπορείς να ξαναβάλεις στο site την προηγούμενη έκδοση (που μου δούλευε) για να κάνω δοκιμές;

Thanx!

yiapap
09-05-05, 20:30
γκλουπ...
Κάτι πήγε πολύ, πολύ λάθος.
Έχεις δίκιο! Αυτό που είναι ανεβασμένο έχει τα παλιά smilies!!!
Working on it as we speak

euri
09-05-05, 20:31
Ερωτήσεις:
1. Δοκίμασες άλλη ανάλυση; Τώρα τι δουλεύεις;
2. Κάνε μερικά screenshot να δω τι εννοείς.
Απαντήσεις

1. Όχι. Στο μαγαζί 1024x768 (CRT), στο σπίτι 1280x1024 (TFT). Και στις δύο περιπτώσεις η ίδια συμπεριφορά
2. Βλ. παρακάτω

yiapap
09-05-05, 20:37
Κατέβασες κι εσύ το update ε;
Μουχαχαχαχαχαχαχα
:vava:

Τώρα ανέβηκε το σωστό zip (0.3.7.3). Έφυγε και το διπλό :lol:

yiapap
09-05-05, 20:39
Η μλκία ήταν ιδιαίτερα απίστευτη.
Έφτιαξα το zip, το έκανα xpi το δοκίμασα στο pc μου όλα καλά.
Έκανα edit το αρχικό post, διέγραψα το παλιό zip... και μετά ανέβασα το ORIGINAL bbCode (και όχι το δικό μου!!!).

Sorry για το χαμένο σας χρόνο :oops:

yiapap
09-05-05, 20:49
Η μλκία ήταν ιδιαίτερα απίστευτη.
Έφτιαξα το zip, το έκανα xpi το δοκίμασα στο pc μου όλα καλά.
Έκανα edit το αρχικό post, διέγραψα το παλιό zip... και μετά ανέβασα το ORIGINAL bbCode (και όχι το δικό μου!!!).

Sorry για το χαμένο σας χρόνο :oops:

<edit>
Άρα ο odd που έκανε Uninstall/reinstall πήρε μόνο τα παλιά εικονίδια.
Ο euri που έκανε update... πήρε... να μην πω τι
Πάντως φταίνε και τα extensions του Mozilla. Έπρεπε να ειδοποιήσουν ότι πρόκειται για παλαιότερη version!!!

odd
09-05-05, 20:52
Όπως είδες yiapap η άνοιξη μας έχει επηρρεάσει όλους! Η μια μ@#$ία πάνω στην άλλη!!! Το δοκιμάζω και επανέρχομαι....

sdikr
09-05-05, 20:53
Η μλκία ήταν ιδιαίτερα απίστευτη.
Έφτιαξα το zip, το έκανα xpi το δοκίμασα στο pc μου όλα καλά.
Έκανα edit το αρχικό post, διέγραψα το παλιό zip... και μετά ανέβασα το ORIGINAL bbCode (και όχι το δικό μου!!!).

Sorry για το χαμένο σας χρόνο

Αρε γεωργιάδη που σου χρείαζεται!! :mrgreen:

odd
09-05-05, 20:57
:thumb_dup :thumbsup1 :yahoo:

ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!! Thanx yiapap!!! :worthy:


Αρε γεωργιάδη που σου χρείαζεται!!

Μαλαματίνα νομίζω κλάσεις ανώτερη!

υγ. να κάνω και μια πρόταση: στην επόμενη έκδοση τα εικονίδια που τρέχουν μόνο στο adslgr, να μπουν σε διαφορετικό υπομενού μέσα στα Smilies. Γιατί όταν γράφουμε σε άλλα φόρουμ υπάρχει ένα μπερδεματάκι.

euri
09-05-05, 21:44
Η μλκία ήταν ιδιαίτερα απίστευτη.
Έφτιαξα το zip, το έκανα xpi το δοκίμασα στο pc μου όλα καλά.
Έκανα edit το αρχικό post, διέγραψα το παλιό zip... και μετά ανέβασα το ORIGINAL bbCode (και όχι το δικό μου!!!).Grrrrrrrrr! :mad: :p :lol:

Anyway, μπήκε η νέα βερσιόν και παίζουν οι φατσούλες. Η παραμόρφωση πάντως παραμένει. Παρατηρώντας είδα ότι παραμορφωμένα είναι μόνο αυτά που είναι μεγαλύτερα (ψηλότερα) από τα στάνταρ, πχ το :offtopic: , το :ork , κλπ


Μαλαματίνα νομίζω κλάσεις ανώτερη!Μετά από δυο μπουκάλια όλες ίδιες είναι :twisted:


υγ. να κάνω και μια πρόταση: στην επόμενη έκδοση τα εικονίδια που τρέχουν μόνο στο adslgr, να μπουν σε διαφορετικό υπομενού μέσα στα Smilies. Γιατί όταν γράφουμε σε άλλα φόρουμ υπάρχει ένα μπερδεματάκι.Τιιιιιιι; Γράφεις και σε άλλα φόρα;;;;;; Αίσχος! :whip:

odd
09-05-05, 22:10
Τιιιιιιι; Γράφεις και σε άλλα φόρα;;;;;; Αίσχος!

Ναι, γράφω σε ένα που γράφει και η Monica και πρέπει να της στέλνω smilies τύπου: :worthy: ή ακόμα και :whip: (kinky :wink: ) και βέβαια το ανυπέρβλητο :shock: που παθένεις όταν τη βλέπεις!!

yiapap
09-05-05, 22:21
:thumb_dup :thumbsup1 :yahoo:

ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!! Thanx yiapap!!! :worthy:



Μαλαματίνα νομίζω κλάσεις ανώτερη!

υγ. να κάνω και μια πρόταση: στην επόμενη έκδοση τα εικονίδια που τρέχουν μόνο στο adslgr, να μπουν σε διαφορετικό υπομενού μέσα στα Smilies. Γιατί όταν γράφουμε σε άλλα φόρουμ υπάρχει ένα μπερδεματάκι.

Γεωργιάδη και τα μυαλά
Είναι λίγο πολύπλοκο το διπλό smilie αλλά doable και... Ουπς...
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΛΛΑ FORUM??? :twisted:

odd
10-05-05, 01:49
Είπαμε, γράφω εκεί που γράφει και η Monica (avatar euri) :D

Mήπως μπορείς να ενσωματώσεις ένα εικονίδιο [ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ!];; :clap

yiapap
10-05-05, 13:17
Είπαμε, γράφω εκεί που γράφει και η Monica (avatar euri) :D

Mήπως μπορείς να ενσωματώσεις ένα εικονίδιο [ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ!];; :clap
Μπορώ να ενσωματώσω ότι μας σχεδιάσεις και βέβαια δεκτεί το forum να υποστηρίξει.
Έως τότε θα αρκεστούμε στα :respekt: & :worthy:
(μην έχουμε και τίποτε παρεξηγήσεις, αγωγές για παρενόχληση κτλ :mrgreen: )

odd
10-05-05, 13:34
Αυτό πως σου φένεται;; :twisted:

http://www.smiliegenerator.de/s27/smilies-6559.png

yiapap
10-05-05, 13:47
Anyway, μπήκε η νέα βερσιόν και παίζουν οι φατσούλες. Η παραμόρφωση πάντως παραμένει.
Κάτι... στράβωσε όταν πέρασες το προηγούμενο update.
Unisntall, restart, Install, restart μάλλον θα το φτιάξει.

euri
10-05-05, 13:59
Αυτό πως σου φένεται;; :twisted:

http://www.smiliegenerator.de/s27/smilies-6559.png
Odd, φαλακρός είσαι; :twisted:


Κάτι... στράβωσε όταν πέρασες το προηγούμενο update.
Unisntall, restart, Install, restart μάλλον θα το φτιάξει.
Παλιά μου τέχνη κόσκινο...τελικά πιο εύκολο είναι να κεντράρω το δορυφορικό πιάτο παρά να βάλω το εχτένσιον :rotfl:

odd
10-05-05, 14:06
Odd, φαλακρός είσαι; :twisted:

Όχι, αλλά τώρα παρατηρώ πόσο πολύ πάει το smilie δίπλα στη Monica...



http://www.adslgr.com/forum/customavatars/avatar3058_0.gif http://www.smiliegenerator.de/s27/smilies-6559.png

Μη μου πεις;;

yiapap
10-05-05, 14:43
Αν και τα καλλιτεχνήματα δεν είναι το δυνατό μου σημείο νομίζω αυτό είναι καλύτερο.
Βέβαια είναι λίγο τεράστιο και θα ξεχειλώσει το μενού :(

nnn
10-05-05, 23:32
Μακρυά από τη Monica μην σφαχτούμε εδώ μέσα :D :D :mrgreen:
Monica :thumb_dup

WAntilles
10-05-05, 23:48
Μπορώ να ενσωματώσω ότι μας σχεδιάσεις και βέβαια δεκτεί το forum να υποστηρίξει.

Κανάν Jedi βρε παιδιά να μη βάλουμε; :-k

yiapap
11-05-05, 15:38
Updated 0.4.0.1
11/05/2005
Καλά που δε βγάζει updates o Jed :mad:
Βγήκε η 0.4.
Άρα επί τη ευκαιρία έβγαλα την 0.4.0.1
Σε αυτήν (εκτός των αλλαγών του Jed Brown):
1 Έβαλα τα διπλά Smilies (ADSLgr + Classic) που ζήτησε ο Odd
2. Άλλαξα το :thumbdown γιατί κάποιος στο ADSLgr αποφάσισε ότι θα πρέπει να εμφανίζεται ως : thumbdown και όχι ως : thumbdown0 όπως ήταν αρχικά :-k
3. Άλλαξα λίγο το About :innocent:
4. Άλλαξα το όνομα το zip/xpi για να μην υπάρξει ξανά πρόβλημα όπως με την 0.3.7.2

Ελπίζω να μην το πάρει βιομηχανικά τώρα και αρχίσει να βγάζει updates με το κιλό!!!

odd
11-05-05, 18:52
Ένα νομίζω ακόμη μπράβο στον yiapap ειναι κάτι περισσότερο από αναγκαίο.

:thumbsup1

@WAntilles για τσέκαρε κάτι τέτοιο (http://www.clicksmilies.com/s0105/starwars/star-wars-smilies.html). :haha

Έχει κάποια ενδιαφέροντα.. http://www.clicksmilies.com/s0105/starwars/star-wars-smiley-008.gif http://www.clicksmilies.com/s0105/starwars/star-wars-smiley-023.gif

yiapap
12-05-05, 09:22
Ένα νομίζω ακόμη μπράβο στον yiapap ειναι κάτι περισσότερο από αναγκαίο.
Ω... μα δεν ήταν ανάγκη! :thumbsup1
Επί των smilies, μετά και την έκδοση 4 τα προσθέτω στο φτερό. Μόνο που πρέπει να πείσετε τους Admins να τα προσθέσουν πρώτα στο ADSLgr ;)

EvilHawk
12-05-05, 21:45
Επί των smilies, μετά και την έκδοση 4 τα προσθέτω στο φτερό.

:idea: Eνα μικρό tip για να γίνει μικρότερη η λίστα με τα "ειδικά" smiles του adslgr:

όλα τα classic smilies του bbcode εχω φροντίσει να υποστηρίζονται απο το adslg ή έχουν διπλό tag για τον ίδιο λόγο!
(ρίξε μια ματιά στοr http://www.adslgr.com/forum/misc.php?do=getsmilies&wysiwyg=undefined)

επομένως χρειάζεται να συμπεριληφθούν μονάχα τα generic smilies που λείπουν,
ετσι θα χωρέσουν και μερικά που δεν υπάρχουν τώρα πχ. οι καρτούλες ! ;)

yiapap
13-05-05, 12:27
Evil,
To σκέφτηκα αυτό που λες. Από την αρχή- δεν είμαι μαζόχας να σώζω τα μεγαλύτερα smilies του adslgr, να τα μετονομάζω ένα-ένα κτλ.κτλ. Αλλά ακόμη και για τον heavy χρήστη είναι δύσκολο να θυμάται ποια υποστηρίζονται και ποια όχι.
Τώρα για τις κάρτες... Το σκέφτηκα να τις προσθέσω... αλλά και ήταν μεγάλα τα gif και δεν τα χρειάζεται κανείς εκτός mods/admins. Άλλωστε δε θέλω να διευκολύνω τους card-happy mods ή ακόμη και users!!! :innocent:

yiapap
13-05-05, 14:07
Update 13/5/2005
Version 0.4.0.2

Προστέθηκαν τα :evil: & :scared:
Αφαιρέθηκαν μερικά gif που δε χρησιμοποιούνταν από το πακέτο

EvilHawk
13-05-05, 14:28
Άλλωστε δε θέλω να διευκολύνω τους card-happy mods ή ακόμη και users!!!

Χμμμμμ δεν εχεις και άδικο! Δεν το είχα σκεφτεί έτσι! :haha

Barnes
13-05-05, 19:07
EvilHawk τι χαμπαρια ? :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.