PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με conn-x



omkara
23-01-08, 08:28
Καλημερα! εχω τρομερο προβλημα με το conn-x απο την μέρα που το έβαλα βασικα, αρχικα μου εβγαζε μηνυμα για ανεπαρκη usb bandwinch, αφου λυθηκε αυτο συνέχεια με πεταγε έξω ανα 15 λεπτα και μου εβγαζε οταν πηγαινα να ξανασυνδεθω ολο σφαλματα μια 681, 721, 691 κ.α. Για περιπου δυο βδομάδες ολα διορθωθηκαν και ξαφνικά πάλι η δεν μπαινω καθόλου, και βγαζει σφαλμα 721 η με βάζει με ταχυτητα 327 ή 557 ή 421 (οτι να'ναι δηλαδη), και φυσικα αφου χαιρομαι για κανα εικοσαλεπτο με πεταει παλι έξω. Μόνο οταν κανω επανεκιννηση με ξαναβαζει με κανονικη ταχυτητα 786 και φυσικα με ξαναπεταει πάλι εξω μετα απο λίγο. Πηρα το 121 και ακομα περιμένω να το ελεγξουν. Τι στο καλό φταιει, το μοντεμ (εχω βάλει αλλο μοντεμ τώρα αλλα και πάλι τα ίδια )ή η γραμμή. Εντωμεταξυ το τηλεφωνο το έχω καταργησει γιατι με βάζει με 327 και αν βάλω φίλτρο στο τηλεφωνο με πεταει εξω.
Τι στο καλό φταιει? ειχα ξανακάνει conn-x και όλα ήταν μια χαρα. Εχει κανεις καμμια ιδέα?
Ευχαριστω εκ των προτέρων

WAntilles
23-01-08, 08:59
Τι στο καλό φταιει?

Φταίει ότι το συνδέεις με USB.

Να το συνδέσεις με ethernet.

Cloudman
23-01-08, 16:57
Αγόρασε ένα modem-router για να κάνεις τη δουλειά σου καλύτερα. Θα το συνδέσεις σε θύρα ethernet και θα ξεφορτωθείς τα προβλήματα της usb. Επίσης, εκτός από καλύτερη σύνδεση, θα έχεις και τη λειτουργία firewall του router, για μεγαλύτερη ασφάλεια. Το router είναι πραγματικά always on και δε χρειάζεται να περιμένεις το μοντεμ να συγχρονίσει κάθε φορά που ανοίγεις το pc σου.Πλέον η αγορά ενός router δεν είναι τόσο ακριβή υπόθεση, επομένως στο συστήνω ανεπιφύλακτα!
Δοκίμασε επίσης και ένα άλλο splitter στη γραμμή σου, γιατί από την περιγραφή που δίνεις, μπορεί αυτό που έχεις να έχει πρόβλημα, αφού δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνό σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.