PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Κ. Κηφισιάς



locutusgr
23-01-08, 13:02
Είμαι ήδη 2 βδομάδες χωρίς γραμμή adsl κάτι το οποίο οφείλεται στον ΟΤΕ και μόνο!
Η αίτηση που είχα κάνει για αναβάθμηση του ConX απο 768 σε 8Μbps είχε γίνει (το ρούτερ συνχρόνιζε στα 7.9 Mbps επί 1 βδομάδα) αλλά προτού αλλαχτεί η ταχύτητα απο S1 σε S5 απο την οτενετ το "πρασινο" λαμπακι στο ρούτερ έγινε κόκκινο!!:mad:

Μετά απο τουλάχιστον 5 τηλεφωνήματα στο 121 για βλάβη της γραμμής μου, και παίρνοντας πάντα την υπόσχεση οτι κάποιος τεχνικός θα με πάρει τηλέφωνο να με ενημερώσει για το τι γίνεται (είχα δώσει 2 σταθερά και 2 κινητά αλλα ούτε φωνή ούτε ακρόαση) κατάφερα την 6η φορά που πήρα να πάρω μία καθαρή απάντηση!
Οτι δηλαδη έχει πρόβλημα ΟΛΟ το κέντρο της Ν. Κηφισίας στο οποίο ανήκει το τηλέφωνο μου και οτι θα επισκευαστει σύντομα!

2 βδομάδες δηλαδή τώρα ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?????? :angryr: Και όταν μου έρθει ο λογαριασμός και μου έχουν χρεώσει αυτές τις 2 βδομάδες (που απο οτι φαίνεται θα γίνουν και 3!) κανονικότατα (και ο ΟΤΕ και η ΟΤΕνέτ θα φταίω εαν εκνευριστω πολύ???

Αλήθεια, έχετε και άλλοι προβλήματα με την adsl γραμμή σας εαν το τηλ. σας αρχίζει απο 8000 και είναι PSTN ???

deniSun
23-01-08, 17:42
Θα ζητήσεις να μην σου χρεωθούν οι μέρες που δεν είχες δίκτυο.

cpapas
23-01-08, 19:07
Εγώ ανήκω στο ΄λιδιο κέντρο και από προχθές έκανα αναβάθμιση σε 24 (από 8). Δυό βδομάδες ταλαιπωρήθηκα (με το 121 φυσικά) αλλά τελικά μάλλον μου άλλαξαν ευθεία και συγχρόνισε το μόντεμ (zyxel 2602) στα 19500 / 760. Χωρίς disconnects αλλά παρατήρησα ότι πέρα από τη σαφή αύξηση που είχα στο upload, το download παραμένει ίδιο.
Η πλάκα είναι ότι έιμαι 300-400 μέτρα απο τα DSLAM (Μουσείο ΟΤΕ).
Ο θόρυβος up and down ειναι στα 9-10 db (ήταν 26-29 όταν είχα την 8άρα). Αλλά το attenuation είναι 6 -9. Πολύ καλό.
Προφανώς υπάρχει κάποιο πρόβλημα όπως είπε και ο φίλος παραπάνω.

bend
31-01-08, 16:01
και εγω στο ιδιο κεντρο στισ 16 του μηνα κοπηκαν τα τηλεφωνα, μετα απο 3 ημερες ηρθαν τα εφτιαξαν και απο τις 21 δεν εχω ιντερνετ και δεν βγαζω ακρη ακομα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.