PDA

Επιστροφή στο Forum : πως μπορω να κλειδωσω το internet?



lyrikos7
23-01-08, 15:15
καλησπερα σε ολους ...ειμαι καινουριος εδω και θα ηθελα να μου πειτε αν μπορειτε πως μπορω να κλειδωσω καποιυς υπολογιστες που βρισκονται σε δικτυο dld και ειναι συνδεδεμενοι μεταξυ τους ωστε να ειναι μεν ανοιχτοι αλλα να μην μπορουν να μπουν αλλοι στο internet....ευχαριστω πολυ

odys2008
23-01-08, 15:22
Βοήθα μας λίγο, πες μας τι εξοπλισμό έχεις. Ο γεινικός κανόνας είναι να φτιάχνεις έναν κανόνα που να αποκλείει κάποιες IP από το internet. Φυσικά αυτί γίνεται αν έχεις router ;)

lyrikos7
23-01-08, 15:26
δηλαδη δεν υπαρχει τροπος απλα να χρειαζεται να βαλουν ενα κωδικο οι αλλοι για να μπαινουν?υπαρχει ενα speedtouch modem απο το οποιο παιρνουν internet 4 υπολογιστες...θελω ο κεντρικος μονο να μπαινει αν γινεται και οχι οι αλλοι 3 ...εκει στους τρεις να μπαινουν με κωδικο

odys2008
23-01-08, 15:34
Χμμμ δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει με κάποιο πρόγραμμα ίσως αυτό

Ardeloth
23-01-08, 16:02
Η αν το γνωστικο επιπεδο των χρηστων δεν ειναι ιδιαιτερα ψηλο να τους βαλεις με το χερι λαθος gateway.

ZORO
31-01-08, 14:47
Μπορείς να τους βάλεις λάθος πύλη (gateway) όπως είπαν παραπάνω και να τους δώσεις λογαριασμό απλού χρήστη, ώστε να μην μπορούν να αλλάξουν τις ρυθμίσεις. Αλλιώς με εγκατάσταση software σε όλα τα pc και προστασία των ρυθμισεών με κωδικό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.