PDA

Επιστροφή στο Forum : Γινεται να εχω adsl μεσω δικτυο τελλας και τηλεφωνια μεσω δικτυο ΟΤΕ ?



drtequila
24-01-08, 01:02
Καλησπερα σε ολους,

κανω αυτην την μαλλον προφανη ερωτηση,καθως ακουσα τα απιστευτα σημερα στο τηλεφωνο απο μεριας τελλας.

Απο νοεμβρη εχω κανει αιτηση για tellas adsl 12mbit (οχι zisto) και μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα με ειχαν διαβεβαιωσει ολοι οι εκπροσωποι πως οταν θα ειναι ετοιμο το δικτυο της τελλας,θα εχω 12 mbit με το προγραμμα που διαλλεξα .

Σημερα και αφου εχω μαθει πως εχει ερθει πλεον το δικτυο,τηλεφωνησα για να μαθω γιατι δεν με εχουν περασει στα 12μπιτ και ειμαι ακομα σε δικτυο ΟΤΕ .

Η απαντηση που πηρα λοιπον ειναι οτι η τελλας μπορει να δωσει -μονον- ταυτοχρονα adsl+τηλεφωνια (δηλαδη zisto) .

Ο κυριος στο τηλεφωνο μου τονισε αρκετες φορες,πως αν εχω ακομα τις οποιεσδηποτε υπηρεσιες μεσω ΟΤΕ αυτο σημαινει οτι ειμαι σε δικτυο ΟΤΕ και οχι σε τελλας .

Σε ερωτηση μου σε τι αναφερονται τοτε τα 12μπιτ με 18,9 ευρω που προσφερει η τελλας,μου απαντησε πως αυτο εξαρταται απο το τι μπορει να παρεχει ο ΟΤΕ και με πληροφορησε πως εχω 1μπιτ επειδη τοσο μπορει να προσφερει ο ΟΤΕ στην περιοχη μου (πατρα κεντρο,ειναι γνωστο πως παρεχει ανετα 8μπιτ με connex)

Θελω να πιστευω πως κατι λαθος ειχε καταλαβει ο ανθρωπος,αλλα ρωταω και εδω για επιβεβαιωση ^^

ευχαριστω εκ των προταιρων

ariadgr
24-01-08, 01:25
Aνοησίες σου είπε, η Tellas (ξανα)δίνει εδώ και μερικούς μήνες και Shared LLU
http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=607&lang=2

drtequila
24-01-08, 03:19
Aνοησίες σου είπε, η Tellas (ξανα)δίνει εδώ και μερικούς μήνες και Shared LLU
http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=607&lang=2

Ευχαριστω για την απαντηση,

ακριβως αυτο το προγραμμα εχω ενεργοποιησει και εγω.

Οταν λεμε shared LLU εννοουμε μεριζομενη προσβαση στον τοπικο βροχο ? να ξερω και τι να τους πω,γιατι απο οτι φαινεται εχουν μπλεξει τα μπουτια τους .

gastone_2005
24-01-08, 04:58
Ευχαριστω για την απαντηση,

ακριβως αυτο το προγραμμα εχω ενεργοποιησει και εγω.

Οταν λεμε shared LLU εννοουμε μεριζομενη προσβαση στον τοπικο βροχο ? να ξερω και τι να τους πω,γιατι απο οτι φαινεται εχουν μπλεξει τα μπουτια τους .

Ναι φίλε μου αυτό εννοούμε;) Με λίγα λόγια τηλέφωνο από OTE και ίντερνετ από το ιδιόκτητο της Tellas :)

pan82
24-01-08, 12:14
Ευχαριστω για την απαντηση,

ακριβως αυτο το προγραμμα εχω ενεργοποιησει και εγω.

Οταν λεμε shared LLU εννοουμε μεριζομενη προσβαση στον τοπικο βροχο ? να ξερω και τι να τους πω,γιατι απο οτι φαινεται εχουν μπλεξει τα μπουτια τους .
Όχι απλά επειδή το πακέτο είναι σχετικά καινούργιο (και καλά 3 μήνες και βάλε παίζει στην αγορά) το τεχνικό τμήμα της τελλας ειναι άσχετο. Και μενα κάτι τέτοια κουλά μου έλεγεν

drtequila
24-01-08, 14:09
Ευχαριστω παιδια ,σημερα ξανα τηλεφωνησα και προφανως ηταν ποιο ενημερωμενοι οι τεχνικοι αυτης της βαρδιας :>

Μου ειπαν πως απλα δεν εχουν προλαβει να με αναβαθμισουν (απο οτι καταλαβα γιατι αναβαθμιζουν πρωτα οσους εχουν zisto) :down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.