PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Zisto Απόλυτα ευχαριστημένος...



arigbabu4
24-01-08, 05:26
Καλησπέρα, εγώ είμαι από Θεσ/νίκη, Ροστάν κέντρο και από τον Νοέμβρη έχω Tellas Zisto και πάει Γαμάτα!!!

Κατεβάζω με 1,3 mb/s και ανεβάζω με 100 kb/s, τα Pings πολύ καλά...

Γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαρηστημένος από την Tellas. :clap::respekt:
και φυσικά γουστάρω ταχύτητες !!!! :p

foutzena
24-01-08, 12:12
Μάλλον είσαι από τους λίγους τυχερούς . Εγώ έπιανα τέτοιες ταχύτητες μόνο την πρώτη εβδομάδα ,τώρα εδώ και καιρό σέρνεται η υπόθεση. Άσε που από την πρώτη μέρα που συνδέθηκα έχω συνέχεια αποσυνδέσεις .Έχω τελλάς εδώ και ένα μηνα

minovg
24-01-08, 14:23
Μάλλον είσαι από τους λίγους τυχερούς . Εγώ έπιανα τέτοιες ταχύτητες μόνο την πρώτη εβδομάδα ,τώρα εδώ και καιρό σέρνεται η υπόθεση. Άσε που από την πρώτη μέρα που συνδέθηκα έχω συνέχεια αποσυνδέσεις .Έχω τελλάς εδώ και ένα μηνα
Μάλλον είσαι από τους λίγους άτυχους. Εδώ και 1,5χρόνο περίπου δεν έχω πιάσει ποτέ κάτω από αυτό που μου υποσχέθηκαν είτε στα 4Μβιτ είτε στα 12. Τα προβλήματα είναι από ελάχιστα εως ανύπαρκτα. ;)

value_
24-01-08, 14:40
Μάλλον είσαι από τους λίγους άτυχους. Εδώ και 1,5χρόνο περίπου δεν έχω πιάσει ποτέ κάτω από αυτό που μου υποσχέθηκαν είτε στα 4Μβιτ είτε στα 12. Τα προβλήματα είναι από ελάχιστα εως ανύπαρκτα. ;)
+1 :oneup:

geovision
24-01-08, 15:41
Κι εγώ ευχαριστημένος εως τώρα και αναμένω την είσοδο στο δίκτυο!

papadopoulos02
24-01-08, 16:49
και εγω εχω tellas zisto δεν λεω κανω καλα dowloads ομως το ping σε ολα τα online games ειναι χαλια :clap: [και εγω απο θεσσαλονικη ειμαι ]

Spanos
24-01-08, 16:51
Μάλλον είσαι από τους λίγους άτυχους. Εδώ και 1,5χρόνο περίπου δεν έχω πιάσει ποτέ κάτω από αυτό που μου υποσχέθηκαν είτε στα 4Μβιτ είτε στα 12. Τα προβλήματα είναι από ελάχιστα εως ανύπαρκτα. ;)

Yup :clap:

vaggos_fromhell
24-01-08, 23:56
Δεν ξέρω τι λέτε πάντως σε μένα εδώ και λίγο καιρό σέρνεται το απόγευμα.

Davout
25-01-08, 00:04
Καλά όποιος δηλώνει "απόλυτα ευχαριστημένος" τα παίρνει από την Tellas, βλέπε Spano, minovg και σια. :p Μια στις δυο μέρες δεν έχουν internet και το παίζουν άνετοι μουαχαχαχα. :rofl:

pan82
25-01-08, 00:46
μέχρι τώρα και γω μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος (κυρίως από τα μέσα Γενάρη), αν και αρχικά δεινοπάθησα με τις αποσυνδέσεις από τότε που πήρα το speedtouch είναι όλα άψογα αν εξαιρέσεις ότι κάθε φορά που κλείνω το ρουτερ συνδέομαι και κάπως χαμηλότερα (από 11994 στα 11300, 10900, 10300) και ανησυχώ που θα φτάσω αλλά αποσυνδέσεις δεν έχω εδώ και 10 δέκα μέρες και από τη πρώτη στιγμή που εβαλα τελλας δεν έχω τεστάρει ποτέ τη σύνδεση και να κατεβάζει χαμηλότερα από 1200kb/s από ftp που κάνω τεστ ότι ώρα και να δοκιμάσω και πιστέψτε μαι ένα μηνα τώρα οι δοκιμές είναι εξαντλητικές όλη μέρα όποτε είμαι σπίτι. Ελπίζω να μη το δω κι αυτό γιατί είμαι καμένος από οτε στο θέμα των ταχυτητων μη καώ και από τελλας και μετανιώσω την αλλαγή δικτύου. Βέβαια ασφαλέστερα συμπεράσματα θα έχω σε 2-3 μηνάκια ακόμα που η συνδεση θα παλιώσει λίγο

vOOz
25-01-08, 01:03
Εμένα με ριξαν adsl1 ενω τους πηρα και τους ειπα να με ξαναπανε στα 8 και οτι δεν ειχα προβλημα!!! ειρωνια!! τεσπα να παω forthnet i hol?

minovg
25-01-08, 01:59
Εμένα με ριξαν adsl1 ενω τους πηρα και τους ειπα να με ξαναπανε στα 8 και οτι δεν ειχα προβλημα!!! ειρωνια!! τεσπα να παω forthnet i hol?
Ακόμα σε παιδεύουν εσένα; :p :confused:

vOOz
25-01-08, 14:09
Αστα να πανε!! Ολο δηλωνω βλαβη και ολο με κατεβαζουν.. Θα κανω διακοπη δεν παλευεται αλλο, απλα δεν ξερω που να παω! Απ'οτι βλεπω ολοι τα ιδια χαλια ειναι..

ermis333
25-01-08, 14:57
Εμένα με ριξαν adsl1 ενω τους πηρα και τους ειπα να με ξαναπανε στα 8 και οτι δεν ειχα προβλημα!!! ειρωνια!! τεσπα να παω forthnet i hol?

Νetone πήγαινε άμα αλλάξεις εταιρεία.

marop29
25-01-08, 17:52
και εγω εχω tellas zisto δεν λεω κανω καλα dowloads ομως το ping σε ολα τα online games ειναι χαλια :clap: [και εγω απο θεσσαλονικη ειμαι ]

Και εγώ μια απο τα ίδια έχω απο Θεσσαλονίκη είμαι επίσης και εγώ (Καλαμαριά) η ταχύτητα έχει βελτιωθεί κάπως με την αλλαγή modem, πήρα το speedtouch. Τι να το κάνω όμως αν έχω συνέχεια προβλήματα απο σήμερα δεν έχω καθόλου τηλέφωνο δεν μπορώ να πάρω ούτε να με πάρουν. :sorry::sorry:
Ιντερνετ έχω τηλέφωνο δεν έχω!!!!

Davout
25-01-08, 21:54
Σήμερα με πήραν από την Tellas να ρωτήσουν για ένα mail που χα στείλει προ εβδομάδος παραπονούμενος για αποσυνδέσεις, αν έφτιαξε το πρόβλημα κλπ. Μάλλον ξέρουν ότι διορθώθηκαν και παίρνουν εκ των υστέρων λέω... :)

droulas13
25-01-08, 23:54
Αν εξαιρεσετε οτι τον τελευταιο μηνα ειχα/εχω πιο συχνα αποσυνδεσεις, απο θεμα ταχυτητας οποτε δοκιμασα να τεσταρω ΠΑΝΤΑ ειχα τα 12 και τα 4 πιο παλια, και για το upload που το "ασκω" πιο συχνα εχω να πω οτι ειναι σταθεροτατο στα 100!!


Τηλ δεν χρησιμοποις παρα πολυ, καποιες φορες εχει αμα περασουν καποια λεπτα μια ηχο αλλα οχι παντα.

vaggos_fromhell
26-01-08, 00:14
Σέρνεται τρελά τα απογεύματα πάντως. Πολυ χάλια.

geovision
26-01-08, 01:21
Εγώ παιδιά τι να πω? Πάω πάρα πολύ καλά. Παλιά είχα CONN-X και δεν έπιανα τέτοιες ταχύτες ποτέ!:worthy:

DRAKOS70
26-01-08, 14:13
Και εγω μια χαρα είμαι παιδιά γι αυτό και εχω καιρο να γράψω post. Να μη το ματιασω κιόλας..αλλά παει σφαιρα. Θέλω όμως 24 με τα 12 εχω αρχίσει και βαριέμαι.:p:p:p

psolord
26-01-08, 17:03
Και εγω μια χαρα είμαι παιδιά γι αυτό και εχω καιρο να γράψω post. Να μη το ματιασω κιόλας..αλλά παει σφαιρα. Θέλω όμως 24 με τα 12 εχω αρχίσει και βαριέμαι.:p:p:p

Όχι όχι φίλε! Μη το λες αυτό ούτε για πλάκα. Άμα διπλασιάσουν την ταχύτητα θα δεκαπλασιάσουν τα προβλήματα.:whistle: Και εμείς που δεν έχουμε προβλήματα θα αποκτήσουμε. Να μου πεις οτι βαρέθηκες το αDSL και θες FTTH 100/100 ή vDSL 25/50 - 50/100 να σου πω μέσα είμαι και εγώ!

apostol70
26-01-08, 21:36
Γιατί έχουν λυθεί όλα μας τα προβλήματα για να ζητάμε νέα αναβάθμιση; Αν και τίποτα δωρεάν τηλέφωνα στο εξωτερικό δεν θα με χάλαγαν

hel
27-01-08, 12:17
Εγώ παιδιά τι να πω? Πάω πάρα πολύ καλά. Παλιά είχα CONN-X και δεν έπιανα τέτοιες ταχύτες ποτέ!:worthy:

Στοιχεία γραμμής;

geovision
27-01-08, 13:51
Στοιχεία γραμμής;

Στο 1ΜΒ είμαι και αναμένω να μπω στο ιδιόκτητο στην Πάτρα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος σε σχέση με το CONN-X. Δεν ξέρω...Θα δείξει. Πιστεύω να είμαι το ίδιο ευχαριστημένος και στο μέλλον. ΑΑΑΑΑΑΑ.....να μην ξεχάσω, έχω speedtouch 585iv6 :oneup::oneup::oneup:

pan82
30-01-08, 11:30
αν εξαιρέσεις ότι κάθε φορά που κλείνω το ρουτερ συνδέομαι και κάπως χαμηλότερα (από 11994 στα 11300, 10900, 10300) και ανησυχώ που θα φτάσω

Πάνω σε αυτό τη Κυριακή έγινε το κουφό ενώ είχα σύγχρονισει κοντά στα 10,5 να δω το snr να ανεβαίνει και να παίζει κοντά στο 8 για πρώτη φορά οπότε δε χάνω ευκαιρία κάνω ξανά συγχρονισμό και κλείδωσα στα 11993/1021.Το θέμα είναι ότι από δευτέρα το snr έχει κολλήσει στο 4 βέβαια μια χαρά δεν αποσύνδεετάι και πάει πιο φουλ από πότε 1300kb/s αλλά τρεμω στην ιδέα του απόσυγχρονισμού γιατί με βλέπω να πέφτω στο 10 αυτή τη φορά.Τι στο καλό έχετε παρατηρήσει κι άλλοι να πέφτει το snr;γιατί πριν ένα μήνα είχα τουλάχιστον 6 snr στα 11993.

blkik
30-01-08, 15:47
Και γω είμαι απο τους ευχαριστημένους.
Εχω zisto απο τελη νοεμβρίου και δεν έχω προβλήματα
Συγχρονίζω 11994 και συνήθως κατεβάζω απο 800 μέχρι 1100. Κάποιες φορές βέβαια σέρνεται αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας

Mouse Potato
30-01-08, 17:08
Καλά τα πάνε μωρέ. Εκτός των μεσημεριών και απογευμάτων... Κατά τ' άλλα πετάμεεεε! ;)

digenis
01-02-08, 11:16
και γω παιδια μια χαρα ευχαριστημενος ειμαι εδω και ενα χρονο.φτυστε το μη το ματιασουμε

geosoho
01-02-08, 11:39
παιδια κι εγω απο το zisto ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, συντονιζω μονιμως πανω απο 10500 μεχρι 11900, λιγες αποσυνδεσεις και ταχυτητες (ακομα και το απογευμα-βραδυ) που δεν πεφτουν κατω απο 800-900 kb/sec!

chosen0ne
01-02-08, 13:14
Καλά τα πάνε μωρέ. Εκτός των μεσημεριών και απογευμάτων... Κατά τ' άλλα πετάμεεεε! ;)

Δηλαδή το πρωί που μπαίνει λιγότερο του 50% των συνδρομητών? :) Κοίταξε, θα μιλήσω για μένα, για να μην φανώ μιδενιστής.. Απο τις αρχές νοεμβρίου που ενεργοποιήθηκα, ήμουν ΤΕΛΕΙΑ σε όλα! Και σε ταχύτητα, και σε σταθερότητα και ΟΛΗ τη μέρα!! Απο μέσα δεκεμβρίου τα απογεύματα έχω αποσυνδέσεις και επίσης απογεύματα ως βράδυ αργά, ΔΕΝ κατεβάζω με 1,2 παρότι συνδέομαι στα 12mpbps... Το ανώτερο που πιάνω αυτές τις ώρες, είναι περίπου τα μισά (και δε μιλάω για ένα αρχείο, μιλάω με όσα αρχεία βάζω να κατέβουν συνολικά)..... Και δυστηχώς...δεν είμαι ο μόνος! ;)

blueseal
01-02-08, 19:40
Μετά απο κάποια προβλήματα αποσυνδέσεων και αλλαγή μόντεμ όλα καλά..Η τεχνική υποστήριξη νομίζω περισσότερο υπολογίζει τα mail παρά τα παράπονα απο το τηλέφωνο.Το ισχυρό χαρτί γιά μένα της Tellas είναι η ποιότητα του τηλεφώνου οπού νομίζω είναι η καλύτερη.Αλήθεια θα αλλάξει κάποια στιγμή το απαρχαιωμένο site της? Απο τότε που έγινε η συγχώνευση με την wind περιμένω να γίνει πιο ανταγωνιστική αλλά προς το παρών τίποτα..

gboy
01-02-08, 20:45
Υπομονη χρειαζεται;)

Neo_Daywalker
02-02-08, 01:30
'Εχω συνδεθεί εδώ και 5 μέρες με Tellas Zisto. Απο ταχύτητες καλά πάμε, αλλά πολλές φορές μου κάνει κατι κουφές αποσυνδέσεις στα καλά του καθουμένου... Ειδωμεν

nomik.g
02-02-08, 21:46
μεχρι τωρα δεν εχω προβληματα με το ΖΙΣΤΟ

ZauZ
02-02-08, 23:00
lol ! :) Πότε συνδέθηκες ; Περιοχή ;

Neo_Daywalker
03-02-08, 02:02
Μείωσαν τελικά την ταχύτητα στα 8Mbps και όλα καλά. Σταμάτησαν τα disconnects και κατεβάζω κανονικά. Παρατηρώ μια ψιλοκαθυστέρηση στο φόρτωμα κάποιων ιστοσελίδων - αλλά δεν με πολυενδιαφέρει να πω την αλήθεια. Θα στρώσει και αυτό κάποια στιγμή.

Όσοι απο εσάς είστε απόλυτα ευχαριστημένοι - μην μας το τρίβετε τόσο στην μούρη παρακαλώ :(

hel
03-02-08, 15:14
Μείωσαν τελικά την ταχύτητα στα 8Mbps και όλα καλά. Σταμάτησαν τα disconnects και κατεβάζω κανονικά. Παρατηρώ μια ψιλοκαθυστέρηση στο φόρτωμα κάποιων ιστοσελίδων - αλλά δεν με πολυενδιαφέρει να πω την αλήθεια. Θα στρώσει και αυτό κάποια στιγμή.

Όσοι απο εσάς είστε απόλυτα ευχαριστημένοι - μην μας το τρίβετε τόσο στην μούρη παρακαλώ :(

Στοιχεία γραμμής; Αν θέλεις ενημερώνεις το προφίλ σου;

@ ADSLgr.com All rights reserved.