PDA

Επιστροφή στο Forum : Publish IP (dynamic ADSL)



dkalam
06-09-03, 14:52
Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα που να δημοσιεύει την IP που μου έχει δώσει ο ISP (έχω dynamic ADSL) για να μπορώ από μακριά να βλέπω το δίκτυο πίσω από το ADSL modem.

Να το εγκαταστήσω δλδ σε κάποιο μηχάνημα πίσω από το modem (NAT) και αυτό μόλις μπώ με ISDN απο το σπίτι να με ειδοποιεί για την external IP που του έχει δώσει ο ISP

(icq client?? perhaps)

Ευχαριστώ,
Δημήτρης - Ξάνθη.

bond
06-09-03, 16:15
Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα που να δημοσιεύει την IP που μου έχει δώσει ο ISP (έχω dynamic ADSL) για να μπορώ από μακριά να βλέπω το δίκτυο πίσω από το ADSL modem.

Να το εγκαταστήσω δλδ σε κάποιο μηχάνημα πίσω από το modem (NAT) και αυτό μόλις μπώ με ISDN απο το σπίτι να με ειδοποιεί για την external IP που του έχει δώσει ο ISP


Υπάρχουν πολλά, αλλά είδα ότι πολλοί routers (Zyxel 650, D-Ling 614+), έχουν clients που συνεργάζονται με την DynDns.org. Για δες μήπως έχει και εσένα, αν φυσικά έχεις router.

dkalam
07-09-03, 21:16
Ok μου δούλεψε ...

Thanks..


Δημήτρης - Ξάνθη.

chatasos
15-06-04, 12:11
Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα που να δημοσιεύει την IP που μου έχει δώσει ο ISP (έχω dynamic ADSL) για να μπορώ από μακριά να βλέπω το δίκτυο πίσω από το ADSL modem.

Να το εγκαταστήσω δλδ σε κάποιο μηχάνημα πίσω από το modem (NAT) και αυτό μόλις μπώ με ISDN απο το σπίτι να με ειδοποιεί για την external IP που του έχει δώσει ο ISP

(icq client?? perhaps)

Ευχαριστώ,
Δημήτρης - Ξάνθη.

Λίγο αργά το θυμήθηκα :shock: αλλά ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.hyperhosting.gr/vegos/#ip2mag).
Δεν ξέρω όμως αν κάνει για την περίπτωσή σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.