PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχω 2Ρ κ αυτοι μου στέλλουν λογαριασμό της προηγούμενης συνδεσης



thomas9999
24-01-08, 11:56
Εδώ κ 2 μήνες έχω 2Ρ. Προηγουμένως είχα συνδεση παλι ΧΟΛ μεσω ΑΡΥΣ. Χτες μου ήρθαν δυο λογαριασμοί.
Ο ενας αφορά κάτι χρεωσιμες κλήσεις που είχα κανει με το 2Ρ. Ο δευτερος έχει το πάγιο της παλιάς σύνδεσης στο διαστημα ομως που ειχα 2Ρ. Δλδ όχι τα 37ευρώ.
Τους πήρα τηλ κ μου λέει ότι ακόμα δεν έχε εκδοθεί λογαριασμός για τα 37ευρώ, να πληρώσω κανονικά την παλιά σύνδεση (που ουσιαστικά έχει καταργηθεί) κ το ποσο θα συμψηφιστεί αν έχω πληρώσει παραπάνω.

Λέτε να τους εμπιστευτώ ή οχι???
Να περιμένω μήπως να έρθει κ λογαριασμός με τα 37ευρώ???

dikal
24-01-08, 14:09
Στη θέση σου θα πλήρωνα. Αν δεν κάνουν τον συμψηφισμό, έχεις την ευχέρεια να μην πληρώσεις επόμενους λογαριασμούς.

B3rny
24-01-08, 15:08
Και εμενα μου ηρθε λογαριασμος στον οποιο ειχε και ενα υπολοιπο 11 ευρω απο την προηγουμενη συνδεση που ειχα (4Mbps),καθως και την 12αρα σε DB.Το συνολο 48 ευρω...

Παντως οι λογαριασμοι αργουν υπερβολικα να ερθουν.Μπαινουμε στο Φεβρουαριο και ο εγω λαμβανω Νοεμβριου-Δεκεμβριου.......
Επισης στο λογαριασμο,κατω κατω,γραφει χρεωστικό 440 ευρω....Τι στο καλο ειναι παλι αυτο?

artinpet
24-01-08, 15:19
Επισης στο λογαριασμο,κατω κατω,γραφει χρεωστικό 440 ευρω....Τι στο καλο ειναι παλι αυτο?

Αυτό δίχνει ότι χρωστάς 440 ευρω. Με τι τρόπο τους πληρώνεις?

B3rny
24-01-08, 15:20
Αυτό δίχνει ότι χρωστάς 440 ευρω. Με τι τρόπο τους πληρώνεις?

Εξοφληση λογαριασμου σε τραπεζα.Επισης λεει οτι αμα πληρωσω ολο το χρεωστικο "ντουκου" θα εχω εκπτωση.Δεν θυμαμαι το ποσο γιατι δεν εχω το λογαριασμο μπροστα μου.

traderman
24-01-08, 15:25
ενταξει,παιδια εχουν να θρεψουν,τοσα τους χρειαζονται.
Σε συμβουλευω να το ξεκαθαρισεις ΑΜΕΣΑ,μην αφηνεις να σερνονται τετοιες καταστασεις γιατι ειναι παντα εις βαρος του πελατη.

artinpet
24-01-08, 15:28
Εξοφληση λογαριασμου σε τραπεζα.Επισης λεει οτι αμα πληρωσω ολο το χρεωστικο "ντουκου" θα εχω εκπτωση.Δεν θυμαμαι το ποσο γιατι δεν εχω το λογαριασμο μπροστα μου.

Ελπίζω να έχεις ΟΛΕΣ τις αποδείξεις απο την τράπεζα. Αν τις έχεις, είσαι ΟΚ.

dikal
24-01-08, 15:29
Στείλε ticket στην υπηρεσία double play billing (μην τηλεφωνήσεις). Λογικά θα σε πάρουν τηλέφωνο σε 1-2 μέρες.
Εμένα με πήραν τηλ. την επόμενη μέρα και η κοπέλα ήταν πάρα πολύ εξυπηρετική. Μου πρότεινε αν θέλω να μου στείλουν και τη λογιστική μου καρτέλα.

B3rny
24-01-08, 15:30
Μηπως μας χρεωνουνε για το συνολο της 12 μηνης χρεωσης,δηλαδη 12Χ37=444 ευρω ;) και απο εκει και περα,αφαιρουνε το ποσο που πληρωνουμε καθε μηνα.

........Auto merged post: B3rny added 1 Minutes and 0 Seconds later........


Ελπίζω να έχεις ΟΛΕΣ τις αποδείξεις απο την τράπεζα. Αν τις έχεις, είσαι ΟΚ.

Φυσικα και εχω ολες τις αποδειξεις που εχω πληρωσει.Θα κατσω να το ψαξω οταν γυρισω σπιτι,γιατι απο την δουλεια δεν εχω προσβαση στο Management Tools του Account μου.

extasy
24-01-08, 15:35
Αν στον λογαριασμό που ήρθε δεν έκανες χρήση της παλιάς σου σύνδεσης ούτε μία μέρα λόγω double play,τότε μη πληρώσεις τίποτα.Εγώ εδώ και 2 μήνες περιμένω να γίνει συμψηφισμός της παλιάς μου σύνδεσης αλλά τίποτα...

Σχετικά με τα 440 ευρώ,λογικά αφορά προπληρωμή για ένα χρόνο,μαζί με έκπτωση 5%.

thomas9999
24-01-08, 21:00
Παίδες ξαναπήρα τηλ τωρα το απόγευμα κ μου είπε το παιδί ότι συνεννοήθηκε με το λογιστήριο κ να μην πληρώσω αυτόν τον λογαριασμό. Κ ακόμα είπε οτι δεν είχαν σβήσει την παλιά καρτέλα κ θα την σβήσουν για να μην υπάρξει παρόμοιο μπέρδεμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.