PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο τα full 24Mbps στην μη συνδεση



tiramola
25-01-08, 10:30
Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος αλλος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα με εμενα....

Ημουν συνδρομητης ΟΤενετ και αποφασισα να αναβαθμιστω στο connx για να παρω τα 24 που μου προσφερει ο ΟΤΕ.....η συνδεση πραγματοποιηθηκε μεσα σε 2(!!!) εργασιμες χωρις να διακοπει το ιντερνετ....φοβερο ετσι?
Την πρωτη μερα το ρουτερ μου (usr 9108) συγχρονιζε στα 22500 και κατεβαζα απο file servers (rapidshare κλπ) με 2,5MB/s...σταθερα για ολη την μερα....ειχα μεινει με ανοιχτο το στομα.!!..

Απο την επομενη μερα ομως νεκρα!.....παρολο που το ρουτερ συνδεεται και περνω και ΙΡ κανονικα δεν μπαινει στο ιντερνετ με τιποτα!....την τριτη μερα μπηκε για 2 ωρες και αυτο ηταν...
Το εδωσα φυσικα βλαβη αλλα ακομα περιμενω....μηπως κανουν τιποτα εργασιες??
(ειμαι στην περιοχη Ν.κοσμου, dslam ακροπολης)

gogos888
25-01-08, 10:44
Δήλωσέ το ως βλάβη. Εργασίες κάνουν αλλά όχι τόσο πολύωρες.

deniSun
25-01-08, 14:56
Πήρες τηλ. να τους ρωτήσεις;
Δήλωσες βλάβη;

ttsgr
25-01-08, 16:01
Το εδωσα φυσικα βλαβη αλλα ακομα περιμενω....μηπως κανουν τιποτα εργασιες??
(ειμαι στην περιοχη Ν.κοσμου, dslam ακροπολης)


Και βεβαια κάνουν εργασίες...δουλεύουν εμάς τους καταναλωτές!:down:

hel
26-01-08, 17:58
Απο την επομενη μερα ομως νεκρα!.....παρολο που το ρουτερ συνδεεται και περνω και ΙΡ κανονικα δεν μπαινει στο ιντερνετ με τιποτα!....την τριτη μερα μπηκε για 2 ωρες και αυτο ηταν...
Το εδωσα φυσικα βλαβη αλλα ακομα περιμενω....μηπως κανουν τιποτα εργασιες??
(ειμαι στην περιοχη Ν.κοσμου, dslam ακροπολης)

Αναμμένο λαμπάκι internet?

[Insomniac]
26-01-08, 18:03
Δες τι σου γράφει στο log του router.

tiramola
31-01-08, 10:57
Βλαβη εχω δηλωσει παιδια εδω και μια βδομαδα.....ακομα περιμενω....
Το λαμπακι ηταν παντα ενεργοποιημενο, το ρουτερ κλειδωνει σταθερα πανω απο τα 21200 και επαιρνε και ΙΡ.
τελικα δηλωνοντας σταθερες DNS διευθυνσεις καπως εστρωσε η κατασταση....(μπαινει δηλαδη τις περισσοτερες φορες).
Οι ταχυτητες ομως ειναι τραγικες.....απο 200ΚΒ/s μεχρι 700KB/s απο fileservers (πχ rapidshare)
Τις τελευταιες μερες εχει αρχισει να αποσυγχρονιζεται σε ασχετα διαστηματα και αρκετα συχνα....δραμα!!!
και το θλιβερο ειναι οτι για μια μερα (την πρωτη) δουλεψε αψογα.....
Τελωσπαντων ....υπομονη!

@ ADSLgr.com All rights reserved.