PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι συμβαίνει με τις αποσυνδέσεις?



athina_livadi
25-01-08, 15:56
Παιδιά πραγματικά η κατάσταση είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Εγώ που έκανα αναβάθμιση απο 2 σε 4 Otenet :mad:κατεβάζω 150-200 λες και έχω μείνει στα 2mbps. Χθες το βράδυ κατά τις 2 μου έκανε και το πρώτο disconnect. Τι παίζεται μ αυτά τα disconnect αλήθεια? Και η κολλητή μου που έχει Connx 24 έχει τουλάχιστον 2-4 disconnect την ημέρα. Δηλαδή ποιός ο λόγος να αναβαθμιζόμαστε αφού ο ΟΤΕ δεν μπορεί να υποστηρίξει τις ταχύτητες. Πήρα τηλ να ρωτήσω για την κατάσταση των αποσυνδέσεων και μου είπαν οτι το πρόβλημα είναι δικό μου ενώ έχω τσεκάρει γραμμή και είμαι ΟΚ. Μας δουλεύουν χοντρά μου φαίνεται...θα δώ πως θα πάει η κατάσταση τις επόμενες μέρες και θα τους κράξω!:mad::evil:

rouho
29-01-08, 12:10
Δεν ξέρω τί γίνεται αλλά έχω και εγώ τα ίδια προβλήματα με Otenet. Είμουν στη 4νετ από το 2004 και τον τελευταίο χρόνο στην ταχύτητα των 2Mbps δεν είχα κανένα πρόβλημα (ποιότητας σύνδεσης είχα άπειρα άλλα).

Πήγα στην Otenet, εδώ και ένα μήνα, με ταχύτητα 4Mbps και το έχω σκυλομετανιώσει! Σαφώς χειρότερα από πριν. Υπάρχουν στιγμές που από το δικό τους ftp κατεβάζω με 150 - 200. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι αφού κατεβάζω με...200ΚΒ/s ενώ άλλες στιγμές μπορεί να κατεβάζω και με περισσότερο δεν υπάρχει πρόβλημα!!!

Πραγματικά δεν ξέρω τί να κάνω. Πίστευα ότι ο ΟΤΕ ήταν καλύτερος. Το μόνο καλό μέχρι σήμερα είναι ότι στο CC τους βρίσκεις άνθρωπο να μιλήσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.