PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξοπλισμός Hol-Δίοδος



johnadm
25-01-08, 18:17
Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον έχει συνδεθεί πρόσφατα με το φοιτητικό της HOL σχετικά με το τι εξοπλισμό δίνουν καθώς και εαν αυτός πρέπει να επιστραφει ή οχι.

johnadm
09-02-08, 12:16
Εστειλα mail στην εταιρία και μου απάντησαν το εξής:

"Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως ο εξοπλισμός που αποστέλλουμε μαζί με το φοιτητικό πακέτο είναι ο Fritz Box Fon, o οποίος διαθέτει θύρες usb και Ethernet και σας δίνει τη δυνατότητα VoIP τηλεφωνίας.

Τον εξοπλισμό αυτό τον χρησιμοποιείτε για όσο διάστημα έχετε και τη συνδρομή μαζί μας και στη συνέχεια τον επιστρέφεται στην εταιρεία.

Χρέωση για τον εξοπλισμό δεν υπάρχει. (μόνο στην περίπτωση που επιλέξετε ασύρματο εξοπλισμό, χρεώνεστε με 5,50ευρω ανά μήνα.)"

Ελπίζω να λένε αλήθεια και να μην στείλουν τιποτα άλλο.

aa144
09-02-08, 12:21
Αφού το έχεις γραμμένο στο μήνυμα μην ανησυχείς, πάρε το απλό, όχι το ασύρματο.

Stefanos83
09-02-08, 14:28
Κοιτα να δεις τωρα . Ειμαι 99% σιγουρος οτι στέλνετε το jetspeed 520+ . Εφαγα τον κόσμο να βρώ την ενημέρωση στο mail μου αλλα δεν τα κατάφερα. Θα το ρωτήσω σε κανα υπεύθυνο πωλήσεων απο δευτέρα να δουμε .

Υ.Γ. Δεν είναι λογικό να αποστέλουν καλύτερο εξοπλισμό στο φοιτητικό απο οτι στο hibox .

lazikos1
10-02-08, 14:01
Εγώ φίλε έχω φοιτητικό hol εδώ και ενάμιση χρόνο και μου είχαν στείλει το router Fritz!Box Fon το οποίο υποστηρίζει και VOIP. Τώρα εαν πρέπει να το επιστρέψουμε μόλις διακοπεί η σύνδεση δεν είμαι σίγουρος. Έχω ακούσει, με επιφύλαξη, ότι μετά το κλείσιμο χρόνου ο εξοπλισμός γίνετε δικός σου. Επίσης, το πρώτο χρόνο πλήρωνα 14,9€ το μήνα για το dsl και στην ανάλυση του λογαριασμού τα 9,9 ήταν για την παροχή adsl και τα 5€ ήταν για την ενοικίαση του εξοπλισμού. Μόλις συμπλήρωσα χρόνο όμως, πληρώνω μόνο τα 9,9€.

aek1000
10-02-08, 17:27
εγώ πάντωσ συνεχίζω να πληρώνω τον εξοπλισμό και τον δεύτερο χρόνο!. Και μάλιστα με το τέλος πρέπει νατον επιστρέψω!

lazikos1
11-02-08, 02:36
Περίεργο μου ακούγετε αυτό, γιατί και ο φίλος μου που έχει φοιτητικό μετά το χρόνο σταμάτησε να πληρώνει τον εξοπλισμό.

Lumens
11-02-08, 11:32
Εγώ φίλε έχω φοιτητικό hol εδώ και ενάμιση χρόνο και μου είχαν στείλει το router Fritz!Box Fon το οποίο υποστηρίζει και VOIP. Τώρα εαν πρέπει να το επιστρέψουμε μόλις διακοπεί η σύνδεση δεν είμαι σίγουρος. Έχω ακούσει, με επιφύλαξη, ότι μετά το κλείσιμο χρόνου ο εξοπλισμός γίνετε δικός σου. Επίσης, το πρώτο χρόνο πλήρωνα 14,9€ το μήνα για το dsl και στην ανάλυση του λογαριασμού τα 9,9 ήταν για την παροχή adsl και τα 5€ ήταν για την ενοικίαση του εξοπλισμού. Μόλις συμπλήρωσα χρόνο όμως, πληρώνω μόνο τα 9,9€.

Και σε 'μένα ακριβώς έτσι έγινε.

johnadm
11-02-08, 17:52
Το περίεργο είναι ότι στην απάντηση τους στο μαιλ μου λένε ότι εάν δεν ζητήσω ασύρματο εξοπλισμό θα μου στείλουν το ενσύρματο Fritz Box Fon.

aa144
11-02-08, 19:35
Θα έχουν τίποτε σε στόκ, πάντως αφού στο δίνουν πάρτο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.