PDA

Επιστροφή στο Forum : Siemens Siemens CL-110 USB Πρόβλημα!!!



FIL
25-01-08, 19:07
Γειας σας.
Εχω το Siemens CL-110 με συνδεση Forthnet 2play και αντιμετωπιζω προβλημα.
Ενω με την συνδεση ethernet εχει γινει κανονικα η συνδεση με το PC μου,με την συνδεση USB που θελω να συνδεσω ενα αλλο PC, εχω το εξης προβλημα :δεν το αναγνωριζει (δηλ.το CL-110) το αλλο PC και μου το βγαζει ως "αγνωστη συσκευη USB".Τι συμβαινει?

ΥΓ.Εννοειται οτι εχω εγκαταστησει στο δευτερο PC τους drivers του CL-110 για USB συνδεση.

std02205
12-02-08, 18:47
το ιδιο προβλημα εχω και εγω ακριβως!!!!!!!!!!!!!!!
οποιος ξερει ας βοηθησει ................... please

29gk
14-02-08, 15:52
Αν προσπαθειτε να συνδεσετε ταυτοχρονα το οποιοδηποτε ρουτερ και με ethernet αλλα και με usb , προφανως δεν θα παιξει. Ο μονος τροπος για να συνδεθουν πανω απο 1 pc στο ρουτερ - μοντεμ ειναι αν αυτο συνδεεται πρωτα σε ενα switch ( δικτυακο πολυμπριζο ) και εκει πλεον να συνδεονται τα pc ειτε ενα ασυρματο ΑΡ και οι συνδεσεις να γινονται με τον ιδιο τροπο αλλα ασυρματα.

Η αλλη λυση ειναι ενα δευτερο ρουτερ ( οχι απαραιτητα και μοντεμ ) που θα συνδεθει στο siemens και θα αναλαβει να εξυπηρετησει ενσυρματα και ασυρματα το τοπικο δικτυο.

std02205
14-02-08, 19:02
μην εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν γινεται !!!!!!!!!!
αυτο με το σουιτσ το ξερουμε ολοι πιστευω......
το θεμα μας ειναι αλλο!!!

εγω το εχω κανε και μην απορεις ....................ι

29gk
14-02-08, 19:39
μην εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν γινεται !!!!!!!!!!
αυτο με το σουιτσ το ξερουμε ολοι πιστευω......
το θεμα μας ειναι αλλο!!!

εγω το εχω κανε και μην απορεις ....................ι

Δηλαδη εσυ εχεις συνδεδεμενο το siemens στο ιδιο pc και με ethernet και με usb ταυτοχρονα και δεν εχεις προβλημα ή το εχεις συνδεμενο με την ethernet στο ενα pc και με την usb σε ενα αλλο , ειναι και τα δυο αναμμενα και εχουν και τα δυο ιντερνετ ??????

Για πες πως το κανεις, αλλα και που ακριβως ειναι το θεμα σας, αφου παραπανω δηλωνεις προβλημα οπως του φιλου που ανοιξε το θεμα. :hmm:

slipknot
14-02-08, 20:03
ή το εχεις συνδεμενο με την ethernet στο ενα pc και με την usb σε ενα αλλο , ειναι και τα δυο αναμμενα και εχουν και τα δυο ιντερνετ ??????



Αυτό γίνεται στο cl-110

std02205
14-02-08, 20:18
ρε παιδες το προβλημα ειναι το δεν διαβαζουν τα χπ το ρουτερ και το εμφανιζει σαν αγνωστη συσκευη και δεν μπορουμε να κανουμε διαχειριση του ρουτερ απο το πσ αυτο...


λοιπον :

pc1------usb------------------|router/modem|--------------------ethernet-----------------pc2

to pc1 den mporei na kanei diaxeirisi mono to pc2 !

@ ADSLgr.com All rights reserved.